Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Ima dosta propagande to je fakat...Ja sam ziveo u Kini skoro godinu dana i najcudnija stvar koju sam pojeo je skakavac...Nikad bolje nigde nisam jeo, doveo liniju do savrsenstva, sve sveze, higijena na zavidnom nivou...Doduse u pitanju je severozapad koji je najrazvijeniji deo drzave, velika je to zemlja i obicaji se razlikuju...

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZiS said:

Ima dosta propagande to je fakat...Ja sam ziveo u Kini skoro godinu dana i najcudnija stvar koju sam pojeo je skakavac...Nikad bolje nigde nisam jeo, doveo liniju do savrsenstva, sve sveze, higijena na zavidnom nivou...Doduse u pitanju je severozapad koji je najrazvijeniji deo drzave, velika je to zemlja i obicaji se razlikuju...

kacio je ovaj video na drugoj temi asterion u kome se izmedju ostalog pominje da vrlo malo manjina kineza koristi u ishrani divlje zivotinje i da su oni koji to rade iz redova bogatijih. isto se pominje da sama grana nema toliko veliki obrt poredeci ga sa ukupnim kineskim bdp-om ali ima veliki uticaj na kinesku vladu pa su tako izlobirali zakone koje dozvoljavaju da se te zivotinje i dalje koriste iako se i u proslosti sa prethodnim epidemijama u kini pokazalo da su te pijace vrlo pogodne za prelazak virusa sa zivotinja na coveka zbog nacina na koji se zivotinje tamo smestaju i obradjuju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, CLakiSH said:

Saosecanje  od suzdrzavaca pusackog kaslja u marketu.

 

Au...mene u subotu uhvatilo ispred mesare u redu...samo sam lagano seo na bajs i izgubio se u vidu magle posto su vec krenuli da vade telefone...mogao sam na sajam ni kriv ni duzan 😁

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ZiS said:

Ima dosta propagande to je fakat...Ja sam ziveo u Kini skoro godinu dana i najcudnija stvar koju sam pojeo je skakavac...Nikad bolje nigde nisam jeo, doveo liniju do savrsenstva, sve sveze, higijena na zavidnom nivou...Doduse u pitanju je severozapad koji je najrazvijeniji deo drzave, velika je to zemlja i obicaji se razlikuju...

 

Severozapad je ona ujgurska provincija, pretpostavljam da si mislio na severo istok.  Mada kod njih je ceo taj obalni deo i gradovi koji se naslanjaju na njega prilično dobro razvijen. U principu kod njih je u tim velikim gradovima standard odprilike kao kod nas, a izvan tih gradova se živi dosta skromnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ovako....ovo sam licno ja slikao. Da vidite kako izgledaju kineske pijace, kako se meso na 30 stepeni prodaje ovako na kukama, riba ovako, povrce..da vidite kako izgleda "fast food" sa ovim glaziranim nogicama od pileta...e sad..najvazniji deo...ovo nije mainland China nego Hong Kong i ovo je slikano u poprečnoj ulici u sred Causway bay-a (centar Hong Konga, gde su na 50 metara od ove pijace prodavnice Tifanija, Prade i sl.). Jbg, ljudi voze maseratije, imaju najskuplji kvm na svetu i dodju ovde da kupe meso. Pritom, nema E od egzoticnih zivotinja (cak ni u mainland China). Kinezi se gade toga, sem onog malog broja maloumnika koji se loze da ce ako pojedu krilo od sismisa kita da im stoji 3 sata ili da ce ako naprave supu od pangolijana ili cega vec, imati dozivotnu srecu ili tako neki imbecilni razlog da jedu takve zivotinje. I to, pritom, jedu oni bogatiji koji mogu to da priuste a istovremeno su maloumni da skapiraju da to ne treba da se radi. I da, najveci deo snimaka "mokrih" pijaca koje imate po netu, nisu iz Kine nego Indonezija i Okeanija...sto ne menja poentu. Stoka je stoka.

 

Spoiler

 

897f684a23d253161294f9a86b12867b.jpg8533128cbdf9550ed83027e9ad0e7523.jpg7b11efcd5d53d7291be313706c5daada.jpg3906da13c9be9ebc73b216733c987d8c.jpga6c83c7d358240ca11c45eb21829cfea.jpg66d03b6692f66e2dda187685f653db5d.jpg71ececd7f606970eaa37b96f3ca72ed2.jpg26ea083af0343d268f1725c238621406.jpg

 

Edited by NMX
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Crni Bombarder said:

Meni je ovo i dalje sanitarno dvojbeno..najblaze receno dvojbeno.

 

Ma ovo je jezivo, da ne bude zabune. Samo je komentar na te konstraste, pritom Hong Kong je sve sem Kine. Oni, s pravom, mrze Kinu i neće nazad pod skute CCP. Samo je način života takav. Maseratijem do Tifanija i Prade pa na pijacu gde na jebenim kukama na 30 stepeni visi meso :lol_2: 

 

Ja sam na ovakvim pijacama bio turistički, eventualno kupovao voće. Btw...ima ponekad kod nas da se nađe u Veru/Merkatoru ovo. Preukusno. 

Edited by NMX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...