Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

On 3/26/2020 at 6:26 PM, Asterion said:

Treba mi pomoč...koja mašina za šišanje..kosa mi je gusta ala Teodosić... 🙂

 

Hteo bi nešto, da traje dugo, srednji cenovni razred, dobar materijal, lako za izdržavanje,...

 

Hvala unapred za pomoč.

 

ne znam za mašinicu ali ja ciljam tu neku duško ivanović zurku 

 

m11_160315112.jpg?v=1

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, uini said:

probudim se jutros i prvo sto sam pomislio je kako imam jos dovoljno ovoga

 

yi4Zhkg.jpg

 

mala para papricica veseli coveka

 

Ili te papricice nisu ono sto bi trebale biti ili ti imas zeludac od stakla ili plastike. Znaces ako uzgojis uspjesno onaj Borg9. Jedva cekam da opises iskustvo. :lol_2:

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Honey Badger said:

 

Ili te papricice nisu ono sto bi trebale biti ili ti imas zeludac od stakla ili plastike. Znaces ako uzgojis uspjesno onaj Borg9. Jedva cekam da opises iskustvo. :lol_2:

 

onu prvu reaperku koju sam kupio, pojeo pakovanje za dve nedelje jedva (između jeo one "buket", nisam smeo svaki dan. 

 

pre 4-5 dana uzeo opet carolinu i stukao sve, nisu bile nešto ljute. izgleda da je ova nova pošiljka real deal, habanero nisam probao yet. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

onu prvu reaperku koju sam kupio, pojeo pakovanje za dve nedelje jedva (između jeo one "buket", nisam smeo svaki dan. 

 

pre 4-5 dana uzeo opet carolinu i stukao sve, nisu bile nešto ljute. izgleda da je ova nova pošiljka real deal, habanero nisam probao yet. 

 

Jedem papricice skoro svaki dan ali na super-hots ne mogu da se naviknem. To je za mene (kao i za ostale kojima sam podijelio) previse, ne mogu da kontrolisem suze, podrigivanje, a ni bol nije zanemariv, iako se smatram da imam visok threshold. Habanero je level do kog idem, sve dalje je za mene mucenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

 

Jedem papricice skoro svaki dan ali na super-hots ne mogu da se naviknem. To je za mene (kao i za ostale kojima sam podijelio) previse, ne mogu da kontrolisem suze, podrigivanje, a ni bol nije zanemariv, iako se smatram da imam visok threshold. Habanero je level do kog idem, sve dalje je za mene mucenje.

 

ja imam neveliko iskustvo sa super-vrućicama, tj ovo što kupujem od skora u delhaize prodavnicama;

uglavnom, meni ljutina nije naročito velika (bar ne kao što sam očekivao) ali defacto je da ako preteram sa količinom, osećam kretnje unutar organizma kao da mi je alien II upao u sistem 😀

 

u svakom slučaju, lsd iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

ja imam neveliko iskustvo sa super-vrućicama, tj ovo što kupujem od skora u delhaize prodavnicama;

uglavnom, meni ljutina nije naročito velika (bar ne kao što sam očekivao) ali defacto je da ako preteram sa količinom, osećam kretnje unutar organizma kao da mi je alien II upao u sistem 😀

 

u svakom slučaju, lsd iskustvo.

 

Sumnjam da si sw sreo sa istinski ljutom super-hot papricicom cim tako zboris. Pisao sam vec da imam jednog kolegu koji ih mlati kao karamele ali i njemu se podigne jetra ako glomne jednu na prazan zeludac. Da lik, je pojeo super-ljutu za dorucak, uz kroasanu sa sunkom. :classic_ninja:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ozbiljno je ljuta ova carolina pošiljka, pri tome, jeo sam teleću glavu u skembetu koja vrišti ljuto. nisam uspeo previše da smazem 

 

 

 

Jedan moj drug, krenuo hodati sa nekom Svedjankom u Tuzli i to kao ozbiljnije malo. I tako, pozvao je ovaj drug jednog dana na veceru da upozna njegove roditelje. Majka je u cast specijalne gosce ispekla telecu glavu, sa okolo krompirima, pretpostavljam. Kad je to iznijela i stavila na sto, Svedjanka je skocila i pobjegla iz kuce glavom bez obzira, kao da je u Texas Chainsaw Massacre filmu. Ovaj njen je jedva stigao daleko niz ulicu. Jedva ju je nagovorio da se vrati, morali su obecati da ce skloniti glavucu sa stola. :lol_2:

 

Moram priznati da tako servirano nekome moze izgledati prilicno divlje i varvarski. Ja sam nekada imao ambiciju da napravim brawn od svinjske glave, nisam jos stigao. Ne znam ni hocu li skoro, skroz sam se odvikao od takve hrane.

 

Mi ovdje sa ljutih papricica, prelazimo u domen kulinarstva, ne znam koliko je to za ostati psihofizicki prav?

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Poslovni partner iz Svice sa porodicom bio u Hrvatskoj na moru, vracace se nazad preko Banja Luke  da obidje neku fabriku  pa da dodjemo i mi da se vidimo. Trazio iskljucivo lokalne specijalitete za rucak, odveli ga u neku old school pecenjaru, sa sve  jagnjecom kozom ispred lokala i jagnjecim glavusama na sve strane. Njegov klinac , sedam godina, poceo da place i pobegao u auto, cerka tinejdzerka jedva se suzdrzala da ne povrati. 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, CLakiSH said:

Poslovni partner iz Svice sa porodicom bio u Hrvatskoj na moru, vracace se nazad preko Banja Luke  da obidje neku fabriku  pa da dodjemo i mi da se vidimo. Trazio iskljucivo lokalne specijalitete za rucak, odveli ga u neku old school pecenjaru, sa sve  jagnjecom kozom ispred lokala i jagnjecim glavusama na sve strane. Njegov klinac , sedam godina, poceo da place i pobegao u auto, cerka tinejdzerka jedva se suzdrzala da ne povrati. 

 

To su nevaspitana i razmazena djeca, kao i ova cura iz mog posta. 

 

Totalno otudjeni i razvedeni od procesa. Ko god jede meso treba da zna da bez nasilja i krvoprolica nema ni snicli, krmenadli, ni slanine ni pohovane piletine. Meso ne raste u supermarketima u zgodnim plasticnim pakovanjima.

 

Trebalo bi svu djecu, recimo u dobu od 13-14 godina u okviru obrazovanja jedan dan odvesti u klaonicu da se upoznaju sa metodama. Mogu prethodno da obidju i uzgajalista, da vide u kakvim uslovima zive buduce krmenadle, krilca i glavuse. To bi bilo obrazovanje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Honey Badger said:

 

To su nevaspitana i razmazena djeca, kao i ova cura iz mog posta. 

 

Totalno otudjeni i razvedeni od procesa. Ko god jede meso treba da zna da bez nasilja i krvoprolica nema ni snicli, krmenadli, ni slanine ni pohovane piletine. Meso ne raste u supermarketima u zgodnim plasticnim pakovanjima.

 

Trebalo bi svu djecu, recimo u dobu od 13-14 godina u okviru obrazovanja jedan dan odvesti u klaonicu da se upoznaju sa metodama. Mogu prethodno da obidju i uzgajalista, da vide u kakvim uslovima zive buduce krmenadle, krilca i glavuse. To bi bilo obrazovanje.

 

 

Ma samo nam jos fali armija vegana i vegeterijanaca!! 

 

Nisam neki preterani mesozder (a ni jedozder, for that matter), ali sremske carolije (kobasice, kulen, sunka) tesko da toffu moze da zameni

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

Ma samo nam jos fali armija vegana i vegeterijanaca!! 

 

Nisam neki preterani mesozder (a ni jedozder, for that matter), ali sremske carolije (kobasice, kulen, sunka) tesko da toffu moze da zameni

 

To se, kako je meni objasnjeno, zove flexitarian. I ja samo povremeno trosim meso, mada stojim iza ove da treba da se zna kako i sta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...