Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

39 minutes ago, kalistenika u rutini said:

step su cirkali ovi kojima su matorci dilovali pljuge i benzin, mi sirotinja smo pili frutti koji je bio 2-3 dinara jeftinij ali je bolje radio za te pare.

Ma isto njesra...

Kad sam bio klinac,tamo negde '93 dodje neki moj  rodjak iz Nemacke...

Ostala mu konzerva Fante u kolima pa mi dao kad je svratio kod caleta...

Lebtejebo ja zinuo u onu Fantu ko da mi je svemirski brod u dvoriste sleteo...:s_d:

Sad ne bih mogao da popijem fantu da me streljas...

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Ma isto njesra...

Kad sam bio klinac,tamo negde '93 dodje neki moj  rodjak iz Nemacke...

Ostala mu konzerva Fante u kolima pa mi dao kad je svratio kod caleta...

Lebtejebo ja zinuo u onu Fantu ko da mi je svemirski brod u dvoriste sleteo...:s_d:

Sad ne bih mogao da popijem fantu da me streljas...

 

 

 

 

Omaž jednoj generaciji: Sjećate li se ovoga?

 

a ovo? :classic_biggrin:

danas nema ovakvog spida.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Softy su najbolje žvake mog detinjstva. 

 

Kad pomenuste fantu, prvi put sam je probao negde 89' na leto. Pokojni komšija gastos iz Nemačke, koji inače umro od droge doneo limenku. Kum sav oduševljen ukusom počeo da se uvlači ovom da mu da jednu limenku. Ja probao i začuđen njihovim oduševljenjem reko ovo isti jupi jbt. Već tad sam skontao da je šveps tonik no.1 pošto me pokojni deda godinama svako popodne vodio u podrum pića na trač partiju. Prvo sam pio onaj sok od narandže u tetrapaku sa likom da li je bacač diska ili šta već a onda sam otkrio tonik, ljubav za sva vremena.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Flavor Aid je prasak koji smo kao djeca kupovali. Prodavalo se u malim kesicama, valjda jedna kesicaza casu soka ali mi smo to lizali iz kesice, nikad nisam pio sok od toga. To je moglo biti nekad pocetkom 80ih. Ovaj Step sok ne prepoznajem, to je nesto novijeg datuma. 

 

Najbolje zvake su bile bazoke i one duguljaste, sto se dobijaju umjesto kusura, cigarete. Pa smo kobejagi 'pusili' kao odrasli, u stvari bio trening za kasnije. Od moje generacije, oko 80% je propusilo do 16. godine. Navikavanje je pocelo za prvim zubicima.

 

Stari me slao u prodavnicu da kupim litar loze i dvije kutije Jugoslavije. Ili Opatije, a kasnije Sedefa. Ne znam mogu li djeca i dalje kod nas kupiti alkohol i duhan, ja sam mogao ako sam mogao ponijeti.

 

Kupovao sam pivo kada sam poceo izlaziti, sa 13 godina. Odem na bar i kupim rundu piva. No probs, normalna stvar. 

 

Al' su to bila vremena, srecom nije bilo gotiva kao sto su crack i krokodil, ne sumnjam da bi bilo dostupno. 

Edited by Honey Badger
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Honey Badger said:

Flavor Aid je prasak koji smo kao djeca kupovali. Prodavalo se u malim kesicama, valjda jedna kesicaza casu soka ali mi smo to lizali iz kesice, nikad nisam pio sok od toga. To je moglo biti nekad pocetkom 80ih. Ovaj Step sok ne prepoznajem, to je nesto novijeg datuma. 

 

Najbolje zvake su bile bazoke i one duguljaste, sto se dobijaju mjesto kusura, cigarete. Pa smo kobejagi 'pusili' kao odrasli, u stvari bio trening za kasnije. Od moje generacije, oko 80% je propusilo do 16. godine. Navikavanje je pocelo za prvim zubicima.

 

Stari me slao u prodavnicu da kupim litar loze i dvije kutije Jugoslavije. Ili Opatije, a kasnije Sedefa. Ne znam mogu li djeca i dalje kod nas kupiti alkohol i duhan, ja sam mogao ako sam mogao ponijeti.

 

Kupovao sam pivo kada sam poceo izlaziti, sa 13 godina. Odem na bar i kupim rundu piva. No probs, normalna stvar. 

 

Al' su to bila vremena, srecom nije bilo gotiva kao sto su crack i krokodil, ne sumnjam da bi bilo dostupno. 


Identicno. Sa sve cigara zvakom umesto kusura i roze Bazokom.

 

5 minutes ago, Eddard said:

Kad smo već kod pića, jel ima mojih Vojvođana ovde koji su pili Apa Kolu, Apa Narandžu i naravno - Alpinu emoji41.png?


Nismo Vojvodjani, ali njih su kod nas kupovali za velike svadbe, kodno ime crni soki zuti sok. Koka kola i jupi bili skupi. Apa Narandza mi je bila OK. Kola mi se nije svidjala, imala mi neki cudan ukus i previse secera ako to medju kolama postoji.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

Kad smo već kod pića, jel ima mojih Vojvođana ovde koji su pili Apa Kolu, Apa Narandžu i naravno - Alpinu emoji41.png?

Bio je i apa egzotik :classic_smile: inače alpina se pravi ponovo po originalnoj licenci ali je ne radi apatinska pivara. Ista je kao nekad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:

Kad smo već kod pića, jel ima mojih Vojvođana ovde koji su pili Apa Kolu, Apa Narandžu i naravno - Alpinu emoji41.png?

 

Stari me je kad nije znao sta ce samnom, ponekad vodio u birtiju s njim. Ja bih pojeo neke cevape i najcesce popio sok od jagode. Obavezno Fruktalov, flasica od 2dl. I ona tanka casa od 2dl oblika burenceta koju konobar donese uz sok. Ako se desi da nema jagode, onda je mogla breskva ili marelica. U najgorem slucaju - sljiva. Sljiva u stvari i nije bio los sok ali meni od 5-6 godina islo takvim redom. Jednom me stari odveo u lokalnu birtiju, da drmne par vlahova, a ja da pojedem nesto i popijem sok. Nije bilo nista osim Alpine. Jebemti, jos se nisam oporavio od razocarenja. Prvo sto je izgledalo kao caj, drugo sto je bilo ukusa kao neki caj. Mislim da sam se dao u plac od razocarenja i ocigledno ostavilo trajnu traumu.

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

I ovih se secam...😀

238364.jpg

Skontam koliko ima ovde mladjih od mene, kad vidim cega se sa nostalgijom secate.

 

Ja sam inace najvise volela te cigare-zvake, imale najbolji ukus od svih ostalih.

Mi smo tapkali slicice zivotinjskog carstva....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Charlie Foxtrot said:

cdd453764190bfa82f5cf1ae58dce94d.jpg

 

 

Toeto. Mislim da nije nemoguce naci u Londonu, kao da se sjecam da sam vidjao medju silnim zvakama. Bas cu malo pregledati kad opet bude bezopasno otici u ducan.

 

Jutros sam bio u supermarketu, usrao sam se kao da sam isao da unistavam cetnicke bunkere.

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ja sam inace najvise volela te cigare-zvake, imale najbolji ukus od svih ostalih.

Mi smo tapkali slicice zivotinjskog carstva....

Bilo je tih cigara-zvaka i kad sam ja bio klinac,,,,

8qshJIZ.jpg

Zivotinjsko carstvo i slicice koje  smo svi skupljali... 😄

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...