Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

6 minutes ago, Div said:

 

Maska me podmlađuje, nastaviću da je nosim i posle pandemije.

 

Tvoja marama, model - Jaser Arafat, proleće 2020.

 

Ono komšija Paul viče da mu vratiš stolnjak koji si ukrao.

 

Naravno, i ja cu nastaviti nositi ovu maramu preko lica, da se ljudi ponovo boje normalnih stvari. Naucicu i rijec-dvije arapskog, znam i koje cu. :wink2:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2020 at 8:11 AM, kalistenika u rutini said:

Kako provodite dane u samoizolaciji?

 

Sta se cita, sta se gleda ... ?

 

Da li ste fizicki aktivni?

 

Kako uspevate da ostanete pozitivni i uspevate li uopste? 

 

Da li su briga zbog bliznjih i neizvesnost zbog nepredvidivosti covid-a glavni pokretaci? Koliko uticu na vas dnevni izvestaji o broju zarazenih, a narocito o broju preminulih koji pristizu iz sata u sat?

 

Tema je pre svega zamisljena kao neka Svastara koja se ne ogranicava iskljucivo na ozbiljnu diskusiju. Stavise, pozeljno je da humor - los ili manje los - bude taj koji ce preovladati, jer iskreno, kolko god da nam je tesko, treba se smejati i ostati vedar i pozitivan, sada vise no ikad!

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecah,pa da ispunim.

1) Ako se misli na kucu (jer ja jos uvek idem na posao) - sve normalno,kao i uvek. Jedino sto revnosno vrsim dezinfekciju svih povrsina sa kojima imam kontakt,kao i podova. 
2) Gleda se sve sto moze da mi prekrati vreme (serije,filmovi..pratim Westworld i Dark)..citam neku knjigu koju sam kupio neposredno pre uvodjenja vs..ali je u pitanju politicka (makro)ekonomija..vrlo zabavno :lol_2:
3) Bazen je zatvoren,na plivanje ne mogu vise. Tenisa isto nema..ostaje mi bajs,ali je sad pogorsano vreme i to je stalo. Ostale mi neke vezbe koje radim u kuci (inace nisam ljubitelj tegova i sl)
4) Mislim da uspevam. I forum mi je ventil,izmedju ostalog.
5) Nisu. U ovakvim situacijama sam odgovoran i dosta disciplinovan. Ja sam jedno 10-ak dana pre uvodjenja vs sam prestao da posecujem ugostiteljske objekte npr.zbog cega sam isprva bivao ismejavan u nekoj meri..who's laughing now? :kece: Ali imam mamu 70+ (koja je izuzetno agilna) pa to samo povecava moju obavezu da upozoravam,apelujem i skrecem paznju svima sa kojima dolazim u kontakt da se ponasaju u skladu sa situacijom (aktivniji sam mnogo na dr.mrezama nego inace). Plus imam iskustvo iz 1999.koje mi pomaze dosta da "namestim glavu". Izvestaji o premunulima me doticu,koga ne? Posebno gledam ka Italiji jer nekako smatram (ili tesim sebe?) da kad tamo pocnu da opadaju brojke mozda mozemo da kazemo da je najgore iza nas..ne znam..mozda gresim. Nase medije gotovo uopste ne gledam,pratim par portala i ovaj forum. Zasto da trosim vreme i zivce gledajuci sramotnu propagandu nosioca Morona virusa?

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Honey Badger said:

 

Naravno, i ja cu nastaviti nositi ovu maramu preko lica, da se ljudi ponovo boje normalnih stvari. Naucicu i rijec-dvije arapskog, znam i koje cu. :wink2:

Najdelotvornije mere za socijalno distanciranje - viknuti "Allahu ekber" i cistac oko tebe!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sunshine State said:

Najdelotvornije mere za socijalno distanciranje - viknuti "Allahu ekber" i cistac oko tebe!

 

ma to je odavno past tense, pa tako se vec godinama okupljaju novinari oko neafirmiranih zvijezda na dodjeli Oskara. danas za rasciscavanje terena pali kihanje! mene je uhvatila kihacka minuta prije neki dan kad sam izasao van (sunce u oci = triger). dakle kad sam izasao pred zgradu prozori s lijeve strane na prizemlju bili su sirom otvoreni, jedan mladji par je isao prema meni, dok je s druge strane ulice bio poveliki red pred pekarom. kad sam zavrsio s kihanjem, tj. kad sam kroz suze ponovno progledao, prozori su bili zatvoreni, par je nestao, a ljudi koji su stajali u redu s druge strane ulice bili su okrenuti prema meni, i sutke me promatrali.

 

 :classic_biggrin:

 

ne zezam se, probajte ako mi ne vjerujete.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

 

@Sunshine State

 

zdrav sam i fit sam za posao, sutra sam trebao da pocnem da radim.

 

pre dva dana su me zvali iz firme da dodjem sto pre jer imaju manjak ljudi, naravno pod uslovom da mi doktor odobri.

 

medjutim, danas mi sef javlja da je stigla nova obavest, koja glasi: da svi koji su u poslednjih dve nedelje iz ovog ili onog razloga(bolovanje, odmori, rad od kuce, placeno itd) bili odsutni, ne dolaze do daljnjeg u firmu.

 

deluje da su se konacno opametili (drzavna firma), jer sam ih ja zvao pre dva dana i pitao koliko je pametno da dolazim s obzirom da sam se prehladio u trenutku proglasenja vanrednog stanja, na sta su oni insistirali da ako je vec doktor odobrio, dodjem jer im treba ljudi koji mogu da rade ... ono, bas ih brige, samo da se radi. :twak:

 

sreca pa sam ja prolongirao povratak, nadajuci se ovakvom epilogu i desilo se konacno,

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On ‎3‎/‎23‎/‎2020 at 1:00 PM, Sunshine State said:

Al' ce posle ovoga biti posla za frizere i zubare!

Evo gledam sebe, kosa raste kao nikad!

 

Muskarci ce, do kraja price, izgledati kao BitlUsovci!

 

Setih se ovog tvog posta. Zamisli tu eksponenicijalnu krivu po kojoj ce frizeri raditi kad im daju znak da je OK da pocnu. Ima peak da ode u beskonacno. Ne resava svima masinica probleme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...