Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

38 minutes ago, Vjekoslav said:

 

super si. tako ti bakterije i virusi s inficirane povrsine odmah ulete u nos, oci, i usta, pa se vise ne moras sekirati. :classic_biggrin:

kada koristis sredstvo za dezinfekciju povrsina, ono se sprica na papirnati ubrus ili krpu kojom cistis, a ne na povrsinu koju cistis.

 

bold - u cemu je razlika? ne znam glup sam. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Redar - da obrise tablu, pokupi papirice i prijavi odsutne....

Dobijalo se, najcesce, po kazni.

:lol_2:

 

ma jok, pa dezurni = redar. to je dakle brisanje ploce, koga ima, itd.

higijenicar je nesto drugo.

 

 

9 minutes ago, kalistenika u rutini said:

bold - u cemu je razlika? ne znam glup sam. :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

ma jok, pa dezurni = redar. to je dakle brisanje ploce, koga ima, itd.

higijenicar je nesto drugo.

Upravo tako.

Tako je bilo i kod nas. Dezurstvo je bilo jedno,a 'higijenicar' drugo. No,trika nema da se mogu setiti njegovih "ovlascenja". Davno bese osnovnjak :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ih, plave uniforme, crvene marame...Imam sliku, titovka, bela kosulja, crvena marama i upalio mi se zub, kao ping pong lopticu da sam progutao...pre dve godine sam nekoliko meseci proveo u Kini pa sam evocirao uspomene...ono stajanje u redu pre ulaska u skolu, vezbe oblikovanja...😁

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

mi smo nosili patofne koje su bile obavezne.

ukoliko zaboravis patofne, vracali bi te kuci.

kome roditelji nisu imali sredstava da obezbede rezervnu odecu u vidu patofni, nije mogao da dolazi na nastavu.

plata bila 5 maraka, pa se na srecu brzo odustalo od te ideje.

 

 

Edited by kalistenika u rutini
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Crni Bombarder said:

Slavonski kulen leci sve bolesti :classic_sleep: Mada ga i mi pravimo po istoj recepturi,a veliki broj Slavonaca & Baranjaca ovde dolazi po najbitniji sastojak - mlevenu papriku,crveno zlato.
(upucace nas @kalistenika u rutinisto mu trolujemo temu;ovo je vise prica za interreg)

 

michael c hall dexter GIF

 

 

mada, s druge strane posle 10 dana izolacije

 

 

black and white dexter GIF

 

:s_d:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prisetio se jedne anegdote iz ličnog života. 1999, godina bombardovanja, u januaru sam imao saobraćaju, neke lakše povrede, onda dođe bombardovanje, dok je još trajalo, behu neke poplave oko Beograda, bio i neki zemljotres, osetili smo ga dok smo se kartali u skloništu. Jedna komšinica, u dtrahu krene da beži napolje, jedva je ubedismo da smo najbezbednije tumgfr jesmo, u skloništu. Elem, prođe to, u julu zaglavi u bolnicu, operacija čita na želucu, kad sam došao kuću, ćaskam sa komšijom, kažem:

- Ih, kakva godina, saobraćaja, bombardovanje, poplava, zemljotres, operacija...

A, on:

- Nije to najgore.

Ja, onako, malo razrogačeno ga pogledaj, mislim šta je, bre , najgore ako sve ovo nije.

Kaže:

- Tek je avgust.

- E, jebi ga, uteši me.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Nisam bas toliko mlad :wink2:
Bio sam Titov pionir :classic_biggrin: Jedna od poslednjih generacija.

 

Ma ti si jos beba. Da slucajno Vjekoslav udje u autobus ili tramvaj u kome sjedis, treba da ustanes i ustupis mu sjedalo.

 

:lol_2:

 

Kad sam isao u osnovnu skolu, nosile su se plave kecelje ali nisu uvijek bile obavezne. Papuce u skoli nikada nismo nosili. Trebale su samo posebne (ciste) patike za fizicko. 

 

Ja sam u 1. razred osnovne skole krenuo septembra 1978g. Tito je jos bio ziv, tek ga je noga malo pocela zigati. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvijek govorio da je Piccadilly sranje od cirkusa ali ovo je bas:

 

 

 

Subota navece, ovdje vrvi od zivota. Sad mi zao sto nisam otrcao do tamo, da vidim to. Mozda odem veceras.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...