Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

pa mozda oni hoce da naprave od dece novog Federera, a to nece da moze, tako da na kraju dobijaju "propale investicije", umesto da su podsticali ono sto deci prirodno najvise lezi i u tome ih usavrsavali. Evo kako je Medvedev razvio neki svoj totalno originalan, ali za njega efikasan stil igre.

tesko da je Simon s onom njegovom konstitucijom ikada mogao da postane ista drugo od ovog sto je postao.

Sad je druga stvar zasto Monf i Tsonga (koji imaju bolje fizicke predispozicije) nisu postigli vise u karijeri. (doduse, i to se zna: glava).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, po svemu ovome što on piše deluje da su francuski treneri sve sami kreteni, a kolike pare se tu ubacuju valjda bi trebalo da znaju svoj posao :classic_wacko:

 

2 hours ago, ciao said:

Ispricao je kako je prosle godine igrao na nekom turniru sa njim, i njegov sin od 7 godina koji vec trenira tenis u klubu mu je rekao da se raduje sto ce igrati sa Federerom i da ce navijati za Federera. Simon kaze ja poludeo i pitam dete zasto ce da navija za Federera a protiv rodjenog tate, a klinja kaze - pa u klubu nas uce da je on najbolji i da treba da se ugledamo na njega.

Uh bre, nije ni čudo ako ne može Federera očima da vidi. Trebalo je sina da da na neki drugi sport :classic_laugh:

 

Je li ono za Mesija bila priča da mu sin obožava Ronalda? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Simon tvrdi da igraju samo u dvorani jer je to njima najzgodnije jer imaju mnogo dvorana i tu moze da se igra i leti i zimi i on insistira da je to glupo ali ovi su izgleda tako navikli a da je glupo glupo je

Za dvoranu i ima smisla, kada se pogleda četvorka te generacije fr. igrača Conga, Monfis, Gasquet i Simon , zajedno su večinu titula i osvojili u dvorani i to vrv najviše u domačim dvoranama. Titulu na travi ima no Gasguet . Conga na šljaci ima tek jednu titulu a bivši je top 10 igrač..

 

Za Simona znam iz nekih  ranijih tekstova da je važio za ne baš dobrog timskog igrača, nije često biran za DC selekciju, a bile su i priče da se ne trudi dovoljno A tek Monfils, tu se ne zna ko koga manje gotivi.Iako se Gael malo da kažem "unormalio", za njega je bila priča da niko nije bio rad  da trenira sa njim , jer uvek izvodi svoje kererfeke , igrači sa kojima bi eventualno trenirao nisu mogli da nadju nikakav ritam na treningu pa su ga izbegavali

Tako da sigurno postoji neka zategnuta situacija izmedju FF i dela igrača.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To cu jos da iscitam pretpostavljam jedva da sam stigla do polovine knjige, mozda pominje Simon videcemo.

Malo je pisao (mozda ce jos biti kasnije) o Davis Cup u i Olimpijskim igrama i kaze da on to ne voli, on se zauzimao da se i za DC i za OI daju poeni ATP jer kaze dok se jedna grupa ljudi priprema za OI naprimer i pre i tokom za to vreme drugi igraju turnire i osvajaju poene, vidim nema uopste to neko timsko, nervira ga insistiranje da treba da bude entuzijazma, zato ga je Noah i nervirao, i kaze da je potpuno bez veze sto su Per-a onako ispljuvali i izbacili valjda iz OI tima, ni ne secam se vise, jer nije hteo da bude smesten sa ostalima a on je tamo bio dosao sa zenskom a zenska nije imala pravo da bude smestena tamo gde i oni i po njemu sta kome smeta gde ce on da spava. Pominjao je da je on skoro uvek bio pozivan da igra "za naciju" a da to ne moze da se odbije tek tako inace sto se njega tice on ne bi uopste, otprilike ne dobijas ni pare ni poene a odvojen si od familije i trosis vreme i energiju.

Videcu da li jos pise o tome; Za sada ne pominje mnogo druge igrace, samo je pomenuo Per-a u tom kontekstu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milica said:

a nije bog zna sta ni napravio al je ipak legenda u svojoj domovini 

Posebno kod pripadnica lepseg pola..dobro,mozda ne svih,ali nekih zasigurno..
Edit:mozda je legenda i kod nekih muskih,sta znam..

Edited by Crni Bombarder
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Simonu nedostaje malo samokritike i sira perspektiva. On je imao pritisak od ocekivanja federacije ali imao je i finansijsku podrsku, to za bilo koga od nasih tenisera ne vazi. Kuka na situaciju iz prilicnog komfora ne verujem da bi mu bilo bolje/lakse da je krenuo odavde, jer bi onda imao pritisak rezultata od samog sebe zbog manjka novca i muka kroz koje su nasi teniseri prolazili jer su iz teniski male zemlje, ipak je to mnogo veci nivo opterecenja, jer nema zastitne mreze ili ces sam stvoriti ili te nema. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To spada pod ono "i bogati plaču". Teniser iz zemlje kao što je Francuska i ne može da zamisli kako izgleda karijera igračima koji nemaju institucionalnu i finansijsku podršku, a da i ne pominjem birokratiju, vize i tako dalje.

Uostalom, kad bi Simon imao dovoljno samokritike i perspektive, za početak ne bi pisao knjige :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novi "detalj" koji mi je interesantan iz knjige sorry ako gnjavim ali ne mora da se cita :wink2:, ipak je nesto u vezi tenisa u ova susna vremena :classic_smile:

Poglavlje se zove "Arrogance et humilité" mislim da prevod nije neophodan mada nisam ni sigurna kako bih prevela rec humility - skromnost?

 

Ovde ustvari pise o konferencijama za stampu i sta reci kad te milioniti put pitaju isto. Kaze postoje tri tipicne situacije i tri sablona sta treba reci a naravno uvek treba biti skroman, nikako arogantan

 

1) igrac prica pre meca :  "Sutra ce biti jako tesko; Moj protivnik je izuzetno dobat igrac. Svaki put kad sam ga pobedio sam jako dobro igrao. Ovog puta, znam da moram da odigram jako dobar mec"

2) igrac posle dobijenog meca : "Danas sam jako dobro igrao, moj protivnik nije igrao svoju najbolju igru a ja cu moram da igram jos bolje u sledecem mecu jer moj sledeci protivnik je u formi i jos bolji igrac"

3) igrac posle izgubljenog meca : " Moj protivnik je odigrao jako dobar mec. Ja nisam uspeo da igram moj najbolji tenis jer mi on to nije omogucio. Ja cu nastaviti jos vise da treniram da bih jos napredovao"

 

Kaze Simon : ovo su  izjave koje ne mogu da omanu. Ni rec vise ne mora da se kaze, publika je happy, kazu vidi kako je skroman. Najbolji u ovome je Nadal, on uvek prica ovu istu pricu cak i kad ga pitaju pre prvog meca na RG u kad treba da igra protiv igraca iz kvalifikacija. I nema izbora, on mora to da kaze, on jednostavno nema pravo da kaze nesto u smislu - naravno da cu da ga pobedim.  Isto kao sto ja ne smem da kazem uoci meca sa Federerom da mislim da mogu da ga pobedim jer ce svi da skoce i pisu tekstove sa naslovom "Simon tvrdi da ce da pobedi Federera" i slicno. A sta je ustvari istina : istina je da sam ja daleko od toga da sam ubedjen da cu dobiti federera, ali uvek mislim da imam neku sansu, jedan od dva ili jedan od hiljadu to ne mogu da znam ali ako mislim da imam sansu nula onda bolje da ni ne izlazim na teren, moram da verujem da imam neku sansu. Medjutim ako kazem bilo sta u tom smislu, ispadam arogantan. To su mediji koji ce uvek bar donekle da preuvelicaju i izvrnu itd.

Kao zakljucak poglavlja, Simon kaze da uopste ne treba mnogo obracati paznju na te izjave, po njemu Nadal naprimer jeste jedan od skromnijih igraca na turu ali to ne treba zakljucivati po izjavama jer su izjave uvek pripremljene unapred po sablonu nego to moze da se proceni po ponasanju igraca tokom meca i na kraju meca. Igrac koji se iskreno raduje kad osvoji mec koji bi trebalo da dobije a ipak ga je jedva dobio iz ko zna kog razloga - to je skroman igrac po njemu.

Edited by ciao
  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Boxy said:

Nije, Thiem je prvi koji je potvrdio, normalno Feda ne racunam.

Ali bas je rano, mislim da do sada nikad u ovo vreme nisu izbacivali igrace koji ce da ucestvuju.

koji ono bese uopste uslov za ucesce? mora da bude i neki renking, npr. posle RG, ako se ne varam? meni nesto u glavi da prva 4 mesta u timu zauzimaju najbolje rangirani s kontinenta (pa ako neko od njih nece da ucestvuje onda se uzima naredni), a onda su 2 dodatna igraca  izbor kapitena. kako Tim moze biti siguran da ce se kvalifikovati? :smiley33: mislim, znam ja da je njegov menadzer clan Boarda direktora ATP, ali ipak, kako moze to da garantuje? :classic_blink:

nego, kom kontinentu pripada Rusija: Evropi ili "ostatku sveta"?

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Kao u svakom sportu, Rusija pripada Evropi, sumnjam da je ovde drugacije.

Jeste, gleda se ranking posle RGa, ali nisu 4 igraca nego 3, a 3 su izbor kapitena. Ako Tim i ne bude medju tom trojicom, uvek moze da bude Borgov izbor, to je najlakse.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milutinov Tata said:

Mozda salju poruku RG da se ne igra sa terminom naredne godine

 

Znaju 11 meseci unapred da če se turnir održati , sa publikom ? Znaju da će vakcina biti efektivna? USA  kao uostalom ceo svet u ekonmskom rasulu , a  posledice će se dalje  vremenom intenzivirati. 

Potpuno neprimerena objava u ovom trenutku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...