Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Jednostavno serija je loša. Počev od glume pa do režije scenarija i tako dalje. Sama serija je dosta nestabilna kao i sam scenario. Meni najveća nelogičnost ako pričamo o priči jeste sam Maraš. Celu seriju ga prikazuju kao mirnog i onda poludi u jednoj epizodi i hoće da pobije sve. Posle sudara odluči da se vrati mafiji, pritom niko ga do tada nije dirao. Zar nije logično za samu priču da je imao 'nesporazum' sa Bugarima i Crnogorcima i nakon toga odluči da se sveti. Ovako nema nikakvog smisla i to je meni najveća zamerka.
Vidim da mnogi pljuju Manojlovića zbog glume ali mislim da mu je uvaljen vruć krompir. Jednostavno glumi lika koji je na zalasku karijere recimo ostario postao slabiji i nije mogao mnogo toga da pokaže a takođe nije mu legla uloga. Bilo bi veoma zanimljivo videti Bjelogrlića u ulozi. Takodje ne mogu da se otmem utisku da je njegovim odlaskom serija jako puno izgubila ne samo sama uloga nego uopšteno režija scenario itd...
Definitivno pomenuta rečenica od dotičnog političara im nije trebala.
Btw da li neko možda prati Tajkuna čini mi se kao mnogo bolja i zanimljivija serija? Kako vam se čini?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pregledao sam prvu sezonu Junaci naseg doba, nije lose, podsjeca me na Bolji zivot i tako te serije.

 

Zavrsavam Senke drugu sezonu, malo mi je pred kraj nekako palo sve,  mada je dobar tvist sa Zecevicem.

 

Jutro ce promeniti sve, mi se mnogo dopala, nova generacija glumaca, izgleda da nicu od nekuda kao pecurke poslije kise :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Kako si ti zadovoljan? Ja pogledao samo prvu epizodu,pa (mozda i olako) odustao..Koliko je sad vec emitovano..4?

JA mislim 3....ne mogu ovako na prvu sad ...a što se tiče same serije, kao i JV rađeno je po nekim događajima iz nekih prošlih vremena, pri tom, Kalup je autentičniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najjaca domaca serija ubjedljivo je Besa. Vrhunska serija sa odlicnim glumcima. Radivoje Bukvic je odglumio za 10. Jedva cekam drugu sezonu. 

 

Ove ostale djelim na 2 grupe, gledljive i negledljive. JV spada u grupu gledljivih ali nista vise od toga. Ne svidja mi se sto je sve namjesteno da careva ekipa izadje kao pobjednik a najslabija su mi karika u seriji. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sector said:

Najjaca domaca serija ubjedljivo je Besa. Vrhunska serija sa odlicnim glumcima. Radivoje Bukvic je odglumio za 10. Jedva cekam drugu sezonu. 

 

Ove ostale djelim na 2 grupe, gledljive i negledljive. JV spada u grupu gledljivih ali nista vise od toga. Ne svidja mi se sto je sve namjesteno da careva ekipa izadje kao pobjednik a najslabija su mi karika u seriji. 

https://www.kurir.rs/stars/tv-sou/3330013/rasa-bukvic-o-prvoj-glavnoj-ulozi-u-srbiji-besa-je-bila-vredna-povratka

 

Scenario je, kako pročitah, pisan tri godine......JV je, imam utisak nadve-natri odrađen, moglo je bolje.

1 minute ago, sasa965 said:

DB izlazi kao pobednik.

Crveni ?  :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Koliko ces da mi rodis Srpcica? Bukvalno najgora recenica izgovorena u istoriji TV-a , a forsira se u svakoj epizodi. 

Lik Baće je skroz realno odrađen i nije iskarikiran.Igrom slučaja znam neke takve ljude i to je to.

 

Serija inače puna rupa,ali gledljiva.Svakako klasu ispod Bese i dve ispod Državnog službenika.

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Crni Bombarder said:

Kako si ti zadovoljan? Ja pogledao samo prvu epizodu,pa (mozda i olako) odustao..Koliko je sad vec emitovano..4?

 

Serija je vec i zavrsena, cini mi se da je bilo ukupno 4 epizode, iako ide nekako sporo ima zanimljiv obrt na kraju, vrlo solidna.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Retko nezanimljiv serijal je taj Državni posao, možda imalo neki šmek na početku al mamuzaju mrtvog konja već godinama. 

Desi se i sada ponekad pun pogodak epizoda. Nevezano za to, momci imaju i druge projekte u kojima se moze videti njihov talenat koji vredi pomenuti kada se vec pominju neki mediokriteti od glumaca

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Romantik said:

 

Serija je vec i zavrsena, cini mi se da je bilo ukupno 4 epizode, iako ide nekako sporo ima zanimljiv obrt na kraju, vrlo solidna.

Ja sam seriji hteo da dam sansu iz dva razloga - zbog teme koju obradjuje i zbog autora,Vuka Rsumovica. Vuk odaje utisak inteligentnog,a skromnog mladog coveka plus mi se vrlo dopao njegov rediteljski prvenac,film "Nicije dete".

Medjutim..prva epizoda mi se nije dopala. Ponajvise zbog glumacke ekipe. Nisam neko ko "pada" samo na najveca/najpoznatija imena,ali kasting mi je bio tanak..imao sam dozivljaj kao da je neka "C" postava glumaca(koja bi mozda bila bliza nekoj "pinkovskoj" produkciji) dobila priliku..sem Nade Sargin nijedan lik me nije privukao..i scenario mi je delovao tanano (ovo opet mozda ima veze sa glumcima koji ga govore)..pa odustah.

Po tvom postu bih rekao da sam prerano digao ruke.

Link to comment
Share on other sites

Glumci i meni jesu generalno nepoznati, Ceca Bojkovic ima epizodnu ulogu i jos par ljudi koji su mi ovako poznati likom ali ne imenom i ovde ima epizodne role.

Ono sto mi se svidelo je sto je prikazala rekao bih realno stanje u borbi kroz nase institucije, mada su neki likovi lose napisani, tj nekompletni, kao Simiceva bivsa koleginica Dzoni. Sve je donekle sirovo, odnos Simica sa cerkom mi je nekako bas mlak, izvestacen, ali generalno serija ima radnju i neki tok koji iako sporo ipak dovodi do kulminacije i neocekovanog raspleta.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Chaos Is Me said:

Retko nezanimljiv serijal je taj Državni posao, možda imalo neki šmek na početku al mamuzaju mrtvog konja već godinama. 

 

Dobar je DP, al posle su opali kvalitetom, pogotovo kad su krenuli sporedne likove koji su nedorasli tome krenuli da ubacuju, ali i kad su umesto svakodnevnih stvari i necega u cemu svako moze da se prepozna, krenuli da razradjuju storilajnove likova.

 

Ja sam gledao do nemam pojma, recimo 1000. epizode, dok nisu presli u onu novu kancelariju. Mada sam zadnjih 200 gledao vise iz navike, opao je kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Likovima iz Drzavnog posla zameram sto su se "prodali", sto puta su rekli da ce snimati do 1000-e epizode i onda su nastavili, a ubodu jednu od 30 epizoda, mizeran ucinak. 

Ali da su dobri jesu, posebno onaj pravi fudbal, bas autenticno. 

 

Od uzasavajucih serija da dodam i Moj rodjak sa sela, i celokupnu bulumentu skupljenu oko porodice Malesevic. Scenario pisan za odredjenu ciljnu grupu. 

Sredovecni seljani kojima je idol Gagi Jovanovic jer naskace na sve zivo, ima fore a la Zika Pavlovic, i rekao je prijatelju ja mogu da ti dam kurac...hahahahahahaha 

pokidao sam se, kao ja mogu da ti dam... pa zacuti... pa kaze kurac hahaha. Jbt :-/  

Nesrecnu glumacku ekipu izmedju ostalog cine Dejan Matic,  lik kome se posle 40 godina glume uloge na filmu i dalje pisu kao policajac, covek koji pisa na ogradu, lik u dragstoru, 

Lazar Dubovac i Suzana Lukic, ova druga mozda i napravi nesto u pozoristu, za prvog nema spasa, Ivana Mihic i mama joj Vera Cukic treba li dodati jos sta...treba naravno Iva Strljic :-D  

A negde su tu umuva i Zarko Lazic... znaci da ih skupljas lopatom bolje bi ih skupio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...