Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Problem je sto zbog organizacije i snage tih velikih zemalja (na stranu i to sto se GSovi odrzavaju u tim zemljama, pa je i normalno da se dele WC domacim igracima) ti Donaldi Janzi i Rajani Harisoni imaju upravo to sto porucujes - neki track record u juniorima. Najbolji juniori u toj zemlji, cesto i na svetu, recimo, Jang je bio jedan od najdominantijih igraca na juniorskom turu od formiranja, Harison je takodje bio sedmi i batalio juniorski tur sa 16 godina, sto znaci iz tog ugla oni jesu zasluzili te pozivnice.

 

Problem nastaje sto te velike teniske nacije nisu izbacile kvalitetnog tenisera maltene 20 godina. Najbolji teniser iz SAD u poslednjih 10 godina je Izner, koji je vec veteran i Kveri, koji je takodje veteran. Jang, Harison, Tijafo, Jubenks itd itc jesu najbolji sto SAD ima.

 

E sad, postavlja se pitanje zasto oni a ne neki drugi zaista talentovani teniseri iz citavog sveta na slemovima, kontra-pitanje jeste validno zasto onda u Dubaiju Marko Djokovic a ne neko drugi, mozda zato sto je to bio uslov Novaka da igra taj turnir, i zasto neki Al Arabi koji je bukvalno rekreativac dobija pozivnicu, a ne recimo, ne znam, ovaj mali Rune? Samo na manjim turnirima to nije toliko vidljivo.

 

Svi turniri koriste priliku da daju WC i sansu za proboj svojim igracima. Juznoamerickim igracima je ovaj deo sezone bukvalno peak. Nemaju ni svi pare da putuju po celom svetu ni kao seniori, a kamoli kao juniori, sto je takodje jos jedan odgovor na pitanje zasto su cesto i panjevi poput Harisona satro top prospekti u 16. godina, zato sto ima sve uslove, treninge i skuplja poene malo po malo na najjacim turnirima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Boxy said:

Ne znam da li ste videli ovo, ja bas sumnjam da to moze da se desi ove godine...

a nasli su kad ce da ubacuju masters na travi, kad je Federer skoro u penziji :mad:

 

ATP to Likely Hold Masters 1000 Event Ahead of Wimbledon Championships 2021

ma to su gluposti, ovaj ne daje nikakav izvor za ove spekulacije (ja sam doduse videla neki komentar na twiteru od neke anonimne osobe, sto vrlo lako moze da bude i zezanje).

pazi ovaj pasus:

Quote

After the French Open 2021, players will get about two weeks to acclimatize to the grass ahead of the Wimbledon Championships. The ATP has already planned many tournaments like the Mercedes Cup, the Mallorca Championships, and the Eastbourne International on grass to give players the chance to adjust ahead of Wimbledon 2021. but there is some more good news for fans.

svi ovi turniri su vec odavno bili isplanirani, Stitgart sad ima ogroman problem zbog pomeranja RG (ali ce se odrzati), a Hercogenbosh su otkazali upravo zbog RG. I gde sada da udenu masters na travi? Kako ce se sad pa taj masters racunati: kao obavezni 9. ili kao neobavezni poput MC? Mislim, mogu i ja sad da krenem da spekulisem da ce se uvesti 500 turnir u Malom Mokrom Lugu... :wink2:

 

druga je stvar ubacivanje ovih nekoliko ATP 250 turnira, a druga ubacivanje mastersa.

Link to comment
Share on other sites

Masters na travi bi bio takva jedna prelepa stvar za tenis. Ja bih i produzio sezonu trave naravno, pomerio Rolan Garos unazad, skratio mrtvu sljaku, recimo izbacio Madrid, ionako je najveci krs od mastersa.

 

/mali perica mode off.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.marca.com/tenis/mutua-madrid-open/2021/04/27/60884340e2704e80548b4606.html

 

google:

 

Quote

Novak Djokovic is ruled out to play the Mutua Madrid Open

 

The world number one had already planned not to attend the appointment because the Belgrade tournament appears on his calendar twice

 

Novak Djokovic is ruled out to play the Mutua Madrid Open The world number one had already planned not to attend the appointment because the Belgrade tournament appears on his calendar twice

 

Quote

Novak Djokovic joins Roger Federer and will not play the Mutua Madrid Open in its 2021 edition. The world number one, who lost last Saturday in the Belgrade semifinals against Aslan Karatsev, follows the plan planned in a different season for him because has in mind to play twice in the Serbian capital.

 

Djokovic, the last champion in the Caja Mágica, will keep 500 of the 1,000 points for the new ATP scoring system in times of pandemic, which will last until August.

 

'Nole' had doubts about the schedule he was going to follow after losing to Karatsev. Finally, he will follow the plan for 2021 that passes through Rome and probably Belgrade even though it is the week before Roland Garros. At the moment, he remains on the registered list. "My priority is to arrive well at the 'Grand Slam", he points out.

 

Rafael Nadal will be the first seed in the draw for the Mutua Madrid Open draw to be held next Saturday, having brilliantly recovered second place in the ATP ranking with his recent victory at the Barcelona Open Banc Sabadell.

 

ako je to Luigi zakljucio iz ovog clanka (a Luigi je poznat po tome da slobodno interpretira stvari i pise "sta je babi milo"), a ovi na osnovu Novakove izjave posle poraza od Karatseva i toga da je na spuisku za Bg-2, onda je to sve (i dalje) jedna velika spekulacija (cak i pisu da je Novak jos uvek na listi).

 

EntryList ne pominje Novakovo povlacenja

Link to comment
Share on other sites

 

Mozda je i Tim imao slican ugovor, pa je to bio razlog za vrlo ruzan razlaz (a prethodno Zverev s njegovim menadzerom). I Medvedev je pricao pre neki dan o ugovorima koje potpisuju mladi igraci, a koji su vrlo nepovoljni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...