Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

ovo lici na long covid sindrom koji se javlja narocito kod mladjih, zdravih i zena. mislim da jos uvek ne znaju sta je tacno uzrok, verovatno neki deo virusa (u ovom slucaju ocigledno deo siljka virusa) izaziva sulude reakcije u organizmu.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

A Sardi je imao koronu?

nemam pojma. Ali Fajzerova vakcina ubacuje instrukciju za pravljenje siljka corona virusa, a onda to izaziva imuni odgovor organizma (i mozda jos nesto).

 

Kod nekog broja mladjih, potpuno zdravih ljudi (i to dosta cesce zena) se desava da sasvim fino i bez nekih komplikacija preleze coronu, ali da onda dugo posle tog pate od hronicnog umora i slicno (long covid sindrom). Gledala sam prosle godine jedna prilog o jednoj mladoj sportistkinji (trcala je maraton, ne secam se da li je samo bila maratonka ili se mozda takmicila u viseboju ili slicno). Devojka je imala u neko doba coronu, lepo sve to prelezala, ali posle toga mesecima se osecala malaksalo i nije vise mogla da trci (nije uopste imala kondiciju).

Nisam pratila situaciju u poslednjih nekoliko meseci, ali do skoro nisu imali pojma sta tacno izaziva ovakvu reakciju (long covid) kod nekih ljudi (potrpuno zdravih, bez ikakvih drugih poznatih faktora rizika), niti kako da prepoznaju ko ima veci rizik da ovako prodje.

 

Ocigledno je sam virus poprilicno komplikovan (ni malo naivan, niti nalik na obican virus gripa), ne izaziva samo par najociglednijih reakcija (kasalj, upalu pluca, curenje nosa itd.) vec ko zna sta jos pokarambasi u organizmu. Vec smo imali brojne slucajeve reakcija mladih, zdravih ljudi (vecinom zena) na AZ vakcinu, kada kod nekih organizam prosto poblesavi, pokrene se neka autoimuna reakcija ili sta vec i organizam kao blesav krene da pravi trombove.

 

Zbog svega ovog je totalno suluda hajka (s elementima linca) na tenisere da se posto-poto vakcinisu od strane Bena Rotenberga&Co.

 

I da, ja sam se vakcinisala onog trenutka kad sam dobila mogucnost da se vakcinisem. Ali sam se pre toga informisala, razgovarala s mojim lekarom o rizicima (s osvrtom na moju medicinsku istoriju), raspitala se kako da prepoznam nezeljene simptome i kako da reagujem na njih. Znaci, izvagala sam rizike od virusa, s jedne strane, i nezeljenih reakcija na  vakcinu, s druge strane, napravila "plan" sta raditi ako se nesto desi i vakcinisala se. Isto to treba omoguciti i teniserima. Znaci, informisati ih podrobno o rizicima jednog i drugog, dati informacije o tome kako minimalizovati rizike i ostaviti im opciju da s licnim lekarom porazgovaraju o svom konkretnom slucaju, pa da donesu odluku.

Link to comment
Share on other sites

Ova poslednja recenica je malo cudna - covek osvojio slem sa detetom, ali zna svoje limite i salje je kod nekog drugog? Pa nemojte me zasmejavati.

 

Prethodne recenice imaju smisla, ne znamo okolnosti razlaza, moze biti milion stvari.

 

Nadam se da se nece ispostaviti da je bio neki cirkus kao Osaka - Bajin.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Ali ako su zdravi i pravi i desi im se ovako nesto, to nijedan lekar ne moze da predvidi, oni upadaju u onaj mali procenat gde je vakcina izazvala burniju reakciju.

naravno. nista u zivotu nije 100% sigurno.

posto je ovaj virus nov i jos uvek ima mnogo stvari koje se ne znaju potrebno je ljudima i to predociti, informisati ih o svemu, pa onda oni mogu da donesu informisanu odluku (i shvate rizike).

 

ja sam npr. imala jednu diskusiju s jednom osobom koja mi je pricala o rizicima vakcinisanja vakcinom koja je nova (i tehnologija je nova), jos uvek se ne znaju svi moguci efekti itd. Ja sam toj osobi lepo rekla da je to sve fino i sjajno, da je potpuno u pravu, ali da je moja procena da rizik od posledica zarazavanja virusom daleko veci te da ja od dva "zla" :wink2: biram manje - vakcinu (treca opcija - da nikad ne dodjem u dodir s virusom - prosto vise ne postoji - epidemija/pandemija nije sprecena u sasecena u korenu i sad smo tu gde jesmo).

 

nesto mislim da bi Chardy isto (ako ne i gore) prosao da se zarazio samim virusom (isti andrak kod celog virusa bi mu trigerovao reakciju poput ove na vakcinu). dakle, za njega je rizik od long covid uvek postojao (jednostvno mu je zapisano u genima, iako ne znamo u kojim genima konkretno). dok naucnici ne otkriju sta tacno izaziva ovakve reakcije, pa ne pokusaju da ili rano otkriju ljude koji mogu imati ovakve reakcije (i osmisle neki "protivotrov" za to) ili ne odrade fine tuning vakcine koji ce eliminisati ovakve reakcije - ostaju nam ove vakcine i ovi rizici da zivimo s njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kako je to njemu doktor potvrdio da mu je vakcina aktivirala nekako long covid simptome?

 

Ovo je najstresnije vreme za zivota ko zna koliko ljudi, stres moze da aktivira raznorazne simptome koji se ispoljavaju fizicki, od dijareje, glavobolje, napada panike, gubitka daha, povisenog pritiska, da ne nabrajam sve, stres i depresija se najcesce i manifestuju kao hronican umor, nedefinisan bol koji "seta" kroz telo.

 

Apsolutno ne tvrdim da to sto on oseca nije od vakcine jer jednostavno ne znam, ali ono sto znam je da takvo stanje moze biti uzrokovano drugim stvarima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Ova poslednja recenica je malo cudna - covek osvojio slem sa detetom, ali zna svoje limite i salje je kod nekog drugog? Pa nemojte me zasmejavati.

 

Prethodne recenice imaju smisla, ne znamo okolnosti razlaza, moze biti milion stvari.

 

Nadam se da se nece ispostaviti da je bio neki cirkus kao Osaka - Bajin.

slusala sam nekoliko trenera (mislim da je izmedju ostalog i Pralica pricao o tome) koji rade s mladjima i pocetnicima, koji kazu da oni procenjuju da jednostavno nemaju kapacitete/znanje da rade s visim kategorijama. to je kao recimo sto nije svako ko je npr. ucitelj i nastavnik u osnovnoj skoli kadar da bude i nastavnik u srednjoj ili profesor na fakultetu.

 

a mozda ovaj Emin trener prosto ne zeli da putuje svetom, vec bi radije da raadi u UK, blizu porodice itd. sve je moguce.

 

Elem, evo ga Kejhel ne radi vise s Simonom, mozda on preuzme Emu (mada nesto nisam sigurna kako bi se uklopili). Sven je vec s Biankom, ne znam sta ce da radi Osakin trener Fissette sad kad ona trazi sebe i ne igra vise tenis. On je trenirao mnoge teniserke i doveo ih do GS titula, mada mislim da sam negde citala/slusala da je rad s njim "challenging", tj. da teniserke ne izdrze dugo s njim.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja se tu slazem sa tobom, samo mi je malo cudno da covek koji osvoji slem sa detetom od 18 godina sedne posle toga i kaze tom detetu e slusaj mala, da se mi razilazimo, ti sad prelazis na isti nivo, to sto sam ja uradio sa tobom sto nijedan trener nije vec 20 godina nema veze, ovo je suvise veliki zalogaj za mene.

 

Totalno mi je nerealno tako nesto. Pre ce biti ovo drugo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

A kako je to njemu doktor potvrdio da mu je vakcina aktivirala nekako long covid simptome?

 

Ovo je najstresnije vreme za zivota ko zna koliko ljudi, stres moze da aktivira raznorazne simptome koji se ispoljavaju fizicki, od dijareje, glavobolje, napada panike, gubitka daha, povisenog pritiska, da ne nabrajam sve, stres i depresija se najcesce i manifestuju kao hronican umor, nedefinisan bol koji "seta" kroz telo.

 

Apsolutno ne tvrdim da to sto on oseca nije od vakcine jer jednostavno ne znam, ali ono sto znam je da takvo stanje moze biti uzrokovano drugim stvarima.

pa valjda taj doktor zna sta radi/prica/kako dijagnostikuje. valjda su odradili neke analize i na osnovu njih dosli do zakljucka.

Link to comment
Share on other sites

Ne valja to nikako zbog drugih tenisera koji su neodlučni oko vakcine, ovo će dobar broj da odvrati.

 

Što se Eme tiče, pročitah negde da je ona jako napredovala u periodu pred W kad nije mogla da radi sa svojim trenerom zbog nekih njihovih mera pa je uskočio neko drugi iz britanskog TS, da li Sirs ili Peči ili neko treći, ne sećam se. Možda je zaključak bio da taj napredak i nije zasluga sadašnjeg trenera ili nešto slično.

 

Edit: već je počelo,Tifani:

https://www.instagram.com/p/CUD_WfhKXJS/

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Boxy said:

Izgleda da je dubl bio najzanimljiviji :classic_ninja:

 

 

 

 

Nije mi jasno sta sad hoce Rotenberg?

Da sad svi igraci krenu da komentarisu optuzbe Sharipove po novinama (bez oficijelne tuzbe) i sta? Da lincuju Zvereva? Da ga bojkotuju?

Koji je cilj sveg ovog (osim klikova na twiteru)?

 

Mislim, ona nece da podnese tuzbu, iako tvrdi da ima dokaze :classic_blink: . A mogla bi da ga tuzi u Nemackoj (jer je on nemacki drzavljanin * ) za sve sto god da se desavalo u drugim zemljama. Pa postoji Interpol i medjunarodna saradnja medju policijama sveta. NIje valjda da sad neko pocini neki zlocin u inostranstvu i onda nema sanse da za to odgovara :classic_blink: . Ocigledno se ne plasi Zvereva i Familije (ili koga vec, sto se insinuira), pa zbog toga na podnosi tuzbu, jer je vec izasla u javnost s pricom. Ocigledno se nije plasila da ce ovi angazovati kog vec - placene ubice, makljadzije ili koga vec. A ne plasi se ni da bi mogla da izgubi posao (sto se takodje insinuitra izmedju redova) : tvrdi da je izbrisala svoj post na instagramu kad je trazila posao da joj potencijalni poslodavac ne bi to uzeo za zlo. A onda nece da kaze ko joj je poslodavac (kao da to nekog od ljudi koji citaju tekst i interesuje) da valjda ne dodje do poslodavca, sta li (tu se valdja dalje ocekuje sazaljenje od citalaca), a ovamo daje izjave za novine.:classic_blink:

Mislim, uopste se ne ustrucava da prica za novine kako je vise puta pokusala da se ubije ubrizgavanjem insulina (sto govori o mentalnoj nestabilnosti - svaki poslodavac prosto vapi za ovakvim radnicima! :classic_dry: ), poslodavac sasvim lepo moze da dodje do ove informacije samo googlanjem njenog imena i citanjem intervjua koji je dala Rotenbergu (dzabe sto je izbrisala instagram post i zaljucala svoj instagram nalog).

 

* vec je bilo slucajeva kada su npr. neki iz Juzne Amerike tuzili neku nemacku firmu zbog zagadjenja okoline (CO2), sto onda ima za posledicu vremenske nepogode u Juznoj Americi.

 

Quote

In our interview last year, Sharypova told me her goal is not to see Zverev punished. Rather, she said she wants to be honest about what happened to her, in the hope that her story might help others.

pa sta je onda cilj?

kako to njena prica pomaze drugima? zasto mora da bude iskrena prema celom svetu (koji nije ni imao pojma ko je ona)? valjda je bitnije da bude iskrena prema onima koji su u njenoj okolini, a koji su joj bitni, odnosno kojima je stalo do nje? sto mora da bude iskrena prema nekoj Persi iz Donje Mrduse  ili nekom Dzonu iz neke nedodjije u centralnoj USA ili nekom Kimu u dzunglama Vijetnama?

 

Quote

“I want to ask him: Why can’t you say the truth? It’s not about me, it’s about your life,” she told me. “You should be honest with yourself.”

sta sad pa nju briga za njegovo mentalno zdravlje ili sta (jer laze sebe)? Ona se to kao zbog njegovog dobra zrtvuje, da za zivota okaje grehe i onda ne ode u pakao ili sta? ne razumem.

Quote

At the same time, she insisted that her decision to come forward wasn’t about him. :classic_blink:

“I wanted to be public, to be honest with all of you,” she said. “Many girls in this situation are silent. They don’t speak about it because they’re afraid of comments that it’s not true and stuff like that. I just wanted to show that it’s not hard to speak about it. It already happened in real life, you already lived it. You know that you said the truth, you know that you’re not a bad person, and you didn’t deserve this.”

 

mislim, ne znam... da li je to deo terapije (posto kaze da vidja psihijatra) da sad krenes da pricas novinama o maltretiranju koje si dozivela?   ja do sada nisam cula da se tako nesto praktikuje, ali sta ja znam...

 

elem, citava prica deluje kao vrlo los film shlj kategorije gde je prica suplja kao svajcarski sir, puna nelogicnosti i dodira s stvarnoscu (da sad ne analizirm svaki pasus u detalje).

 

inace, Rotenberg nije uopste ni preneo ni komentarisao vest o Chardiju, toliko o njegovoj novinarskoj neutralnosti i objektivnosti...

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...