Jump to content

Filmovi jugoslovenskog/juznoslovenskog prostora


Drug Crni

Recommended Posts

On 3/24/2021 at 1:07 PM, Bugl Khan said:

E, da. Sjetio sam se dobre domaće serije. Crno bijeli svijet. Radnja se dešava u bivšoj Jugoslaviji (uglavnom u Zagrebu) 80-ih i pojavljuje se hrpa poznatih ličnosti iz tog vremena. Houra, Rundek, Gobac, Debbie Harry, Jura Stublić, Bregović, Električni orgazam, Dražen Petrović, Marina Perazić, Dino Dvornik, Ali Rahimovski, Stipe Šuvar i mnogi drugi..... Serija je stvarno dobra, a i zabavno je pogađati jel to trebao bit ovaj ili onaj 🙂 Prilično su pazili sa odjećom, govorom, vozilima, stvarima itd. Naravno da ima grešaka tipa grafit na zidu, sluša,se pjesma koja još nije izašla, vozi se auto koji nije još proizveden i sl. (kao u svakoj sličnoj seriji), ali uglavnom su jako dobro pogodili duh tog vremena. Tu seriju bi preporučio. 


 

Je li to ovo? Zagreb kroz prizmu novog talasa, pocetkom osamdesetih.

 

https://m.imdb.com/title/tt3674454/

 

Znas li mozda jesu li je izdavali na nekakvom disku?

 

Ako budu bacili Sretno dijete, Igora Mirkovica na disk, ostavite hint ovde bilo gde.

 

https://m.imdb.com/title/tt0410657/
 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:


 

Je li to ovo? Zagreb kroz prizmu novog talasa, pocetkom osamdesetih.

 

https://m.imdb.com/title/tt3674454/

 

Znas li mozda jesu li je izdavali na nekakvom disku?

 

Ako budu bacili Sretno dijete, Igora Mirkovica na disk, ostavite hint ovde bilo gde.

 

https://m.imdb.com/title/tt0410657/
 

 

 

To je to, da. Nemam pojma jel su je ikako izdavali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A najgor sto sam video od dvehiljaditih, licni utisak, znaci, ne racunm lose komedije tipa Seljaci, ali, neka bude i toh honorable metnions..ovo su filmovi koji su mi..gaaahhh

 

dorcol Menhetn, Isidora Bjelica autor, enough said

Normalni ljudi, zali Boze odlicne glume Glogovca i Klaicke, zalosno d aona debatuje u ovakovm govnetu..nista gore do filma koji te me iznervira, em ubije u pojam, ovaj film ladno ide u top 10 filmova koje mrzim uopste

Pad u raj, Milos Radovic, posle Malog sveta, koji je pristojan eksperiment, snimi ovo..cak ni Branka ne vadi stvar..

Zvezde ljubavi, da Gaga nije sniio Veliku frku, ovo bi verovatno bio njegov najgori film..

Krojaceva tajna, jos jedan producentski poduhvat gosn Ristovskog, and boy does it shows..ako ste morbidno radoznali, preporucujem teske opijate uz ovo, trebace,smejacete sea,a smeh leci..

Promeni me, ne znam ni zasto sma gledao ovo.. u stvari znam, htela tadasnja devojka..neki spin off onom Mjesovtom braku valjda..

Andjeli 2, pocetak kraja Dragojeviceve bespreorne karijere

Sveto Georgije, najveci promasaj ubedljivo, projekat koji je najvise obecavao, imao sam ogromna oekivanja, mada, vec mi je trejler  rekao da se ne nadam previse,a i kasting, prsto, neverovatno d afilm sa tolikim budzetom i otencijalom nema ama bas nikakav kvalitet,a mana i gresaka, pa  grhova, koliko volis..film ocigledno snimljen d abi se Kovacevic, Dragojevic, Laza i ekipa ugradili..ima jedan blog koji ga je lepo i fer napljuvao, kako i zasluszuje..

Djavolja varos, Laza iznenadjujuce odlicno odglumio, ostalo..nenam ni komentar, kao los plod Normalnih ljudi i Bureta baruta..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Neka moja top lista, bez ranigranja, do 90-tih.

 

1. Sinji galeb

2. Ne okreci se sine

3. Kad golubovi polete

4. Visnja na Tasmajdanu

5. Quo vadis, Zivorade?

6. Bice skoro propast sveta

7. Bitka na Neretvi

8. Most

9. Specijalno vaspitanje

10. Samo jednom se ljubi

11. Vreme cuda

12. Smrt gospodina Goluze

13. Vecernja zvona

14. Otac na sluzbenom putu

15. Braca po materi

 

 

Maratonci, Balkanski spijun i Ko to tamo peva, van konk.

Link to comment
Share on other sites

Meni "Kengur" nikako nije legao. Cak bih mogao da kazem kako je kombinacija hajpa koji se digao oko filma i moje razocarenje u njega i uticala na to da preskocim veliki deo filmova iz te dekade. Nije bas suvisla logika,priznajem,ali tako je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kengur je uspio sjajno da opiše taj besposličarski ili ležerni stil života u BG-u, a može to naravno da se odnosi i na mnoge gradove na našim prostorima. Totalno je Andrić pogodio DNK kladionica, likovi su dosta raznovrsni i humor je na odličnom nivou. Van kladionice su ona dva lika koja na krovu kradu Bogu dane, a tu je Sumpor koji se očigledno bori da izađe iz toga društva, ali je u suštini klasična definicija luzera. Gotovo svaki minut filma je dobro popunjen i gotovo da nema nijedna dosadna scena. Nijedan film u poslednjih 20 godina nije uspio da toliko pogodi širu publiku. Upoznao sam masu ljudi koji nijesu uopšte nikakvi filmofili, ali znaju praktično svaku repliku iz Kengura. Film generacije bez dileme.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2021 at 10:13 AM, Bugl Khan said:

Mislim da to nije razlog. Pa 100x teže je snimiti takav film za vrijeme rata nego 20 godina kasnije. Uglavnom filmovi snimljeni za vrijeme rata imaju u sebi manje ili više propagande. 

 

Mislim da su Lepa sela, jedan od rijetkih ratnih filmova koji je iskljucivo anti-ratni, bez ikakve propagande i samim tim je najbolji. Ako neko vidi neku propagandu volio bih da komentarise.

 

Takodje u ovom tredu o ratnim filmovima, mislim da je nepravedno zapostavljen Zivot je cudo. On nosi neku lirsku crtu nevidjenu kod ostalih ostvarenja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...