Jump to content

Recommended Posts

6 hours ago, Dragan Mićić said:

Procitao sam negde da je valjda reditelj rekao kako su stavili taj naziv da bi privukli sto vise gledalaca iako to nema mnogo (skoro nikakve) veze sa temom.

Mogli su onda seriju da nazovu Gola dupeta i sise ako su tako mislili.

6 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Nema veze, i Srecni ljudi se tako zovu, a sve nesto depresivno.

Al na kraju svi budu srecni:default_coffee:

Edited by Zvezdinho
  • Like 1

Men` se nešto čini da značajan broj domaćih serija nema uopšte scenario kad krene snimanje. Izgleda mi da se stvari obavaljaju ovako:

Krene prvi dan snimanja snime se neke scene, kako nestane pristojnog svetla svi zaglave u nekoj kafani. Ujutro svi, normalno, mamurni, loše raspoloženi, za doručkom - a nikom se ne jede jer ga boli glava i mamuran je u tri lepe, i onda pita procedunt direktora: Šta danas snimamo?
I ovog boli glava, mamuran, povraća mu se odvali nešto šta će danas da snimaju. Odkrmeljaju i to snimanje, kasno popodne većina je došla sebi, ali...
Opet zaglave u istoj kafani, ujutro opet mamurni i tako se to vrti dan za danom.
U nekom trenutku neko odlepi i kaže "e dosta je bilo da vi pijančite na moj račun" prekidaj i teraj u montažu. U montaži se nekako povežu ti dani snimanjana da imaju makar jedinstven tok eto sled vremena, a i to nije obavezno i gotovo.

Sad će neko da mi kaže da ima scenario. Dobro, majke ti što to pitaš, zamsili samo, neko napiše scenario. Dobro. Onda ga odnese nekom drugom na čitanje i ovaj ga stvarno pročita. I zaklopi scenario, legne da spava. Dođe sutra taj isti se probudi, sedne za doručak pogleda opet onaj scenario i pomisli "Da, to je to. Odlično. To moramo da snimimo"
Ma no way...

p.s. isto mislim i za gomilu domaćih filmova. Obično za primer uzmem onaj film "Nebeska udica" Brate mili, neko je seo pročitao scenario i rekao, da, to mora da bude film. Ma jok more, pijani/mamurni jedino tako.

Imamo loše scenariste. 😄 Senke su dobar primer toga, mnogi će hvaliti tu seriju, ja prvi volim da je pogledam ali ona ima milion otvorenih strana koje nikada nećemo videti odnosno zatvoriti, isto tako Državni službenik... Šta znam, poslednji baš dobar naš film je poslednji krug u Monci, žao mi je što je prekinuto snimanje nastavka jer bih voleo da ga vidim. A najbolja serija... Pa nemam seriju tog ranga koju bih izdvojio iskreno.

• Ha-ha 1