Jump to content

Covid-19 / SARS-Cov2 - naučne/medicinske informacije i analize


wwww
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Recommended Posts

3 minutes ago, Angelia said:

Ali mene stvarno interesuje tvoj odgovor na ovo pitanje. Znaci kad Ronaldo dobije ugovor od 20 mil (stvarno lupam cifre) ti dodjes i kazes ali ti si precenjen da nam das 10 mil za zdravstvo, koja je motivacija za Ronalda da pristane na tako nesto? Zasto ne prosto zakljuci ugovor na 10 mil i ti nemas sta da mu uzmes?

I uostalom zasto bi mu bilo ko dao 20 mil ako je "precenjen".

 

Evo vidite gornji post... to ono je toksično što je virus serviro svima nama da vidimo.

 

To je ono što guši ovaj svet, da ide dalje pravim putem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Detm35 said:

 

Evo vidite gornji post... to ono je toksično što je virus serviro svima nama da vidimo.

 

To je ono što guši ovaj svet, da ide dalje pravim putem.

 

 

Pa ali to nije odgovor na moje pitanje. Na slobodnom trzistu cena tvog rada je ono sto je neko spreman da plati, tako da ne postoji precenjeno zanimanje.

Osim ako to nije dirigovano od strane drzave.

 

1 minute ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ja se slazem sa tobom. Ja bih svakome ko zaradjuje vise od 100000 dolara godisnje uzeo 10% za borbu protiv korona virusa. znaci ovako 100000dolara 10$, pa onda na 200000$ jos 10% i tako 

Corona porez? :classic_biggrin: Ali oni vec placaju progresivni porez (u vecini razvijenih zemalja), znaci samo mogu da preracunam dokle mi se isplati da radim, i u roku od godinu dana ti imas problem, jer sto bi ja radila za dzabe?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

 

Corona porez? :classic_biggrin: Ali oni vec placaju progresivni porez (u vecini razvijenih zemalja), znaci samo mogu da preracunam dokle mi se isplati da radim, i u roku od godinu dana ti imas problem, jer sto bi ja radila za dzabe?

 

Ja sam se malo salio 😆

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Pa ali to nije odgovor na moje pitanje. Na slobodnom trzistu cena tvog rada je ono sto je neko spreman da plati, tako da ne postoji precenjeno zanimanje.

Osim ako to nije dirigovano od strane drzave.

 

 

 

Očeikvao sam, da ne razumiješ. 

 

 

Ipak je bolje nekad ne razumeti. Nije svak za sve. Ili?

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Detm35 said:

 

Očeikvao sam, da ne razumiješ. 

 

 

Ipak je bolje nekad ne razumeti. Nije svak za sve. Ili?

 

 

Ili mozda da se zapitas da li ti prezentujes svoje argumente adekvatno?

Vidis ja moje jasno raspravljam, pa imas priliku da mi objasnis sta ne razumem. Da ti smatras da se neka zanimanja suvise placaju? To je tvoje subjektivno misljenje, zato sto ti ne maris za ta zanimanja, medjutim ekonomija te demantuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ili mozda da se zapitas da li ti prezentujes svoje argumente adekvatno?

Vidis ja moje jasno raspravljam, pa imas priliku da mi objasnis sta ne razumem. Da ti smatras da se neka zanimanja suvise placaju? To je tvoje subjektivno misljenje, zato sto ti ne maris za ta zanimanja, medjutim ekonomija te demantuje.

 

tenor.gif?itemid=9344106

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ivana23 said:

 Juče je objavljeno da su zaražena 803 radnika u fabrici za obradu mesa kompanije Tenis u mestu Reda-Vajdenbrik u saveznoj državi Severna Rajna - Vestfalija. 

 

  Danas je broj radnika zaraženih koronavirusom u klanici na severozapadu Nemačke povećan je na 1.029, objavile su vlasti.

 

http://rs.n1info.com/Svet/a611978/Broj-zarazenih-radnika-u-klanici-Tenis-u-Nemackoj-povecan-na-1.029.html

 

Po/Istražite zašto je došlo do ovog đepa.

Link to comment
Share on other sites

Još jedna u vezi para... ja bi i uveo posebnu komisiju, koja bi testirala ljude dali su sposbni se kontrolisati kad kupuju npr. sportske rekvizite, itd.

 

Tako bi isto zaustavijo tok para u đepove precjenjih/preplačanih sportista.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postoji nešto mnogo prostije, ponegde (i retko) se sprovodi i u praksi, a zove se progresivno oporezivanje. To bi naravno u velikoj meri rešilo neravnopravnu raspodelu društvenog bogatstva, no to se opet naravno, neće dogoditi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Postoji nešto mnogo prostije, ponegde (i retko) se sprovodi i u praksi, a zove se progresivno oporezivanje. To bi naravno u velikoj meri rešilo neravnopravnu raspodelu društvenog bogatstva, no to se opet naravno, neće dogoditi.

 

Problem sa trošenjem para npr. u sportu je sličan kao glasanje.

 

Jebiga, jedni trebaju stručnu pomoč. Ne bi smela postojati absolutna sloboda.To več priroda uči. Ne možemo jesti sve, spavati sa svakim itd.

 

Sve to je preko weapons of mass distraction smanjeno na minimum. Haos u svom punom sijaju svugde preglasuje razum. Zašto? Eh...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, wwww said:

pitanje je koga citira, koji rad.

Jasno mi je to 🙂

Rekao sam to sto sam rekao ukazujuci na to da ima kredibilitet i da se verovatno ne poziva na britanski Sun ili neki slican tabloid, vec da ima neki verodostojan izvor....tj ocu da verujem da je tako 😄

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RatzenStadt said:

Jasno mi je to 🙂

Rekao sam to sto sam rekao ukazujuci na to da ima kredibilitet i da se verovatno ne poziva na britanski Sun ili neki slican tabloid, vec da ima neki verodostojan izvor....tj ocu da verujem da je tako 😄

https://www.24sata.hr/lifestyle/francuzi-hrvatski-antibiotik-pomaze-protiv-korona-virusa-682479

znaci odnosi se na studiju profe iz Marseja, o kojoj smo vec pricali ovde.

30 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Nisam siguran, mislim da je ovo tvit s kraja marta ili pocetka aprila,  neko ga je kacio vec ako se ne varam.

da

Link to comment
Share on other sites

Isti profa je napravio nekoliko daljnih analiza i radova koji potvrdjuju ono sto je pricao od pocetka; sad vise i ne objavljuje jer u njegovom regionu takoreci nema vise korone za razliku od ostatka francuske - nije samo klorikin u pitanju nego je uz klorokin on od pocetka insistirao da treba testirati i testirati i nositi maske i on je obezbedio preko svog insituta svu potrebnu opremu za osoblje u biolnicama i maske za sve i sve za razliku od ostatka francuske gde su nam pricali da su maske glupost i nanose vise stete nego koristi i nisi mogao ni da kupis

A za klorokin su potvrdili i lekari koji su masovno lecili sa klorokinom uspesno laganije slucajeve u pocetnom stadijumu.

Posle su pljuvali jer ne leci teske slucajeve i ljude na respiratorima - sto niko nije ni tvrdio ni trebao da ocekuje.

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo i novi rezultati iz Francuske po pitanju upotrebe klorokina - nije od prof Rault-a nego je istrazivanje na osnovu medicinskih dosijea 4612 pacijenata iz 39 bolnica u Francuskoj - rezultat je ukratko da tretman klorokinom + antibiotikom ubrzava ozdravljenje pacijenata za oko 25 % a sa druge strane ne umanjuje smrtnost - to je ono sto Raoult prica od pocetka, da tretman klorokin+ antibiotik ne spasava zivote ali omogucava ubrzava izlecenje kod onih koji bi se i sami izborili sa vitusom sto ipak pomaze jer oslobadja mesta u bolnicama i bolje je skratiti duzinu oporavka u svakom slucaju

https://www.lefigaro.fr/flash-actu/hydroxychloroquine-effet-positif-sur-le-retour-a-domicile-pas-sur-la-mortalite-selon-une-etude-20200622

 

Detaljni rezultati ce uskoro biti objavljeni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...