Jump to content

Politics UK


...

Recommended Posts

Ne zelim da ozivljavam Brexit temu sa vijestima i desavanjima koja nemaju veze sa Brexitom pa otvaram novu temu koja bi mogla da obuhvata sve politicke aspekte i desavanja u UK. 

 

Veoma vazna i radosna vijest; od juce je da je UK prvi puta od 2015g dobila lidera opozicije koji uliva barem onoliko nade da ce uskoro u parlamentu da djeluje efikasna opozicija. 

 

Za lidera Laburista izabran je dojucerasnji Brexit sekretar, Keir Starmer.

 

Keir Starmer je po svemu susta suprotnost Corbynu i ako uspije ocistiti zohare i zarepke u stranci koje je Corbyn ostavio iza sebe, sanse su da ce nakon Covid19 krize i za narednih nekoliko godina uspjeti osposobiti stranku od koje se moze ocekivati da pobijedi na izborima i uspjesno vodi drzavu ako ih dobije. Trebace mu neko vrijeme da dobro pocisti prije nego se od njega moze ista ocekivati i treba mu dati malo vremena da pokupi krajeve i uveze sve sto treba.

 

Ocekujem od Starmera i da ce, kao sto izjavljuje, konstruktivno saradjivati sa vladom Borisa Johnsona kada je to u interesu gradjana i suprotstavljati odlukama te vlade ako smatra da je protivno interesu gradjana.

 

Starmer djeluje kao inteligentan i sposoban politicar koji je u stanju uraditi dobre stvari. Cim je Murdochov toaletoid The Sun odmah krenuo bacati ljagu na njega, znaci da su ga se dobro uplasili. Ne ostaju mu duzni ni Corbynovi komunisti/antisemite i simpatizeri islamskih terorista, sto je takodje veoma prijatno za vidjeti.

 

Ipak, najbolje od svega je sto vise onu budaletinu Corbyna necu gledati na prvoj klupi parlamenta, a nadam se ni njegove satrape. 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

Ime dobio po prvom lideru laburista. Očigledno potiče iz "die hard" laburističke porodice 🙂 a izgleda i "die hard" navijači Arsenala 🙂

 

To je trivijalno ali okej.

 

Kad god je stao ispred parlamenta, posebno u debati oko Brexita, vidjelo se da zna o cemu prica. Za razliku od Corbynovih podrepnih muha koji su kao papagaji ponavljali jedno te isto od 2015. Zato mu Corbyn nije ni dozvoljavao cesto da se eksponira jer se vidjelo koliko je Starmer kvalitetniji kadar od njega i bilo koga od njegovih bliskih saradnika.

 

Za pocetak, Starmer je pootpustao vecinu iz Corbynovog shadow kabineta, ne znam jos je li sve ali ona hulja Barry Gardiner do dobio nogu, sto mi je posebno drago.

 

Za sad je uposlio dvije zene za shadow foreign office, njegovu suparnicu za lidersku poziciju, Lisu Nandi, a druga je Annaliese Dodds, shadow Chancellor of Exchequer sto znaci da je nogu dobio i samoproklamovani marksista John McDonnel.

 

Ako uspije da se rijesi Putinovih spijuna Seumasa Milnea, uzdriglog Len McCluskija i oslobodi se uticaja prejakih unija, Momentuma ponajvise, onda bi mogao imati sansu.

 

Meni je najvaznije da na drugoj strani Dispatch Boxa, preko puta Borisa Johnsona stoji neko ko ima i znanja i stila da postalja prava pitanja. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

Ne ostaju mu duzni ni Corbynovi komunisti/antisemite i simpatizeri islamskih terorista, sto je takodje veoma prijatno za vidjeti.


Kad se otprilike kod njih uvukao taj antisemitizam, istorijski gledano?

 

Dobra ideja za temu, btw.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Plavi Golub said:


Kad se otprilike kod njih uvukao taj antisemitizam, istorijski gledano?

 

Dobra ideja za temu, btw.

 

Starmerova zena je Jevrejka i deca su im jevrejske veroispovesti, sa druge strane clan je grupe laburisticki prijatelji Palestine. U svoj tim je stavio i Lisu Nendi, koja je bila treceplasirani kandidat, predsednicu grupe laburisticki prijatelji Palestine.

 

Misljenja sam da je on los izbor za predsednika stranke, ali necu sad detaljnije o tome, da vam ne kvarim optimizam. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Plavi Golub said:


Kad se otprilike kod njih uvukao taj antisemitizam, istorijski gledano?

 

Dobra ideja za temu, btw.

 

Nemam pojma. Nije se ovo desavalo prije Corbynovog vakta ili ja nisam bio u toku. Nikad nisam cuo za te probleme, a pamtim Labour pod Blairom, Brownom i Millibandom. Tek kad je dosao comrade Corbyn, krenuli su napadi na Jevreje. Ne znam koliko je to sve stvarno ili samo anti-Corbyn. Jer ima dosta i toga.

 

Da naglasim, ja nisam clan Laburista, niti narociti simpatizer. Ja glasam po nahodjenju, interesuje me policy i meni su najblizi LibDemsi ali u normalnija vremena. Ne bih se libio glasati za Conzervativce da su oni bili anti Brexit. 

 

Trenutno me interesuje Labour jer ovako jaka Tory partija mora imati djelotvornu opoziciju, koju nije imala 5 godina i zato smo tu gdje jesmo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Starmerova zena je Jevrejka i deca su im jevrejske veroispovesti, sa druge strane clan je grupe laburisticki prijatelji Palestine. U svoj tim je stavio i Lisu Nendi, koja je bila treceplasirani kandidat, predsednicu grupe laburisticki prijatelji Palestine.

 

Misljenja sam da je on los izbor za predsednika stranke, ali necu sad detaljnije o tome, da vam ne kvarim optimizam. 🙂 


Ja nemam stav o obome, prosto ne poznajem cinjenice. Coveka sam posmatrala u onim Brexit zasedanjima prosle jeseni. Znam da su Milibandi jevrejskog porekla.  Ono sto sam citala da mu zameraju je da je tzv sampanj socijalista. Nedostatak “radnickog” porekla. 
 

Vise me je zanimao kako i kad se antisemitizam uvukao u samu  stranku. Istorijski kontekst, obzirom da se cesto pominjao uz ovu Korbinovu frakciju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

 

Starmerova zena je Jevrejka i deca su im jevrejske veroispovesti, sa druge strane clan je grupe laburisticki prijatelji Palestine. U svoj tim je stavio i Lisu Nendi, koja je bila treceplasirani kandidat, predsednicu grupe laburisticki prijatelji Palestine.

 

Misljenja sam da je on los izbor za predsednika stranke, ali necu sad detaljnije o tome, da vam ne kvarim optimizam. 🙂 

 

Nemam pojma o ovim stvarima, vidjecemo koliko ce to uticati na bilo sta.

 

Mora biti optimizam, od onog Corbyna nije moglo gore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:


Ja nemam stav o obome, prosto ne poznajem cinjenice. Coveka sam posmatrala u onim Brexit zasedanjima prosle jeseni. Znam da su Milibandi jevrejskog porekla.  Ono sto sam citala da mu zameraju je da je tzv sampanj socijalista. Nedostatak “radnickog” porekla. 
 

Vise me je zanimao kako i kad se antisemitizam uvukao u samu  stranku. Istorijski kontekst, obzirom da se cesto pominjao uz ovu Korbinovu frakciju.

 

Najveci komunisti igdje su upravo Jevreji. Milibandov otac je bio uvjereni marksista. Nimalo ne cudi da su oba brata David i Ed, oba u Laburistima. U samom Izraelu imas komune koje zive na komunistickom principu, tzv Kibbutzi, sestra moje prijateljice zivi u jednom takvom naselju. 

 

Ne smatram ja narocitim hendikepom biti clan nekakvog drustva Prijatelja Palestine, taman da salju pare Hezbolahu i Hamasu. Konzervativci rade i gore stvari i opet su u vlasti. Desnicarski mediji u UK su puno uticajniji i nablate Labour puno vise nego sto lijevi mediji uspiju nablatiti konzervativce. A nije da se ovi ne trude.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije da zelim posvetiti ovaj topik Laburistima ali osim korone slabo da ima drugih vijesti pa moze jos koja o shadow kabinetu cije formiranje se privodi kraju polako...

 

 

 

Ed Miliband je nazad na front bench, kao i Emily Thornberry. David Lammy je (prijatno) iznenadjenje dok za ovu Rebeku Long-Bailey pretpostavljam da je slucaj keep your friends close and your enemies closer. Long-Bailey je do kraja ostala odana Corbynu i data joj je funkcija da Corbinisti misle da imaju svog covjeka u kabinetu. Shadow Education Secretary i nije neka bitna funkcija svakako.

 

https://news.sky.com/story/former-labour-leader-ed-miliband-returns-to-partys-front-bench-11969361

 

The Full Shadow Cabinet:

 Keir Starmer, leader of the opposition.
 Angela Rayner, deputy leader and chair of the Labour party.
 Anneliese Dodds, shadow chancellor of the exchequer.
 Lisa Nandy, shadow foreign secretary.
 Nick Thomas-Symonds, shadow home secretary.
 Rachel Reeves, shadow chancellor of the Duchy of Lancaster.
 David Lammy, shadow justice secretary.
 John Healey, shadow defence secretary.
 Ed Miliband, shadow business, energy and industrial secretary.
 Emily Thornberry, shadow international trade secretary.
 Jonathan Reynolds, shadow work and pensions secretary.
 Jonathan Ashworth, shadow secretary of state for health and social care.
 Rebecca Long-Bailey, shadow education secretary.
 Jo Stevens, shadow digital, culture, media and sport.
 Bridget Philipson, shadow chief secretary to the Treasury.
 Luke Pollard, shadow environment, food and rural affairs secretary.
 Steve Reed, shadow communities and local government secretary.
 Thangam Debbonaire, shadow housing secretary.
 Jim McMahon, shadow transport secretary.
 Preet Kaur Gill, shadow international development secretary.
 Louise Haigh, shadow Northern Ireland secretary (interim while Tony Lloyd is in hospital being treated for coronavirus).
 Ian Murray, shadow Scotland secretary.
 Nia Griffith, shadow Wales secretary.
 Marsha de Cordova, shadow women and equalities secretary.
 Andy McDonald, shadow employment rights and protections secretary.
 Rosena Allin-Khan, shadow minister for mental health.
 Cat Smith, shadow minister for young people and voter engagement.
 Lord Falconer, shadow attorney general.
 Valerie Vaz, shadow leader of the house.
 Nick Brown, opposition chief whip.
 Baroness Smith, shadow leader of the Lords.
 Lord McAvoy, Lords’ Opposition chief whip.

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Ono sto ja vidim od pristalica Laboura u komentarima je ukratko:

 

- Ovo je mali korak unapred, jer novi lider ima vece sanse da privuce glasove od Korbina I Milibanda

- Bice im potreban novi pristup politici, jer je stari nacin nastupanja na mrezama blamantan.

- Bice im potrebna I nova, mnogo sofisticiranija politika napada na Torijevce, koja je sad nemastovita.

-Korbinove politike obracale su se malim grupama glasaca I to se mora promeniti...

 

 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Ono sto ja vidim od pristalica Laboura u komentarima je ukratko:

 

- Ovo je mali korak unapred, jer novi lider ima vece sanse da privuce glasove od Korbina I Milibanda

- Bice im potreban novi pristup politici, jer je stari nacin nastupanja na mrezama blamantan.

- Bice im potrebna I nova, mnogo sofisticiranija politika napada na Torijevce, koja je sad nemastovita.

-Korbinove politike obracale su se malim grupama glasaca I to se mora promeniti...

 

 

 

Stating the obvious, innit?

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2020 at 9:09 PM, A sad said:

 

Starmerova zena je Jevrejka i deca su im jevrejske veroispovesti, sa druge strane clan je grupe laburisticki prijatelji Palestine. U svoj tim je stavio i Lisu Nendi, koja je bila treceplasirani kandidat, predsednicu grupe laburisticki prijatelji Palestine.

 

 

 

 

ovo je ipak veliki napredak u odnosu na prethodnika koji je bio izricit po pitanju odnosa prema izraelu i prema jevrejima uopste, teska antisemitcina koja je prilicno zatrovala politicki vazduh koji njegova partija dise...

 

medju labour je mozda tesko pronaci nekoga ko je na `visem stupnju razvoja` od trenutno, starmera, on je nesto izmedju, tipa i palestina i israel

nije izricit mrzitelj ali nije ni obozavalac bez obzira na suprugu

 

btw, deca su samo jew po prirodi stvari jer im je majka jew pa zbog toga nista drugo ne mogu da budu po jevrejskom zakonu

ali to nuzno ne znaci da ta deca ispovedaju veru ili drze do religioznih obreda,

nisam bas istrazivala sta oni rade po pitanju veroispovesti, osim sto mi nije logicno da se to podvlaci jer je sasvim normalno da kad te rodi jevrejka i sam budes to sto je majka.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/5/2020 at 8:42 PM, Plavi Golub said:


Kad se otprilike kod njih uvukao taj antisemitizam, istorijski gledano?

 

On 4/5/2020 at 9:15 PM, Plavi Golub said:

Vise me je zanimao kako i kad se antisemitizam uvukao u samu  stranku. Istorijski kontekst, obzirom da se cesto pominjao uz ovu Korbinovu frakciju.

 

Antisemitizam je integralni deo antikapitalisticke paranoje na levici*** od samog pocetka, od Marksa (Marksov rad Zur Judenfrage/O jevrejskom pitanju/ je toliko natopljen antisemitskim bljuvotinama i stereotipovima da zamisljam kako je Hitler cita, lize olovku i na marginama belezi "matori sad si malo preterao") preko Hitlera i Staljina do Dzeremija Korbina. Slobona, trgovacka, kapitalisticka drustva u kojima se do bogatstva dolazi pametnim i vrednim radom, proizvodjenjem i pruzanjem usluga koje nekome zaista trebaju i za koje neko zaista hoce da plati (tj. pomaganjem drugim ljudima) a ne politickim vezama, ne poltronstvom ili cinkarenjem komsije "tamo gde spremno uvo ceka" pruzila su sansu za prospepritet i etnickim manjinama (i generalno podstakla etnicki i religijski tolerantno drustvo - prosto, na slobodnom trzistu covek sam licno mora da plati cenu svojih iracionalnih predrasuda), a posebno manjinama koje su vekovima bastinile profitabilne osobine i vestine kao sto su pismenost i numericnost, obrazovanje i znanje, te generalno kosmopolitske i prosvetiteljske vrednosti koje su dobile priliku da zasijaju u kapitalizmu - a sve to je nesto sto izjeda intelektualne i moralne bankrote, koji se uvek secaju "starih vremena" kada se znalo "ko je Jevrejin a ko je Grk" i gde je tacno cije mesto. (O ovome se moze mnogo procitati i saznati iz ove sjajne knjige o jevrejskoj istoriji)

 

Dodatni kontekst je stvorilo osnivanje Izraela i hladnoratovske tenzije, gde su sovjetsko-islamski militanti (sasvim tacno, as far as I'm concerned) shvaceni kao "progresivni" levicarski pokreti a cionizam rekonceptualizovan (recimo u Britaniji od strane ljudi kao sto su Peter Hain i Louis Eaks iz Laburisticke stranke 60ih i krajem 70ih godina, koji su direktni politicki ocevi Dzeremija Korbina - koji je, inace, sam podrzavao mracnu i totalitarnu stranu u Hladnom ratu) kao "kolonijalisticki i imperijalisticki projekat". Nije mnogo pomoglo ni to sto je Izrael slobodna, bogata, kapitalisticka i demokratska zemlja (u svemu superiornija u odnosu na sovjetski lager i njegove lokalne satelite) u kojoj socijalizam ima procentualno ponajmanju podrsku na celom svetu (ako se izuzmu razvijene zemlje dalekog istoka - btw, to su ujedno zemlje sa najvecim prosecnim IQ-om stanovnistva)...

 

 

 

*** kako je ovo lepo rekla levicarska ubica Ulrike Meinhof na sudjenju drugom levicarskom militantu Horstu Mahleru, objasnjavajuci njihovu podrsku masakru nad izraelskim sportistima na Olimpijadi u Minhenu '72:

Quote

How was Auschwitz possible, what was anti-Semitism? It used the hatred of the people of their dependence on money as a medium of exchange, their longing for communism. Auschwitz means that six million Jews were murdered and carted on to the rubbish dumps of Europe for being that which was maintained of them – Money-Jews. What had happened was that finance capital and banks, the hard core of the system of imperialism and capitalism, had diverted the people's hatred of money and exploitation away from themselves and on to the Jews.


 

Edited by bohumilo
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:

Slobona, trgovacka, kapitalisticka drustva

Su koja tacno,po tebi? 

Da pojasnim pitanje. Vidim da cesto potenciras ovakvu konstrukciju (sasvim opravdano i istinito,da se razumemo) pa me zanima na koja tacno drustva mislis? Da li sticem pogresan utisak da mislis isljucivo na ekonomski najrazvijenije zemlje Commonwealth-a (UK,Canada,Australia) i SAD plus zemlje zapadne Evrope ili tu svrstavas i skandinavska drustva,neke drzave srednje Evrope, Japan i Juznu Koreju itd.

Izvinjavam se sto ovako offujem;nisam znao gde da postavim pitanje.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Crni Bombarder said:

Su koja tacno,po tebi? 

Da pojasnim pitanje. Vidim da cesto potenciras ovakvu konstrukciju (sasvim opravdano i istinito,da se razumemo) pa me zanima na koja tacno drustva mislis? Da li sticem pogresan utisak da mislis isljucivo na ekonomski najrazvijenije zemlje Commonwealth-a (UK,Canada,Australia) i SAD plus zemlje zapadne Evrope ili tu svrstavas i skandinavska drustva,neke drzave srednje Evrope, Japan i Juznu Koreju itd.

Izvinjavam se sto ovako offujem;nisam znao gde da postavim pitanje.

 

Ne, tu mislim na sve ove zemlje koje si nabrojao. To zapravo nisu diskretno razgraniceni skupovi zemalja nego pre spektar/kontinuum, gde su zemlje poredjane po raznim parametrima, npr. zastiti privatne svojine i ugovora, efikasnosti sudstva,  slobodi trzista rada, stepenu drzavne kontrole cena, visini poreza, visini javne potrosnje, fiskalnoj odgovornosti, monetarnim, investicionim i finansijskim slobodama (npr. koliko je bankarski sektor efikasan i nezavisan od drzave i politike), slobodnoj trgovini sa inostranstvom i slicno. Ako se zemlje poredjaju po ovim jasno definisanim kriterijumima dobijemo spektar gde se na jednom kraju nalaze S. Koreja, Venecuela ili ZImbabve, a sa druge SIngapur, Svajcarska ili Novi Zeland; e pa ja tu mislim na zemlje koje su po ovim kriterijumima blize Singapuru nego Venecueli, i tu svakako spadaju i skandinavske zemlje i Japan i Juzna Koreja i Tajvan i Estonija i Cile i Izrael i mnog druge...

 

 

 

A o tome se moze diskutovati i u kontekstu sirem od savremenog kapitalizma, recimo u srednjem veku arapski svet je bio najsofisticiranije trgovacko drustvo toga doba, trgovacki i finansijski centri sveta nisi bili London i Njujork nego Bagdad, Mosul, Damask, Alepo, Basra, Kordoba itd, u tom drustvu su vec postojali mnogi proto-kapitalisticki elementi (od banaka i sofisticiranih bankarskih koncepata i proizvoda preko korporacija (raznih vrsta, recimo "limitirano partnerstvo" je postojalo) do dvojnog knjigovodstva) koji su kasnije preneti u Italiju pa dalje na Zapad, ko je citao Price iz 1001 noci mogao je da vidi da su tamo junaci u glavnom razni preduzetnici, ljudi koji imaju "kozu u igri" (suprotno od situcaije u danasnjem Holivudu)). I tada je, opet, TO drustvo bilo najtolerantnije prema nacioinalnim i religijskim manjinama, ovi najveci "arapski" intelektualci (od Omara Hajama do Al Horezmija) su najcesce bili pripadnici manjina (uglavnom Persijanci ili Jervreji), Jevreji su bezali iz Evrope na Bliski istok k muslimanima, bili potpuno integrisani u to drustvo, slobodni da veruju, posluju, trguju (dok su recimo tada u Evropi postojala velika ogranicenja i regulacije trgovine, cesto ekskluzivna prava etnicki ili religijski dominantnim zajednicama - toga u arapskom svetu nije bilo), zive kao i pripadnici vecinskog naroda***, bagdadski vezir je cuvao solde kod jevrejskog bankara itd...

 

Ovo sve o trgovackim drustvima nije samo vazilo za srednjevekovni arapski kalaifat, nego uopste za Bliski istok kroz celu antiku. U tom smislu, smatram da bi biblijska pricu o Egzodusu Jevreja iz Egipta na Bliski Istok - bas kao i o Egzodusu Jevreja iz SSSR-a u SAD, ili danas ljudi iz Venecuele u Kolumbiju - trebalo interpretirati u smislu bezanije (ljudi, a posebno manjina) iz drustva sa centalno-planskom top-down ekonomijom kakav je bio anticki Egipat (ciji je simbol monumentalna ali beskorisna piramida koju su siromasni robovi gradili za svog Vodju) u slobodno, trgovacko i preduzetnicko drustvo na Bliskom istoku, sa decentalizovanom bottom-up ekonomijom ciji je simbol jednako monumentalna ali ekstremno korisna gradjevina zvana Qanat - sistem podzemnih kanala za transport vode - koju su gradili sami gradjani, seljaci, poljoprivrednici kroz ugovore i trgovinu sa invesitorima i izvodjacima (npr. ugovore da daju trecinu prinosa u narednih 20 godina za im investitori naprave Kanat), bez drzavne intervencije i kontrole.

 

 

 

*** kad sam vec dovde, jedna mala fusnota: ima jedna zanimljiva knjizica zvana Knjiga Igara (Libro de los Juegos), napravljena u 13. veku za spanskog kralja Alfonsa X, gde se objasnjavaju pravila i problemi raznih igara na tabli, prepuna lepi ilustracija, i tamo kada se razmatraju razni sahovski problemi kao ilustracija je ponudjena slika (kao neka potpuno obicna, svakidasnja stvar) na kojoj Jevrejin i musliman igraju sah. Ono sto je zanimljiva da evo skoro 1000 godina nakon tog vremena takvu sliku nije vise moguce videti u velikom delu arapskog svetu (u mnogim zemljama je zabranjeno Jevrejima da uopste udju):

 

spacer.png

 

ok, i ja se sada izvinjavam na off-u, povuce coveka...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Johnson je danas postao tata po ko zna koji put (izbjegava da da odgovor na to pitanje jer ne priznaje jedno ili vise djece koje je napravio) i uspio je i danas izbjeci Prime Minister Questions (PMQs) koji se odrzavaju svake srijede. Na njegovom mjestu je i ovaj put bio njegov zamjenik Dominic Raab, a pitanja je postavljao vodja opozicije i Laburisticke stranke, Kier Starmer.

 

Neuporedivo je koliko se Starmer po svemu razlikuje od svog prethodnika, budaletine Corbyna i meni je muzika za usi da slusam ovog covjeka kako razborito i inteligentno prica i postavlja prava pitanja. Raab mu raportira sa odredjenim strahopostovanjem, jer je svjestan da ovog lika nece mozi veslati i zavitlavati onako kako su Corbyna.

 

Nemam nikakve sumnje da ce desni mediji u vlasnistvu Ruperta Murdocha i Barclay brace pokusati diskreditovati Starmera na svaki nacin ali ovaj izgleda premazaniji i od ovih Brexit lopuza, pa ce biti interesantno pratiti.

 

Starmer za sad izgleda i zvuci kao pravi Prime Minister, onakav kakvog ova zemlja treba, a ne mumlajuci chancer kakav je Johnson.

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovo je ocekivano, ali da li ce mozda za meso u marketima biti slucaj kao ono sa organskom hranom, gde lepo i jasno pise sta je organic. A neka kupci onda razmisle sta sve moze biti ono gde ne pise organic. U ovom slucaju bi mogao da zamislim da se naznaci isto tako nekako sa govedinom, tipa 100% British Beef/Chicken, a da uvezeno meso iz amerike samo bude bez oznaka. Tako bi musterije imale koliko toliko laksu odluku kada kupuju meso. Quality vs Price...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...