Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Ma,"Vuk Karadzic" je u tom smislu neprevazidjena serija. Pisalo se dosta o njoj,da se ne ponavljam(o)..odlican scenario i rezija..tesko mi je reci sta je bolje od toga dvoje. Steta sto RTS seriju nije remasterizovao i preveo u digitalni format..bilo bi uzivanje je pogledati u osvezenom,savremenom izdanju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Srpski filmovi i serije koji se bave istorijom pre 1941. se mogu nabrojati na prste.

Marš na Drinu, Sveti Georgije ubiva aždahu, Sarajevski atentat, Dimitrije Tucović, Kraj dinastije Obrenović, Karađorđeva smrt, Vuk Karadžić, Pesma sa Kumbare, Banović Strahinja, Boj na Kosovu, Nemanjići.

Nešto sam sigurno i zaboravio.

Tolike narodne pesme koje bi se mogle ekranizovati, šta Englezi napraviše od Robina Huda a kod nas niko da pokuša Marka Kraljevića, romani poput Hajduk Stanka i Srpske trilogije plaču za velikim ekranom, ali ni u vreme Jugoslavije ni sada nema volje, želje ni para za tako nešto.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Upravo završio meso. Kakva serija oduševljen sam. Nikola Pejaković i Igor Djordjević maestralni. Imam utisak da se malo priča o Nikoli Pejakovicu, jednostavno čovek je glumčina.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Uhvatio sam par epizoda kamiondžija. Šta znam ne izgleda meni to toliko loše koliko su ljudi napljuvali. Mislim da je najveća greška što je ime serije kamiondžije.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2021 at 8:31 PM, alokin said:

Upravo završio meso. Kakva serija oduševljen sam. Nikola Pejaković i Igor Djordjević maestralni. Imam utisak da se malo priča o Nikoli Pejakovicu, jednostavno čovek je glumčina.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

 

Nadam se da će se Pejaković više držati glume a manje gitare jer je kao muzičar apsolutno kriminalan.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Imam oba uha, neoštećena još uvek. Ili da se preciznije izrazim, ne znam kakav je svirač, ali nije ni bitno - muzika mu je kerov kurac.

Dobro, uvek mozes da slusas Djuru, Franu Lasica, Sergeja Trifunovica, Nikolu Koju, Dragna Jovanovica, Ivana Bosiljcica, Mileta Kekina....

Jbg, degustibus non est disputantum.

PS. Dragan Vujic Vujke fenomenalno peva uzivo - im`o prilike da ga slusam.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pogledao sam seriju Pet (ne pitajte me pls kako i otkud uopste dodjoh do tog naslova). Holy Mother of God, sweet Jesus Almighty. Mislio sam da je Juzni vetar krindzfest, ali ovo su neki novi nivoi arealnog i ashvatljivog. Ultra epizodne uloge velikom broju legendi je valjda trebalo da posluze kao fensi pakovanje da se proda bajat proizvod. Ma sta bajat, crvljiv jbt. Festival lose glume, amaterske montaze, nepojmljivo naivne i banalizovane fabule, zacinjen katatonicnim dijalozima. Da apstrahujemo cinjenicu da je serija klasicna glorifikacija kriminala i da jednako kriminalno vredja inteligenciju gledaoca, toliko je stvari ovde skarabudzeno da sam prosto fasciniran. Na sta ide lova u nasoj filmskoj/tv industriji, da se covek zapita is this fo reelz?? Generalno stvarno ne bi bilo lose da vise zajebu sa krimi zanrom, znaci prezvakan je i ispljunut zilion puta, a ovi nasi nesretnici ga sad otkrili, sa tipa 25+ dina zakasnjenja. Zagovnali su trziste svakakvim polu-proizvodima, a svi sa iste trake skinuti. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Jel to serija koja je bazirana na usponu zemunskog klana?

 

Ne to je serija Klan, jos vece smece od Pet, da moguce je. 

 

Ima neka serija na Prva odgledah par epizoda "12 reci"  nije lose, al opet Crnogorci u Beogradu mafijaju Viktor Savic kao advokat koji nema pojma gde je i Tihomir Stanik kao neki pandan ubijenom advokatu Misi Ognjanovicu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aleksanadar: Kralj od Jugoslavije

Pogledah prvu epizodu. Voleo bih da makar u jednoj seriji istorijske tematike ne cujem neke modernizme poput "covece" i "majke mi" upotrebljene na nacin na koji se danas koriste. Takodje bih voleo da u seriji ovakve tematike vidim i neke masovne scene,veci i respektabilan broj statista koji ce mi pruziti utisak uverljivosti i autenticnosti,a ne da 3 (slovima:tri) srpska vojnika predstavljaju oslobadjanje Boke. Ne shvatam ni poentu crno-belih kadrova Beograda. Ako hoces da docaras njegov izgled od pre stotinu godina,izvoli pa odradi lokacije,setove i scenografiju kako treba.

Voleo bih da ovo ne bude jedno "Shotraijansko" sranje,ali sve me strah da ce tako biti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šotra je u svojim najboljim danima bio u najboljem slučaju prosječan reditelj u Ex-Yu okvirima, a zamisli tek sad sa skoro 90 godina. U njegovim djelima je gotovo uvijek sve nekako previše romantizovano i izvještačeno. Volim par njegovih serija i po neki film, ali više je trasha napravio u svojoj karijeri.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2021 at 10:20 PM, Stiletto said:

Srpski filmovi i serije koji se bave istorijom pre 1941. se mogu nabrojati na prste.

Marš na Drinu, Sveti Georgije ubiva aždahu, Sarajevski atentat, Dimitrije Tucović, Kraj dinastije Obrenović, Karađorđeva smrt, Vuk Karadžić, Pesma sa Kumbare, Banović Strahinja, Boj na Kosovu, Nemanjići.

Nešto sam sigurno i zaboravio.

Tolike narodne pesme koje bi se mogle ekranizovati, šta Englezi napraviše od Robina Huda a kod nas niko da pokuša Marka Kraljevića, romani poput Hajduk Stanka i Srpske trilogije plaču za velikim ekranom, ali ni u vreme Jugoslavije ni sada nema volje, želje ni para za tako nešto.

 

 

 

Kad pomenu Hajduk Stanka, Janka Veselinovica. Taj roman je, cini mi se, bio u lektiri za IV razred (zeleno - roze), ali ne i u programu obrade. To mi je uvek bilo zao. Citala sam je mnogo puta.  U rangu romana Salgarija, Dime, Londona.

Zapravo je jako dobro napisana knjiga o tom istorijskom periodu i vrlo zanimljiva za taj uzrast. I u pravu si bila bi savrsena za filmovanje, pa cak i za izvoz, sadrzi sve aspekte za dobar film, koji bi bio kombinacija istorije, akcije, pa i romantike.

Uvek sam se pitala je li to samo moj utisak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi kako je Drašković napisao roman pošto vidim da se temelji na njemu serija. Ja ga još nisam pročitao, kritike su šarene od pohvala pa do kritika da je Kralj Aleksandar predstavljen kao "svetac". Ono što sam video u reklamama za film me nabacuje na ovo drugo ali treba sačekati i videti seriju pa joj suditi. Koliko sam video nisu se 100% držali knjige tako da verovatno ima tu materijala i za one koji su već pročitali roman.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...