Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

@Clash jel se ona teorija o povezanosti korone i cigara o kojoj smo prodivanili pre par meseci i dalje pokazuje kao tacna? Jel znas nekog pusaca koji je fasovao tezi oblik ili da je fasovao koronu uopste? Ja ne. Dakle, preporucene najefektivnije metode profilakse za koronu:
1. Raspisi izbore
2. Konzumiraj cigare

Link to comment
Share on other sites

@RatzenStadt

Nisam pratio novije naucne radove na temu ali posto niko nije demantovao ja se drzim te teorije i propagiram je kao ultimativnu preventivu.

Ozbiljno, znam 3 coveka izmedju 30-45 godina koji imaju koronu.

Jedan je zaglavio vec 15 dana, bio je na ivici za respirator. Druga dvojica laksa klinicka slika. Svi nepusaci original.

Najlaickije objasnjenje koje sam cuo ( i koje normalno koristim kao krunski naucni dokaz i jos dodam da je neki tim sa nekog univerziteta tipa Oxford izjavio) je da se nikotin lepi za iste receptore u plucima kao virus korone tako da se ova nema za sta uhvatiti.

E sad sto je druga opcija rak pluca, jebiga od neceg mora da se rikne.

Edited by Clash
Link to comment
Share on other sites

Ko zna. Oznacavali su pusace na sav glas kao najugrozenije na pocecima epidemije. Ja sam u onim danima paranoje naletao na clanke u svakom vecem i manjem el. mediju u kojem je to navedeno i to uglavnom u formi Prof. x sa univerziteta u _____ (ubaci random drzavu od Oregona do Floride) navodi do 3/6/14 (bez zezanja...cak i 14 procitao) puta vece sanse za fatalnim ishodom. Sad evo vec mesecima nisam cuo takve tvrdnje (osim onog Loterbaha koji i dalje nastavlja sa narativom da cemo svi da izginemo) .

 

Mi ustvari nismo ugrozeni od korone koliko od strane drzave koja nas zlostavlja i diskriminise. Evo danas se opet navrsilo 6 meseci od poslednjeg poskupljenja i jutros me na trafici presece prodavacica sa izgovorenom cifrom koju treba da platim i koja je naravno 10 din skuplja od cene koja je bila aktuelna od Januara. Koju grupu ljudi jos drzava tera da placa toliki "porez na greh"? Zasto bas "nas"? Koliki procenat prodajne cene ide na akcize? 80%? 90%? I zasto ljudi cute? Cesto mi bude bas zao sto "smo" jedna tako neorganizovana i nepovezana grupa ljudi u kojoj nema inicijative da se stane na put tome i to na globalnom nivou. Zamisli samo u Srbiji da se bojkotuje kupovina na mesec dana? Samo mesec dana! Neka prosta matematika kaze da ako 1,5 miliona ljudi (sto je blaga procena, jer je u Srbiji broj  pusaca daleko veci od tih otprilike 22-23%) pljuga i tutne ~200 dinara dnevno u drzavnu kasu (kolika je prosecna vrednost akcize...a moguce da je i veca), dolazimo do cifre od 9 miliardi na mesecnom nivou.. Znaci neka 50% ljudi ispostuje bojkot, dolazimo do 9 puta vece cifre (u dinarima 😄 ) od one koju nam je u ukupnom zbiru Vucic refundirao svima i zbog koje se SNS i dalje cese po glavi.

Najbolje u tom scenariju bi bilo sto bi se cesali po glavi i svi ovi zakleti i militantni anti-pusaci (sto je jako moderan pravac razmisljanja danas) kada bi drzava morala da nametne harac poput onog u Osmanskom Carstvu kako bi nadomestila gubitke. Isti oni ljudi koji imaju obraza da te teraju da ne pusis cak i kad dodju kod tebe u stan/sobu. Ti ljudi ne shvataju da ustvari treba da nam kazu "Hvala!".

Odoh malo van teme, ali morao sam da rant-ujem, jer sam i dalje revoltiran zbog danasnjeg poskupljenja.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Poskupljenje cigareta, ma kako nerviralo ljude, je ocekivana stvar. Ko god da je vlast, to sigurno postepeno ide nagore.

Ne znam koliko cesto poskupljuje, i da li je redovno na koliko vec meseci, ali to je bas zicer da ce redovno da dizu akcize. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marko said:

Poskupljenje cigareta, ma kako nerviralo ljude, je ocekivana stvar. Ko god da je vlast, to sigurno postepeno ide nagore.

Ne znam koliko cesto poskupljuje, i da li je redovno na koliko vec meseci, ali to je bas zicer da ce redovno da dizu akcize. 

Ima neki dogovor koliko treba da dignu pa je to valjda razvuceno na neki duzi vremenski period. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

...

 

Pa šta ćeš, treba da se vrati onih sto evrića u kasicu-prasicu. Nema ništa džabe, sve će to narod pozlatiti. Vidim da su vratili reket na benzin, a ja baš rešio da ih malo zezam. Pošto je lepo vreme, bicikl radi posao za medalju. Za izvesnu kilometražu će od mene dobiti šipak od akcize za gorivo, a o gradskom prevozu i da ne pričam.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa šta ćeš, treba da se vrati onih sto evrića u kasicu-prasicu. Nema ništa džabe, sve će to narod pozlatiti. Vidim da su vratili reket na benzin, a ja baš rešio da ih malo zezam. Pošto je lepo vreme, bicikl radi posao za medalju. Za izvesnu kilometražu će od mene dobiti šipak od akcize za gorivo, a o gradskom prevozu i da ne pričam.

  

Ja mislim da nas ceka prodaja komercijalne banke do kraja godine u cilju refundacije.

Inace, i ja sam negde od pocetka Juna skinuo sa tavana bicikl koji sam zaboravio da imam i batalio GSP koji sam koristio skoro u kontinuitetu poslednjih 17 godina. Sad svuda idem biciklom. Zdravije je, a i jeftinije od vazektomije 😉

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Pa šta ćeš, treba da se vrati onih sto evrića u kasicu-prasicu. Nema ništa džabe, sve će to narod pozlatiti. Vidim da su vratili reket na benzin, a ja baš rešio da ih malo zezam. Pošto je lepo vreme, bicikl radi posao za medalju. Za izvesnu kilometražu će od mene dobiti šipak od akcize za gorivo, a o gradskom prevozu i da ne pričam.

Sve je ovo djelo biciklomafije 😁 Kakav Bil Gejc,  5G i antene u maskama, migranti, kvazari, Soros i kurci palci...

Juce vozio bic na servis...kaze covjek...popadasmo od posla. Ovoliki interes nisu zabiljezili a dugo se bave prodajom i servisiranjem istih. 
Mozda i jedina dobra stvar je da se ljudi malo vracaju tome, dobro za tijelo (ako se ne pretjeruje) a tek za mozak..ih. 

Edited by wrecktangle
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dan za danom....

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

Edit: u gradu u kom sam rodjena, bicikl je osnovno prevozno sredstvo, vec decenijama 🙂

Svi voze - moja mama (77), moji ujaci (87 i 88 god), do decice. E sad, lako je nama kad je ravno, ali problem su biciklisticke staze kojih nema, a putevi po gradu uzani...no, navikli se jedni na druge (auta na bicikle i obrnuto) i kotura se!

Edited by Sunshine State
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sunshine State said:

Dan za danom....

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

Edit: u gradu u kom sam rodjena, bicikl je osnovno prevozno sredstvo, vec decenijama 🙂

Svi voze - moja mama (77), moji ujaci (87 i 88 god), do decice. E sad, lako je nama kad je ravno, ali problem su biciklisticke staze kojih nema, a putevi po gradu uzani...no, navikli se jedni na druge (auta na bicikle i obrnuto) i kotura se!

 

Mislim da si promasila temu. 😁

 

Ja ovih dana namjeravam kupiti bicikl, ako netko ima kakav savjet, najbolji omjer cijene i kvalitete i sl. (na nekoj, odgovarajucoj temi)...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bushman said:

 

Mislim da si promasila temu. 😁

 

Ja ovih dana namjeravam kupiti bicikl, ako netko ima kakav savjet, najbolji omjer cijene i kvalitete i sl. (na nekoj, odgovarajucoj temi)...

 

Tooic je corona zajebancija, pise se o biciklima, pa necemo sad valjda tako striktni biti!

 

Da nije corone, @RatzenStadtne bi ni znao da ima bickl na tavanu!

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki John Terry said:

Zasto Jelena nije bila ovde da fercera i vibrira ili sta se vec radi tamo? Slucajnost?

Verovatno je doslo do neslaganja  Jeleninih energetskih frekvencija na kojima oscilira njen karijes i jonizirajuceg sviranja kurcu brda kakvih u Bosni ima hiljadama.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Zasto Jelena nije bila ovde da fercera i vibrira ili sta se vec radi tamo? Slucajnost?

Verovatno je doslo do neslaganja  Jeleninih energetskih frekvencija na kojima oscilira njen karijes i jonizirajuceg sviranja kurcu brda kakvih u Bosni ima hiljadama.

 

Svaka cast Djokevicu za sve rezultate i humanitarni rad, ali decko je malo izgoreo po glaaaaveeee.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Sunshine State said:

Tooic je corona zajebancija, pise se o biciklima

A, bicikl je u pitanju, nije mi bilo jasno kako si pretrčala 30 kilometara za manje od dva sata 🙂

34 minutes ago, NMX said:

Image

 

ali znak pitanja :79::79::79:

Čime ispiraju mozak ovom narodu....majko moja.

Edited by Don Juan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...