Jump to content

Filmska muzika


pierre van hooijdonk

Recommended Posts

2 hours ago, GlennGould said:

Uf, moram ovde da ‘odgovorim’ ...

Sjajan spoj filma & muzike, što se kaže on so many levels

 

Da ponovim tvoje reci - samo su forumasi najverovatije premladi da razumeju moj izbor...:classic_biggrin:

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zoran59 said:

 

Da ponovim tvoje reci - samo su forumasi najverovatije premladi da razumeju moj izbor...:classic_biggrin:

 

Ja sam dovoljno matora :classic_biggrin: podseti me sad na jednu od omiljenih scena, zbog muzike pre svega. Koliko bi se ovi filmovi razlikovali da je muzika drukčija...

Mada moram reći da na koncertu sa velikim horom zvuči još bolje :classic_love:

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Excalibur koji sam gledao sa 7 godina prvi put i scena gde mač izlazi iz vode ...

Prilažem snimak iz pedesetih gde Georg Solti, unosi celo svoje biće u dirigovanje orkestrom koji izvodi Wagner-ov Sigfridov posmrtni marš.

Nebeska muzika.

By the way, može li se otvoriti topic sa klasičnom muzikom?

 

Edited by DASUBO
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Interesantna tema :)

 

Secam se, mada davno bese, kako sam po prvi put otkrio meni i do danas omiljene autore, Simon & Garfunkel. Gledao sam Diplomca i shvatio da mi se svidja muzika. Kako sam tad jos bio tinejdzer bez razvijene sposobnosti guglanja, za autore muzike saznao sam putem bivseg foruma BGD Caffe :D ja pitao, neko mi odgovorio i tada sam se zaljubio u ovaj dvojac.

 

 

 

Inace, sto se muzike u filmovima tice, meni je Linc apsolutni favorit sto se tice uklapanja muzike u odredjene scene. Na primer:

 

 

Takodje:

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...