Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Vrlo mocni sponzori su stali iza nje, zasto iza Ane nisu pitanje je sad.. Stavise, tad je isla prica da bi se ona rado povukla na neko vreme ali ne moze zvog sponzora..

Isto mi nije jasno ni za Novaka zasto niko nikad nije "zalegao" i podrzao ga kada je bezbroj puta bio razvlacen po stampi za sve i svasta. Mada, ova reklama Reno mi lici kao jedan lep pocetak promene slike o njemu :smiley2: Ko zna koga jos ovo potakne da o Novaku, bez straha da ce biti napadnut od vrlo agresivnih mrzitelja, krene da prica pozitivne stvari. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, alcesta said:

Ne stigoh ranije da napišem za Osaku. Elem, meni ona generalno nije antipatična sama po sebi, mnogo volim da je gledam kako igra, više mi je žao što mi više nije simpatična kao na početku :classic_biggrin: ali devojka živi očigledno u svom svetu, nikakvu perspektivu nema i potpuno je što bi se reklo tone deaf za reakcije na svoje postupke i moguće posledice istih. Ajde da joj se i otpiše na godine i neiskustvo, neko ko toliko zarađuje morao bi da ima timove stručnjaka kojima je posao da je savetuju baš u ovako škakljivim situacijama pre nego što napravi nešto što će posle zažaliti.

 

Mislim da je pošteno uradila što je odustala od RG (verovatno i W), za razliku od onoga što je uradila u Sinsinatiju, a ne bi me iznenadilo da odustane i od OI jer će tek sad svi mogući pritisci postati još gori kad donose i nova pravila tamo samo zbog nje, što sigurno ne pomaže kad će ionako celom Japanu da bude glavna uzdanica za zlato. Ali ne mislim da je napravila neku strašnu žrtvu i da je za neku ogromnu pohvalu što je odustala od turnira na kome nema šansu za titulu ili neki ekstra plasman. A pogotovo neće biti žrtva ako joj se stvarno zamrzne renking, ne sećam se da je to za bilo koga urađeno i tek to bi bilo katastrofalno favorizovanje na štetu fer pleja i drugih igračica.

 

Jasno je da je introvertna, da ima tremu u javnim nastupima i da ne može uvek to da sakrije pa joj se potkradaju gafovi kao ono obraćanje Brejdi na AO. Ali onda se svede na minimum broj javnih nastupa a ne ide se okolo da se vode gala večeri i slične manifestacije na koje je niko ne tera da ide. Možda bi tako bilo manje para od sponzora, ali tu je već pitanje i koliko joj je familija alava na pare i koliko je oni pritiskaju za te neke neobavezne stvari. (Sestra joj je očigledno ćurka prve klase). Osim toga, za mentalno zdravlje introvertnih osoba sigurno nije dobro da se svađaju s navijačima po društvenim mrežama, nego se lepo unajmi neko ko sve to za nju vodi kao i za druge velike zvezde.

 

Verujem da ima probleme koji njoj izgledaju veliki (na kraju krajeva svakom je svoja muka najveća, a ni ona nije imala lako detinjstvo i porodičnu situaciju) ali to u njenoj današnjoj situaciji stvarno ide pod "i bogati plaču" kategoriju. Mediji nisu neprijateljski nastrojeni prema njoj nikad bili. Nebrojene njene kolege i koleginice imali su iste i mnogo veće psihičke (i druge) probleme, i na terenu i van njega pa niti je ikog bilo briga niti su mogli da prave od toga svetsku tragediju. Ko je imao mentalnih problema na terenu ako nije Ana Ivanović, kojoj je glava direktno unazadila karijeru otkako je stigla na prvo mesto? Devojka je imala svakovrsne slomove na mečevima da je mučno bilo i gledati je godinama. Pa je opet igrala, menjala trenere, uglavnom sebi odmagala, ali nije joj padalo na pamet da se žali javno na mentalne probleme i pravi od svoje treme svetsko pitanje, a sigurna sam da nije ništa manje introvertna od Osake. Pa kakvo je razumevanje dobila? U najboljem slučaju su je sažaljevali, a u većini slučajeva su je ismevali, uključujući i bivšeg trenera. A još je i bila omiljena generalno pa opet joj nije na pamet padalo da traži nekakav poseban tretman.

 

Jedino što može iz ovoga dobro da izađe je da ako njoj popuste isto toliko popuste i svima ostalima, kao u Japanu. Inače će se opet pokazati da ima jednakih i jednakijih i da je fer plej samo lepa reč za zvanična saopštenja. Lepo bi bilo da se makar podigne malo standard na pres konferencijama ubuduće.

 

Sto bi rekli: svaka ti je ka' u Njegosa. 😉:classic_biggrin:

 

samo da dodam da ona sad ima i totalnu podrsku politicke vlasti u USA (zbog poklapanja politickih stavova/"stavova"), kao i "Holivudske elite & Co", tako da nema sanse da je iko zivi i za sta kritikuje.

Link to comment
Share on other sites

 

https://wtvbam.com/2021/06/02/tennis-press-gang-osaka-withdrawal-puts-spotlight-on-media-mandate/#.YLhLmLucrAA.twitter

 

Quote

American Kenin, a year younger than Osaka, had seemingly the world at her feet when she arrived in Melbourne to defend her title only months after reaching her second Grand Slam final at Roland Garros.

Behind the scenes, however, the 2020 WTA Player of the Year was on shaky ground.

Weeks after splitting with her management, Kenin was holed up in a hotel room for two weeks as players fulfilled Australia’s strict COVID-19 quarantine protocols in the leadup to the Grand Slam.

Once back on the court, the cracks appeared when she cried at the Yarra Classic tournament after a 6-2 6-2 loss to Garbine Muguruza, a rematch of their Australian Open final the year before.

She kicked off her Australian Open defence with a laboured first round win over local wildcard Maddison Inglis, crying before, during and after the match.

She finally crumbled in the next match against Kaia Kanepi because the “nerves big-time got to (her).”

If anyone deserved a leave pass from the compulsory post-match press conference, the anguished Kenin would surely have had a case.

Yet about an hour after the loss, she filed stoically into Melbourne Park’s window-less media conference room to take questions from reporters on site and others logged in by video conference from around the world.

“I feel like everyone was always asking me: ‘Would you want to? Do you see yourself getting (to Melbourne) and winning again?'” she said.

“Obviously I said yes. With the way I’m playing, no.”

She then broke down in tears.

 

 

Quote

Players can opt out without fear of sanction if injured or “physically unable to appear” but there is no provision for mental strain, a grey area made murkier with the emotional toll of a disappointing loss.

 

Players rallied around Osaka with supportive messages after she revealed her mental health battles on Monday yet none went so far as to publicly back her press boycott or berate the Grand Slams for being sticklers for the rules.

 

“It’s definitely not easy. I mean, this is what you signed up for. This is sport. There’s expectations from the outside, sponsors, and everyone,” Kenin said on Monday.

“You just have to somehow manage it. You have to have a good team around you who support you. You know they’re with you. Anything you say is to them, and that’s it. They’ll always support you and have your back.”

 

Link to comment
Share on other sites

bas me zanima sta bi se desilo ako bi se ogromna vecina igraca odlucila da bojkotuje KZS na RG, da li bi onda mediji i dalje pisati hvalospeve o ovoj "akciji" Osake? :smiley33:  i kako li bi reagovala "vlast" (slemovi, WTA, ATP, ITF)?

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Stvarno nisam znao gde da ovo stavim.  Mozda je ovo odgovarajuca tema. A mozda sam i ja mator i ne razumem danasnji svet.

 

Nagadjam da je ovo moguce samo u Rusiji i samo sa nekim akterima.

Zivim na tzv. "zapadu" i uveren sam da bi za vecinu pitanja reporter dobio pesnicom u nos. A ova (naivno?) odgovara. Pitanja o privatnim parama, seksualnom zivotu i slicno.

 

Cudno i  nesvakidasnje je. Odrastanje u kriminalnoj Rusiji, uslovi za bavljenje tenisom, zivot na touru...

Svejedno, zanimljivo je. Video je na ruskom, ali titlovan na engleskom. Meni OK, a ko slabije zna ruski ili engleski ce morati da stisne "pause" da procita i ukapira.

 

Ne znam je li ovo "reportaza" ili "intervju" ili kako se zove.

Svejedno, vredi pogledati iako traje skoro sat:

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Ne zna se ko je ludji, novinari ili Fonjini :classic_blink: 

Quote

Inevitabili le domande più intime alle quali lo hanno sottoposto gli inviati de Le Iene tempo fa sul rapporto con l’ex campionessa degli Us Open: “Con lei faccio sesso 12-15 volte a settimana, anche prima dei match”, ha affermato il tennista. E durante i tornei? “Lo faccio 7-8 volte. Da quanto tempo non faccio l’amore con Flavia? 14 giorni, 12 ore e 27 minuti. Posizione preferita? Normale", ha confidato.

https://corrieredellumbria.corr.it/news/sport/27468327/fabio-fognini-tennis-sesso-flavia-pennetta-volte-settimana.html

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wwww said:

sad odgledah gem, nista neuobicajeno za tenis generalno i zenski tenis.

kakve su ovo gluposti, povecano kladjenje i odmah hapse igrace :twak:

 

Prva dupla je krajnje sumnjiva, oba servisa su isla jedva do pola mreze, ako ne i ispod.

Na drugom poenu je isto jasno da ga je krajnje nevoljno odigrala, dok preostala dva mogu da se podvedu pod standardni tenis.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je što se skinula s telefona, odličan početak.

 

Nego malopre sam ovo videla i šokirala se dodatno...

https://mediji.net/prikaz-vesti/@nova-portal/balkanskom-ulicom-marijana-veljovic-42-epizoda-nyodzufeget.html

Neće da mi nalepi sliku, ali možda i bolje, ovo i jeste za spojler. Ne znam je li ovo opet nešto "doterivala" ili ima neku zakasnelu reakciju, ali mi izgleda gore nego poslednji put kad sam je videla :default_sofa:

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...