Jump to content

Filmovi jugoslovenskog/juznoslovenskog prostora


Drug Crni

Recommended Posts

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Sve 5,verujem da je tako..ali..! Film i ja nikako nismo kliknuli.
Jednostavno,film nije dopreo do nekog mog filmskog senzibiliteta..


Lepo je on napisao, generacijski. Po kome se prepoznaju kroz likove i stvarnost. 

Ima takvih filmova po kojima prepoznajemo vreme bitno za nas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Mislim da su Lepa sela, jedan od rijetkih ratnih filmova koji je iskljucivo anti-ratni, bez ikakve propagande i samim tim je najbolji. Ako neko vidi neku propagandu volio bih da komentarise.

 

Takodje u ovom tredu o ratnim filmovima, mislim da je nepravedno zapostavljen Zivot je cudo. On nosi neku lirsku crtu nevidjenu kod ostalih ostvarenja.

ja ga spomenuo, Kusta je Kusta..mada ga ja dozivljavam kao ljubavni film, vise nego ratni..po meni je i Kustin Underground u onom poslednjem delu ubo sa prikazom rata..Kengur i Munje su meni dragi i simpaticni filmovi, ali, ni ja ih ne bih svrstao u remek dela komedije, kao npr Sijanove ili Tri karte za Holivud..i Mrtav ladan spada u takve filmove, fina laganica da te opusti..Sedam i po, Klopka, Zivot, to su vec umetnicki vredni filmovi..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni Bombarder said:

Ja vecinu pobrojanih filmova iz 'dvehiljaditih' nisam pogledao,ukljucujuci Hadersfild.

 

Uzmi pogledaj Hadersfild, ne verujem da ćeš se pokajati. Mene je uzdrmao žestoko svojevremeno. Pored Glogovca koji je sjajan pa pomalo ipak preglumljuje, meni je to i daleko najbolja uloga Ćetkovića, izuzev nekih pozorišnih, tim pre što ne glumi standardno nekog šmeleta već suprotno.

Btw, meni je Klopka najgori Srdanov film, skromna kopija holivuda bez neke lokalne autentičnosti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni od Gorcina jedino Ubistvo ii valja, spada mi u top 100 nasih ikad..Strsljen mi je vec onako, Sergej odlican, tacno je Stojanovic iz njega izvlacio ono ajbolje..serije su mu vec tezak tres, mene bi bilo blam da sam autor Lisica..Sergej mi cak i ne spada u najdraze glumce, ali major Krsman, jedna od najboljih muskih uloga naseg filma..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Plavi Golub said:


Lepo je on napisao, generacijski. Po kome se prepoznaju kroz likove i stvarnost. 

Ima takvih filmova po kojima prepoznajemo vreme bitno za nas.

 

 

Vidis,ovo je zanimljivo.
Kad se film pojavio,ja sam imao 22 godine. Glumci koji su igrali glavne uloge su svi skoro deceniju stariji od mene. Pa ipak,nisam uspeo da se povezem sa filmom. Nije samo do generacijskog jaza (ako ga uopste ima)
 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vidis,ovo je zanimljivo.
Kad se film pojavio,ja sam imao 22 godine. Glumci koji su igrali glavne uloge su svi skoro deceniju stariji od mene. Pa ipak,nisam uspeo da se povezem sa filmom. Nije samo do generacijskog jaza (ako ga uopste ima)
 


Dobar jutar!  

 

Ne sa generacijom glumaca, vec sa likovima koje igraju. Mozda je i do subkulture koja je opisana u filmu i onda je nekad prepoznas u RL.

 

Zaintrigirala me ova prica, moracu da ga odgledam Kengura ponovo nekom prilikom. Ja sam vec imala par godina radnog staza :classic_biggrin:.

 

@alcesta I ja jako volim Ubistvo sa predumisljajem. 
 

Dobar deo one beogradske price iz savremenog doba je i deo mojih secanja. Pocetak destrukcije koja i danas traje. Jezivo realna slika.
Kako sam samo “mrzela” Raleta Milenkovica zbog one uloge. I koliko smo takvih autenticnih sreli u RL. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ne sam Safete said:

 'Ubistvo s predumišljajem' se često preskače u ovim nabrajanjima a meni jako dobar, čak i hrabar za vrijeme u kojem je sniman.

 

Kad sam već kod Gorcina, Ono kao ljubav mi je bila gledljiva serija.

Slažem se.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce sam gledao "Kako sam sistematski unisten od idiota". Toliko volim taj film da imam neki unutrasnji alarm koji mi kaze kad ce biti emitovan, i uvek pogodim 🙂

 

Meni je to genijalan film a Babi Papuska najbolji lik domace kinematografije. Sijan je imao fantasticne filmove sa mnostvom upecatljivih likova, ali meni je Babi koplje iznad svih.

 

"O, veliki Ce Gevara, sto po svetu cuda stvara..." 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Juce sam gledao "Kako sam sistematski unisten od idiota". Toliko volim taj film da imam neki unutrasnji alarm koji mi kaze kad ce biti emitovan, i uvek pogodim 🙂

 

Meni je to genijalan film a Babi Papuska najbolji lik domace kinematografije. Sijan je imao fantasticne filmove sa mnostvom upecatljivih likova, ali meni je Babi koplje iznad svih.

 

"O, veliki Ce Gevara, sto po svetu cuda stvara..." 🙂

draza su mi prva tri njegova, ovaj mi nekako u senci..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Harmonika said:

draza su mi prva tri njegova, ovaj mi nekako u senci..

 

Jeste, ali takva plejada likova se ne zaboravlja. Boza vajar - njega da vidis na ulici nocu, da umres od straha 🙂

Sou ipak kradu naturscici koji su upecatljivi u svakom Sijanovom projektu.

Link to comment
Share on other sites

Citao sam intervju za casopis Kinoteka Srdjana Karnaovica, o filmu Virdzina, nazalost, izgleda da od digitalizacije filma nema nista, malo je kopija, retka kopija je u Francuskoj, kopija koja je se vrtela u Kinoteci je otisla u nepovrat..Dvd i internet kopije, takav kakv je taj snimak, ce biti jedini nacin da se to gleda..greota za jedan odlican film, koji je snimljen 1991, da ostane u stanju kao da je snimljen 1967

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar film. Bavi se jednom izuzetno teškom temom. Na prvi pogled bi se reklo da je Nikolić autor, ali Karanović je isto volio da se bavi tradicionalnim dogmama i životu u ruralnim krajevima. Miodrag Krivokapić je inače idealan glumac za teške drame. Uloga u ovom filmu i "U ime naroda" to potvrđuju.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto je umro SImjanovic, pade mi na pamet kompozitor cije je ime i poznatije u narodu Voki Kostic..dok od Simjanovica volim maltene sve, sa Vokijem nije tako..kad ubode, on ubode(Vuk Karadzic, O pokojniku sve najlepse,tv filmovi 500 kada i Mala sala), i stvarno ga respektujem, ono njegovo kolo iz Kamiondzija i Balkanskog spijuna mi je odlicno, ali, to mi nekkao to dodje, nisam nikad obozavao muziku iz Balkanskog spijuna ili Ko to tamo peva, serije Bolji zivot..bem li ga, mozda je do mene..ali zato, ovo sto sma nabrojao d avolim, kida..i inace, Tv film 500 kada, odlican TV film, jedan od najboljih, Mihic pisao, Djuza, Simic, Gutovic..u maniru Nusica..

 

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...