Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

On 5/3/2020 at 11:20 PM, Tamburinjo said:

 

Zaboravio si da spomenes i fenomenalni saundtrek Vokija Kostica. Ne znam da imamo upecatljiviji za neku domacu seriju. Mozda A sad adio. 

 

 

Tema za Sivi dom koju je radio Vojkan Borisavljevic, pa Simjanoviceva za Grlom u jagode, muzika koju su Stefanovski i Ristovski radili za Zaboravljene..

Link to comment
Share on other sites

Koliko Goran Bogdan mumla dok govori, ja ne znam kako je on mogao da zavrsi Akademiju bilo gde sa ovako ocajnom dikcijom. Mislio sam da je ono u Senkama bio incident, ali tek se ovde (u "Mocvari") nista ne razume. Cak se i vidi u nekim kadrovima da su njegove replike nasnimavali ponovo kako bi to malo ispeglali, ali slaba vajda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledah devet epizoda Mocvare, bas losa serija, iako me je sve vreme drzala crna atmosfera, ono su kretenski dijalozi, rendom radnje, preterivanje sa scenama seksa, totalno iskarikirani likovi. 

 

Cekam poslednju epizodu, ali ne verujem da moze utisak da se promeni.

 

Kakva je Besa?

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2020 at 3:00 PM, Markoss said:

.

 

Kakva je Besa?

Mislim da je Besa jedna od boljih serija, lik što glumi glavnog mafijaša je brutalan, nisam skoro video da neko ovde tako glumi negativca. Neki dijalozi mi imaju varijantu Google translate, ali dobra je priča skroz. Jedva čekam drugu sezonu Bese i Službenika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mocvara je nesto najgore, koji amaterizam majko sveta.. 

Onom muzu od ubijene nadju kokain, nit ga hapse nista.. Ovaj udari 10 samara po epizodi, zvucni efekti uzasni.. Gluma na nivou amatera....

Besa je po meni mozda i top tri serije kod nas, Bukvic je pokidao sa ulogom.

 

Link to comment
Share on other sites

Bio sam bolestan pa sam izbindzovao Besu. Odgledah sezonu za dan i jeste dobro. Skroz sam zadovoljan, ok, malo mi je premracna atmosfera bila, ali dodacemo tome oblacno vreme i moje bolesno stanje. 

 

Odlicna gluma, generalno smislena prica, situacije u kojima uzmes da razmisljas sta bi ti uradio itd. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja gledao Močvaru. Jes loša ali nije baš skandalozno loša. 

Realno je samo taj momenat misterije(malo na silu nametnut,ali ložim se na to jbg) i solidna gluma vade da ne bude nekih 2/10

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja gledao Močvaru. Jes loša ali nije baš skandalozno loša. 

 

Serija od 10 epizoda u kojima se bukvalno u osam nista ne desava, ili se desavaju neke nebulozne stvari, totalno nepovezane sa bilo cim, uz najgluplje dijaloge koje sam u zivotu cuo.

 

Meni je samo atmosfera bila na nivou, jer jbg volim takve serije, ostalo mislim da bi bolje rendom osoba sa ulice sve uradila nego ljudi koji su dobili kes da naprave govance od serije.

Link to comment
Share on other sites

Besa

 

Zavrsio sam juce sa gledanjem serije. Odmah treba istaci da je ovo produkcijski veoma ozbiljan projekat za nase podrucje. Okupila se tu ozbiljna ekipa scenarista i glumaca. Centralna tema price je sudbina obicnog covjeka. Do koje je granice covjek spreman da ide da bi zastitio sebe i porodicu? Iako je to neka inicijalna tema, serija razradjuje poslovanje mafijaskih klanova, ratove izmedju njih, korupciju u drzavnim institucijama. Teme koje su jako bliske nama na Balkanu. Tu su i neke tradicionalne vrijednosti koje predstavlja Besa. 

 

Sto se tice same realizacije price, mislim da je reditelj napravio dosta dobar posao. Tehnicki to izgleda odlicno, serija je snimana na raznim lokacijama i moze da se uziva u dobroj fotografiji. Atmosfera je dobra, serija drzi paznju i nema nekih bespotrebnih scena, dosta se brzo razvija prica. Scene nasilja su odlicno odradjene sto je dosta bitno za ovaj tip serije. Muzika se dobro uklapa u temu serije, ali nekada je previse cujemo. Problem serije su neispirativni dijalozi i neka resenja vezana za pricu. Tu scenarista snosi najvecu odgovornost. Uros prelagano dolazi do svojih zrtava, za nekoga ko je amater to je tesko moguce. Posebno je lose odradjena scena kada ide u Hrvatsku da ubije onog mafijasa. Preteciozna mi je i ona scena kada mafijasi prave opsadu u bolnici. Morali su vise da porade na dijalozima i karakterizaciji likova. Glavni lik je vjecno sa nekom cigaretom u ustima. Odnos izmedju detektiva je nepostojeci. U svim velikim stranim serijama( Homicide, Wire, True Detective) se gradi neka dubina izmedju tih glavnih detektiva koji rade zajedno na bitnim slucajevima. Nije to tek tako izmisljeno. Ovi kao neki roboti izgledaju( Timotijevic i Hana Selimovic). 

 

Od glumaca se najvise istakao Arben Bajraktaraj( Dardan Berisa). Glumac koji ima ozbiljnu karijeru u inostranstvu. Bas je upecatljiv negativac. Citav taj njegov klan je dobro izabran sa glumacke strane. Timotijevic je dobar glumac i ima izgled pandura, ali mu lik nije dobro napisan. Hana Selimovic, njegova partnerka u seriji, lose glumi. Rale Milenkovic je razvalio ulogu po obicaju. Potcijenjen glumac definitivno, igra covjek cijelu karijeru maestralno te prljave i odvratne likove. Mima Karadzic u raskopcanoj kosulji je zlocin koji traje, u svakoj seriji fura neki isti stajling. Lana Baric dobro glumi kao Uroseva zena, a Milica Gojkovic je simpaticna. 

 

Kada se sve sabere, Besa je generalno dosta kvalitetna serija. Produkcijski se trudi da ide u korak sa svijetom, ima zanimljivu pricu i atmosferu, i uz sve svoje mane u vezi radnje i dijaloga, prosto tjera gledaoce da nastave sa gledanjem i gutanjem epizoda. Ocjena: 8/10

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MilošVB said:

Odlična analiza @Shunsuke Nakamura

 

Kako bi ocenio ostale popularne domaće serije poslednjih nekoliko godina? Možeš samo krajnje ocene da daš ako te mrzi da analiziraš.

Bas sam malo odgledao novih domaciih serija. Evo sad ovo i par epizoda Juzni vjetar. Ne bi bilo fer da je ocjenjujem jer nijesam odgledao cijelu, ali nije bilo dobro ono sta sam gledao. Likovi losi, replike bezveze. Bercek vadi koliko moze. 

 

Sta mi preporucujes da gledam? Mislio sam pocnem Jutro ce promeniti sve. Cuo sam dobrih stvari o toj seriji.

Link to comment
Share on other sites

Državni Službenik i Jutro će promeniti sve.S tim što ćeš kod obe,a posebno Jutra,morati da zažmuriš na neke stvari,ali nekako je mnogo draga serija 🙂 Objektivno 7,subjektivno 8,ako je moguće tako 😁

 

Senke nad Balkanom prva sezona me je zaintrigirala,ali mi nije baš sjajna kao što mi se činila prvi put kada pogledam sa ove distance.

Edited by MilošVB
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Shunsuke NakamuraDa, da i meni je najveca zamerka koliko je Uros prelako dolazio do svojih zrtava. Za neke sitnije ribe i da kazes, ali da uspe da prodje pored silnog obezbedjenja i udje u saunu i rokne onog hrvatskog biznismena. Posle i ono kako je ranjen uspeo da se izvuce, da se doveze do BG-a sa sve sjebanom rukom. 

 

Slazem se sa analizom, iako ponavljam da sam je izbindzovao i sigurno sam propustio gro detalja.

 

Jutro mi se nije previse dopalo, ali u sustini je serija koju mozes da gledas i da odmaras mozak. Likovi su mi isli na kurac bas i to uglavnom svi, a to je meni poprilicno vazno da bi mi neka serija bila dobra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jos su u toj sceni po meni bezveze dodali onaj susret sa drugom kojeg nije vidio 20 godina i sad se upravo sretaju u Rovinju na terasi nekog lokala. I jos ga ovaj vozi da obale i ceka ga misleci da ide da se vidi sa nekom zenom. Urke zato upada u sred bijela dana u vilu kao da je njegova, obezbedjenje biznismena odjednom nestaje i to je zicer za nepogresivog strijelca Urketa. Ima rupa u prici, ali kao sto rekoh generalno je dobra serija. Cekamo drugu sezonu da vidimo u kom ce smjeru prica ici. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...