Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

4 minutes ago, CLakiSH said:

Jesam, prijavio sam redovno na lustraciji, na pokojnom forumu. Do duse nisam isao u detaljene opise. 

Posto je stari forum read only i posto imam vise vremena,mogao bih da prelistam temu natenane. Ono je neponovljivo..ja sam u par navrata na poslu dozivljavao da me ljudi cudno gledaju dok sam je citao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tamburinjo said:

@CLakiSH

 

Ti si upoznavao sve te slobodoumne devojke zelje svega i svacega na jedno vece dok si imao zenu/devojku??? :classic_laugh: 

...e sudbino pokvarena 17-ico na Autokomandi... tebe zena nece smeti ni na Sajam da pusti 

Sta da ti kazem, takav je posao bio, nisam ga ni voleo ali...😇

Link to comment
Share on other sites

Kakva su vam iskustva sa šetanjem psa u Bgd? Pominjanje ovog ukidanja šetnje od dvadeset minuta od 20 do 21 mi deluje potpuno bespotrebno, ishitreno, kontraproduktivno i kao još jedan plovak uperen na deljenje biračkog tela. Živim na nekih 400m od policijske stanica, valjkda jedine u nekoliko kilometara kvadratnih i do sada sam nailazio na ljude raspoređene na po oko 20 metara, same, koji vode pse na verovanto i manje od 20 minuta ulicom, jer sam retko kada viđao istog kučkara/psa dva puta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Kakva su vam iskustva sa šetanjem psa u Bgd? Pominjanje ovog ukidanja šetnje od dvadeset minuta od 20 do 21 mi deluje potpuno bespotrebno, ishitreno, kontraproduktivno i kao još jedan plovak uperen na deljenje biračkog tela. Živim na nekih 400m od policijske stanica, valjkda jedine u nekoliko kilometara kvadratnih i do sada sam nailazio na ljude raspoređene na po oko 20 metara, same, koji vode pse na verovanto i manje od 20 minuta ulicom, jer sam retko kada viđao istog kučkara/psa dva puta...

 

https://www.b92.net/zivot/ljubimac.php?yyyy=2020&mm=03&dd=25&nav_id=1669624

 

U ovom trenutku sest stotina komentara ukljucujuci i botove. Na temu setanja pasa.

 

:krstipd4:

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Znaci, racunali 28 dana od ulaska?

Ne kazu od kog datuma od ulaska sad obavestavaju?

Pojma nemam.. niko mi se ne javlja, zvanicne informacije nema. I kakvo je to obavestenje, pozvao me neko s neppznatog broja i dao mi nejasnu informaciju.

 

Ja stvarno me mogu da shvatim da nisu mogli da organizuju neki hakaton, da se napravi aplikacija pa ti lepo pise sve kad uneses JMBG. Ukljuci lokaciju i cao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, wrach said:

Pojma nemam.. niko mi se ne javlja, zvanicne informacije nema. I kakvo je to obavestenje, pozvao me neko s neppznatog broja i dao mi nejasnu informaciju.

 

Ja stvarno me mogu da shvatim da nisu mogli da organizuju neki hakaton, da se napravi aplikacija pa ti lepo pise sve kad uneses JMBG. Ukljuci lokaciju i cao.

 

Ja sam, po ovom, ok! Ne dolazim iz navedenih drzava, a i za NL mi je vec isteklo 14 dana. 

 

U skladu sa merama Vlade Republike Srbije za sprečavanje širenja i suzbijanje zarazne bolesti COVID-19, građani koji u Srbiji doputuju iz žarišta epidemije, konkretno iz Švajcarske Konfederacije, Republike Italije, Islamske Republike Iran, Rumunije, Kraljevine Španije, Savezne Republike Nemačke, Francuske Republike, Republike Austrije, Republike Slovenije ili Republike Grčke, upućuju se u izolaciju u trajanju od 28 dana.

Mera stavljanja pod zdravstveni nadzor na akutno respiratorno oboljenje izazvano novim koronavirusom SARS-Co-2 u trajanju od 14 dana izolacija u kućnim uslovima određena je državljanima Republike Srbije koji dolaze iz svih ostalih država.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Green23 said:

Ukoliko nisi dobila rešenje, nemaš razloga da se brineš. 

Ako sam dobro razumela, nije ni wrach dobio kad je usao 14 marta, vec ga juce zvali.

Ja dosla 8. marta, tad jos nije bila frka, bio 1 zarazen.

Mada, isti vrag i da mi kazu da budem u izolaciji, svakako sedim kuci.

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

Ako sam dobro razumela, nije ni wrach dobio kad je usao 14 marta, vec ga juce zvali.

Ja dosla 8. marta, tad jos nije bila frka, bio 1 zarazen.

Mada, isti vrag i da mi kazu da budem u izolaciji, svakako sedim kuci.

Jel mogu oni to da propisuju izolaciju unazad?

Mislim sta ako nisi, ti jesi ali ako nisi, sta sad - treba da nadoknadis dane ili nema veze? Zar nije to ono da je cat left the bag already...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Jel mogu oni to da propisuju izolaciju unazad?

Mislim sta ako nisi, ti jesi ali ako nisi, sta sad - treba da nadoknadis dane ili nema veze? Zar nije to ono da je cat left the bag already...

 

Ovde se sve može i kad nije vanredno stanje, ovde je vanredno stanje redovno.

Čuh negde kako su to Izraelci rešili, ulaziš iz rizičnih područja, instaliraš aplikaciju i potpišeš izjavu da si saglasan da pomoću aplikacije prate tvoje kretanje, da mogu da obaveste i ljude kojima se približiš da su potencijalno ugroženi. Ovo je vreme i okolnosti u kojma mogu da se razviju i primene veoma zanimljive aplikacije, praćenje izlazaka, pozivane call centara, distribucija pomoći, nabavke.... a da se sve to može koordinirati iz jednog centra. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wrach said:

Pojma nemam.. niko mi se ne javlja, zvanicne informacije nema. I kakvo je to obavestenje, pozvao me neko s neppznatog broja i dao mi nejasnu informaciju.

 

Ja stvarno me mogu da shvatim da nisu mogli da organizuju neki hakaton, da se napravi aplikacija pa ti lepo pise sve kad uneses JMBG. Ukljuci lokaciju i cao.

 

Da nije neki prank 🙂 ? Probaj ti njih na taj telefon da nazoveš pa pitaj šta te interesuje ?

Link to comment
Share on other sites

@wrach

evo moja situacija. Dosao iz Azije 16og i nisam dobio nista na granici osim flajera sa telefonima ako krene temperatura. Zbog prirode posla(bolnica) sam svojevoljno od tad u kucnoj izolaciji.

Juce zvoni telefon iz Mupa, posle 1h dolazi policija na proveru izolacije. U medjuvremenu sam se javio epidemiolozima, prijavio i rekli su mi da sam dobio zvanicnu izolaciju od 14 dana od dana ulaska u zemlju. Bukvalno mi rekli da ako se do isteka izolacije ne jave i nesto promene (ovo je Srbija i nista se ne zna) da mogu posle toga medju ljude.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...