Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Da zakljucimo pricu o Lili - znaci ona je akrobata i zonglerka u velikom cirkusu njene porodice osnovanom pre 40 godina. Ona jeste umetnica po ovim slikama koje vidimo za mene.

I kakve to sad ima veze sa sumnjivim moralom i slicno - svasta

Ajd da stavimo pod nesporazum a bas lepo da je Tim happy sa njom, ona izgleda kao neka vesela devojka

 

Hvala @wwww za detalje i argumentovanost kao i obicno

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vanjabarsa said:

da izvinete a od kad cirkuski radnici imaju zvanje umetnika?

nista ne znam o njihovom zanimanju osim da zabavljsju uglavnom decicu .

 

Ja mislim da su u bivsem SSSR imali status umetnika tj kulturnih radnika, skolovane akrobate, od onih na trapezu do zonglera i ostalih koji su radili trening sa zivotinjama. Moguce da je tako i sad a u Rusiji. Ja mislim da je slicno bilo i jeste i u ostatku Evrope. Valjda su ih Italijani imali najvise.

 

Evo Akademije u Holandiji. Ni u cirkus se ne moze bez skole :classic_biggrin:.

 

https://www.bachelorstudies.com/Academy-for-Circus-and-Performance-Art-(ACaPA)/Netherlands/Fontys-University-of-Applied

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim i u SSSR-u da je postojao univerzitet za cirkuske artiste. Gledala sam jednom neki njihov cirkus kad sam bila mala, fantazija. A i više volim da gledam akrobate nego cirkuske životinje, uvek navijam da lav ili tigar gricnu krotitelja.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, wwww said:

i posle nek neko kaze da Ben ne zeli da skine glavu Zverevu...

 

ne znam da postoji pravilo da publika/novinari("novinari") ne mogu da dobacuju igracima kako da igraju. Koliko ja znam samo je zanranjeno boksu igraaca da komunicira s igracem...

Sad tek odslušah ovo.

Pošto oni tako slobodno i normalno pričaju o tome, verovatno nema nekog pravila po kome bi Miša mogao da bude kažnjen. Druga je stvar treba li omogućiti rodbini ili timu takmičara da se nađe u takvoj poziciji, ali kad je već dobio akreditaciju, šta je tu je.

Ima milion primera konflikta interesa u tenisu, i to s ogromnim finansijskim benefitima, pa nisam primetila da se frka dizala oko toga dosad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Monaku se od 1974 odrzava Internacionalni cirkuski festival, pod pokroviteljstvom vladajuce familije (osnovao ga Renije 3.). Cesto na nemackoj tv prikazuju snimke: zaista je zabavno, a i sta ti ljudi rade!!! :classic_ohmy:

To je ozbiljan posao u oblasti zabave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ciao said:

Da zakljucimo pricu o Lili - znaci ona je akrobata i zonglerka u velikom cirkusu njene porodice osnovanom pre 40 godina. Ona jeste umetnica po ovim slikama koje vidimo za mene.

I kakve to sad ima veze sa sumnjivim moralom i slicno - svasta

Ajd da stavimo pod nesporazum a bas lepo da je Tim happy sa njom, ona izgleda kao neka vesela devojka

 

Hvala @wwww za detalje i argumentovanost kao i obicno

Hvala na razjasnjenju. Nisam ironican.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Ne bi niko ni potencirao to da je Jelena radila u kladionici (radile su i mnoge moje drugarice, inace fakultetski obrazovane), da nije klasicna pokondirena tikva koja ima pretenzije da bude nekakav guru, a ne zna se sa koje strane je vise suplja, izmedju ostalog

Molim te lepo da nam kazes otkud ti sve ovo znas? I zasto imas potrebu konstantno da vredjas i omalovazavas Novakovu familiju? Kakva si to ti dostignuca u zivotu napravio pa si se toliko uzdigao i osilio? Kakve li si ti skole zavrsio ako ti je Jelenin Bocconi za sprdnju? Cime li se ti bavis i sta ti daje za pravo da kritikujes, vredjas i omalovazavas ovde na forumu svakog ko ti nije po volji, a da pri tome nemas pojma ko ti je sagovornik? Meni si onomad rekao da sam slepa i glupa i da tenis pratim od kad se pojavio Novak. Pitala sam te tad da li je to sto radis vredjanje, a tvoj odgovor je bio: Ne to nije vredjanje, to je istina! Mogu li ja tebi reci da si vredan i glup, a da te ne uvredim jer je to mozda istina? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milica said:

Molim te lepo da nam kazes otkud ti sve ovo znas? I zasto imas potrebu konstantno da vredjas i omalovazavas Novakovu familiju? Kakva si to ti dostignuca u zivotu napravio pa si se toliko uzdigao i osilio? Kakve li si ti skole zavrsio ako ti je Jelenin Bocconi za sprdnju? Cime li se ti bavis i sta ti daje za pravo da kritikujes, vredjas i omalovazavas ovde na forumu svakog ko ti nije po volji, a da pri tome nemas pojma ko ti je sagovornik? Meni si onomad rekao da sam slepa i glupa i da tenis pratim od kad se pojavio Novak. Pitala sam te tad da li je to sto radis vredjanje, a tvoj odgovor je bio: Ne to nije vredjanje, to je istina! Mogu li ja tebi reci da si vredan i glup, a da te ne uvredim jer je to mozda istina? 

 

Izvoli i kvotuj me gde sam to uradio. P S ovo nisu nikakve uvrede vec cinjenicno stanje. A i da se tako interpretiraju, Jelena je javna licnost, utice na javnost i smatram da je obaveza svakog odgovornog ljudskog bica da javno osudi bilo koga ko na javnost ima stetan uticaj, a posebno ako daje medicinske i zivotne savete koji mogu nekoga da ozbiljno ugroze. Dalje, ovo je klasicno podmetanje, ali nema veze, navikao sam. Ja sam inace vrlo uspesan u onome cime se bavim i poznat takodje mnogo dalje od granica ove budjave zemlje, i da bih saradjivao poslovno sa bilo kim odavde taj bi morao da mi bude ili blizak prijatelj ili takodje vanredna osoba. Naravno i da sam niko i nista to ne bi imalo ama bas nikakvog uticaja, niti je moguce nekoga diskvalifikovani na taj nacin na anonimnom forumu. A i da je to moguce, to bi opet radilo protiv drugih, protiv mene jako tesko. Sto se tice toga odakle to znam, samo ne zivim zakopane glave u pesku, MHE je informacija poznata stotinama hiljada ljudi u ovoj zemlji, dok za druge stvari treba bukvalno imati najelementarnija znanja o stvarima o kojima ona prica i slusati je 10 minuta. Nikada ti nisam rekao da si glupa, rekao sam ti da ono sto pricas nije utemeljeno u realnosti. Kao sto i ovde nisu. A sto se tice vredjanja, u ovom postu si mi napisala gore stvari nego sto sam ja ikada napisao bilo kome na ovom PDFu i mozes slobodno da nastavis jer se ne vredjam niti me pogadjaju ovakve stvari, pogotovo od ljudi koji ispoljavaju iracionalnost i nisu sposobni da normalno diskutuju sa neistomisljenicima.

Link to comment
Share on other sites

... :classic_rolleyes:

 

The full and complete quote with the official script : ", I don't know, he left the court after two sets to love down, I don't know what happened there, but he came back to me like a different player suddenly. I don't know. I have no idea. He played really well...

...He gave me no space. Felt physically, anticipation maybe, just movement on the court, everything felt much more fresh and much better than before. I don't know. I kind of felt like he could read my game a bit better suddenly. Good for him. He did well to get there."

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da SInner i njegov tim pitaju Big4 za savete (bio s Rafom u Australiji, Novaka pitali posle njihovog meca u MC, sad ovo s Endijem), a i ovi da hoce da podele svoje znanje s mladim igracem.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Boxy said:

Marej je osvojio W i osvojio OI na travi, moze da prica :classic_biggrin:

 

Ne podsecaj me.

8 minutes ago, wwww said:

Interesantno je da SInner i njegov tim pitaju Big4 za savete (bio s Rafom u Australiji, Novaka pitali posle njihovog meca u MC, sad ovo s Endijem), a i ovi da hoce da podele svoje znanje s mladim igracem.

 

Meni ovo nije toliko cudno, Federer isto to radi jos od uslovno receno ranih faza karijere. Kroz privatne trening sesije su mu prolazili igraci stariji od Krajinovica.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...