Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

1 hour ago, Cojep said:

hm, da pitamo forumske tarote s kim ce Alkaraz odigrati 50 i kusur medjusobnih? sa Sinerom, Strikerom &co? 🙂

 

A ti znas da se za 5 godina nece pojaviti neki nov Alkaraz, neki klinac koji sad ima 14 koji ce da izazove ovog...

bas mi je drago sto ste ubedjeni da tenis prestaje sa ovom trojicom i obaranje rekorda :ajme:

Edited by Boxy
Link to comment
Share on other sites

Jose bi opet nekoga da spaljuje na lomaci...

 

Quote

Wrist pain he said .I don't think wrist injuries go soon. I think need to be cautious with him this year

 

Zerom se jos uvek nije oporavio

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Boxy said:

 

A ti znas da se za 5 godina nece pojaviti neki nov Alkaraz, neki klinac koji sad ima 14 koji ce da izazove ovog...

bas mi je drago sto ste ubedjeni da tenis prestaje sa ovom trojicom i obaranje rekorda :ajme:

sve i da Alcaraz sad zaredja s GS titulama (i da niko drugi nista ne osvoji) kao i sedmicama na #1, ti rekordi ce tek za najmanje 5 godina (broj GS titula) ili 7 godina moci da dodju u opasnost. Za masterse mu treba jos minimum 4 godine - da samo on osvaja masterse. A kolika je verovatnoca da sad on zaredja s 5 godisnjih GS? Ako mu to podje za rukom onda zaista kapa dole - najveci je ikada.

U medjuvremenu cemo da slavimo Big 3 kao rekordere i GOATe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

sve i da Alcaraz sad zaredja s GS titulama (i da niko drugi nista ne osvoji) kao i sedmicama na #1, ti rekordi ce tek za najmanje 5 godina (broj GS titula) ili 7 godina moci da dodju u opasnost. Za masterse mu treba jos minimum 4 godine - da samo on osvaja masterse. A kolika je verovatnoca da sad on zaredja s 5 godisnjih GS? Ako mu to podje za rukom onda zaista kapa dole - najveci je ikada.

U medjuvremenu cemo da slavimo Big 3 kao rekordere i GOATe.

 

Ne razumem post, pa ja nisam rekla da ce sutra da obori sve rekorde :classic_rolleyes:

a i odgovorila sam na pitanje sa kim ce to Alkaraz da odigra 50+ meceva, Fed je odigrao te silne meceve sa igracima koji su 5 i 6 godina mladji od njega, dakle vi ste sad u stanju da potpisete da neki klinac koji ima 13,14 godina nece da postane veliki igrac i da to mozda nece biti neko sledece veliko rivalstvo :ajme:

Dakle, kad ova trojica odu u penziju vise nikad velika rivalstva videti necemo :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Jose selektivno citira. Zverev je rekao da je Alcaraz u ovom trenutku najbolji teniser, da iako ima samo 5 godina sve ih redom prasi na terenu. Plus jos neke slicne veoma fine komplimente.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Saša je inače elokventan u izjavama koje daje, engleski mu je tečan . Palo mi na pamet tokom ceremonije , koja razlika u odnosu na Alkaraza koji kao većina španskih tenisera sriče broken English, plus taj teški naglasak. A svi oni  prolaze kroz obuku marketinških agencija ,pogotovo buduče zvezde Tu se učenje jezika podrazumeva, kao i druge socijane veštine.

Link to comment
Share on other sites

Sascha takodje nema tipicni nemacki akcent kad prica engleski (ni brat mu Misha). Nemacki zna da prica mekse nego sto je uobicajeno. Verovatno posledica toga sto od malih nogu putuje s turom i okruzen je engleskim.

Spanci nemaju gde da cuju engelski (sve je nadsinhronizovano). Ja sam svojevremeno bila fascinirana time koliko Portugalci pricaju engleski, pogotovu u odnosu na Spance, ali u Portugaliji slusaju filmove/serije u originalu.

Link to comment
Share on other sites

Nema opravdanja , ja to vidim kao vrstu lenjosti u mentalitetu. Možda preko medija nemaju ali poznato je da dosta Engleza nakon radnog veka odlazi da živi u Španiju (retirement plan) ne samo na priobalju i ostrvima već širom Španije

Link to comment
Share on other sites

Engleski turisti su u Španiji najbrojniji , poseduju nekretnine . Na Ibici recimo je bio utisak da sam bukvalno u Engleskoj. Sada kada je Španija popuštala mere za ulazak baš je bilo žalbi Enegleza jer su oni bili ostavljeni na listi strogog vak režima i testova  još neko vreme. 

 

Dobro, ima naravno i izuzetaka medju teniserima kao Anduhar koji kažu tečno govori francuski , solidan italijanski, pored eng.

Link to comment
Share on other sites

Soderling would be proud :lol_2:

Jos uvek se secam kako je Sod zaokruzio pogresan trag, par metara od pravog kad je igrao protiv Nadala u Rimu.

Nadal ga tu odrao 6:1 6:0 ili tako nesto, a svi znamo sta je bilo par nedelja kasnije na RGu :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

 

Tsitsipas made some good points here and did so in a calm way without being abusive to the umpire. Either penalize everyone the same way or don’t have the rule at all.

 

 

Nobody is saying ignore Tsitsipas but to not ignore blatant coaching that occurs with other players that umpires for whatever reason choose not to call out. Also, coaching in tennis has been an issue way before Stef and his dad came on the scene.

 

 

b) neki vise neki manje 😉

 

Quote

No way. That's like saying nobody follows traffic or parking rules, so remove the fines or violations. We just need stricter & fair implementation of the rules. The greatness about Tennis as a sport is partly about problem solving on your own!

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

 

vreme na Majorci nesto cudno brze tece nego u ostatku sveta. :wink2:

tako i u decembru nije bilo proslo 14 dana od njegovog pozitivnog testa (uslov za ulazak u Australiju), a on se vec leteo na juznu hemisferu i bez problema usao u Australiju...

tako i ovde: ja nasla na internetu da je za polomljna rebra potrebno 6 nedelja do 3 meseca da zarastu, ali kod Nadala to uvek nekako brze: on pobija zakone biologije i medicine...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...