Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

2 minutes ago, Referent said:

Mogu napolje da vežbam, ali mi se ne stavljaju ruke na vratilo sada u ovim okolnostima, ne bih da rizikujem. Improvizovaću sa nekom šipkom i stolicama, radiće posao.

 

asepsolom isprskas sipke i dobar si, stavi i neke rukavice i jos bolji si 🙂 

 

ako ne mozes da nadjes asepsol, trazi ekstrakt/rastvor asepsola i rastvori ga. stavis 20 grama na 980 mililitara vode i imas dezinfikazciono sredstvo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

asepsolom isprskas sipke i dobar si, stavi i neke rukavice i jos bolji si 🙂 

 

ako ne mozes da nadjes asepsol, trazi ekstrakt/rastvor asepsola i rastvori ga. stavis 20 grama na 980 mililitara vode i imas dezinfikazciono sredstvo.

Brate, sa jedne strane pričaju da asepsol ne vredi ništa, samo alkohol i hlor, drugi pričate da je ok. Zbunjen sam.😷 To mi izgovor, možda. 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mali je procenat cl u nasem rastvoru asepsola, alkohol i hidrogen 5% provereno, neki rastvori domestosa i varikine (za dezinfekciju podova pre svega) ali to ne preporucujem, za sebe znam da bih se otrovala da muckam.  :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

pa to nisam ni probao da radim, ali sam cuo da moze i tako :ajme:

 

6 minutes ago, zoe Bg said:

Mali je procenat cl u nasem rastvoru asepsola, alkohol i hidrogen 5% provereno, neki rastvori domestosa i varikine (za dezinfekciju podova pre svega) ali to ne preporucujem, za sebe znam da bih se otrovala da muckam.  :classic_biggrin:

 

ja i ti imamo nesto zajednicko - spetljanost i smotanost ... hodajuca sam komedija kad su takve i slicne stvari u pitanju. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

ja i ti imamo nesto zajednicko - spetljanost i smotanost ... hodajuca sam komedija kad su takve i slicne stvari u pitanju. :classic_biggrin:

Nije problem izracunati odnos ali bih garantovano nesto prosula :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jutros sam samo izasao do pijace i kada sam se vratio, oprao sam ruke sapunom, ono kao hirurg, trljao sam svaki mm koze na rukama, a nakon toga sam si i lice nasapunjao i dobro se istrljao. I to je sva moja odbrana od virusa. Nemam nikakve varikine, alkoholna sredstva, nista slicno. Samo sapun i voda.

 

Ovo loodilo oko diranje sipki me ne tangira. Ne namjeravam ih lizati, a ne prezivljava virus bas toliko dugo bez domacina. Ne vidim ni kako se lijepi za sipke - moralo bi biti da je neko lizao te sipke par minuta ranije, pa da ih onda ja dodjem lizati. To se nikad nece desiti

 

Drugo, danas sam pricao sa jednim doktorom pa me je malo umirio. Nekome ko je mlad/zdrav, ovaj virus ne predstavlja veliku opasnost i mnogi ce prelezati kod kuce sa manjim ili vecim simptomima, a za neko vriejme ce ga 90% populacije prelezati. Jeste bitno da se pazimo, a narocito treba paziti da se ne prenese na nekoga iz rizicne grupe (stari, bolesni, stari i bolesni, pusaci, plucni bolesnici) ali najvise da ne opterecujemo zdravstveni servis odjednom. Znaci, perite ruke, drzite odstojanje od 2m, izbjegavajte grupisanje i pomozite kome mozete i kome treba.

 

Najveci problem nisu vjezbaci u parku, nego ovi idijoti koji pokupovase svo brasno i tjesteninu, skladiste kao da ce zombi kataklizma. Sad me zvao rodjak, kaze da se digla panika u Tuzli, za par dana ce nestati hrane i on ide u nabavku za sve starce u familiji - konzerve, staklenke, sve sto je trajno. Jebena panika.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Referent said:

Sve znam i kontam da preterujem, ali paranoišem zbog ćerkice. Svestan sam preterivanja, ali je jače od mene. Pretpostavljam da će vremenom da splasne ta moja paranoja.

 

Pa ako je ista dobro u ovome je da su djeca prilicno bezbjedna, tj, zaraze se i prenose zarazu ali ne obolijevaju narocito drasticno. Mislim da nema slucaja da je dijete umrlo, pogotovo ne neko do tad zdravo dijete.

 

Jebote, nije ovo idealno niti bezazleno ali ovakvo ponasanje nisam ni u ratu vidio. 

 

Ja cu sutra do parka, jedan 10km jogging.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Honey Badger said:

......

Ovo loodilo oko diranje sipki me ne tangira. Ne namjeravam ih lizati, a ne prezivljava virus bas toliko dugo bez domacina. Ne vidim ni kako se lijepi za sipke - moralo bi biti da je neko lizao te sipke par minuta ranije, pa da ih onda ja dodjem lizati. To se nikad nece desiti

......

 

Dragi covjece, grijesis. Imas vec ponegdje, a i na sajtu WHO (World Health Organization) testove prezivljavanja virusa na razlicitim povrsinama. Zanimljivo, najduze (i nekoiko dana) prezivi na plastici i stainless steel. Na bakrenoj povrsini, samo pola dana...

 

I nije stos u "lizanju".

Virus ti na kozi slabo sto moze. Razlog za pranje ruku i savjete da ne diras oci, nos i usta je sto je tu sluzokoza koja je premeabilna i tu ce virus prije uci nego kroz kozu na tabanu.

Tako, diraj sipke koliko hoces, ali ne kopaj nos prije nego dobro operes ruke.

 

Hvala onom organu, ja sam u pripizdinovcu, a vec i tu sam par dana, kad odem do pumpe ili negdje, jedini musterija na 50m.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoran59 said:

Dragi covjece, grijesis. Imas vec ponegdje, a i na sajtu WHO (World Health Organization) testove prezivljavanja virusa na razlicitim povrsinama. Zanimljivo, najduze (i nekoiko dana) prezivi na plastici i stainless steel. Na bakrenoj povrsini, samo pola dana...

 

I nije stos u "lizanju".

Virus ti na kozi slabo sto moze. Razlog za pranje ruku i savjete da ne diras oci, nos i usta je sto je tu sluzokoza koja je premeabilna i tu ce virus prije uci nego kroz kozu na tabanu.

Tako, diraj sipke koliko hoces, ali ne kopaj nos prije nego dobro operes ruke.

 

OK, prezivjece na sipkama nekoliko dana, ne treba dirati sipke pa kopati nos, trljati oci. Point taken. 

 

Treba biti oprezan ali ne treba ni siriti paniku, gore je to od jebenog virusa. 

 

5 minutes ago, zoran59 said:

Hvala onom organu, ja sam u pripizdinovcu, a vec i tu sam par dana, kad odem do pumpe ili negdje, jedini musterija na 50m.

 

Ali nemoj ni kao do sad da jedes sismise i pangoline, od toga i pocne ovakva pandemija. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Honey Badger said:

 

Je li ovo Fruska gora?

 

 

Jeste, podnozje Fruske gore. Divan dan, pusto, mirise na prolece....

15-ak km od kuce gde vek provedoh, a prvi put prosetah ovuda...bas razmisljam, prosla pola sveta, a tu u mom komsiluku divota raznih koje jos nisam obisla. 

To je deo od Sisatovca prema Divosu 

 

Ja dosla na par nedelja u Srbiju, pa trebalo nazad na Floridu, ali kako vidim letovacu ovde - ne znam samo sta cu oblaciti, posto sam ponela odece za 3-4 zimsko-prolecne nedelje

Edited by Sunshine State
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

Jeste! Divan dan, pusto, mirise na prolece....

15-ak km od kuce gde vek provedoh, a prvi put prosetah ovuda...bas razmisljam, prosla pola sveta, a tu u mom komsiluku divota raznih koje jos nisam obisla. 

To je deo od Sisatovca prema Divosu 

 

Moj dobar drug ima kucu negdje nedaleko od NS, u Sremskoj Kamenici ako se ne varam. Bio sam tamo prije iha haj godina, taj drug je sazvao veliko drustvo, terevenka trajala do zore. Ujutru dorucak na terasi, jaja sa budjolom i pivo umjesto kafe.

 

Godine gospodnje, kad je na Exitu svirao Slayer i Fatboy Slim i kad je svuda bilo blato. :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja apsolutno razumem razloge poziva vlasti u svim drzavama na socijalnu distancu u ovim vremenima i slazem se, svakako. Razumem da se ne moze uvesti mera u, recimo, jednom delu grada, a u drugom ne; ali gledam ljude u mojoj ulici, penzioneri koji imaju svoja dvorista, bastice,  a isprepadani izjavama s televizije, ne smeju da izadju iz kuce - niti su u kaficu okruzeni s milion ljudi, niti im ko dise za vrat; mnogo ce im vise ciniti da izadju na sunce u svom dvoristu, prosetaju do baste, okopaju sta se vec okopava, nego da isprepadani sede u kucama, pod stresom, ne krecu se...

Treba koristiti mozak i logiku, znati sta je svrha ovih mera, a ne isprepadati ljude da ne smeju da promole nos u svoje dvoriste.

.....setim se onog prepadanja za vreme pomracenja sunca 1999. - besnog kera nije bilo na ulici...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za one koji hoće da kafenišu, evo jednostavnog recepta: https://zoom.us/

 

Bolje radi nego Skype, besplatan i daje relativno pristojan kvalitet video snimka. Danas sam popio kafu sa kolegom iz Skoplja na taj način. Koliko god čudno zvučalo, nismo pričali o koroni, ali sam ga dosta zezao što mu je soba neuredna 🤣

Link to comment
Share on other sites

"Sreća" u nesreći, matorci kao i apsolutna većina starije rodbine a i pojedinih prijatelja su i suprugi i meni preminuli, pa maltene ne moramo mnogo da brinemo o zdravlju najbližih. Ovi ostali uglavnom svi pucaju od zdravlja i energije. Mi smo još u najgorem stanju, a i to uglavnom u domenu ortopedije. Da ne pušimo, ne bi imali mnogo o čemu da se brinemo. U svakom slučaju nemamo šta da jurimo koga da vidimo i obiđemo. Na žalost.

 

Do 26. ima da izginem sa nekim prevodom od 26k reči, tako da mi ne preti problem dosade. Ako se iole vrati normalan nivo posla (opao dosta zadnjih par meseci) ionako ima da sedim full-time za laptopom. Prednost rada od "kuće" jeste što možeš sa laptopom da sediš na Adi ili u Grčkoj u nekom beach baru i radiš. E, sad ću stvarno morati od kuće da radim. Hebiga.

 

Posle toga neki lagani SF sa suprugom. Svojevremeno smo prekinuli Expanse jer je dosadan. Sad imamo 4 sezone na raspolaganju. Plus da vidimo jel valjaju šta Defiance i The man in the high castle. A uvek možemo po hiljaditi put da repriziramo Stargate SG-1 i Stargate Atlantis te sve Star Trek serijale i noviju Galacticu uz preskok dosadnih epizoda i, naravno, Alo Alo i Mućke. Kad si u depresiji najbolji su eskapistički materijali, SF, Fantasy, Mystery. Nikakva realnost. Ili potpuno anesteziranje sa Charlyjem - Two and a half men i Anger management. To sve lepo može onako usput da se prati bez koncentracije i da se usput priča. Ako imamo živce da se koncentrišemo može uvek i repriza Star Warsa, Hobbita i LOTR. Sa prequelima, koji su zadnjih godina izašli može i Alien još jednom da se odradi. Ima tu filmskog/serijskog materijala za par meseci, pa možemo da biramo. Verovatno će Expanse da završi posao za ovaj period.

 

Imamo u kolekciji i gomilu koncerata, opera i baleta, koje možemo ponovo ili po prvi put da odgledamo. Nije baš the real deal kao uživo, ali kada si u Srbiji sa njenim izborom (i kvalitetom) ionako je bolje da skineš neki HD-snimak i uživaš u surroundu.

 

Najzad imamo i priliku da se malo fokusiramo na učenje grčkog. Do sada, uvek započnemo pa ili imamo pametnija posla ili zbog posla ne mogu da stignem. Sada nema izgovora da moram na lagano džogiranje ili brzi hod. Dva sata grčkog dnevno će obavezno da padne.

 

Malo se preko Vibera ili Whatsappa ispričamo sa najbližim prijateljima i rodbinom i to je to. Društvene mreže ionako oboje preziremo.

 

Možda čak i stignem da napravim neku novu pesmu. Muzikom se godinama nisam bavio jer nemam vremena. Zadnji put pre pet godina. Samo održavam da mi (ilegalni) softver uvek bude up to date, ali to je to. Možda sad i nešto stignem da uradim. Mada, nešto previše sam napržen na symphonic metal/gothic metal, a to zahteva simfonijske anaržmane, koji zahtevaju baš mnogo vremena, pogotovo ako nisi baš talentovan (mada dobra volja je tu) a i sve si pozaboravljao. Da ne pominjem da nikada nisam hteo da se bakćem nešto midijem i još uvek uglavnom sve ručno sviram kao da snimam na starom portastudiju. Take 1 do Take 367 dok ne bude bez greške. 🙂

 

Elem, nije da ne može vreme da se ubije, čak će samo deo nabrajanog moći da se ostvari, ako ovo stanje ne potraje full 90 dana koliko im ustav dopušta vanredno stanje, ali je nekako tužno da si u proleće zaključan u kuću.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, kalistenika u rutini said:

asepsolom isprskas sipke i dobar si

 

super si. tako ti bakterije i virusi s inficirane povrsine odmah ulete u nos, oci, i usta, pa se vise ne moras sekirati. :classic_biggrin:

kada koristis sredstvo za dezinfekciju povrsina, ono se sprica na papirnati ubrus ili krpu kojom cistis, a ne na povrsinu koju cistis.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

btw. ese sjecate vi (stariji) funkcije higijenicara u osnovnoj skoli? :classic_biggrin: bio je dezurni, i bio je higijenicar. u paru, svakih tjedan dana drugi par. hmmm... ili je funkcija higijenicara bila za cijelu godinu, kao sto je bila funkcija predsjednika razredne zajednice? ne sjecam se vise.

 

...

 

koje su bile duznosti higijenicara?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vjekoslav said:

btw. ese sjecate vi (stariji) funkcije higijenicara u osnovnoj skoli? :classic_biggrin: bio je dezurni, i bio je higijenicar. u paru, svakih tjedan dana drugi par. hmmm... ili je funkcija higijenicara bila za cijelu godinu, kao sto je bila funkcija predsjednika razredne zajednice? ne sjecam se vise.

 

...

 

koje su bile duznosti higijenicara?

Redar - da obrise tablu, pokupi papirice i prijavi odsutne....

Dobijalo se, najcesce, po kazni.

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...