Jump to content

Album of the Week


Ne sam Safete

Recommended Posts

Što naleteh na neki album, osobito fini! Kao kad pada monsun i sediš sklonjen, ali dovoljno daleko od neposredne vlaguštine jer smeta kosi od pola metra. I znaš da nigde ne izlaziš tog dana. smile.png

 

 

U, odlično je, podseti me na jedan album za slično raspoloženje... [emoji3]

 

Rainy Day

 

 

Rainy Day was an all-star Paisley Underground band composed of members from other Paisley Underground bands, including Dream Syndicate, The Three O'Clock, Rain Parade and The Bangles.

 

They began collaborating after meeting at a barbecue held by Green On Red. Rainy Day recorded and released their eponymous, lone compilation album in 1984. It pays tribute to the various psychedelic and folksy rock acts that paved the way for the starting point of their own bands by covering songs, including those by Bob Dylan, The Beach Boys, Buffalo Springfield, Big Star, Velvet Underground, The Who and Jimi Hendrix.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Barracuda said:

Što naleteh na neki album, osobito fini! Kao kad pada monsun i sediš sklonjen, ali dovoljno daleko od neposredne vlaguštine jer smeta kosi od pola metra. I znaš da nigde ne izlaziš tog dana. :classic_smile:

 

 

trujem se vec neko vrijeme, odlican

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da mogu, dva plusa bih ti dao. :classic_cool:

 

Bio sam out iz muzike i sad prelazim igricu kao Necromancer, što je moj omiljeni muzički hobi.  

 

Divan je album, ide mi na repeat skoro sve vreme. Dužina je klasična, kao sa vinila, a meni se čini prekratko. :61:

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...



Radiohead.okcomputer.albumart.jpg
...
'Pamtim to kao da je bilo danas' kad sam ga prvi put slusao, kupljen u paketu sa Portishedima (self-titled album) nije mi bilo dobro par dana :classic_biggrin:


Kažu da te je kod Hadž'ća satr' o voz... :default_coffee:

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moja jedna ploča za pusto ostrvo:

The Del-Byzanteens - Lies To Live By
1982.



Da. Ono je Jim Jarmusch. Klavijaturista The Del-Byzanteens...
I da, od kad sam čuo album (krajem 1982.) nisam se smirio dok ga konačno nisam nabavio skoro 10 godina kasnije...jebeni raritet. Nabavio sam ga na SKC Marketu prašnjabog od čoveka koji nije znao šta ima... 3 dana sam čistio ploču... do perfekcije.

Sally Go Round The Roses je obrada, The Jaynetts, 1963...u ženskom rodu, ali uvek mi je bilo zanimljivo kad to oni pevaju..."Saddest thing in the whole wide world... See your baby with another girl..." [emoji2]

Lies To Live By



Krajem 90ih sam se dopisivao sa Phil Kline-om, gitaristom i pevačem...nešto kasnije sam naleteo na tekstove u kojima se uvek naglašavalo da su The Del-Byzanteens naročito popularni bili u Jugoslaviji [emoji1][emoji1][emoji1]. Yr welcome.

Draft Riot

Moja lična "Nebo nebo plavo je..."

Late last night they came around...
...
Someone called for volunteers
And they were everywhere
Till the sky was filled with fire...
I don't know what happened,
I don't know what you're asking me for...




War

At least the hour of vengeance is at hand, I am in the land...



Skroz zarazno, kako je samo njujorška scena u to vreme umela da skocka.
Pažljivo sa kliktanjem na linkove, zarazni su [emoji16]

Girl's Imagination

Singl, izdat 1981.
B1 na albumu. Čista magija.



I mali bonus...

My World Is Empty

Nije na albumu, na B strani singla je...
Nastavak magije sa A strane...



Sluša se noću.
Na repeat.

Sent from my SM-N950F using...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

California Wives - Art History (2012)

 

Svojevremeno sam slučajno naleteo na ovo izuzetno indie ostvarenje nakon čega sam nedeljama, neprestano vrteo album. Gomila catchy pesama sa vrlo melodičnim ali snažnim gitarskim zvukom. Jedan od onih albuma koje pustite i slušate do kraja bez preskoka pesama. Ne znam kako su ovi momci proleteli ispod radara s obzirom da je malo ko čuo za njih.

 

https://californiawives.bandcamp.com/album/art-history

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...