Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

12 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ako neko planira putovanje, samo sopstvenim autom. Nikako avionom i li nekim drugim javnim prevoznim sredstvom. Mene evo iz Easyjeta zavlace vec 4 meseca.

Ukrades avion na lokalnom aerodromu i pravac Tavankut

 

spacer.png

 

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Pletilja said:

Babatetka se skrsila u rodjenom stanu tokom epidemije, operisana, zagipsirana, sve ok, pita me juce da li hocu da je vodim u banju Vrdnik na rehab. Hocu, sto da necu, konacno se i ja osecam kao baba. A babama je mesto u banjama, da se banjaju.....svi su mi se planovi poremetili a namucila sam se, tamo negde u Januaru da sve lepo iskombinujem.

Ako se u  jedno lepo, sucano jutro probudim i vise se ne osecam kao baba? Vrdnik mi je sudjen....i babe....

 

Moj matori (još malo pa 80) zna da kaže, "dok god te nešto boli, to je dobro, to znači da si još živ. Kad se jedno jutro probudiš i shvatiš da te baš ništa ne boli, to znači da si umro."

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

Moj matori (još malo pa 80) zna da kaže, "dok god te nešto boli, to je dobro, to znači da si još živ. Kad se jedno jutro probudiš i shvatiš da te baš ništa ne boli, to znači da si umro."

Darby O`Gill je uvek imao mudre reci da podeli omlaTini - samo ga je malo ko slusao.

Pozdravi matorog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Darby O`Gill je uvek imao mudre reci da podeli omlaTini - samo ga je malo ko slusao.

Pozdravi matorog.

Hoću, hvala. Pominje i on vas, zanima ga šta se piše ovde, sad za derbi sam mu bio Jordan Ivanović sa Partizanove i Zvezdine teme 😁

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lol. Ne bi ja smio vozit te male avione. Bojim se visine [emoji1]

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk


Idi bre, ne možeš dalje od zemlje. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

Idi bre, ne možeš dalje od zemlje. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

To mi je jedina uteha 😄 Dobro je da ne moram leteti preko mora/okeana. Ako padnem u more/okean, rizikujem da me pojedu ajkule.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To mi je jedina uteha [emoji1] Dobro je da ne moram leteti preko mora/okeana. Ako padnem u more/okean, rizikujem da me pojedu ajkule.
Ako ti je lakše, eto moja tašta je trebala da se vrati 20-og Maja, ali su letovi otkazani za sada do 30-og Juna, ali se ništa ne zna. Ona jeeiskusna sa metlom, mislim da leti, ali joj je kratak domet, samo u našem okruženju. Ništa , ono da se vrati sama kući. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2020 at 6:28 AM, mrd said:

Ako ti je lakše, eto moja tašta je trebala da se vrati 20-og Maja, ali su letovi otkazani za sada do 30-og Juna, ali se ništa ne zna. Ona jeeiskusna sa metlom, mislim da leti, ali joj je kratak domet, samo u našem okruženju. Ništa , ono da se vrati sama kući. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

spacer.png

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

40 Books every bright 16-year-old should read

Literature

1.      Gulliver’s Travels, Jonathan Swift

2.      David Copperfield, Charles Dickens

3.      Heart of Darkness, Joseph Conrad

4.      The Age of Innocence, Edith Wharton

5.      Atonement, Ian McEwan

6.      Never Let Me Go, Kazuo Ishiguro

7.      The Bonfire of the Vanities, Tom Wolfe

 

Literature in translation

French:

8.      L’élégance du hérisson, Muriel Barbery (The Elegance of the Hedgehog)

Spanish:

9.      La sombra del viento, Carlos Ruiz Zafón (The Shadow of the Wind)

 

German:

10.  Tschick, Wolfgang Herrndorf (Why We Took the Car)

 

Russian:

11.  The Master and Margarita, Mikhail Bulgakov

 

Italian:

12.  Il sentiero dei nidi de ragno, Italo Calvino (The Path to the Nest of Spiders)

 

Portuguese:

13.  O Crime do Padre Amaro, José Maria de Eça de Queirós (The Sin/Crime of Father Amaro)

 

Japanese:

14.  Hard-boiled Wonderland and the End of the World, Haruki Murakami

 

Chinese:

15.  Wolf Totem, Jiang Rong

 

Arabic:

16.  Beirut 39, Samuel Shimon and Hanan Al-Shaykh (a collection of short stories)

 

Science

17.  Bad Science, Ben Goldacre

18.  Genome, Matt Ridley

19.  Six Easy Pieces, Richard Feynman

 

Philosophy

20.  Sophie’s World, Jostein Gaarder

 

Ethics

21.  Rethinking Life and Death, Peter Singer

 

Theology

22.  The Case for Religion, Keith Ward

23.  The Sea of Faith, Don Cupitt

 

History of Art

24.  Michelangelo and the Pope’s Ceiling, Ross King

25.  The Story of Art, Ernst Gombrich

 

Art

26.  Blimey! – From Bohemia to BritPop, Matthew Collings

27.  The Horse’s Mouth, Joyce Carey

 

History

28.  The First Crusade: The Call From The East, Peter Frankopan

29.  The Realities Behind Diplomacy, Paul Kennedy

 

Economics

30.  Almost Everyone’s Guide to Economics, J. K. Galbraith

31.  The Affluent Society, Galbraith

 

Politics

32.  In Defence of Politics, Bernard Crick

 

Geography

33.  The Power of Place: Geography, Destiny and Globalisation’s Rough Landscape, Harm de Blij

34.  On the Map: A Mind-expanding Exploration of the Way the World Looks, Simon Garfield

Classics

35.  The Iliad, Homer, trans. Martin Hammond

36.  Confronting the Classics: Traditions, Adventures and Innovations, Mary Beard

 

Mathematics

37.  To Infinity and Beyond: A Cultural History of the Infinite, Eli Maor

38.  Algorithmics: The Spirit of Computing, David Harel and Yishai Feldman

 

Music

39.  Music: A Very Short Introduction, Nicholas Cook

 

Design

40.  The Language of Things, Deyan Sudjic

 

Edited by Detm35
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je za ovde ili za Corona zajebanciju - zaboravih pricu iz aviona, kad sam dolazila ovamo - avion sa 30-ak redova po 6 sedista, nas putnika oko 40-ak, bukvalno po 1 u redu, ja u redu br.7, pored niko, iza niko, ispred niko, dolazi stjuardesa i kaze:"Hocete preci u zadnji deo aviona zbog balansiranja?"

Gledam je, kazem da hocu, a mislim se:"Ako ce mojih 47 kila da poremeti balans aviona, gadno nam se pise!"

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sunshine State said:

Ne znam da li je za ovde ili za Corona zajebanciju - zaboravih pricu iz aviona, kad sam dolazila ovamo - avion sa 30-ak redova po 6 sedista, nas putnika oko 40-ak, bukvalno po 1 u redu, ja u redu br.7, pored niko, iza niko, ispred niko, dolazi stjuardesa i kaze:"Hocete preci u zadnji deo aviona zbog balansiranja?"

Gledam je, kazem da hocu, a mislim se:"Ako ce mojih 47 kila da poremeti balans aviona, gadno nam se pise!"

To se meni desilo isto pre jedno petnaest godina :classic_biggrin: let iz Beca mislim za BG, onaj sa properelima - ozbiljno me bilo zabrinulo da cemo stici do BGa ako cu ja da balansiram avion :classic_laugh: a nije bilo nas petnaestak u avionu.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Sunshine State said:

Ne znam da li je za ovde ili za Corona zajebanciju - zaboravih pricu iz aviona, kad sam dolazila ovamo - avion sa 30-ak redova po 6 sedista, nas putnika oko 40-ak, bukvalno po 1 u redu, ja u redu br.7, pored niko, iza niko, ispred niko, dolazi stjuardesa i kaze:"Hocete preci u zadnji deo aviona zbog balansiranja?"

Gledam je, kazem da hocu, a mislim se:"Ako ce mojih 47 kila da poremeti balans aviona, gadno nam se pise!"

 

 

 

a7af2daf24d6318dd88e1f0d1daf93e7.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

U proslu nedelju smo imali prvi trening Thai Chi Chuana posle 4 meseca, u gradskom parku. U nedelju, danas je cetvrtak, jos sam sva u crvenim uzasno svrbercim pecatima od ujeda komaraca. Neka, vazno da se vezba a valjda ce i komunalci da nesto urade po tom pitanju, izgibosmo....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo da kazem da to sto vec mesec dana posle svakog kupanja (pa i ovog od pre pola sata) gledam u dno tus kabine na kojoj se nalazi ~300-400 vlasi kose mi uopste ne pomaze da zadrzim mentalno blagostanje u ovim kriznim vremenima 😠. Potiljak mi se vec providi. 32-e mi je jebem mu mater!!!
Ljudi uglavnom kazu da se vremenom svi pomire sa tim "prirodnim procesom". Meni za sada jako lose ide to prihvatanje realnosti.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Samo da kazem da to sto vec mesec dana posle svakog kupanja (pa i ovog od pre pola sata) gledam u dno tus kabine na kojoj se nalazi ~300-400 vlasi kose mi uopste ne pomaze da zadrzim mentalno blagostanje u ovim kriznim vremenima 😠. Potiljak mi se vec providi. 32-e mi je jebem mu mater!!!
Ljudi uglavnom kazu da se vremenom svi pomire sa tim "prirodnim procesom". Meni za sada jako lose ide to prihvatanje realnosti.

Imas danas dosta preparata koji usporavaju taj proces, doduse ovde kod mene, ne znam kako je recimo u SR. Nemoj se previse uznemiravati, moj klinac nije napunio 21 a vec zagleda svoje zaliske. Meni recimo mnogo kose opada stalno, to sto ti opisujes je nista, ali i raste. Ako nije genetika, samo probaj da kontrolises stres. Sa genetikom ces se tesko izboriti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...