Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

14 minutes ago, Honey Badger said:

 

Nikad ni cuo za ove kabezu i klaker, sta je to?

 

Nesto sto si zadnji put vidio na dvoru Knjaza Milosa Obrenovica, kada si bio mali?

 

 

 

 

To se pravilo u sodažijskim radnjama, neki ekstrakt, hemija, plus soda voda. Obrati pažnju na zatvarače.

 

45685085_2302326676648001_11561828036937

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Mislim da sam pre par godina cak i kupio klaker,bio punjen u pasticnu flasu od 2L, ne secam se ko je bio proizvodjac...

 

Ja sam pre neku godinu pio bozu iz plastične flaše, kupio neki kolega, nije to ni prineti bozi koja se pila u poslastičarnici Kod Pelivana.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Kad smo već kod gaziranog, ja ne mogu da shvatim Nemce, piju kiselu vodu ko ludi, njima je obična voda uglavnom bljak... A meni obrnuto.

 

Ja ko Nemac, popijem obicnu vodu ujutro, preko dana gaziranu. Ne mogu obicnu vodu, bljak mi je.U veci Cole, kad sam bio ucenik, vracam se iz skole leti, direktno iz autobusa u prodavnicu, kupim staklenu flasicu cole i pionirovu kokos cokoladicu. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Plavi Golub said:

 

"Ovo bezalkoholno, bistro, osvežavajuće piće se kupovalo u sodarama i poslastičarnicama. Pravi se od vode i šećera, a dodatak koji mu se dodaje boji ga u crvenu, lila ili braon boju. Osim boje, dodaje se i ukus koji bi trebalo da podseća na jagodu, višnju ili neko drugo voće. Do šezdesetih godina dvadesetog veka, bio je jedno od retkih osvežavajućih pića koja su se mogla kupiti."

 

Ja tada nisam bio ni iskra u tatinom oku.

 

20 minutes ago, Div said:

 

 

 

To se pravilo u sodažijskim radnjama, neki ekstrakt, hemija, plus soda voda. Obrati pažnju na zatvarače.

 

45685085_2302326676648001_11561828036937

 

Kao da su od nuklearnog otpada. :lol_2:

 

 

 

2 minutes ago, Div said:

 

Ja sam pre neku godinu pio bozu iz plastične flaše, kupio neki kolega, nije to ni prineti bozi koja se pila u poslastičarnici Kod Pelivana.

 

 

Ja sam isto pazario bozu u flasi, u Bingo supermarketu u Tuzli, kada sam bio u januaru. Cak sam imao namjeru da pokusam i sam napraviti ali jos nisam. Tesko da ce biti bolja prilika od ove.

Link to comment
Share on other sites

Danas u Nišu, u mnogim prodavnicama se može naći klaker. Postoji nekoliko firmi u Srbiji koji ga prave. Čak su i Bugari, koji su kupili nišku pivaru krenuli u proizvodnju istog.....

nagrada oublike | AM Press INFO Oline | AM Press INFO Oline

 

Nekad su privatne "sodare", kod nas u Nišu, pravile klaker, oranžadu, citronadu, kabezu....boza je ipak bila majstorstvo poslastičara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu Srbi bez megalomanije ni ovdje:

 

Citam ovaj clanak o Kabezi i Klakeru i vidi ovo:

 

"Naziv starog srpskog pića kabeza ili kabezo potiče od turske reči koja znači sok."

 

:lol_2:

 

Izmislili Srbi sok i dali mu tursko ime. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Honey Badger said:

Ne mogu Srbi bez megalomanije ni ovdje:

 

Citam ovaj clanak o Kabezi i Klakeru i vidi ovo:

 

"Naziv starog srpskog pića kabeza ili kabezo potiče od turske reči koja znači sok."

 

:lol_2:

 

Izmislili Srbi sok i dali mu tursko ime. 

Pa kad smo i Turcima uređivali pravopis, jer su oni polupismeni došli na Balkan. Jedva smo ih za 500 godina ponešto naučili, pa i danas u svom jeziku koriste srbizme :writing:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jesam mator, al vi ste prava gerijatrija.:)

Sledece je da smo isli u Trst svaki vikend i spavali na klupama u parku kod pokojnog Tite.

Na sta me je moj mladjahni kolega sasvim logicno pitao: A sto ste spavali po parkovima kao klosari?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CLakiSH said:

Ja jesam mator, al vi ste prava gerijatrija.:)

Sledece je da smo isli u Trst svaki vikend i spavali na klupama u parku kod pokojnog Tite.

Na sta me je moj mladjahni kolega sasvim logicno pitao: A sto ste spavali po parkovima kao klosari?

Znalo se ko ide u Trs`

 

spacer.png

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Pa kad smo i Turcima uređivali pravopis, jer su oni polupismeni došli na Balkan. Jedva smo ih za 500 godina ponešto naučili, pa i danas u svom jeziku koriste srbizme :writing:


Neka sva ta istorija ima svoju svrhu, recimo meni pre X godina duz one soping zone od Taksim skvera, a u radnjama sve stoji dzaba i bedava. Sto je fino poznavati neke reci 👍

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Ovaj kiborg je unapredjena varijanta kao u Terminatoru.... 😄

 

simpatičini ste vi mladi što živite u zbaludi pa to je divota jedna... evo od srca se smejem

618695_zorana-mihajlovic_ls.jpg

 

 

Quote

Radila je od 2004. do 2006. kao savetnik potpredsednika Vlade Srbije Miroljuba Labusa za energetiku i politiku zaštite životne sredine. Posle toga bila je zaposlena u JP Aerodrom Nikola Tesla kao savetnik generalnog direktora. Do 2010. godine obavljala je poslove savetnika za energetiku predsednika Vlade Republike Srpske Milorada Dodika.


https://www.istinomer.rs/akter/zorana-mihajlovic/

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...