Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Kako provodite dane u samoizolaciji?

 

Sta se cita, sta se gleda ... ?

 

Da li ste fizicki aktivni?

 

Kako uspevate da ostanete pozitivni i uspevate li uopste? 

 

Da li su briga zbog bliznjih i neizvesnost zbog nepredvidivosti covid-a glavni pokretaci? Koliko uticu na vas dnevni izvestaji o broju zarazenih, a narocito o broju preminulih koji pristizu iz sata u sat?

 

Tema je pre svega zamisljena kao neka Svastara koja se ne ogranicava iskljucivo na ozbiljnu diskusiju. Stavise, pozeljno je da humor - los ili manje los - bude taj koji ce preovladati, jer iskreno, kolko god da nam je tesko, treba se smejati i ostati vedar i pozitivan, sada vise no ikad!

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kalistenika u rutini said:

1. Kako provodite dane u samoizolaciji?

 

2. Sta se cita, sta se gleda ... ?

 

3. Da li ste fizicki aktivni?

 

4. Kako uspevate da ostanete pozitivni i uspevate li uopste? 

 

 

1. Odlicno. Zapravo, svidja mi se. Nece to svidjanje dugo trajati, ali mi se dopada za sada. Mogu zamisliti kada ne bih morao na posao - obozavao bih!

2. Slabo. Bleja, uglavnom glupi forum, group messaging sa ortacima kojima je Covid19 unistio dating scenu kao i meni. :s_d: Bas pricam sa jednom simpaticnom Slovenkom, ona kaze: gde cemo da izadjemo kad je sve zatvoreno ...... ja kazem: mozemo kod mene :59:... (ilustracije radi, zajedno imamo 103 godine)

3. Nisam. Ali planiram. Planiram vec godinama. Mozda je trenutak :classic_biggrin:

4. Uvek. Chivas je prs'o sinoc i veceras, Bushmill's single malt je sledeci, pivo je nestalo, moram sutra u nabavku. 1/4 unce biljke za ovih nekoliko dana, domacinski. Moral na visokom nivou.

Vise puta sam cestitao sam sebi.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1. nisam u apsolutnoj izolaciji jer moram 5h da radim. Ostatak komp, TV i knjiga pa ukrug.

2. Trenutno planiram da odgledam "DANGER CLOSE" (glumi Ragnar 🙂 ), od knjiga čitam Čomskog (prva i zadnja njegova knjiga), a na kompu imam gomilu YT kanala koje pratim plus po koja igra.

3. Samo ću reći "Ekrem Jevrić" 🙂

4. Gledanje humorističkih serija me uvek podigne, pred spavanje ima na dva kanala Seinfeld tako da svaki dan završim sa 2-3 epizode a pre podne gledam nešto pozitivno na YT. Ah da smanjio sam imformativni program na vesti u 19h i pogledam izveštaje ujutro i popodne od ministarstva zdravlja. Mnogo se bolje osećam otkad ne gledam po ceo dan vesti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok je lepo vreme, dobro je, pošto najavljuju par hladnih dana ☹️ Radim od kuće, a nemamo nešto mnogo posla. Uglavnom u dvorištu, društvene igre, nešto oko faksa malo, uveče soni/film/serija 😁

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

Bas pricam sa jednom simpaticnom Slovenkom, ona kaze: gde cemo da izadjemo kad je sve zatvoreno ...... ja kazem: mozemo kod mene :59:... (ilustracije radi, zajedno imamo 103 godine)

 

Sad si bacio opasnu nejednacinu :classic_biggrin:


Meni su za sada dani poprilicno slicni, i to cu morati nekako da promenim inace nece biti prijatno biti dugo u karantinu. Problem je i sto nisam navikao na stan, nek godinu dana kako zivim u istom ali sam ja generalno bio van doma barem 10-11 sati. A pre toga sam navikao na kucu sa lepim dvoristem.

1. Radim od kuce od 9-17h, kako stvari stoje u naredna 2 meseca ce biti dosta posla pa necu moci mnogo da iskoristim od pozitivnih strana remote rada. Nakon toga ide zanimanje u kuhinji, trening, gledanje serije/filma, propratim situaciju (mada ovo bih morao da smanjim)

2. Od citanja sam za sada samo na nekoj strucnom materijalu, a serije smo verenica i ja vec u problemu jer unazad nekoliko meseci smo bas dosta toga pogledali na Netflixu. Sad privrsavamo Atypical  

3. S obzirom da evo treca godina kako redovno treniram bas je zbog toga teska izolacija. Srecom poslednjih nekoliko meseci sam pokupovao neku opremu za trening kod kuce, jer problem sa treniranjem u normalnim uslovima je sto ti treba minimum 2 - 2,5 h dnevno. Tako da sam dobrim delom pripremljen za ove uslove. Plus je uhvacen poslednji voz da stigne i suplementacija :classic_biggrin:

4. Najveci deo vremena uspevam, a i moram jer se verenica malo frkise i pribojava. Kazem najveci deo vremena, a jedino kad se ponekad smorim je uvece kasno kad preteram sa pracenjem vesti o virusu, zato i moram da smanjim tu aktivnost. Briga jedino zbog roditelja, pre svega oca koji je po mnogo kriterijuma kritican.


 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kalistenika u rutini said:

Kako provodite dane u samoizolaciji?

 

Sta se cita, sta se gleda ... ?

 

Da li ste fizicki aktivni?

 

Kako uspevate da ostanete pozitivni i uspevate li uopste? 

 

 

1. Vec nedelju dana radimo od kuce tako da mi bas prija [toliko mi prija da sam samo 2 puta izasao iz prodavnice za ovih 5 dana]. Verujem da mi ni prve 3-4 nedelje nece biti problem, za posle cemo da vidimo.

 

2. playstation/netlifx/hbogo... imam dosta igrica i serija koje mi stoje tako da je ovo pravo vreme da se nadoknadi propusteno.

Moram da priznam nesto ovako javno, sprcao sam 30 godina u dupe a nisam gledao Sopranove, tako da je to #1 on my bucket list

 

3. Setnja do Tasa i sat vremena plivanja ce mi najvise nedostajati ako ces iskreno... zato sam uveo sebi dnevni goal, 100 sklekova cisto da se kaze da sam eto nesto uradio.

 

4.  Stavka broj 2 ti je odgovor na pitanje 😄 i da, pustim sigurno jednom dnevno neki ASOT nastup... cisto da me i to jos malo podigne 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na to da sam na dva ispita do kraja, a nemam posao trenutno, generanlno su mi potrebe da izadjem nepostojece, sem ako bude trebalo pomoic oko prodavnice, tako da nemam nikakav problem da budem u kuci.

 

Generalno i van ove epidemije sam imao periode od vise dana kada sam ostajao kod kuce, kod mene to ide u naletima. Ili me nema ceo dan unutra ili se zabodem i ne izlazim. Treba mi ponekad odmor od ljudi i svega, a imao sa cesto taj luksuz da sam to sebi mogao da priustim.

 

Sada, internet intrenet i samo internet. Planiram da procitam neku knjigu, te da spremim ova dva ispita, malo me zeza jer mi oprema za diplomski vezana za fax. Odgledao sam trecu sezonu Babylon Berlin (zadovoljan i dalje serijom, dobar je i nastavak), a igraju se sa drustvom razne igre - od na slovo na slovo preko ceta, do ne ljuti se covece, lora, mau-mau,asocijacija i svega toga sto moze u 4 igraca online.

 

Da, bilo bi dobro kada bih tokom narednih nedelja par dana  krenuo i neki home workout, ali sumnjam da cu biti tako dosledan u tome.

Edited by marejosip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radim od kuce, izlazim na jogging, u shopping samo po osnovne potrepstine. Gledam tv, citam tintinet, vise pratim forum nego vijesti.

 

Danas cu da pravim 2 leba i kolac od jabuka za zanimaciju. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok,posto sam uskracen odgovora,tumacicu da je topik kreiran i za zezanje.
Sta radim i kakave aktivnosti upraznjavam u ovom periodu - drugom prilikom. Jedino sto znam je da cu,kad sve ovo prodje,zavrsiti kao ovo slonovi. To sigurno 

 

Krdo pijanih slonova koji spavaju u polju čajevca prva su vesela vijest iz Kine nakon tri mjeseca epidemije

slonovi-kina
19.03.2020.Kult Plave Kamenice
 

Na glasovitim poljima čajevca u kineskoj pokrajini Yunnan nastaju neki do najboljih čajeva na svijetu. Ovih dana, međutim, Yunna je na internetu puno poznatiji po nevjerojatnom prizoru koji su berači nedavno zatekli na jednoj plantaži. Tražeći kukuruz ili bilo kakvu drugu hranu, četrnaest je slonova zalutalo u selo u Yunnanu. Naišli su na tank s 30 litara kukuruznog vina, jednostavnog tradicionalnog pića koje se dobiva fermentiranjem svježeg kukuruza, i popili ga do zadnje kapi. 

Kako im organizam nije osobito otporan na alkohol, slonove je vino brzo svladalo. Srušili su se u obližnjem polju čajevca. “Dok se ljudi drže podalje jedni od drugih, slonovi provaljuju u selo i opijaju se,” napisao je korisnik na Redditu koji je podijelio fotografije. Pijani slonovi brzo su postali viralni hit, prva vijest iz Kine u zadnja dva mjeseca koja ne govori o epidemiji korona virusa. 

Slonovi su poznati po sklonosti alkoholu. Jedna od najpoznatijih filmskih scena sa životinjama,  u dokumentarcu Ta divna stvorenja iz 1974 prikazuje upravo slonove pijane od fermentiranih bobica marule . Prema jednoj studiji iz 1984. slono ot tri tone napije se već od 10 litara pića sa 7 posto ABV. Ne zna se koliko je alkohola bilo u kukuruznom vinu koje je četrnaest slonova popilo u Yunnanu, ali sudeći po izrazu njihovih uspavanih lica, prilično ih je oraspoložilo. 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Jel ovo topik i za poshalice,humor sa merom i ukusom ili samo "gde ste bili i sta ste radili u doba COVID19"?

 

Da.

6 hours ago, kalistenika u rutini said:

 

 

Tema je pre svega zamisljena kao neka Svastara koja se ne ogranicava iskljucivo na ozbiljnu diskusiju. Stavise, pozeljno je da humor - los ili manje los - bude taj koji ce preovladati, jer iskreno, kolko god da nam je tesko, treba se smejati i ostati vedar i pozitivan, sada vise no ikad!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image

Edited by kalistenika u rutini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tema mi je skroz legit;treba i mi ovde da imamo nekakav ventil.
Medjutim,samo za trenutak cu je zloupotrebiti da bih vas pitao: koliko ste ovih dana aktivni na drustvenim mrezama (njihov znacaj u savremenom svetu je neupitan),koliko ih koristite da bi preko njih sirili neku zdravorazumsku pricu (za koju smatram da ovde vecinski stanuje) ka vasim prijateljima? Da pojednostavim: koristite li FB ili TW da i tamo pisete nesto slicno kao i ovde?

Ja recimo - da. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ono nedelju dana volonterski u samo-izolaciji, radim od kuce, klinac skontao da mislim ozbiljno da ako donese virus ima da spava u garazi :kece: Vec dva dana predlazem da idemo malo da se provozamo, negde protegnemo noge... jok, radije ce da trosi pare na video igrice.

 

konacno danas otisla u kupovinu onako - ko za karantin, od 10 dana.... izvucem ga iz kreveta oko 6 popodne da pomogne da raspakujemo, a on kaze "mama mi nemamo mesta za ovo" :lol_2:

 

Pola posla su mi zabranili veceras, lockdown.... ah konacno cu da odradim neke stvari za koje nisam imala vremena. Kaze boss danas, aj sad kad sve zaustave (u ponedeljak) da se malo odmorimo - pazi mene "ja sam odmor racunala kao negde na plazi pored bazena ili okeana, ovako mi ostaje da cistim kucu" :classic_angry:

 

razmisljam da sutra probam jogu u dvoristu, balansiracu po jednu vevericu u ruci...posto ionako ne znam jogu.

 

 

Jel mozemo prosto da banujemo ovaj virus?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...