Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

2 hours ago, Constantin said:

 

Фотографија корисника Ja volim Niš

 

Da bog da, da to se ispune želje.

1 hour ago, Plavi Golub said:


A jesi li prometio kako je bivsa Duga rasadnik kadrova?

 

Maric

Lazanski

 

Znam da je pisala za Prakticnu zenu, ali nekako mi ostalo u malom mozgu da je pisala i za Dugu.

 

 

Ruku na srce, Lazanski je došao iz Starta, Marić, Bobić Mojsilović su originalno iz Duge, ali, iz Duge su i Dada Vujasinović, Vesna Mališić...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde da stavim post Jelene Đoković, pa mi je ovaj naziv teme delovao najbolje... Ipak, tema nije zajebancija jerbo je ona napisala nekoliko simptomatičnih stvari, zapravo toliko ih je kondenzovala da post bukvalno može da se izučava u školama. JĐ ovako kaže:  

 

Quote

"Podelila sam pre nekoliko dana video samo iz jednog razloga - u njemu se pominju postulati učenja Rudolfa Stajnera, koji je za moju sferu interesovanja i posla relevantan i otuda je i moje zanimanje za ovaj video bilo veće u odnosu na more drugih sadržaja koje dobijam", izjavila je Đokovićeva..

 

Mlada gospođa je, koliko znam, završila poslovnu administraciju u Italiji, ali se poziva na "učenja" (zvuči kao Basara kada u romanu pominje Bombasta Paracelzusa ili Savonarolu i njihova učenja). Ezoterija u poslovnoj administraciji ili ezoterija u poslu kojim se Jelena bavi, iako se nije za to školovala... pohvalno.

 

 

Quote

Ona dodaje da se "Stajnerove škole i vrtići nalaze u 76 zemalja sveta (Waldorf škole)" i da se "već neko vreme susreće sa njihovim radom i izučava kurikulum".

"Stajnerova filozofija i rad na biodinamičkoj agrikulturi su me podstakli na dodatno ucenje, cemu sam se posvetila poslednjih meseci

 

Posvetila se učenju učenja mistika i ezoteriste jer se susretala sa njegovim radom? Biodinamika agrikultura? Poljoprivreda? Upada i treća stavka.

 

Quote

Dakle, ima mi smisla, ne tvrdim da je tačno ili nije, ali sam svakako zainteresovana da učim i informišem se o tome.

 

Ne tvrdim da je tačno ili nije. Ovo je ključna rečenica koju kao štit koriste svi neškolovani ljudi poslednjih godina, da se za svaki slučaj ograde od potencijalnih bedastoća koje govore, ali i istovremeno agresivno negirajući znanje i kvalifikacije onih koji ga imaju. Nije to samo slučaj u naprednjačkoj kraljevini diplomokradica i ministara vozača motokultivatora, to je trend u celom svetu, pa čak i u USA, Zapadnoj Evropi u kojoj Jeca - zaposlena u mističnoj poljoprivrednoj biodinamičkoj administraciji traži put i obaveštava ljubitelje tenisa (!) o svom putešestviju, uporedivim sa Kastanedinim, samo što je ozloglašeni ludi nacista njen Don Huan. Idemo dalje.

Quote

Bilo mi je zanimljivo jer je puno ljudi reagovalo, iz reakcija se takođe vidi da ljudi nisu ni odgledali video - ali ja se trudim da podelim ono što mi je zanimljivo jer možda u tom lancu reakcija se stvori nešto vredno", istakla je Đokovićeva..

 

Lanac reakcija bi trebalo da bude dodatno prizivanje ekipe u pomoć (zavera botova, ovaj put ne naprednjačkih po političkom opredeljenju, koliko kao filozofskom pravcu). Mišljenje, moje na primer, o biodinamičkoj agrikulturi Rudolfa Štajnera je relevantno koliko i moje mišljenje o metodama saniranja posledica moždanog udara: nisam kvalifikovan, školovan, nemam pojma, obratiću se profesionalcu. Ali, danas smo svi profesionalci.

 

Quote

"Otvorena sam, spremna da čujem i da sam pogrešila ili da nešto nije tačno što sam pomislila da jeste i nemam problem sa tim. Nisam srećna što se bilo kome skida video jer mislim da to nije dobro, i volela bih da u javnom govoru generalno čujemo malo više argumenata, jer bi nam tada svima neke stvari bile jasnije", zaključila je ona.

 

Jedna od retkih dobrih stvari koje Instagram i Facebook i Twitter rade je upravo skidanje ovakvih gluposti koje su opasne. Nisu opasne jer će neko da poveruje bukvalno u njih i da onda krene minobacačima na 5G antene, već zato što će osetiti podršku da svoje fantazije, strahove i rupe u znanju (koje apsolutno svi imamo, u manjoj ili većoj meri) projektuje u svojevrsnu borbu protiv autoriteta koja se, konačno, završava gledanjem likova poput Salvinija, Tome Nikolića, Trampa, na mestima na koja ih dovodi neznanje drugih.

Edited by freethrow
  • Like 16
  • Thanks 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...