Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Ne, on nije trazio da vidi sta ima, nego da je laptop moj, tj da znam sifru. I on je bio idiot.
i mozda nisi skontao sta ona vest kaze da uzimaju telefone, traze sifre i onda odnose telefon u neku sobu, sami, sta rade - skidaju podatke. 
 
I ne, moj laptop pripada firmi i na njemu nema nista neprimereno. i to da neko kod mene proba, imao bi tuzbu od ko zna koliko zainteresovanih strana.
i to sumnjiv je tako...nije osnovan razlog. 
izvini ali potpuno nisi u pravu, to je zakonski zabranjeno u svim normalnim zemljama. to je Apple probao sa onom pricom da pregledaju slike za pedofiliju, i dobio gromoglasno ne.
To ti je kao da podrzavas da ti policija ulazi u kucu i pretresa - da slucajno ne radis nesto nezakonito. To se zove "policijska drzava".
 
i potpuno mi je suludo da tako nesto podrzavas
Carinskim zakonom republike srbije fizičko lice može uneti u srbiju lične stvari za sopstvene potrebe (do određenog iznosa). Laptop nije tvoj donji veš ili četkica za zube i ima pravo da posumnja da li se unosi u zemlji radi prodaje. Pošto si verovatno ušla sa usa pasošem, hteo je da proveri da li se radi o ličnom latopu koji će verovatno biti iznet kad odeš napolje.
Ne vidim kako bi mu drugačije dokazala u roku od 2 minuta da nisi htela da da ga prosvercujes za nekoga ko živi ovde.
Na laptop od 1000usd vrednosti, dažbine su oko 300usd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

Carinskim zakonom republike srbije fizičko lice može uneti u srbiju lične stvari za sopstvene potrebe (do određenog iznosa). Laptop nije tvoj donji veš ili četkica za zube i ima pravo da posumnja da li se unosi u zemlji radi prodaje. Pošto si verovatno ušla sa usa pasošem, hteo je da proveri da li se radi o ličnom latopu koji će verovatno biti iznet kad odeš napolje.
Ne vidim kako bi mu drugačije dokazala u roku od 2 minuta da nisi htela da da ga prosvercujes za nekoga ko živi ovde.
Na laptop od 1000usd vrednosti, dažbine su oko 300usd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Usla sam sa SR pasosem, uvek ulazim sa SR pasosem. I uz to laptop je vidljivo bio koriscen, izgreban od stalnog putovanja...Uz to malo zvuci neverovatno da sam vukla polovni laptop preko 3 zemlje da bi ga prosvercovala u SR :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Usla sam sa SR pasosem, uvek ulazim sa SR pasosem. I uz to laptop je vidljivo bio koriscen, izgreban od stalnog putovanja...Uz to malo zvuci neverovatno da sam vukla polovni laptop preko 3 zemlje da bi ga prosvercovala u SR :classic_smile:

"Andja Kosmajska sto pise na Vox92 na granici? 

`Apsi, bre, to odma` i zapleni sve sto ima kod sebe, a i 3 reda okolo u avionu!"

foCkLTk.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Pa ajde ovako, ovo prvo nije SC. 

 

SC kaže “sve je u redu”

 

Update, June 29, 2021

 

On June 28, 2021, the Supreme Court denied the ACLU and EFF's petition for certiorari in Merchant v. Mayorkas. Though it is disappointing that the Court elected not to rule on the border exception in this case, they may take the opportunity to do so in the future.

 

https://www.brennancenter.org/our-work/court-cases/merchant-v-mayorkas-formerly-alasaad-v-nielsen-and-alasaad-v-wolf

 

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Drugo, nemaju pravo da traze sifre.

 

O, da, imaju. Recimo Kanada ima celu sekciju o oduzimanju telefona, šiframa, i o tome šta mogu da gledaju:

 

https://www.cbsa-asfc.gc.ca/travel-voyage/edd-ean-eng.html

 

“To examine the digital device, the officer will first ask for the password which will be written down on a piece of paper. You are obligated to provide your password when asked.”

 

Ovom veselniku su Amerikanci ne samo trazili šifru, nego ga nisu ostavili na miru dok nije dao:

 

https://www.freecodecamp.org/news/ill-never-bring-my-phone-on-an-international-flight-again-neither-should-you-e9289cde0e5f/

 

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Trece, ako nemaju ozbiljnu sumnju da se radi o national security, to mogu da urade samo u tvom prisustvu. 

 

U linku u mom prethodnom postu (koji nisi kliknula) piše:

 

Does the government policy allow officers to keep my device?

 

Yes. Government officers are permitted to “detain electronic devices . . .for a brief, reasonable period of time to perform a thorough border search.”

 

“Detain a device” znači da telefon ide u jednu sobu, a ti u drugu. A nekad telefon ostane u sobi a ti odeš bez telefona kući:

 

The plaintiffs include a military veteran, journalists, an artist, a NASA engineer,and a business owner. Several are Muslims and people of color. All were reentering the country from business or personal travel when border officers searched

their devices.

 

They were not subsequently accused of any wrongdoing. Officers also confiscated and kept the devices of several plaintiffs for weeks or months.

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

U ovom slucaju, tuzitelj se pozvao na 4ti amandman. A ne 14ti, sto je mogao, ili 5ti da odbije da im da sifru.

 

Wait a second. What about my fourth and fifth amendment rights? Isn’t this illegal?

 

The fourth amendment protects you against unreasonable search and seizure. The fifth amendment protects you against self-incrimination.

 

If a police officer were to stop you on the street of America and ask you to unlock your phone and give it to them, these amendments would give you strong legal ground for refusing to do so.

 

But unfortunately, the US border isn’t technically the US, and you don’t have either of these rights at the border.

It’s totally legal for a US Customs and Border Patrol officer to ask you to unlock your phone and hand it over to them. And they can detain you indefinitely if you don’t. Even if you’re a American citizen.

 

https://www.freecodecamp.org/news/ill-never-bring-my-phone-on-an-international-flight-again-neither-should-you-e9289cde0e5f/amp/

 

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Znaci bukvalno, to nema vrednost osim ako neko ne sumnja da si bas terorista. I bukvalno nije praksa.

 

Bukvalno mogu ako hoće, bez da sumnjaju da si terorista. Razlika je u tome da onom kome sumnjaju da je terorista iskopiraju telefon, a onom ko nije manuelno prelistaju sadržaj telefona. 

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Za skoro 20 godina, niko me to nije pitao bilo gde.

 

Nadaj se da neće i sledećih 20 godina. A ako te ipak pitaju, daj šifru. Sud je presudio da su u pravu.

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Sama cinjenica da to nikad do 2021 nije otislo na neki sud, a nije doslo do SC, ti govori da se to ne radi.

 

Ali bukvalno je broj takvih pregleda porastao tri puta za tri godine:

 

CBP officers conducted more than 30,000 electronic device searches in fiscal year 2018, over three times the number from fiscal year 2015 (8,503).

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Da, border control I imigraciono, imaju malo sira ovlascenja, kao I IRS. Ali se to ne radi jer bi moglo da se preispita.

 

To se radi sve češće:

 

CBP officers conducted more than 30,000 electronic device searches in fiscal year 2018, over three times the number from fiscal year 2015 (8,503).

 

On 1/21/2022 at 10:46 PM, Angelia said:

Nakon 9/11 su dobili malo vise slobode, ali ne bas ovo sto je opisano u tom clanku

 

Nadam se da sam ovoga puta odgovorio na sve nedoumice tipa “da li je ovo legalno”, “da li se ovo radi”, “može li ovo bez SC” i “šta bi sa ustavnim amandmanima”. A ako misliš da ovo što sam napisao nije tačno, stavi link gde si videla da piše suprotno. “Mene niko nije diro 20 godina” je neozbiljan argument.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi mozda nije tema ali pada pod psihicko zdravlje.

 

Na kojim portalima se informisete o dogadjajima u zemlji?

 

Razmisljam se da blokiram sve ove portale, B92, mondo, blic...sve slicno. I to da blokiram preko rutera. Dosta mi je vesti o tome ko je rasirio noge, da li je trudna neka kurva iz parova i slicno.

 

Ima li negde gde mozes da citas servisne informacije i pravo novinarstvo?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ljudi mozda nije tema ali pada pod psihicko zdravlje.

 

Na kojim portalima se informisete o dogadjajima u zemlji?

 

Razmisljam se da blokiram sve ove portale, B92, mondo, blic...sve slicno. I to da blokiram preko rutera. Dosta mi je vesti o tome ko je rasirio noge, da li je trudna neka kurva iz parova i slicno.

 

Ima li negde gde mozes da citas servisne informacije i pravo novinarstvo?

 

Pokrenuta je tema o tome:

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro pitanje, B92 i Bljuc su najgore djubre u rangu Kurira, ja ih odavno blokirao.

Cim procitam "Necete verovati .. ", odma ide block i trajni ban, pa da vidimo koga cete praviti idiotom.

 

Jedini koliko toliko normalni su N1 i Politika, mozda i Danas.

 

Edited by brusli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E bas si nasao crkvu u kojoj ces da se krstis. Ta Politika je gora od Informera, bas zato sto se lazno predstavljaju kao civilizovani, a isto zlo sire. Tamo ima jedan ipo normalan. Taj jedan je onaj Jakšić, a onaj ipo se ne sećam kako se zove, ali ponekad ima izlive normalnosti. Kakvih sve tamo ima, dr Lignjoslav i nije najgori. Ima ga jedan koji se predstavlja kao nekakav ekonomski stručnjak, a pod razlicitim imenima sam sebi pise komentare i sam sa sobom diskutuje u njima, što su radili samo legendarni Krstan Dj Kovjenic, i onaj Cirkarovic, dok nije napusen. Ukratko, dno dna.

 

Nema tu normalnih medija koji izlaze svakodnevno. Beonegro je u pravu, bolje je pratiti komsijske medije.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milenko Puzigaca said:

E bas si nasao crkvu u kojoj ces da se krstis. Ta Politika je gora od Informera, bas zato sto se lazno predstavljaju kao civilizovani, a isto zlo sire. Tamo ima jedan ipo normalan. Taj jedan je onaj Jakšić, a onaj ipo se ne sećam kako se zove, ali ponekad ima izlive normalnosti. Kakvih sve tamo ima, dr Lignjoslav i nije najgori. Ima ga jedan koji se predstavlja kao nekakav ekonomski stručnjak, a pod razlicitim imenima sam sebi pise komentare i sam sa sobom diskutuje u njima, što su radili samo legendarni Krstan Dj Kovjenic, i onaj Cirkarovic, dok nije napusen. Ukratko, dno dna.

 

Nema tu normalnih medija koji izlaze svakodnevno. Beonegro je u pravu, bolje je pratiti komsijske medije.

Npr, koje komsijske ?

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2022 at 4:40 AM, Edward Louis Severson III said:

Ljudi mozda nije tema ali pada pod psihicko zdravlje.

 

Na kojim portalima se informisete o dogadjajima u zemlji?

 

Razmisljam se da blokiram sve ove portale, B92, mondo, blic...sve slicno. I to da blokiram preko rutera. Dosta mi je vesti o tome ko je rasirio noge, da li je trudna neka kurva iz parova i slicno.

 

Ima li negde gde mozes da citas servisne informacije i pravo novinarstvo?

 

Koliko sam mogao da primetim, manje vise su iste vesti na svakom mediju, sve to dolazi iz istih agencija. 

Ja pratim B92 jer sam navikao gdje je sta i citam sarajevski Klix, i ta dva portala cesto prenose iste vesti.

Da citam neke komentatore i analiticare, ne pada mi na pamet. Cuj zanimanje politicki analist :lol_2: ko ga placa, od cega zivi, nema tu nezavisnih uopste, sto da mi neko soli pamet sa nebulozama.

Sto se tice rijalitija, to nema nigde vise na svetu, samo u Srbiji, mislim ima, ali je to sve bezlazeno u poredjenu sa onim sto se desava u tim naim jazbinama, tuga jedna koliko je drustvo u qurcu, da to uopste postoji.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Pa sad nisu baš svi isti. Tačno je da su agencijske vesti uglavom iste ali osim na fake clickbait portalima one nisu glavni deo sadržaja. U Srbiji nije teško razlučiti koji su portali mešavina najprizemnijih "vesti" tipa "pevaljku X uslikali u taksiju bez gaćica" sa očiglednom pro SNS propagandom i pljuvanjem svih za koje se makar i posumnja da su protiv AV (Informer, Alo, Kurir, Pink, Republika, Mondo, B92, Blic, Glas Javnosti portal i slični) i oni kod kojih se mogu naći relativno normalne vesti (N1, Danas, 021.rs i još poneki).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
43 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ljudi,

 

Citate li nekad nesto o meteopatiji ili slicnim stvarima. Ne znam kako da definisem, napolju pada kisa, jedva 5 stepeni, tmurno, a ja se osecam kao da nemam ni kap energije za zivot. 

 

Nisam suicidan, nista slicno, ali nemam energiju za zivot, kao zgazen se osecam.

 

Ja sam imala i imam meteoropate u blizem okruzenju. Za njih je najbolje ako mogu da zive u svom taktu i nadju svoj nacin da hendluju oscilacije. To je, uslovno receno, kao neki skriveni hendikep, nista se ne vidi ali se nezgodno oseca. Njihova okolina moze da racuna na prilicno pouzdane vremenske prognoze. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyber said:

 

Ja sam imala i imam meteoropate u blizem okruzenju. Za njih je najbolje ako mogu da zive u svom taktu i nadju svoj nacin da hendluju oscilacije. To je, uslovno receno, kao neki skriveni hendikep, nista se ne vidi ali se nezgodno oseca. Njihova okolina moze da racuna na prilicno pouzdane vremenske prognoze. 

 

Ima li to veze sa unosom hrane ili fizickom aktivnoscu. Mozda alergija na neku hranu? Ukratko, moze li se stanje popraviti. Ja iz dana u dan imam trenutke velike energije i trenutke gde prakticno ne mogu da mrdnem.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Ima li to veze sa unosom hrane ili fizickom aktivnoscu. Mozda alergija na neku hranu? Ukratko, moze li se stanje popraviti. Ja iz dana u dan imam trenutke velike energije i trenutke gde prakticno ne mogu da mrdnem.

 

Koliko znam, moze biti povezano sa drugim zdravstvenim problemima (stres, endokrine stvari, krvni pritisak, srce itd.). Meteoropate obicno (cesto unapred) reaguju na promene vazdusnog pritiska, vlage u vazduhu i sl. Pre svega moras saznati da li se zaista radi o meteoropatiji, da nije nesto drugo. Energentske oscilacije koje opisujes teoretski mogu biti meteoropatske, ali ja ti savetujem da se dobro raspitas na adekvatnom mestu i da proveris opste zdravstveno stanje ili eventualne druge postojece tegobe. Sa meteoropatijom se zivi pa iznalazis strategije koje olaksavaju. To je otprilike kao sa niskom pritiskom, sa njim se zivi ali se od njega ne umire. Svako nadje neki svoj nacin i ritam u tome. 

 

Btw, pominjes alergiju. Iz licnog iskustva znam da alergija moze da te izbaci iz ravnoteze tako kako opisujes. Sve ok a onda se obrne pa se osecas kao iscedjena krpa. Treba i to proveriti ako vec nisi. Mozda je zapravo neka alergija u pitanju?

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

 
Ima li to veze sa unosom hrane ili fizickom aktivnoscu. Mozda alergija na neku hranu? Ukratko, moze li se stanje popraviti. Ja iz dana u dan imam trenutke velike energije i trenutke gde prakticno ne mogu da mrdnem.
Šećer?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo mene opet na ovoj temi.

 

Kako hendlujete buku u radnoj kancelariji. Naime, cesto u kancelariju dolaze raznorazni likovi koji se ponasaju u najmanju ruku kao da su osvojili citav svet a mozda i ovu nasu galaksiju. Isti likovi nisu ni najmanje stidljivi po broju decibela koje izbacuju u etar, tako da ponekad ne mogu uopste da se koncentrisem na posao koji radim, a koji je inzenjerski pa mi ponekad treba mir i tisina.

 

Dakle, sta raditi u takvoj situaciji a sve u cilju psihofizickog zdravlja. Da ne dolazimo u situaciju da nekog izbacujemo u vodoravnom polozaju iz kancelarije 🙂 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Terry said:

Evo mene opet na ovoj temi.

 

Kako hendlujete buku u radnoj kancelariji. Naime, cesto u kancelariju dolaze raznorazni likovi koji se ponasaju u najmanju ruku kao da su osvojili citav svet a mozda i ovu nasu galaksiju. Isti likovi nisu ni najmanje stidljivi po broju decibela koje izbacuju u etar, tako da ponekad ne mogu uopste da se koncentrisem na posao koji radim, a koji je inzenjerski pa mi ponekad treba mir i tisina.

 

Dakle, sta raditi u takvoj situaciji a sve u cilju psihofizickog zdravlja. Da ne dolazimo u situaciju da nekog izbacujemo u vodoravnom polozaju iz kancelarije 🙂 

 

I ja sam prilično osetljiva na ljude, iako mi posao nije inženjerski nego je zapravo hektičan i logično je da uvek bude bučno. Međutim nekad sam stvarno u fazonu utišajte se timljani, s'il vous plaît. Vremenom sam naučila da se mentalno izolujem, ali u danima kad to ne ide, uvek imam slušalice i puštam sebi neki ASMR. Tipa:

 

 

Sad ne znam koliki si fan toga, meni pomaže da isključim buku. Ono što sam doduše viđala u nekim velikim kompanijama jesu concentration/quiet booths, gde možeš da se izoluješ i radiš ako ti je to potrebno. Pa eto možeš i predložiti neki employer branding svom poslodavcu, da se to uvede.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, John Terry said:

Evo mene opet na ovoj temi.

 

Kako hendlujete buku u radnoj kancelariji. Naime, cesto u kancelariju dolaze raznorazni likovi koji se ponasaju u najmanju ruku kao da su osvojili citav svet a mozda i ovu nasu galaksiju. Isti likovi nisu ni najmanje stidljivi po broju decibela koje izbacuju u etar, tako da ponekad ne mogu uopste da se koncentrisem na posao koji radim, a koji je inzenjerski pa mi ponekad treba mir i tisina.

 

Dakle, sta raditi u takvoj situaciji a sve u cilju psihofizickog zdravlja. Da ne dolazimo u situaciju da nekog izbacujemo u vodoravnom polozaju iz kancelarije 🙂 

Srecom, sam sam u kancelariji, a preglasne kolege teram jos sa vrata u 3PM i kod otorinolaringologa na ispiranje usiju.

Link to comment
Share on other sites

@DameTime Kod mene quiet booth bi mi donelo ismevanje seljacina sa kojima radim, ti ocito radis u dosta naprednijem okruzenju od mene. Kod mene ko se vise dere taj je veci baja.

 

@Kronostime Iskreno mi je drago sto imas solidne uslove za rad, ali meni treba neki fix da ne bih sekao glavu nekome, i to postaje ozbiljan problem. Najvise me nervira kada dodjem na posao pod punim fokusom, a onda moram da slusam dok se svi smeste, ispozdravljaju i izderu jedno sat vremena.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

@DameTime Kod mene quiet booth bi mi donelo ismevanje seljacina sa kojima radim, ti ocito radis u dosta naprednijem okruzenju od mene. Kod mene ko se vise dere taj je veci baja.

 

Mi to nemamo, nabijeno nas je po 6-7 na izuzetno maloj kvadraturi. Ali bila sam u Schneider Electric-u ovde u BG, njima su recimo super sređene prostorije i tu sam prvi put videla nešto takvo. Volela bih da i mi imamo ali jok, nismo toliko veliki, zato su slušalice spas 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...