Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Just now, Mile1 said:

U kakvom drustvu?

 

U drustvu gde gologuzija, razni Kristijani, Cobiji i Jale/Bube (a svi su oni deo istog dekora) ne silaze sa naslovnih strana i televizija i gde se o ljudima kakav je npr. bio pokojni doktor Lazic govori tek kad odu.

U drustvu koje ne shvata da ovakvi filmovi i serije treba da budu kritika jednog obrasca ponasanja, a ne njegovo velicanje. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kapiram da seriju mahom hvali ta neka pseudourbana omladina (ovo omladina u sirem smislu, naravno) koja na silu u domacim projektima trazi pandan uspesnim stranim - sto zbog vece bliskosti sa materijalom, sto zbog kulturno-intelektualnih ogranicenja. Kako je nasusna potreba biti urban, treba naci zamenu za Selo gori, ali ovde, kod kuce, jer je tamo neki Breaking Bad ipak podaleko. Da se razumemo, nemam ja nista protiv domacih uradaka, naprotiv, ali ovo je bas onako hvatanje za slamku, ocajnicki pokusaji da se domaca produkcija predstavi i sebi i drugima kao relevantna - kao vidi evo i mi umemo da napravimo nase Narcose, Prison Break, Wire... Ista prica sa hvaljenjem na sva zvona je bila i sa Ubicama onomad, kao prva domaca krimi serija moderne produkcije. A sta ce nama uopste 'prva takva' serija u tom momentu, kada su zanr i tematika potpuno potroseni, do te mere da to cak nije ni mamuzanje mrtvog konja (konja vise uopste ni nema covece bre je), pitanje je na koje se ni ne trazi odgovor. Zar niko nije u stanju da ponudi originalan projekat? Ovo je stvarno otuzno.

 

Pisao sam, sa Gorkim plodovima sam imao redovne nalete transfera blama, ali ta serija je pojam autenticnosti i konstrukcije fabule za ovo.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Kapiram da seriju mahom hvali ta neka pseudourbana omladina (ovo omladina u sirem smislu, naravno) koja na silu u domacim projektima trazi pandan uspesnim stranim - sto zbog vece bliskosti sa materijalom, sto zbog kulturno-intelektualnih ogranicenja. Kako je nasusna potreba biti urban, treba naci zamenu za Selo gori, ali ovde, kod kuce, jer je tamo neki Breaking Bad ipak podaleko. Da se razumemo, nemam ja nista protiv domacih uradaka, naprotiv, ali ovo je bas onako hvatanje za slamku, ocajnicki pokusaji da se domaca produkcija predstavi i sebi i drugima kao relevantna - kao vidi evo i mi umemo da napravimo nase Narcose, Prison Break, Wire... Ista prica sa hvaljenjem na sva zvona je bila i sa Ubicama onomad, kao prva domaca krimi serija moderne produkcije. A sta ce nama uopste 'prva takva' serija u tom momentu, kada su zanr i tematika potpuno potroseni, do te mere da to cak nije ni mamuzanje mrtvog konja (konja vise uopste ni nema covece bre je), pitanje je na koje se ni ne trazi odgovor. Zar niko nije u stanju da ponudi originalan projekat? Ovo je stvarno otuzno.
 
Pisao sam, sa Gorkim plodovima sam imao redovne nalete transfera blama, ali ta serija je pojam autenticnosti i konstrukcije fabule za ovo.
Seriju hvale kako mladi tako i mlađi. Serija je dostigla veliku gledanost u Srbiji i samim tim može se reći da je uspešna. Ako se pitamo zašto je velika većina oduševljena i pored toga što serija nije nešto, glavne razloge treba tražiti u tome što barem polovina gledalaca nije nikad pogledala neku stranu seriju ovakvog tipa pa da mogu da porede. Baš me zanima koliko njih je pogledalo Wire BB Itd. Takodje uporedo se prikazuje Narcos na rtsu a Juzni Vetar je za 5 puta bolje marketinški ispracen. Sve u svemu ne znamo za bolje. A zašto je tako to je kompleksno pitanje i ne bih u to da ulazim.
Mislim da serija nije pucala toliko visoko pa da postane opšte poznata i da se prikazuje u inostranstvu. Postigli su uspeh u Srbiji i to je dovoljno.


Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Finale JV je povadio Bercek. Sve scene sa njim su dobre, stara kajla. 

 

Takodje Vuk Kostic je sasvim dobro iznio ulogu Sparte. 

 

Ostali puno slabiji. Generalno najbolja ekipa likova je pomrla pa im je ovo cime trenutno raspolazu tankosava za nastavak serije. Vidjecemo ko ce sve od novih da se pojavi. Ako je suditi po kraju djeluje da ce se serija dalje odvijati u fazonu Gomore sa dosta rokanja. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2020 at 6:13 PM, Sector said:

Finale JV je povadio Bercek. Sve scene sa njim su dobre, stara kajla. 

 

Takodje Vuk Kostic je sasvim dobro iznio ulogu Sparte. 

 

Ostali puno slabiji. Generalno najbolja ekipa likova je pomrla pa im je ovo cime trenutno raspolazu tankosava za nastavak serije. Vidjecemo ko ce sve od novih da se pojavi. Ako je suditi po kraju djeluje da ce se serija dalje odvijati u fazonu Gomore sa dosta rokanja. 

Naravno da je Berček maestralan, kao i Diklić (opasno teška uloga i jako uverljivo odigrana), iako malo scena sa njima, dovoljno da se vidi koliko odskaču od trenutno ultra popularnog Bikovića. Meni je i Bandović jako dobro odglumio. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Amigo said:

Ne kontam ovaj anti-Bikovic pokret :smiley33: jos malo ko Bil Gejts :classic_biggrin:

Kada neko dobije glavnu ulogu, naravno da će većina kritika ići ka njemu, što pozitivnih, što negativnih. Meni nije za ovakve uloge, prosto doživljavam transfer blama od njegovih pokušaja da glumi opasnog baju. Bolje izgleda u hotel Beograd i Kuhinji. Radonjić je mnogo talentovaniji od njega. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2020 at 6:13 PM, Sector said:

Takodje Vuk Kostic je sasvim dobro iznio ulogu Sparte. 

 

Ne znam, meni je Kostic bio komican, onakvom govornom karakterizacijom je napravio karikaturu od lika koji bi trebalo da bude zastrasujuc. Ja sam u njemu u svakom kadru video malo nadrkanijeg Spasoja iz Male nocne muzike.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Green23 said:

Kada neko dobije glavnu ulogu, naravno da će većina kritika ići ka njemu, što pozitivnih, što negativnih. Meni nije za ovakve uloge, prosto doživljavam transfer blama od njegovih pokušaja da glumi opasnog baju. Bolje izgleda u hotel Beograd i Kuhinji. Radonjić je mnogo talentovaniji od njega. 

 

Kristijane ti li si :s_d:

 

Spoiler

 

 

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2020 at 12:51 AM, Laki21 koji lebdi said:

 

U drustvu gde gologuzija, razni Kristijani, Cobiji i Jale/Bube (a svi su oni deo istog dekora) ne silaze sa naslovnih strana i televizija i gde se o ljudima kakav je npr. bio pokojni doktor Lazic govori tek kad odu.

U drustvu koje ne shvata da ovakvi filmovi i serije treba da budu kritika jednog obrasca ponasanja, a ne njegovo velicanje. 

 

Da ga malo ne preteraste. Bas neko gleda Sopranove radi kritike obrasca ponasanja. Ili Kuma ili sta vec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Da ga malo ne preteraste. Bas neko gleda Sopranove radi kritike obrasca ponasanja. Ili Kuma ili sta vec.

 

Pa u stvari, Sopranovi i Kum su odlicni primeri za kritiku i dekonstrukciju tog obrasca ponasanja. Zasto su ti filmovi i serije gledani odlicno je objasnio psihijatar doktorke Melfi, koga je maestralno odigrao Piter Bogdanovic. Ko se seti i napise citat, dobija od mene Vucicevih 100 evra 🙂

 

Na zalost, ovde se takva dela nikad ne shvataju kao kritika. Pa seti se, kad je izasao film "Juzni vetar", koliko automobila je proslo pored tebe a da je iz njih gruvala ona bugarska pesma? Nije to samo zbog pesme (koja je tres) nego zbog filma, te pesme se niko ne bi setio da je nije cuo u "brzom filmu".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mile1 said:

netflix uzima juzni vetar

Tek traju pregovori, jer Netflix je hteo samo film, a ovi hoće da im prodaju i seriju. HBO Europe je isto hteo, ali su odustali, jer su već prodata prava za Rusiju i zemlje u regionu. 

Link to comment
Share on other sites

Najludje od svega sto reditelj Juznog vetra kuka kako im je nacinjena velika steta jer je film nekako dospeo na internet pa im je nacinjena velika materijalna steta...

ne znam jel se setio da pita glumce da neko nije mozda dao drugaru u Rusiji a ovaj prosirio, s obzirom da je odande potekla kopija :whistling:

 

Link to comment
Share on other sites

Večeras na rts počinje sa prikazivanjem serija Svindleri. Nešto sasvim drugačije i prijatno me je iznenadila kako glumom tako i pričom. Preporučujem svima da je pogledaju.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vuleta said:

Večeras na rts počinje sa prikazivanjem serija Svindleri. Nešto sasvim drugačije i prijatno me je iznenadila kako glumom tako i pričom. Preporučujem svima da je pogledaju.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

 

Nisam ispratio, par puta sam uhvatio na Superstaru. Svidja mi se miks westerna i Peaky Blindersa, barem mi lici na tako nesto 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mozete sve epizode Svindlera da gledate ko ima MTStv, sve za dz. Mene je iznenadilo sto serija ima 6.7 ocenu na IMDB-u, a meni se dopala prva epizoda.

 

https://mts.rs/Privatni/Televizija/Iznajmi-u-Video-klubu/SUPERSTAR

 

Za Juzni vetar, da bi se gledala serija jel treba da odgleda film pre toga ili ne mora.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zvezdinho said:

Za Juzni vetar, da bi se gledala serija jel treba da odgleda film pre toga ili ne mora.

 

Serija je nastavak filma. Usput, film se još da i preživeti, serija može da se odgleda samo ako imaš manje od 15 godina i ložiš se na "žestoke momke" ili si toliko pijan da ne znaš šta gledaš (moj slučaj).

Link to comment
Share on other sites

 
Nisam ispratio, par puta sam uhvatio na Superstaru. Svidja mi se miks westerna i Peaky Blindersa, barem mi lici na tako nesto [emoji846]
Hmm pa ne bih bas rekao peaky blinders. Serija predstavlja spoj više žanrova humora trilera i drame. Pominju se neke istorijske tačne činjenice pa mi je i zbog toga bilo zanimljivo da je ispratim. Dragan Jovanović i Gorica Popović odlični.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Mozete sve epizode Svindlera da gledate ko ima MTStv, sve za dz. Mene je iznenadilo sto serija ima 6.7 ocenu na IMDB-u, a meni se dopala prva epizoda.
 
https://mts.rs/Privatni/Televizija/Iznajmi-u-Video-klubu/SUPERSTAR
 
Za Juzni vetar, da bi se gledala serija jel treba da odgleda film pre toga ili ne mora.
Da upravo sam na taj način i odgledao.
Što se tiče JV pogledaj film pa seriju. Film je svakako kvalitetniji od serije

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...