Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

On 12/22/2020 at 5:21 AM, Mile1 said:

Sto se tice Jove Maksica mozda i do docaravanje lika Koste Govoruse ima cinjenica da je i sam bio proteran iz Knina.Slazem se za Micanovica da mu je ovo jedna od boljih uloga.Ne znam za vas ali ja sam jos pod utiskom cele serije kako je opisana citava realnost ljudi sa ovih prostora.Verujem da je zato i ova serija zabranjena u RS

 

Kako ce biti zabranjena kada tamo svi mogu da gledaju RTS.

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2020 at 12:08 AM, Shunsuke Nakamura said:

Nadjoh neke stare CD-ove po kući. Uzeo sam i ponovo pogledao Sivi dom. Definitivno je to jedna od najautentičnijih domaćih serija svih vremena. Skroz je realno i surovo predstavljen život tih delikvenata. Generalno su to sve likovi iz nekih disfunkcionalnih porodica, neki ni ne znaju uopšte svoje porijeklo. Dobro su napisane epizode, izuzev možda dvije koje su malo smorile, likovi raznovrsni i zanimljivi, a neke scene su baš brutalne i teške za gledanje. Mihić je dosta obilazio domove tokom pisanja scenarija, otuda se i vidi ta autentičnost. 

 

Crni je bio pokretačka snaga serije. Scene sa njim su nekako bile i najuzbudljivije. Lečić je izdominirao fizičkom glumom. Pucao je od snage u mladjim danima. Pročitao sam da je jedino u dvije scene imao kaskadera. Da je kod nas bio razvijen neki akcioni ili borilački žanr filmova, ubio bi se od uloga. 

 

Najbolje je odigrao Cvijanović od svih glumaca u seriji. Njega čak i nema nešto puno, ali izdominirao je u svakom pojavljivanju. Šojka je vjerovatno najveći negativac u našoj kinematografiji. Možda je bilo gorih likova, u fazonu neki nacisti iz partizanske tematike, ali takav sadista, provokator i gad nije vidjen. Svaki njegov pokret odiše nekom zlobom i pokvarenošću.

 

Šilja je bio najtragičniji lik. Kroz njegov primjer se vidi da nije lako početi život iz početka čak i kada postoji dobra volja. Ostaje uvijek to nepovjerenje kod ljudi, a imao je i loš porodični status. Najbolja je scena kad dodje Crni kod njega, pokušava da ga vrati starom životu, ali ovaj odbija i govori da je ovako spokojniji i srećniji. Onda Crni izgovara: "Samo se zavaraš. Imaš li djevojku? Idete li zajedno u bioskop? Zovu li te kolege sa posla u bife? Igraš li fudbal sa drugovima? Nemaš ništa, živiš kao pas". Laušević je odigrao tu dobro tu ulogu. Imao je neki zanimljiv imidz i kamenu facu.

Prpeorucujem i Zaboravljene kao sledeci korak..

Link to comment
Share on other sites

Ocekivao sam dosta vise od serije Klan, kad ono komedija o Zemuncima. Neozbiljno, Legija vise lici na andjela iz Mi nismo andjeli. Sve su stavili, samo nisu smeli Loncara da zakace pa su mu promenili pol i stavili zensku doktorku.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Zvezdinho said:

Ocekivao sam dosta vise od serije Klan, kad ono komedija o Zemuncima. Neozbiljno, Legija vise lici na andjela iz Mi nismo andjeli. Sve su stavili, samo nisu smeli Loncara da zakace pa su mu promenili pol i stavili zensku doktorku.

 

Ko je Legija u seriji?

Link to comment
Share on other sites

Pa onaj celavi general iz MUP-a. Naravo niko se ne zove stvarnim imenom al je potpuno jasno ko je i sta je.

 

 

Zavrsila se 1.sezona 12 reci ( bar je tako mislim da se zavrsila). Jedna od boljih domacih serija. Malo sam vise ocekivao od finala serije al moze da prodje.Inace serija ima odlican soundtrack nakon svake zavrsene epke.

Link to comment
Share on other sites

Tika Stanić - Katastrofa. Obukao se ko Čkalja i misli da će da glumi kao on. Ima toga, ima, al' kod braće Grima.

Jezdić - Pokušava da bude baja kao Pavle Vujisić a nije dostojan nokte na nogama da mu iseče

Cile Ilić - Kakva je ono gluma, majko mila... od Manulaća do danas sve jedno isto, samo menja tekst

Zeremski - Neko mu objasnio da glumi strica Alberta iz Mućki

Bojan Dimitrijević - Od Pikca do ovoga sada... skok sa Planice naglavačke

Paulina Manov - Ko da je poplava izbacila a šumski požar osušio

 

Scenaristima glavna ideja vodilja vic Bate Stojkovića iz Idemo dalje: Ja sad ne znam kako ali Srbin na kraju sve zajebe.

 

Zašto potpisuju Gordana Mihića kao scenaristu kad je čovek umro pre godinu ipo dana? Jeste on malo odlutao pri kraju karijere (hint: Nemanjići) ali ovoliko se ne bi izgubio ni pod Alchajmerom u fulu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mozda je Mihic pisao scenario pre smrti, a mozda ga i zbog autorskih prava potpisuju..koliko stvari volim od tog coveka..pored Kovacevica, onje svojim pisanjem odrzao kinematografiju, ubedljivo...inace, nisam gledao ovo, ne moze to u danasnje vreme, ne ide iz x razloga..po ovoj recenziji, vidim da sam u pravu..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Stiletto said:

Tika Stanić - Katastrofa. Obukao se ko Čkalja i misli da će da glumi kao on. Ima toga, ima, al' kod braće Grima.

Jezdić - Pokušava da bude baja kao Pavle Vujisić a nije dostojan nokte na nogama da mu iseče

Cile Ilić - Kakva je ono gluma, majko mila... od Manulaća do danas sve jedno isto, samo menja tekst

Zeremski - Neko mu objasnio da glumi strica Alberta iz Mućki

Bojan Dimitrijević - Od Pikca do ovoga sada... skok sa Planice naglavačke

Paulina Manov - Ko da je poplava izbacila a šumski požar osušio

 

Scenaristima glavna ideja vodilja vic Bate Stojkovića iz Idemo dalje: Ja sad ne znam kako ali Srbin na kraju sve zajebe.

 

Zašto potpisuju Gordana Mihića kao scenaristu kad je čovek umro pre godinu ipo dana? Jeste on malo odlutao pri kraju karijere (hint: Nemanjići) ali ovoliko se ne bi izgubio ni pod Alchajmerom u fulu.

Gledao sam s' pola oka, 5-6 minuta, nemam nikakav zaključak, nije me vuklo da gledam dalje, i da, prvo vidimo glumce, onda malo analiziramo scenario, zašto ovako a ne onako, a često preskačemo režiju. Glumac radi ono što mi režiser kaže i onako kako mu režiser kaže, dok režiser ne bude zadovoljan može da ponavlja sceu do beskraja.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Harmonika said:

Mozda je Mihic pisao scenario pre smrti, a mozda ga i zbog autorskih prava potpisuju..koliko stvari volim od tog coveka..pored Kovacevica, onje svojim pisanjem odrzao kinematografiju, ubedljivo...inace, nisam gledao ovo, ne moze to u danasnje vreme, ne ide iz x razloga..po ovoj recenziji, vidim da sam u pravu..

Sa Kovačevićem ne može niko u istu rečenicu. Praktično sve što je on napisao je čisto blago za kinematografiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2020 at 10:27 AM, Shunsuke Nakamura said:

Sa Kovačevićem ne može niko u istu rečenicu. Praktično sve što je on napisao je čisto blago za kinematografiju.

Pa, ne bih rekao..prvo, kovacevic je pisao  mnogo manje filsmkih scenarija nego Mihic, drugo, ako vec zalazimo u sitna crevca, od Kovacevicevih 11 scenarija, 7 da akzemo vredi, Mihic je pisao vise, pedesetak, od toga preko 10 vredi, ali, ne treba zaboraviti i serije, bar 3 vrhunske je ostavio iza sebe..da se razumemo, ne cenim jednog vise od drugog, za Mihica ostaje cinjenica da  je malo previse gurao zenu i cerku, i da mu je devedesetih opao kvalitet pisanja, mada je i tada umeo da ubode ponesto(Crna macka)..kod Mihica je samo kvantitet veci, i da je psolednjih godina zivota jos slabije pisao..na krjau, i ne mogu se proediti,razliciti autori..po meni, Kad budem mrtav i beo vredi koliko i Maratonci, Podzemlje koliko i Dom za vesanje, Varljivo leto koliko i Ko to to tamo peva..kapiras sta zelim reci..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Serija Klan je Rane meets Zemunski klan meets Senidah.

Zalosno je sto mi nista drugo sem nasilja i crnila ne umemo da snimimo (a ocigledno ni to vise ne umemo, jer je sve vec stoput vidjeno).

 

Glavni lik je iz Ivanjice i na akademiji mu je najveci problem bio taj naglasak, kad sam cuo da je dobio glavnu ulogu reko uspeo je da ne zvuci kao prodavac krompira sa Kvataske pijace al jbg nije.

Mlad je lik ima vremena za njega. Serija smece, Juzni vetar vona bi. Valjda nisu stigli da namontiraju Bacu do Nove godine pa kao daj sta das samo nek mafija nesto sa ekrana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Harmonika

 

Da ne ostanem dužan da ti odgovorim. Ne bih nikad svoj filmski ukus ili stav nametao kao nešto što mora biti opšte prihvaćeno ili ispravno, ali probaću da objasnim zašto je u mojoj knjizi Kovačević ubjedljivo najbolji pisac. 

 

Ko to tamo peva, Maratonci i Balkanski špijun se čvrsto nalaze na mojoj top10 listi najboljih domaćih filmova. Svaki za sebe je posebno remek-djelo. Na prvi pogled jednostavne priče, ali tu se pretežno krije nešto slojevitije. Odličan opis mentaliteta, ozbiljne kritike sistema i društva. Likovi uvijek dobro karakterizovani i obogaćeni odličnim humorom. Maratonci vjerovatno najunikatnija i najoriginalnija priča. Sta tek reći za psihološku karakterizaciju Ilije Čvorovića? Do tančina je opisao kako izgleda jedan paraonik proizašao iz zatvorenog sistema. Genijalni dijalozi i monolozi ispunjavaju taj film. Šijan je zapravo imao sreću da radi sa takvim scenarijima. Ne bi se po njegovom kasnijem opusu dalo zaključiti da je on toliko talentovan reditelj. Snimio je još Davitelja i to je to. Praktično već 35 godina nije izbacio ništa vrijedno, to i isto nešto govori.

 

Od Kovačevića se još mora spomenuti Profesionalac. Sabirni centar isto ima neke dobre djelove, Poseban tretman je solidan. Podzemlje sam davno gledao, moraću da obnovim gradivo, ispario mi je iz sjećanja. Zato ga i ne bih sad ocjenjivao. 

 

Mihić je svakako važna karika domaće kinematografije. O njemu drugi put, nemam trenutno više energije. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Radovan je predstava..

Dakle, Mihic..pocnimo od toga da je on jedan od ljudi kojis u prakticno izgradili crni talas, pored Zilnika, Pavlovica, Makavejeva..i d aje Kad Budem mrtav i beo jedan od najbitnijih i najkvalitetnijih filmova nase kinematografije,za vjek i vjekova, ali, ne treba zanemariti ni Budjenje pacova, Vrane, koje su on i Kozomara sami  rezirali, pomocuu stapa i kanapa nemajuci veze o reziji,a ispao odlican film..Goran Paskaljevic je svoja dva najbolja filma, varljivo elto i Tango argentino snimio po njegovim  scenarijima..tu su u TV filmovi, samo Hrcke da je napisao, bilo bi dovoljno, ali, tu su i Kante i kese i Petsto kada..serije, Sividom ide u top 10 svih vremena, Kamiondzije, kriminalno potcenjeni Zaboravljeni..onda, ovi Kustini, o Romima, koje mu mnogi zameraju, sto se mene tice, remek dela..  Nakamura, ako bi d aobnavljas Underground, moj  savet, trazi TV verziju, Bila jednom jedna zemlja, malo je teze naci u nekom prisojnom kvalitetu, ali, veruj mi, vise se isplati od trosatne verzije..e sad, Mihic je pisao posle i prilicno lose scenarije, Kupi mi Eliota, Ona voli zvezdu, i da sad ne nabrajam, ali cinjenica je d aje zaduzio i kinematografiju, i TV arhivu..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Tamburinjo said:

 

Glavni lik je iz Ivanjice i na akademiji mu je najveci problem bio taj naglasak, kad sam cuo da je dobio glavnu ulogu reko uspeo je da ne zvuci kao prodavac krompira sa Kvataske pijace al jbg nije.

Mlad je lik ima vremena za njega. Serija smece, Juzni vetar vona bi. Valjda nisu stigli da namontiraju Bacu do Nove godine pa kao daj sta das samo nek mafija nesto sa ekrana. 

 

Serija cela sezona vec ima na trafikama a i na arena cloudu. Ne znam meni ova serija vise lici na neku komediju nego na neki krimi seriju. Jedino mi bilo interesantno kako su obradili javne likove. Ima i atentati na Vuka, Stambolica, Seselj igra sah sa Zemuncima, al Loncara nikako nisu smeli da zakace pa su stavili zensku doktorku.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

Radovan je predstava..

Dakle, Mihic..pocnimo od toga da je on jedan od ljudi kojis u prakticno izgradili crni talas, pored Zilnika, Pavlovica, Makavejeva..i d aje Kad Budem mrtav i beo jedan od najbitnijih i najkvalitetnijih filmova nase kinematografije,za vjek i vjekova, ali, ne treba zanemariti ni Budjenje pacova, Vrane, koje su on i Kozomara sami  rezirali, pomocuu stapa i kanapa nemajuci veze o reziji,a ispao odlican film..Goran Paskaljevic je svoja dva najbolja filma, varljivo elto i Tango argentino snimio po njegovim  scenarijima..tu su u TV filmovi, samo Hrcke da je napisao, bilo bi dovoljno, ali, tu su i Kante i kese i Petsto kada..serije, Sividom ide u top 10 svih vremena, Kamiondzije, kriminalno potcenjeni Zaboravljeni..onda, ovi Kustini, o Romima, koje mu mnogi zameraju, sto se mene tice, remek dela..  Nakamura, ako bi d aobnavljas Underground, moj  savet, trazi TV verziju, Bila jednom jedna zemlja, malo je teze naci u nekom prisojnom kvalitetu, ali, veruj mi, vise se isplati od trosatne verzije..e sad, Mihic je pisao posle i prilicno lose scenarije, Kupi mi Eliota, Ona voli zvezdu, i da sad ne nabrajam, ali cinjenica je d aje zaduzio i kinematografiju, i TV arhivu..

Generalno se slažem sa većinom. Mihic je kod nas jednako bitan za razvoj filma i televizije. Kad budem mrtav i beo sigurno jedan od najvećih filmova Crnog talasa. Iz te ekipe se mora spomenuti Petrović. Skupljači perja i Tri su veliki filmovi.

 

Paskaljevićev najbolji film za mene je Bure baruta.  Dom za vešanje je stvarno sjajan film, ovaj drugi o Romima mi se ne sviđa, previše jeftinih scena.

 

Za serije respekt. Kamiondžije su kultna stvar, Sivi dom- pisao sam nedavno o toj seriji, baš autentično  djelo.

 

Ovo što je poslednjih 20 godina pisao je baš loše, ali pamtiće se svakako dobra djela. Tu su još i Nemanjići na toj crnoj listi. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...