Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Da otvorimo i ovu temu, za sve vesti i informacije koje nisu konkretno vezane za turnire ili tenisere/teniserke cije teme vec postoje, za traceve i ostale sitnice 😄

Evo prva (znam da ce mnoge zanimati 😄 😞

Quote

Moritz LangVerified account @Sky_Moritz

Alexander Zverev mit sehr offenen Worten auf der Pressekonferenz vor den @BMWOpenbyFWU. Viele Baustellen bei ihm z.Z. Lendl nicht dabei, sein Vater auch nicht (krank - kommende Woche wieder dabei), Streit mit seinem Manager & Trennung von Freundin.

Kaze mnogo toga se desava oko njega, Lendl nije s njim (provericu samo da li se ovo odnosi samo na Minhen ili su prekinuli saradnju), otac je trenutno bolestan, ali bi trebalo da mu se pridruzi naredne sedmice, ima neki sukob s menadzerom (tu je bilo price da prelazi kod Federera u njegovu "firmu") i raskinuo je s devojkom.

Inace je istovremeno izjavio da je on, kada igra kako treba, jedan od top 3 igraca na sljaci (pored Nadala i Tima) 😄

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde ima nesto vise detalja o Zverevu i njegovim problemima: https://www.tennismagazin.de/news/alexander-zverev-bmw-open-olgy-sharypova-trennung-apey/

Otac nije bio s njim u Marakesu i u MC, u bolnici je, kaze nije nista ozbiljno, ali mu je nedostajao i trebalo bi da naredne nedelje bude ponovo s njim.

Lendl nije u evropi zbog polena (valjda ima polenske alergije), ali se sve vreme cuju telefonom i savetuje ga. Znaci saradjuju i dalje.

Sto se tice menadzera Patricia Apey-a (koji insistira da Zverev ispostuje ceo ugovor o zastupanju do 2023.), kaze da legalno jos uvek ne moze da prica ni sa jednim drugim menadzerom, kao zamenom.

Link to comment
Share on other sites

Ukratko: izbacice plasticne kese za rekete, povecali su nagradne fondove, novi krov je spreman, od sledece godine bi i oni mozda mogli da ubace sat za merenje vremena pred servis, ubacili su novi protokol o zatvaranju krova...

 

Quote

 

Simon Briggs @simonrbriggs

Regarding Wimbledon roof, last year the referee followed wider instructions on resumptions: keep conditions as similar as possible to when they came off. It seemed weird at the time. But because it had never happened before, there was no specific guideline for those circs

 

 

Quote

Mike DicksonVerified account @Mike_Dickson_DM 5h5 hours ago

At Wimbledon's annual spring press conference, ground capacity up this year to 42,000, increase of around 3,000. Wimbledon 'highly likely' to introduce a shot clock next year. W remains 'vehemently opposed' to in match coaching. From 2020 onwards Wimbledon ballot to go online. Total prize money at Wimbledon up 11.8% , £38 million in total.  First round losers to get £45,000, a 4 fold increase in 10 years. Even mixed doubles getting a 6% pay rise.

 

Quote

Stuart FraserVerified account @stu_fraser 5h5 hours ago

Interesting change to roof protocol after Nadal v Djokovic semi-final last year. Matches not completed by 11pm curfew will resume the next day in daytime conditions. As part of sustainability and environment improvements, Wimbledon will remove plastic bags from the racket stringing operation. 4,500 bags gone.  Wimbledon will launch an online ticket ballot in autumn 2019 for the 2020 Championships, replacing the long-running stamped-addressed-envelope system. 

Wimbledon prize money:

Total pot is £38m (up from £34m)

Singles champions will win £2.35m (up from £2.25m).

Increases of more than 10% for qualifying and 1st-3rd rounds of singles

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Quote

José MorgadoVerified account @josemorgado 2h2 hours ago

Fabio Fognini giving a great pre-tournament presser. Says he is not at 100% but really wants to compete after winning Monte Carlo.

Great, great presser from Fabio Fognini. "Clay season is a bit more open this year, with Rafael losing in Monte Carlo and Barcelona, but if Nadal is on fire, he is still 110% favorite for every clay court event".  Fabio on Flavia saying he was a 'wild horse' before being a dad. "I started seeing some things differently, but I'm still Fabio Fognini at the end of the day. I won't change cause people tell me what's right or wrong". Fognini explained why he didn't play Estoril since 2013. "Had to play Munich because of my sponsor [he was with Hydrogen till 2018]"

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Kad se vec sunjam po teniskom pe-de-efu..
Nakon finala u MC Lajovic je dao dosta intervjua medijima,pa i nasima medju njima. U jednom listu je potvrdio maltene od reci do reci ono sto sam na proslom forumu pisao o njegovom vidjenju kako treba da mu se razvija karijera,o saradnji sa Perlasom,o tome koliko je finansijski ulozio u pricu..nije iznosio eksplicitne podatke (brojke),ali je cak i naslov glasio "Rizik se isplatio". U Ducijevom slucaju to zaista ima puno znacenje.

Ja sam tada izrazio skepsu oko takvog nacina razmisljanja za jednog sportistu koji nije ni blizu kraja karijere,ali eto drago mi je sto sam bio u krivu. Zato je Duci sada top 25 igrac,a ja top 5 contributors na ovom forumu. :classic_blush::classic_biggrin:

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Kad se vec sunjam po teniskom pe-de-efu..
Nakon finala u MC Lajovic je dao dosta intervjua medijima,pa i nasima medju njima. U jednom listu je potvrdio maltene od reci do reci ono sto sam na proslom forumu pisao o njegovom vidjenju kako treba da mu se razvija karijera,o saradnji sa Perlasom,o tome koliko je finansijski ulozio u pricu..nije iznosio eksplicitne podatke (brojke),ali je cak i naslov glasio "Rizik se isplatio". U Ducijevom slucaju to zaista ima puno znacenje.

Ja sam tada izrazio skepsu oko takvog nacina razmisljanja za jednog sportistu koji nije ni blizu kraja karijere,ali eto drago mi je sto sam bio u krivu. Zato je Duci sada top 25 igrac,a ja top 5 contributors na ovom forumu. :classic_blush::classic_biggrin:

:lol_2:

Mora i to neko. (ja se trudim da ne upadnem ponovo na listu na prvoj strani :lol_2: pa se lupam po prstima cesto - ne preterano uspesno :classic_blush: )

 

Imas neki link za taj intervju? Ja sam samo slusala onaj s Ozmom za SK. Bas je bio dobar. Hajde da ga i ovde postavimo:

 

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...