Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

29 minutes ago, Referent said:

Malo skretanje sa teme, valjda 

@Honey Badger

Koliko je popularan ili ne Lee Cooper u Engleskoj?

 

Nemam pojma koliko je popularan, nije ovdje kao kod nas da svi nose 501. Ljudi nose sve i svasta, kako se kome sta svidja, moda malo ima uticaja. 

 

Lee Cooper postoje preko 100 godina, znam da ima radnja na Carnaby Street u Soho-u i da su u istom rangu sa Diesel, Levi's, Wrangler, Pepe Jeans, Rifles i svim ostalim proizvodzacima te vrste odjevnih predmeta. Mala je razlika u kvaliteti i cijeni ako uopste ima. Svi ovi brendovi drze modele za svaciji dzep, pa se moze naci svasta od £30-£300.

 

Nikad nisam imao Lee Cooper ovdje, ali kao djecak jesam. Mislim da sam imao neki kompletic Lee Cooper kad mi je bilo 5-6 godina.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Div said:

 

 

Cipiripi generacija. :classic_biggrin:

 

 

 

Kao sto rekoh nekad ranije, mene slatkisi nisu interesovali. Ako ista, mogao bih da se okarakterisem kao Carnex ili Gavrilovic generacija.

 

"Odlicno je, od Gavrilovica je!" :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

 

Ja sam pre par godina naručio "Jupi" u kafiću. Konobar mlađi pa me gleda u čudu a ja ne shvatam šta mu je. Drugar koji je bio sa mnom u tom trenutku se nasmeja pa kaže konobaru "donesi mu fantu" a onda mi kaže da Jupija nema već 20 godina. To dovoljno govori koliko sam često pio sok od narandže 🙂

Nema Jupija?

Ja ne pijem nista gazirano vec godinama.

5 hours ago, Div said:

 

Ja sam pre neku godinu pio bozu iz plastične flaše, kupio neki kolega, nije to ni prineti bozi koja se pila u poslastičarnici Kod Pelivana.

 

Secam se da je boza bila odlicna, bilo u lokalnoj poslasticarnici ali su u neko vreme prestali da prave a ja posle vise nisam ni isla ima 20+ godina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Secam se da je boza bila odlicna, bilo u lokalnoj poslasticarnici ali su u neko vreme prestali da prave a ja posle vise nisam ni isla ima 20+ godina.

 

Od svih tih pića, pića naše i vaše mladosti,😊 jedino bih bozu voleo da mogu da nađem, da pijem opet, ali onu pravu, kao kod Prelivana, sve drugo me ne zanima mnogo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Div said:

 

Od svih tih pića, pića naše i vaše mladosti,😊 jedino bih bozu voleo da mogu da nađem, da pijem opet, ali onu pravu, kao kod Prelivana, sve drugo me ne zanima mnogo.

 

 

 

Napravi bozu, nije tesko. Mozes sa svojim Zdravkom da je isfermentiras.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Od svih tih pića, pića naše i vaše mladosti,😊 jedino bih bozu voleo da mogu da nađem, da pijem opet, ali onu pravu, kao kod Prelivana, sve drugo me ne zanima mnogo.

 

 

 

Quote
Boza

Sastojci

Potrebno je:

  • 5 l vode
  • 4 pune kašike kukuruznog brašna
  • 1 puna kašika pšeničnog brašna
  • 1/2 kockice svežeg kvasca
  • 400 g šećera
  • 1/2 l vode
  • 50 ml mlake vode
  • 1 kašičica šećera

Priprema

1 U veći lonac (od 7 l) sipati 5 l vode i staviti da prokuva. Obe vrste brašna pomešati i razmutiti sa malo vode, kao za puding. Kada voda provri sipati razmućeno brašno i na srednjoj temperaturi kuvati 50 minuta, poklopljeno. Povremeno promešati. Paziti da ne iskipi.
 
2 Posle datog vremena ostaviti kuvanu smesu da se ohladi. Kvasac razmutiti u 50 ml mlake vode, sa dodatkom 1 kašičice šećera i ostaviti ga da uskisne. Kada kvasac uskisne sipati ga u ohlađenu vodu sa brašnom i dobro promešati. Ostaviti pripremljenu smesu da odstoji na sobnoj temperaturi, poklopljeno, 24 sata.
 
3 U manjoj šerpici stavi 400 g šećera i na tihoj vatri ga karamelizuj. Kada šećer dobije lepu tamno braon boju sipati 1/2 l tople vode i kuvati dok se šećer ne otopi. Ostaviti da se ohladi.

 

4 Posle 24 sata vodu sa brašnom i kvascem procediti kroz duplu gazu, tri puta. U proceđenu tečnost sipati vodu sa karamelizovanim šećerom, dobro promešati i sipati u flaše, pa u frižider. Piti kada se DOBRO ohladi. Pre svake upotrebe flašu promućkati. Čuvati u frižideru dok se ne popije.
 

Izvol`te zb763JU.gif

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...