Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

E da, kad spominjes selebrtije, danas sam cuo i da je neki Kenedi za kog se verovalo da je mrtav u stvari ziv, da pomaze Trampu, da ima dugu kosu kojom krije usi (valjda mu je u usima Kenedijev DNK pa da ga ne provale) i da nosi neki smesan sesir. Takodje, kad su Trampa pitali da li je Kenedi junior živ on je zacutao par sekundi i rekao: "Ne", ali to je bio blef i igra reci, jer u tom trenutku taj Kenedi junior u stvari nije bio junior, jer je senior vec bio mrtav, i onda ne moze neko vise da bude junior kad seniora nema (wtf!?!?).

Cekaj prosvetar, ovo znaci da nisi ni Pad Kabale odgledao?!

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Ako se vec pominjem, zaista bih cenio da bar znam zasto i u kom kontekstu, posto se ne vidim u ovom zaveroloskom, prvi cu biti u redu za vakcinu, unapred se radujem 6G, a ne 5G, a zemljotresu i tunelima ispod Zagreba se smejem vise od vas.

 

Moja pretpostavka je da je to zbog moje upotrebe termina "deep state", samo ... oni malo pismeniji znaju da to nije nikakva teorija zavere, vec istorijski bezbroj puta vidjen "tip vladanja jednom drzavom pomocu mreze uticajnih ljudi iz biznisa, medija, vojske, policije ..... cesto potpuno nezavisno od  onih koji su trenutno na vlasti".


Interesantno da se ljudi u Srbiji smeju toj "teoriji zavere", a ustvari su opitni kunići iste vec decenijama. :roflmao: 

 

Ziveti u drzavi u kojoj deep state ubije premijera i smejati se toj "teoriji zavere" je prilicno ...... kako bih rekao ..... simptomaticno. :s_d:

 

 

https://youtu.be/LB9lObWclFQ

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

"Deinstaliram čipove iz maski po kućama. Instaliram antiviruse. Skidam vlašku magiju sa torenta" 🙂

 

Tamo devedesetih pojavljivali su se oglasi tipa 'koljem po kućama'* (not funny) i 'jedem pasulj po kućama' (funny).

Sad već i dečipiraju po kućama. Bitno je da cvate home delivery.

 

*Bilo je to ratno doba, pa bi te uvijek obuzeli nekakvi trnci i probio ledeni znoj, iako se to očito odnosilo na svinjokolju, živinu i sl.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Razapnite me na krs', ali nisam :smiley22:

Kakav danak neiskustvu.

Sta ces reci kad geograficarka pokrene temu o Kabali?

Kad nova koleginica pedagog pocne o pizzagate?

Dok se ti zgrasavas profesor fizickog uleti sa Rokfelerom i Hilari i trgovinom decom i ti se onda Muzafere kupaj.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ironside said:

 

Tamo devedesetih pojavljivali su se oglasi tipa 'koljem po kućama'* (not funny) i 'jedem pasulj po kućama' (funny).

Sad već i dečipiraju po kućama. Bitno je da cvate home delivery.

 

Za suljpa nisam znao, ali "Koljem po kucama" je bio jedan od prvih mimova kod nas 🙂

1 minute ago, Clash said:

Kakav danak neiskustvu.

Sta ces reci kad geograficarka pokrene temu o Kabali?

Kad nova koleginica pedagog pocne o pizzagate?

Dok se ti zgrasavas profesor fizickog uleti sa Rokfelerom i Hilari i trgovinom decom i ti se onda Muzafere kupaj.

 

 

Ja ga odmah okrecem da je Vuk Karadzic bio austrijski spijun a da je Dositej hteo da nas prevede u protestante.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

................

I znam da vas uopste ne bi zacudilo ako kazem da ovo dolazi od jedne fakultetski obrazovane osobe, cak bi se moglo reci i intelektualca.

(bold moj)

 

Eh, ovo moram da komentarisem kao poznata picajzla na sto nacina, pa i jezicno.

Jerbo pokazuje nesavrsenost i deficijenciju jezika. :classic_biggrin:

 

"Obrazovati" moze da bude i pasivan i aktivan glagol, zavisno da li ti obrazujes drugoga ili on tebe. Ovde se valjda radi o pasivnom obliku, njega su obrazovali.

Dalje, moze da bude i trajni i svrseni glagol, pa si nekoga obrazovao godinama i jos ga obrazujes, ili je obrazovanje gotovo - u oba slucaja je obrazovan.

 

To ti je isto kao u tucnjavi - ako je neko samo bijen, ne znas ko je pobedio - mozda je bijen pa uzvratio i rasturio protivnika, a mozda i bijen pa su ga na kraju prebili.

 

U primeru koji si naveo, ipak bih rekao da je "obrazovan" glagolski pridev izveden iz nesvrsenog glagola. Jesu ga obrazovali (verovatno godinama), ali im nije uspelo - tako da taj jeste obrazovan kao zrtva dugotrajnog obrazovanja, ali nije obrazovan kao neko ko je stekao obrazovanje.

 

U drugom glagolu koji sam upotrebio kao primer, bolje bi bilo i za njega i za nas da je bijen, pa i prebijen...

:roflmao:

Edited by zoran59
  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

(bold moj)

 

Eh, ovo moram da komentarisem kao poznata picajzla na sto nacina, pa i jezicno.

Jerbo pokazuje nesavrsenost i deficijenciju jezika. :classic_biggrin:

 

"Obrazovati" moze da bude i pasivan i aktivan glagol, zavisno da li ti obrazujes drugoga ili on tebe. Ovde se valjda radi o pasivnom obliku, njega su obrazovali.

Dalje, moze da bude i trajni i svrseni glagol, pa si nekoga obrazovao godinama i jos ga obrazujes, ili je obrazovanje gotovo - u oba slucaja je obrazovan.

 

To ti je isto kao u tucnjavi - ako je neko samo bijen, ne znas ko je pobedio - mozda je bijen pa uzvratio i rasturio protivnika, a mozda i bijen pa su ga na kraju prebili.

 

U primeru koji si naveo, ipak bih rekao da je "obrazovan" glagolski pridev izveden iz nesvrsenog glagola. Jesu ga obrazovali (verovatno godinama), ali im nije uspelo - tako da taj jeste obrazovan kao zrtva dugotrajnog obrazovanja, ali nije obrazovan kao neko ko je stekao obrazovanje.

 

U drugom glagolu koji sam upotrebio kao primer, bolje bi bilo i za njega i za nas da je bijen, pa i prebijen...

:roflmao:

 

U imenickoj sintagmi "fakultetski obrazovana osoba" rec "obrazovana" je opisni pridev nastao pretvaranjem (popridevljavanjem) od glagola u obliku trpnog glagolskog prideva i ima sluzbu zavisnog clana sintagme. 

To sto je glagol u pasivu, ne znaci da ne moze da ima oblik u aktivu, kao i bilo koji drugi glagol.

Glagol "obrazovati" realno ne moze da bude svrsen - jer, na kraju krajeva, covek se obrazuje (uci) dok je ziv. Semantika je prilicno zaguljena stvar, u nasem kao i u drugim jezicima. Jezik jos nije dostigao savrsenstvo misli, pa ume da je sputa i ogranici. Dokaz da evolucija nije rekla poslednju rec 🙂

Edit: Ala ce smorimo kolege teoreticare zavere, sad ce se razbegaju 

🙂

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Clash said:

Cekaj prosvetar, ovo znaci da nisi ni Pad Kabale odgledao?!

 

Neko mi poslao da to sranje odgledam, pa rekoh ajde malo da se zabavim - al nema šanse. Ko izdrži više od pola sata svaka mu čast.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...