Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Ne bih rekao kriminalan, ali da ga zanosi, zanosi. To za preglumljavanje sam i sam konstatovao, ali je cini mi se Agro izdvojio misljenje pozivajuci se na svoje kontakte sa ljudima iz tog kraja. Nisam ni ja bio bez prilike da razgovaram sa starijim ljudima iz razlicitih ruralnih delova sto Srbije, sto okruzenja, ali brate nikad na ovakav manirizam i nacin donosenja nisam naisao. Drugo je sam govor, tj. dijalekat, ovde nije rec o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Žarko je meni kriminalan u ovoj seriji, definicija preglumljivanja. 

Meni on bas odskace. Ne vidim Zarka Lausevica kao glumca vec lik kojeg on donosi (cak mi je trebalo malo vremena da provalim da je to on). Za razliku od, recimo, Mime Karadzica. Serija mi je, generalno, nesto kvalitetnija od Selo gori... Takva je i gluma vecine, nisam ni ocekivao neke bravure. Ova mala sto glumi Sasu me je, takodje, bas prijatno iznenadila.

Link to comment
Share on other sites

Ja kad vidim Mimu Karadzica, entuzijazam za gledanjem mi opada za 50 posto.

Off: tako je uspesan element odvracanja da kad Gospodja i ja imamo sexy time i kad zelim da odgodim happy end, ja zamisljam Mimu Karadzica umesto Salme Hajek u onoj kultnoj sceni iz "Od sumraka do svitanja".

 

@Crni Bombarder dosta si ti i izdrzao, ja ni pola prve nisam mogao da odgledam. Ono gledanje u kameru za vreme dijaloga mi je bilo bas krindz.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Mima je jedino imao smisla u onim ulogama seoskih likova, imao je odgovarajaću fizionomiju. U tom periodu je imao jednu baš veliku ulogu. Onda je nekome sinula ideja da treba da glumi frajere srednjih godina, to su zapravo ove nesretne crnogorske serije ( Budva na pjenu od mora i ostale gluposti). 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Betolingar Misdongard said:

 Onda je nekome sinula ideja da treba da glumi frajere srednjih godina, 

 

Nije nekome njego njemu licno 😄   ako pogledas sve serije gde Mima ne igra klempavu karakondzulu je producirao ili on ili njegov rodjeni brat. 

U to ime mozda i najboja definicija na Vukajliji, najtacnija svakako. 

 

Quote

 

Lik koji ce uvek u svojim serijama da glumi facu i stabilnog muskarca o kojeg se zene otimaju a svi drugi mu zavide, pitaju ga za savet i za moralno usmerenje, a kod drugih iole normalnih reditelja klempavu spodobu koja ce izgovarati recenice tipa "govno ko govno samo slatko".

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zasto sam ja procitao ovo? :classic_unsure:

 

Malo sam karikirao, ali Mima Karadzic je pravi primer za ono sto Brat Moi naziva "Ubica mog raspolozenja" 🙂

 

Kad ga vidim u nekom projektu ne mogu to da shvatim ozbiljno. Sama cinjenica da ga danas ima svuda mnogo toga govori.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Kad ga vidim u nekom projektu ne mogu to da shvatim ozbiljno. Sama cinjenica da ga danas ima svuda mnogo toga govori.

Ja sam Mimu gledao početkom osamdesetih, mislim i da mu je prva profesionalna uloga u predstavi Maj nejm iz Mitar, ima tu na kraju poduži monolog, nešto što se pamti. Previše je kasnije igrao u lakom komedijama, slične likove, razumljivo je da su očekivanja ograničena, ali ja ga i dalje vidim kao glumca sa ozbiljnim potencijalom, šta ćemo videti zavisi od scenariste, producenta, režisera...

 

Link to comment
Share on other sites

Laušević - stoji da je faca i žešće harizmatičan, al u Kalkanskim krugovima užasno preteruje, mislim da bi veći efekat bio da nema toga, serija je inače bezveze

 

Mima K. - meni je on idealan za uloge iz rane faze karijere, neki priglupi mesar ili vodoinstalater, kad bi mi trebao neko za ulogu fizičkog radnika odmah bih njega zvao; a kao "samozvani šmeker praseće fizionomije" (by Vesna Vukelić Vendi) je stvarno ultra-cringe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2021 at 5:30 PM, SteveFrancis#3 said:

Ne bih rekao kriminalan, ali da ga zanosi, zanosi. To za preglumljavanje sam i sam konstatovao, ali je cini mi se Agro izdvojio misljenje pozivajuci se na svoje kontakte sa ljudima iz tog kraja. Nisam ni ja bio bez prilike da razgovaram sa starijim ljudima iz razlicitih ruralnih delova sto Srbije, sto okruzenja, ali brate nikad na ovakav manirizam i nacin donosenja nisam naisao. Drugo je sam govor, tj. dijalekat, ovde nije rec o tome.

 

Nije vezano za dijalekat i lokaciju, to se vise potrefilo, but you really have to meet Zdravko Kamenorezac, koji se u caletovo selo doselio bas i Jelovika, a isti je Laush. 😄Poenta je da licno mislim da stvarno postoje takvi ljudi, ok osim onih varijanti na ''zurki'' kod JugoMaxa gde on sad kao pravi scenu pred svima ili gura one panjeve u bazen. Ljudi u selu su navikli mahom da rade i da su pokretu. Kad se iskombinuje delimicna starost, ozlojedjenost, sa nekim fizickim problemima, uz odredjeni tip licnosti, tacno dobijes 90% Lauseve glume. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Pa Cetkovic je prozvan vec x puta ovde... Prirodno je da se ne pisu traktati o njegovom performansu kad je opstepoznato da je vrlo dubiozan glumac (najblaze moguce receno)

 

Bole ga brige, izljubi on i kumicu i Ninu Jankovic u ovoj seriji...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...