Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Meni je od početka‚ na ivici gledljivosti, neusklađenost ideje, priče, atmosfere, glume, nedefinisani likovi, sve zajedno ostavlja me prilično ravnodušnim. Ovo kako Laušević gradi lik, a to nije njegov izbor, primerenije je za neki sporedni lik, epizodni, gde će glumačka bravura izazvati nekakav utisak ali neće preuzeti fokus od cele radnje i zapleta. Dok gledam, ne treba da vidim Lauševiće već nekog Velibora, što baš i ne uspevam  zasad, a ne vidim ni kad bih. Najbolje je kad glumca ne primećuješ tokom gledanja, tek posle filma, epizode serije postaneš svestan glume.

Link to comment
Share on other sites

Steta, a imala je potencijal samim tim sto je zanrovski unela nesto novo u poplavu serija koje se bave kriminalom ili onih koje se na svaki nacin trude da budu komedije, a to nisu. Na kraju - mlako, neubedljivo i konfuzno. U pamcenju ce mi jedino ostati odjavna numera (i Ninocka, koja iz mojih misli ne ide).

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Izgleda da ce biti druge sezone, jer ja logicno obasnjenje onakve poslednje epizode nemam.

Spoiler

 

Da da, verovatno.

 

Ali kako od antiklimaksa, blejice u kafani gde su se svi kao pomirili, krece kamen u vugla Tarantino stajl...

 

 

Edited by AgroLaki
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Bukvalno je bolji kraj imala Tajne vinove loze. Uopste mi nije jasno sto je Nina forsirala sa Vojinom kad je valjda znala da su rodjaci? Ili su reditelji otisli u Lanister fazon...

Koliko sam ja ukapirao to je jače od njih.

Edited by Joki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo evo spojler

Covek bi pomislio da je ovakav pacing stvar proslosti, nakon sto smo na tolikim primerima (sto filmskim, sto serijskim) videli da je moguce i drugacije od nabijanja svega&svacega u poslednju epizodu. Konsekventno (kao i gotovo uvek kada je pomenuti model u pitanju), sacekale su nas rupcage - sve sto je od znacaja u mini-plotovima se desilo iza kamere, dobili smo vremenske skokove, i stari dobri fast-forward aka preskakanje radnje u troskocima i dolazenje do izvesnih dogadjaja na ura i oruk. Samo jedancod x primera su Sasa i Milan - na kraju devete epizode popiju po vops, konstatuju da nisu imali sexo, pa kao ajde onda da zakazemo kad da se povatamo kad vec nemamo nikog blizeg, da bi vec u desetoj ne samo skinuli mrak, nego maltene postali mladi bracni par. Kod likova ne vidis skoro nikakve moralne dileme (Cetkovicu su ostale jos samo krave po selu da ih nije povalio), svi delaju kako im se dize, od najbanalnijih stvari do najdubioznijih i najdublje uznemirujucih odluka (povredjivanje drugih ljudi, potencijalni incest i implikacije). Dobili smo nekakvu jeftinu romansu izmedju Mione i Bojana, ali nju bih i progutao bez vecih problema da nije usledila i ova vestacka i potpuno promasena tragicna sudba mladoga Bokija - kako je scenarista mislio da ce ista postici time kada je publika sa pomenutim likom imala ukupno fazon 3 minuta druzenja, od cega su bukvalno NULA sekundi razvoj lika, kontekstualizacija, backstory... Zasto bi prosecnom gledaocu pucalo prsluce za njega, koi moi. Miona iskace iz lika milion puta za ovih 10 epizoda, konzistentnost nula bodova, cas preti da ce da ga zakolje, cas je bff sa Veliborom; u jednoj sceni mu kaze da mu nikad nece zaboraviti sta joj je uradio i naziva ga manijakom, da bi nesto kasnije (bez ikakvog razvoja u medjuvremeu) sa osmehom i toplinom docekala tog istog Velibora i njegovog sina na proslavi (a kao buntovna je, ne jebe zivu silu i niko nista ne moze da joj objasni ili je na nesto natera)... Velibor krije sina po svaku cenu, cak zbog toga zarobljava cerku svog sinovca i rizikuje njenu dobrobit nastojeci.da spreci da selo sazna za njega plaseci se reakcija i posledica po Petra, da bi se u poslednjoj epizodi decko odjednom nasao u kadi gde ga ovaj kupa, dosao najopustenije na proslavu, a svi okolo kul, no bigi, kao da je to najnormalnija stvar na svetu. Potpuno obesmiljen taj plotlajn koji se lagano gradio 9 epizoda. To su samo neke stvari, ovako na prvu loptu. Zeleo sam da budem blag prema seriji, nisam cak ni imao prevelika ocekivanja iz postovanja prema novoj tematici i nekakvom novom poglavlju u nasoj kinematografiji, ali ovim finalom su uspeli da zaseru i obesmisle cak i ono sto je dotle delovalo solidno ili obecavajuce. Jedini koncic sada ostaje ta 'opsta slika', siri zaplet, ali bojim se da je i on toliko tanak da ce vrlo brzo da se prekine.

Link to comment
Share on other sites

Mnogi su promasili cilj 'Porodice'.

Meni je to mnogo vise serija za vanjsku, a ne unutrasnju upotrebu. Hocu reci, u svakoj sekundi mi je izgledala kao da je snimana da se proda vani.

Glumci odlicni, Isakovic, Karanovicka, Maric, cak je i Kicic dobar, a i Uliks. Onaj mali razbio kako je skinuo Bebu.

Kostunica,Pavkovic i Moma Bulatovic su najveci promasaji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

"Jedini izlaz". Novi pokusaj srpske varijante nordijskog noara poceo na Superstaru. Na prvi pogled, mnogo uspelije od vec zaboravljene "Mocvare".

 

Da da, mnogo je bolje ovo. Jos kad umesto Gorana mute Bogdana savis Bandovica, mnogo veci potencijal dobije serija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Bas steta sto je toliko vremena provela sa onim pacerom Andrijom i sto ce ljudi uvek kroz to da je percipiraju.

 

Da. Pazi, ona cak ni tamo nije lose glumila (Andrija na stranu), problem je sto je time stekla reputaciju glumice za lake komedije. Ovo sto demonstrira u "Jedinom izlazu" je potpuno drugi nivo, i drago mi je sto je izasla iz sablona. Prijatno sam iznenadjen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...