Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

1 minute ago, Geronimo said:

Zreb ce biti jako bitan... U jednoj polovini mogu biti Nole, Rafa, Cicipas, Alkaraz, Rud, Siner, spanske mine Agut, Busta i Fokina, a u drugoj takva ekipa da bude realno da ce Rubljev u finale...

 

Bas nebitni likovi, tu su samo da popune zreb.

Nadal je pod znakom pitanja, iako ja mislim da ce on da se nakljuka lekovima i da ce da izgura RG, makar to znacilo da pravi pauzu do kraja godine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, double fault said:

gs turniri su "druga dimenzija " u odnosu na turnire sa 2 dobijena seta, ajde da vidimo kako ce carli da odradi posao.

Jesu, ali se kladim da su tako govorili i za Rafu 2005. godine, kada je počistio sve protivnike na šljaci pred prvi osvojen RG.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će Rafa probati da igra RG kako zna i ume dok bude mogao da stoji, mada je sasvim moguće da bude prinuđen da preda u prvoj nedelji. A moguće je i da problemi do druge nedelje prođu ako dobije dobar žreb. Ko će ga znati... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mu verujem, koliko god to naivno bilo :classic_tongue: ali moram reći da je prilično degutantna iz ove perspektive ona priča kako je Novak opsednut titulama, a on nije nego igra tenis iz ljubavi sve ove godine u takvim bolovima i sa rizikom da se doživotno osakati. Uvek me je to kod njega nerviralo koliko ne pazi na zdravlje, kad se samo setim onog Bazela koji je igrao s upalom slepog creva pred operaciju :ajme:

Link to comment
Share on other sites

Nadal je u poslednje 2 godine imao toliko groznih izjava (a koje veze s realnoscu nemaju) da je to prosto gadno.

 

@double fault moze li taj njegov problem s stopalom da se resi hirurski? ja sam nesto razumela iz nekih komentara da moze, ali da bi ga to sprecilo da igra tenis, te se on zbog toga ne odlucuje za operaciju. odnosno, kad zavrsi karijeru mogao bi da operacijom resi problem i onda nece imati problema u normalnom zivotu. da li sam ovo dobro shvatila?

Link to comment
Share on other sites

Pazi,nisam ja rekao da on nema nekakvih problema..ja samo smatram da poslednja izdanja uopste ne moraju imati veze sa event.povredom.

Pretpostavljam da se maksimalno cuva za RG. Pretpostavljam i da je bila njegova procena (i njegovog tima) da u ovom delu karijere nema vise potrebe da se trosi po manjim turnirima (makar oni bili i Mastersi) i tako hvata zalet za RG. Plus,u osvojenom A.Openu ima vetar u ledja kakav godinama nije imao.

Tako da ocekujem Nadala u odlicnom izdanju u Parizu. Ovo je sve bilo u leru kod njega i cisto da se oseti teren u takmicarskim mecevima.

Link to comment
Share on other sites

ako mu verujemo da ima problem evo sta kaze medicina za hirurgiju 

 

Quote

Kada je u pitanju lečenje, operacije se predlaže tek kada takozvana konzervativna metoda lečenja ne daje rezultate. Da li će se stopalo operisati ili ne, zavisi od težine simptoma, a ne težine deformiteta.

 

a da ume da folira i taktizira , ume .

Edited by double fault
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nadal ne ume da dozira, on uvek igra na sve ili nista, da unisti protivnika ako je ikako moguce.

Novak npr. dozira svoje nastupe, pa se zato desava da nekad malo pusti kocnicu misleci da je protivnik gotov i da ce samo da ga rutinira, pa se onda desavaju stvari kao s Felixom u oba seta i s Casperom u jednom.

Nadalu je takav pristup igri doneo mnoge titule, mnogi protivnici su se vec u svlacionici predavali zbog toga (narocito Spanci). Ali, sto rece Rafa: svaka odluka ima posledice :wink2:  Onda je potpuno licemerno da stalno kuka kako je on stalno povredjen za razliku od njegovih konkurenata (implicirajuci da bi osvojio mnogo vise titula samo da nije bio toliko povredjen). E pa, ostali kad se povrede u neko doba uzmu "bolovanje" i gledaju da zalece povrede, a on uziva da "pati" na terenu (i osvaja titule). Sam je kriv.

Link to comment
Share on other sites

Sa drugim delom posta se slazem. To i sam pricam/pisem godinama. Neke stvari jednostavno dolaze na naplatu. Medjutim,that was then this is now,sto znaci da je postao svestan limita i signala koje mu telo salje.Nije to ono sto on zeli,vec ono sto moze.

Kazem - ocekujem ga u daleko boljem izdanju na RG.

Link to comment
Share on other sites

Njemu ce biti bas bitan zreb, trebaju mu neki koji nemaju blage veze da igraju na sljaci i brzi mecevi u 1.nedelji, a posle ce, kao sto sm vec rekla, dati sve od sebe makar to znacilo da pravi pauzu do kraja godine.

Link to comment
Share on other sites

ovako bi trebalo da budu rasporedjeni nosioci na RG (osim ako se jos neko ne povuce):

 

1             Novak Djoković

2             Daniil Medvedev

3             Alexander Zverev

4             Stefanos Tsitsipas

 

5             Rafael Nadal

6             Carlos Alcaraz

7             Andrey Rublev

8             Casper Ruud

 

9             Félix Auger-Aliassime

10           Cameron Norrie

11           Jannik Sinner

12           Hubert Hurkacz

 

13           Taylor Fritz

14           Denis Shapovalov

15           Diego Schwartzman

16           Pablo Carreño Busta

 

17           Reilly Opelka

18           Roberto Bautista Agut

19           Grigor Dimitrov

20           Alex de Minaur

21           Gaël Monfils

22           Marin Čilić

23           Karen Khachanov

24           Nikoloz Basilashvili

 

25           John Isner

26           Frances Tiafoe

27           Alejandro Davidovich Fokina

28           Botic van de Zandschulp

29           Sebastian Korda

30           Miomir Kecmanović

31           Daniel Evans

32           Tommy Paul

 

ovo su "rezerve" ako neko od ovih napred otkaze:

33           Jenson Brooksby

34           Lorenzo Sonego

35           Cristian Garín

 

od onih koji znaju da igraju na sljaci nenosioci su: Garin, Baez, Gofan, Fonjini, Tim, Wawrinka, plus Djere, Lajovic,

 

Link to comment
Share on other sites

Ponoviću, nije on imao nikakvih problema, drugi su bili bolji a napraviće se žreb Rafi, dinastija se pita.Pun kufer Španaca koji neće smjeti da pobede, sem Carlitosa koji ide kod Novaka.Plus će se iščistiti od "lekova"...

 

Novak nikad neće imati teži žreb..

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Keira said:

Nije prvi put da primećujem , da li je ovo Elina imala estetski zahvat ? Njene inače karakteristično tanke usne deluju dosta punije 

Hoce to tako od trudnoci :classic_rolleyes:

A i brada joj je drugacija, to smo vec analizirali. Neko je rekao da joj je faca ranije bila kao palacinka, sa cim bi se slozila, a sad je drugacija

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Милица said:

Hoce to tako od trudnoci :classic_rolleyes:

A i brada joj je drugacija, to smo vec analizirali. Neko je rekao da joj je faca ranije bila kao palacinka, sa cim bi se slozila, a sad je drugacija

 

Zato sam i naglasila da sam primetila ranije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vladandragojevic said:

Nisam upućen, pa molim za odgovor da li to znači da nosioci 1-4, u prvom kolu igraju sa igračima na pozicijama 125-128 itd?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 

Ne, svaki nosilac u prvom kolu može da igra s bilo kojim nenosiocem, znači s igračima od 33. mesta pa nadalje.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vladandragojevic said:

Nisam upućen, pa molim za odgovor da li to znači da nosioci 1-4, u prvom kolu igraju sa igračima na pozicijama 125-128 itd?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 

na GS turnirima ima 32 nosioca koji u prvom kolu dobijaju nekog od 96 tenisera koji su dosli do glavnog zreba (16 kroz kvalifinacije, 8 koji su dobili specijalne pozivnice ili wild card-e, ostali koji su se kvalifikovali renkingom).

Nosiocima i u drugom kolu ne mogu da dodju neki drugi nosioci, tj. najboljih 32 igraca.

tek u 3. kolu mogu da dobiju nekog od top 32 igraca, ali tu postoji sema (koja nije potpuno dirigovana):

 

Nosioci 1-8 idu na nekog od nosilaca 25-32 (izvlaci se zrebom pre pocetka turnira i stavlja o odgovarajucu tabelu, pa ko stigne do 3. kola)

nosioci od 9-16 idu na nekog od nosilaca 17-24 (ako svi stignu po projekcijama u 3. kolo).

 

ne vazi da nosilac 1 ide na nosica 32, nosilac 2 na nosioca 31 itd. vec se bukvalno izvalce po grupama, pa kako se zalomi.

 

potom u 4. kolu mogu da se sastanu

nosioci 1-4 i nosioci 13-16

nosioci 5-8 i nosioci 9-12

 

opet vazi da ne mora nosilac 1 da ide na nosioca 16, nosilac 2 na nosioca 15 itd. vec se zrebom izvlaci(lo) pre turnira.

pa tek u QF mogu da se sretnu nosioci 1-4 i nosioci 5-8

a u SF nosilac 1 moze da naleti na nosioca 3 ili 4, kao i nosilac 2 na preostalog od nosioca 3 i 4.

nosioci 1 i 2 (kao i 3 i 4 medjusobno) mogu da se sastanu samo u finalu, ne mogu nikako ranije.

 

Spoiler

evo ti kako izgleda sema:

spacer.png

skroz levo i skroz desno su brojevi kolona u zrebu, nema veze s renkingom igraca.

prvi nosilac uvek ide na poziciju 1, drugi na poziciju 128

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...