Jump to content

Politics UK


...

Recommended Posts

Povećavaju se redovi ispred Vestminstera a očekuje se još veća gužva jer ide vikend i doći će još više ljudi izvan Londona. Vreme koje provode u redu danas dostiglo 24h čekanja. Danas ukebaše i Bekama kako čeka red, ne videh poš spajsicu 🙂

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2022 at 7:41 PM, Amigo said:

Ovo mi je bas zapalo za oko, kao nesto jako ruzno receno. Zelio bih da vjerujem da je to samo nespretno receno i da je nije bilo potrebno da se izrazi neslaganje sa doticnom.

 

I tako je selektivno zapadanje za oko iniciralo priliku da skrenem paznju na cinjenicu da ja nista ne govorim napamet i bez razloga koji, hvala blagodetnoj prirodi, mogu razlozno da artikulisem. Svidjalo se to nekome ili ne. Nisam htela da kontaminiram prostor kvotujuci ono sto je izazvalo moj komentar. Toliko je gadosti grunulo u etar istog casa kad je vest o smrti objavljena, da sam ja uzela zdravo za gotovo da su ljudi informisani (neko je cak i ovde na topiku kvotovao neke zlurade komentare). Precenila sam tu informisanost. Opet. Da vidimo sta sam ja to "jako ruzno" rekla. Ne radi se o neslaganju nego o kulturi (jasno pise). 

 

On 9/9/2022 at 2:49 PM, Cyber said:

Mislim da je aktivisticka politizacija ove smrti mogla da saceka da prodje bar koji dan zalosti, kako kultura i vaspitanje nalazu, nije bas morala da zine i pokaze svoje krnjave antikolonijalisticke zube u isti cas. 

  Reveal hidden contents

 

 

Jedan od povoda je u spojleru. 

Spoiler

Neka Uju Anya, vajna profesorka : “I heard the chief monarch of a thieving raping genocidal empire is finally dying. May her pain be excruciating.”

 

A onda jos replicira onaj nesretnik Bezos: ‘This is someone supposedly working to make the world better? I don’t think so. Wow.”

 

A onda ova krene sa kletvom kao ona u srpskoj skupstini: ”Otoro gba gbue gi*. May everyone you and your merciless greed have harmed in this world remember you as fondly as I remember my colonizers.”

 

*„Otoro gba gbue gi“ je nigerijska uvreda koja se prevodi kao „umri od nekontrolisane dijareje“. => Klik! 

 

Ovo je samo deo bljuvotina koje su se tog dana mogle procitati. 

 

Ne sporim tvoje pravo da mislis da su ovakve aktivisticke fekalije i kletve cim neko sklopi oci OK. I beg to differ. 

Da je srece da je na ovom topiku mogla da zazivi plauzibilna diskusija o relevantnim cinjenicnim stvarima pa da se suceljavaju razliciti argumenti a ne vrednosni sudovi. 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Klotzen said:

Povećavaju se redovi ispred Vestminstera a očekuje se još veća gužva jer ide vikend i doći će još više ljudi izvan Londona. Vreme koje provode u redu danas dostiglo 24h čekanja. Danas ukebaše i Bekama kako čeka red, ne videh poš spajsicu 🙂

 

 

Podseca me na beskonacne redove kroz ceo centar Beograda i lite de parade u Skupstini SFRJ kad je Tito umro. BBC prenosi mimohod uzivo iz Westminster Hall.

Edited by Cyber
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cyber said:

 

I tako je selektivno zapadanje za oko iniciralo priliku da skrenem paznju na cinjenicu da ja nista ne govorim napamet i bez razloga koji, hvala blagodetnoj prirodi, mogu razlozno da artikulisem. Svidjalo se to nekome ili ne. Nisam htela da kontaminiram prostor kvotujuci ono sto je izazvalo moj komentar. Toliko je gadosti grunulo u etar istog casa kad je vest o smrti objavljena, da sam ja uzela zdravo za gotovo da su ljudi informisani (neko je cak i ovde na topiku kvotovao neke zlurade komentare). Precenila sam tu informisanost. Opet. Da vidimo sta sam ja to "jako ruzno" rekla. Ne radi se o neslaganju nego o kulturi (jasno pise). 

 

 

Jedan od povoda je u spojleru. 

  Hide contents

Neka Uju Anya, vajna profesorka : “I heard the chief monarch of a thieving raping genocidal empire is finally dying. May her pain be excruciating.”

 

A onda jos replicira onaj nesretnik Bezos: ‘This is someone supposedly working to make the world better? I don’t think so. Wow.”

 

A onda ova krene sa kletvom kao ona u srpskoj skupstini: ”Otoro gba gbue gi*. May everyone you and your merciless greed have harmed in this world remember you as fondly as I remember my colonizers.”

 

*„Otoro gba gbue gi“ je nigerijska uvreda koja se prevodi kao „umri od nekontrolisane dijareje“. => Klik! 

 

Ovo je samo deo bljuvotina koje su se tog dana mogle procitati. 

 

Ne sporim tvoje pravo da mislis da su ovakve aktivisticke fekalije i kletve cim neko sklopi oci OK. I beg to differ. 

Da je srece da je na ovom topiku mogla da zazivi plauzibilna diskusija o relevantnim cinjenicnim stvarima pa da se suceljavaju razliciti argumenti a ne vrednosni sudovi. 

Pa plauzibilno ( gde iznalazite ovakve reči i zašto :lol_2:) bi moglo da se kaže da je i gospoja Uju rekla svoje, svidjalo se to nekome ili ne...a stvar kulture i vaspitanja svakako nisu  ista u celom svetu, negde za pokojnikom nose belo, to je tek onako banalan primer..

 

I svakako nije žalost u celom svetu, za boga miloga...

 

Ali stvar je, eto, dobrog ukusa makar, izbegavati sentence (:classic_biggrin:) o krnjavim zubima, u sredini u kojoj živiš ti.Dakle, ipak je reč o (ne)kulturi...

 

A sve ovo napisano bi stalo u jednu srpsku prostu rečenicu, ali će je mod izbrisati :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Ma nema potrebe niko nikome da se pravda. Hipster fenser antikolonijalisti su promašili vek, eto zato, i svet, a što se tiče kolonijalizovanja, i danas ima onih kojima bi baš dobro došlo da ih neko kolonijalizuje pa civilizuje, a ima i onih koji bi jedva dočekali da budu "kompdradori" pa da "denunciraju" koga naročito treba civilizovati. 

 

Na primer, u vezi drvljenja oko knjige iz biologije, srpsko biološko društvo se oglasilo zaključkom da ta lekcija u potpunosti odgovara prihvaćenim naučnim stanovištima, ali disko popovi imaju druge ideje. Kaže, nedopustivo je i pre svega štetno uvoziti i kalemiti tuđe ideje u srpsko društvo. Je li? Pa što onda popovi kaleme ideje ovih koji su pisali Bibliju, da ne pominjemo sad njihovog šefa iz Moskve? Ups, tačno, srbski popovi odavno nisu hrišćani.

 

More popovi, idite u crkvu pa čatite, to je vaša uloga u društvu, a što se tiče "tuđih ideja" treba preciznije da se odredite na čije to tačno tuđe ideje mislite? Jel na one na primer koje je imao Džefri Damer? Pa dobro, oko toga već može da se diskutuje, da li su takve ideje baš uvek štetne, ili ponekad mogu da bude i korisne za drustvo.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam ovu kraljicinu dzenazu pa mi smesni ovi clanovi porodice u lcojnim uniformama sa hrpom ordenja.

To su dobili verovatno u lovu na patke i lisice.

Jedino je Hari isao u Avganistan pa ajd ok za njega. Ostali kao Vulin kad se dotera za smotru.

inace i svi ovi ostali prenabudzeni kostimi su mi preterivanje na maksimumu i totalno bezze.

( Ocito da nisam bas fan monarhija i njihove tradicije)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Clash said:

Gledam ovu kraljicinu dzenazu pa mi smesni ovi clanovi porodice u lcojnim uniformama sa hrpom ordenja.

To su dobili verovatno u lovu na patke i lisice.

Jedino je Hari isao u Avganistan pa ajd ok za njega. Ostali kao Vulin kad se dotera za smotru.

inace i svi ovi ostali prenabudzeni kostimi su mi preterivanje na maksimumu i totalno bezze.

( Ocito da nisam bas fan monarhija i njihove tradicije)

 

Objasnio to još odavno mlekadžija Tevje: Tradition!

 

And how do we keep our balance?
That I can tell you in one word... Tradition.
Because of our traditions,
We've kept our balance for many, many years.

You may ask, how did this tradition start?
I'll tell you - I don't know. But it's a tradition...
Because of our traditions,
Everyone knows who he is and what God expects him to do.

Tradition. Without our traditions,
Our lives would be as shaky as... as a fiddler on the roof!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

 

Objasnio to još odavno mlekadžija Tevje: Tradition!

 

And how do we keep our balance?
That I can tell you in one word... Tradition.
Because of our traditions,
We've kept our balance for many, many years.

You may ask, how did this tradition start?
I'll tell you - I don't know. But it's a tradition...
Because of our traditions,
Everyone knows who he is and what God expects him to do.

Tradition. Without our traditions,
Our lives would be as shaky as... as a fiddler on the roof!

Samo da se pohvalim da sam imao zadovoljstvo da gledam Zafira Hadzimanova u SNP u Violinisti na krovu.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kronostime said:

Vodio te @Darby O'Gill?

:classic_biggrin:

 

Naravno. Matori je mnogo voleo pozorište, a posebno mjuzikle. Mislim, voli on to i danas, ali ne ide više.

 

16 minutes ago, Helena said:

Mora se priznati da su Britanci velemajstori ovakvih stvari.Zaista deluje impresivno.

Ovako nešto se sad gleda i nikad više.

 

Već sledeće godine krunisanje Čarlsa, pa za desetak godina njegova sahrana, pa krunisanje Vilijema...

Edited by Stiletto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Clash said:

Gledam ovu kraljicinu dzenazu pa mi smesni ovi clanovi porodice u lcojnim uniformama sa hrpom ordenja.

To su dobili verovatno u lovu na patke i lisice.

Jedino je Hari isao u Avganistan pa ajd ok za njega. Ostali kao Vulin kad se dotera za smotru.

inace i svi ovi ostali prenabudzeni kostimi su mi preterivanje na maksimumu i totalno bezze.

( Ocito da nisam bas fan monarhija i njihove tradicije)

Ne. Mnoge medalje se dobijaju za jednostavnije stvari, npr. za učešće u filantropskim aktivnostima, sponzorstvo humanitarnih akcija, zalaganje za rešavanje nekog ekološkog problema i slično. Neke se dobijaju i u inostranstvu kao deo protokola. Čovek bi se začudio koliko i osrednji državnik dobije odlikovanja, ali se i odlikovanjima jasno zna hijerarhija. Mnogi članovi kraljevske porodice su dobili odlikovanja za klasičnu vojnu službu, a ona su niža od onih koja se dobijaju za npr. herojstvo u ratu i slično. Ukoliko nose svečane vojne uniforme, protokol nalaže da se nose i odlikovanja.

 

Ovo nije samo njihov specijalitet, već ga ima svuda u svetu. Evo za poređenje slike generala Mojsilovića:

596340_milan-mojsilovic_f.webp?timestamp

 

Sa njegove leve strane se baš šareni. Koliko znam, jeste učestovao u ratovima, ali nije baš da je imao rezultate kao Napoleon. Isto važi i za Harija, koji jeste službovao u Avganistanu, ali nije mi poznato da je sredio deset talibana običnom praćkom.

Link to comment
Share on other sites

Wilijam nije mogao da služi u ratnim područjima zato što je u liniji da postane kralj. No i on je vozio transportni avion u Avganistan i učestvovao u akcijama mornarice protiv narko kartela. No najviše je proveo u jedinici za spašavanje pa je učestvovao u spašavanjima posada potonulih brodova. Inače Čarlsov brat Endrju je služio tokom rata na Folklandskim ostrvima. A najzanimljivije je da su Endrju i Heri na većini ovih odavanja pošta bili u civilu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

Wilijam nije mogao da služi u ratnim područjima zato što je u liniji da postane kralj. No i on je vozio transportni avion u Avganistan i učestvovao u akcijama mornarice protiv narko kartela. No najviše je proveo u jedinici za spašavanje pa je učestvovao u spašavanjima posada potonulih brodova. Inače Čarlsov brat Endrju je služio tokom rata na Folklandskim ostrvima. A najzanimljivije je da su Endrju i Heri na većini ovih odavanja pošta bili u civilu.

 

5 hours ago, Clash said:

 

Sto ne menja cinjenicu da sa ovim ordenjem i ovim paradnim uniformama izgledaju kao onaj Italijan iz Alo, Alo.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2022 at 6:33 PM, Clash said:

Sve ja to znam.

Sto ne menja cinjenicu da sa ovim ordenjem i ovim paradnim uniformama izgledaju kao onaj Italijan iz Alo, Alo.

Moguće, ali je takva posvećenost dužnosti kao njena za poštovanje. Npr, dva dana pre smrti, kad je primila novu premijerku, zato što je bila u Škotskoj, obukla je tradicionalnu škotsku suknju. Do kraja odana dužnosti, iako je možda znala da su joj to poslednji dani.

 

A ima i ona anegdota, isto na tom imanju. Kao, bila ona u šetnji sa... batlerom ili nešto. I naišli neki turisti, koji je nisu prepoznali u svakodnevnoj odeći, i kao dobar dan, dobar dan, čuli smo da kraljica ovde ponekad šeta, bilo bi super da je sretnemo, da li ste je nekad videli?  A ona kao, pa, ja baš i nisam, ali ovaj gospodin je stalno viđa. Ovi kao, wow, da li bi hteli da se slikate sa nama - može. I otišli turisti, a ona rekla kao, valjda će im neko reći pre nego što stave te slike na fejsbuk :lol_2: 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Moguće, ali je takva posvećenost dužnosti kao njena za poštovanje. Npr, dva dana pre smrti, kad je primila novu premijerku, zato što je bila u Škotskoj, obukla je tradicionalnu škotsku suknju. Do kraja odana dužnosti, iako je možda znala da su joj to poslednji dani.

 

A ima i ona anegdota, isto na tom imanju. Kao, bila ona u šetnji sa... batlerom ili nešto. I naišli neki turisti, koji je nisu prepoznali u svakodnevnoj odeći, i kao dobar dan, dobar dan, čuli smo da kraljica ovde ponekad šeta, bilo bi super da je sretnemo, da li ste je nekad videli?  A ona kao, pa, ja baš i nisam, ali ovaj gospodin je stalno viđa. Ovi kao, wow, da li bi hteli da se slikate sa nama - može. I otišli turisti, a ona rekla kao, valjda će im neko reći pre nego što stave te slike na fejsbuk :lol_2: 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Toliko popularna monarhija ... sve oci, osim oci naseg Clasha, su oduvek na njima bez obzira sta rade.mislim da ne postoji neko na svetu ko ne zna za nju (kraljicu)

Cak i u Srbiji ima ona jedna jedina zena koja ne zna ime svog predsednika i nazvala ga je Vuckovic ali kada je u pitanju Elizabeta 2 tu nema greske niko je nikada nece pomesati sa nekim drugim imenom....(poredjenje sa av je prava poslatica)

 

btw, slazem se sa Puzom da je E.II za postovanje ....i sada se treba navici na UK koje nema kraljicu vec kralja. Opet da pravim neka blesava poredjenja - necu.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2022 at 5:36 PM, Milenko Puzigaca said:

Moguće, ali je takva posvećenost dužnosti kao njena za poštovanje. Npr, dva dana pre smrti, kad je primila novu premijerku, zato što je bila u Škotskoj, obukla je tradicionalnu škotsku suknju. Do kraja odana dužnosti, iako je možda znala da su joj to poslednji dani.

 

A ima i ona anegdota, isto na tom imanju. Kao, bila ona u šetnji sa... batlerom ili nešto. I naišli neki turisti, koji je nisu prepoznali u svakodnevnoj odeći, i kao dobar dan, dobar dan, čuli smo da kraljica ovde ponekad šeta, bilo bi super da je sretnemo, da li ste je nekad videli?  A ona kao, pa, ja baš i nisam, ali ovaj gospodin je stalno viđa. Ovi kao, wow, da li bi hteli da se slikate sa nama - može. I otišli turisti, a ona rekla kao, valjda će im neko reći pre nego što stave te slike na fejsbuk :lol_2: 

 

4 hours ago, Mama_mia said:

 

Toliko popularna monarhija ... sve oci, osim oci naseg Clasha, su oduvek na njima bez obzira sta rade.mislim da ne postoji neko na svetu ko ne zna za nju (kraljicu)

Cak i u Srbiji ima ona jedna jedina zena koja ne zna ime svog predsednika i nazvala ga je Vuckovic ali kada je u pitanju Elizabeta 2 tu nema greske niko je nikada nece pomesati sa nekim drugim imenom....(poredjenje sa av je prava poslatica)

 

btw, slazem se sa Puzom da je E.II za postovanje ....i sada se treba navici na UK koje nema kraljicu vec kralja. Opet da pravim neka blesava poredjenja - necu.

 

 

On 9/19/2022 at 6:33 PM, Clash said:

Sve ja to znam.

Sto ne menja cinjenicu da sa ovim ordenjem i ovim paradnim uniformama izgledaju kao onaj Italijan iz Alo, Alo.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...