Jump to content

Covid-19 / SARS-Cov2 - naučne/medicinske informacije i analize


wwww
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Recommended Posts

@wwww Na tragu ovoga što si kačila već nekoliko dana. Ne znam da li je bilo.

 

ABBOTT'S FAST, $5, 15-MINUTE, EASY-TO-USE COVID-19 ANTIGEN TEST RECEIVES FDA EMERGENCY USE AUTHORIZATION; MOBILE APP DISPLAYS TEST RESULTS TO HELP OUR RETURN TO DAILY LIFE; RAMPING PRODUCTION TO 50 MILLION TESTS A MONTH

 

Ako je tačno, ovo bi moglo biti rešenje. Čak nije ni neophodno da testovi budu toliko dobri koliko tvrde.

Link to comment
Share on other sites

UK je najavila brze testove (mozda su vec u upotrebi), neka UK firma ih je razvila, postavili su neke uredjaje u neke klinike, pa bi to trebalo da pomogne brzem identifikovanju zarazenih i njihovom izolovanju, a time i kontrolu epidemije.

 

Mozda i Indija ima neku varijantu brzog testa (cini mi se da sam negde svojevremeno procitala).

 

Ovo je americka varijanta, ali po svemu sudeci bice samo za americko trziste:

 

 

U Nemackoj se ovaj test ocekuje tek u 2021 (ne znam tacno zasto ne ranije).

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stevapn said:

Ove tabele i grafici su doveli do pada Spejs Šatla, prikaz za menadžere,  a sad ih seju kako ko hoće. Jel ima neko da nešto konkretno zna? Znam za porodice, gde je jedan član pozitivan, a ostli nisu ni posle višestrukih testova. 

I ja, i svi znaju. Bukvalno dovodi pod sumnju uopšte koncept kako nam je prezentovano da se zaražava. Pretpostavljam iz nekog cilja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Study in leading medical journal is very important for probability of successful vaccination. Novavax vaccine with virus protein and booster shows very strong vaccination effect. This makes it more effective than an RNA vaccine. Production is also rather simple

Of course, protective effect phase 3 must still be shown. Other vaccines are admittedly 5-6 weeks ahead. But in the end, the rather strong effect of Novavax could play a role in which vaccine prevails. In any case, the results so far are very promising.

Link to comment
Share on other sites

https://www.forbes.com/sites/saibala/2020/08/10/hair-loss-the-newest-potential-effect-of-coronavirus-that-people-are-reporting/#6acb84db48ee

 

Dakle, brojna istrazivanja pokazuju vezu izmedju korona virusa i rapidnog opadanja kose.
Mozda se i odlucim da odradim neki test, jer ako me onaj prvi mesec karantina nije sludeo, cinjenica da poslednja 2-3 meseca odjednom zavrsavam svako kupanje sa 500 dlaka u tus kabini (i da mi se sada "providi" teme i vrh glave) ce me naterati na neke teske opijate, jer se jako lose nosim sa tim za sada.

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2020 at 3:07 PM, Stevapn said:

Ove tabele i grafici su doveli do pada Spejs Šatla, prikaz za menadžere,  a sad ih seju kako ko hoće. Jel ima neko da nešto konkretno zna? Znam za porodice, gde je jedan član pozitivan, a ostli nisu ni posle višestrukih testova. 

 

Znam i ja.  Znam više porodica u kojima je samo jedan član bio bolestan.

I poznajem samo jednu porodicu koja je kompletno bila bolesna ( prvo deca, onda žena, na kraju muž, ali su svi bili sa blagim simptomima ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...