Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

23 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

Kad smo kod glavnih sudaca...ja sam tek prije mjesec dana skontao da nema više Damiana Steinera i kad sam vidio zašto...mislim, kakva bruka&sramota za ATP (moguće da ste komentirali ali nisam bio/vidio).

Ono beše dao je neki intervju što nije trebalo? Zaboravila sam o čemu se radilo, znam da smo pisali o tome.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alcesta said:

Ono beše dao je neki intervju što nije trebalo? Zaboravila sam o čemu se radilo, znam da smo pisali o tome.

 

Da, više njih u Argentini, i zbog toga je izbačen sa Toura za svagda :ajme: 

 

Quote

In a statement, the ATP said Steiner had committed "multiple breaches" of its policy related to interviews.

"Following an internal review, Steiner was found to have conducted multiple media interviews without seeking the required authorisation from an ATP supervisor," the statement said.

"In addition, much of the content of Steiner's media interviews were a direct violation of the standard protocol in place whereby officials must refrain from discussing specific incidents or matches, individual players, other officials, or rules, in the interest of maintaining impartiality at all times."

 

 

Edit: evo ga, strašne stvari

 

Quote

The 44-year-old spoke to media outlets in his native Argentina, during which he recommended rule changes in a podcast that included restricting the use of towels during play, abolishing the service let and allowing in-match coaching.

 

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na kom topiku da pisem o knjizi G. Simona, uspela sam da je nabavim i citam je, dacu opsirniji prikaz kad zavrsim.

Koliko vidim knjiga je najvecim delom pljuvanje na francuze, glavno sto zamera francuskoj teniskoj federaciji je to sto oni non stop pljuju na tenisere i njih krive sto nisu broj jedan i sto nisu osvojili GS vec godinama. Po Simonu nije tako lose ni biti 10-15 na svetu i nervira ga sto ih stalno optuziju da oni ne treniraju dovoljno i dobro a kaze on niko od njih ne zna koliko i kako oni treniraju, samo znaju da ih pljuju - to je neka glavna ideja knjige koliko sam shvatila do sada, stigoh negde do pola knjige .

Detalj koji moram odmah da prijavim je kako on zavidi srpskim teniserima !!!! Navodi Simon primer kako je poslednjih godina dolazio na zimske pripreme u Srbiju jer je imao zajednickog kondicionog trenera (valjda se tako prevodi) kao i Viktor Troicki tj Milosa Jelisavcic. I opisuje Simon kako je Viktor u Srbiji beskonacno poznat i popularan, kaze svi ga pozdravljaju na ulici, hoce da se slikaju s anjim, kad izadju negde uvek se nadje neko ko hoce da ih casti picem, donose im slatkise i slicno, kaze Viktor je tamo voljena i postovana licnost, a kazu (kaze Simon) da je neuporedivo u odnosu na to koliko je tek popularan Novak. A u Francuskoj kaze njih samo pljuju, nikom ne pada na pamet da ih sad nesto voli, a jos kaze Troicki je imao problem i sa dopingom jer nije hteo da se testira, ja da sam imao slican problem mene mi svi redom pljuvali iz sve snage - sve u svemu po njemu - blago srpskim teniserim kako njih srbi vole a ne kao jadni francuski teniseri koje francuzi samo pljuju :classic_laugh:

  • Like 3
  • Thanks 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On je jako kivan na francuze koliko vidim ali necu mnogo da komentarisem dok ne procitam knjigu do kraja, da ne izvlacim pogresna misljenja, ali koliko mi se cini po njemu - tacno je da su oni vrlo privilegovani u smislu da ih francuska federacija uzme pod svoje jos kao talentovane klince ako zakljuce da jesu i prati i pomaze sve vreme ali po njemu s druge strane ocekuje od njih zauzvrat totalnu poslusnost sto se tice nacina treniranja, nacina igre, oni im daju trenere itd itd i ocekuju od njih da to vrate vrhunskim rezultatima a ako se to ne desi kao sto se ne desava onda sva krivica ide na njih.

Upljuva Janik Noa za ono vreme kad je bio selektor za DC iz sve snage, u smislu Janik se postavio kao oni su mala deca sad ce on njima da pokaze kako se trenira, pa zakaze trcanje ujutro u 5 pa poludi sto pola ne dodje, ovi nece da menjaju svoje navike visegodisnje jer je njemu sad palo na pamet da tako treba - masu takvih stvari pise, ovo sto sam do sada procitala bas je ljut, dobro su pristali da mu objave knjigu :classic_laugh:

Edited by ciao
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Procitah poglavlje (ima ih deset ukupno) koje se zove Mit o Federeru, nije nista protiv Federera licno, naprotiv on kaze da se on njemu divi to nema dileme ali zamera francuskoj federaciji da gaji taj mit o Federeru i da svi treba da igraju kao Federer (sto se stila tice) jer samo tako je dobro i samo tako mozes da budes najbolji po njima, a po njemu Federerov stil koliko god je lep i efikasan i sve ne odgovara svima i ne treba sve terati da igraju kao on. Nadalov stil se pljuvao, kao ne treba tako igrati da budes na osnovnoj liniji i prebacujes, mora da se izlazi na mrezu kao Federer, po njemu to ne lezi svakom. I pise da mu je pun kufer otprilike ispiranja mozga da je Federer jedini dobar, cim se pojavio Nadal koji ga je dobijao moralo je da se pise da je on dopingovan jer samo neko dopingovan moze da pobedjuje Federera, kad se pojavio Novak odmah su poceli da ga pljuju iz raznih razloga jer jednostavno samo treba da se bude kao federer. I nada se da ce ta prica sada kada nadal bude osvojio kao sto se nada 20 GS ova kao Federer da prestane. Ispricao je kako je prosle godine igrao na nekom turniru sa njim, i njegov sin od 7 godina koji vec trenira tenis u klubu mu je rekao da se raduje sto ce igrati sa Federerom i da ce navijati za Federera. Simon kaze ja poludeo i pitam dete zasto ce da navija za Federera a protiv rodjenog tate, a klinja kaze - pa u klubu nas uce da je on najbolji i da treba da se ugledamo na njega. Pishe na tu temu i za publiku, kako je vrlo neprijatno kada na RG u igras sa Federerom a publika navija za njega a u svojoj si drzavi. Kaze on ustvari to bas i nije tacno, i opisuje fenomen - kaze kako kad francuz igra sa Federerom naravno da se mec uvek odigrava na PC terenu a zna se da je na PCu do pola tribina sve dole dato sponzorima i prodato strancima (skupe turisticke agencije) koji dolaze na par dana u Pariz i da su to uglavnom ljudi koji cesto ni ne prate mec a ako prate tu su da bi videli nekog od zvezda sto ce reci Nadala, Novaka ili najvise se nadaju Federeru i za njih navijaju a ne navijaju za tenis kao takav; A kaze na gornjim tribinama se nalaze ljudi koji vole tenis i koji normalno kupe karte da bi gledali tenis (to potvrdjujem) tu kaze ima najvise francuza i dosta njih navija za francuze, po njemu bar pola pola je za Federara pola sa francuza kad je takav mec, ali na tv a i sam igrac uglavnom vidi i cuje donji deo publike , gornje tribine su suvise daleko, i on kaze da na njega uvek lose deluje kada  na RG u igra mec a publika ne navija za njega francuza. Kaze da isto prica naprimer i Fognini kad je mec u Rimu, i kaze da oni svi se nadaju da ce sa Federerom ili Nadalom ili Novakom igrati na nekom sporednijem terenu Lenglen naprimer gde su velike sanse da ce biti normalna domaca publika koja ce navijati za njih.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali ta pricao Federeru meni ne pije vodu, jer Francuzi nisu izbacili niti jednog igraca koji makar malo lici na njega, ali ni izbliza.

A druga stvar, kako je to moglo njega da zakaci kad je Federer postao to sto je postao tek negde od 2006. godine, tek su tada mogli da krenu sa tom nekom mitomanijom, a Simon je '84. godiste. Od sadasnjih mladih Francuza imamo Humberta i Mouteta, obojica nemaju veze sa Fedom.

A sto se tice navijanja, mogu samo da kazem jbg. , treba se oseca privilegovanim sto uopste njegova drzava ima slem i ima toliko velikih turnira, a ne da kuka sto je protiv jednog igraca ( neka je i protiv trojice) publika podeljena. 

 

Mnogo pljuje i mnogo kuka, a dosta je dobio od iste te federacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima jos jednu veliku zamerku francuskoj federaciji koja po njemu ima doprinos tome sto oni nisu vrhunski teniseri a to je kaze da oni kad ih uzmu kao klince i pocnu da ih spremaju za "prave" tenisere uvek igraju u dvorani i samo u dvorani jer tu moze da se igra leti i zimi i kaze da oni potpuno nenaviknuti kad krenu na tur pocnu da otkrivaju igru na sljaki i uopste van terena, to zamera , kaze bilo bi mnogo bolje da pocnu da ih pripremaju bar malo i na drugim podlogama jer nije ista igra. I onda kaze dok oni nauce i priviknu se na igranje van dvorane prodju godine

Po onome sto sam do sada procitala meni on izgleda mnogo kivan na francuku federaciju koja njih smatra krivim i odgovornim sto nisu uspesniji a po njemu nisu oni (jedini) krivci

Mozda se u drugom delu knjige nesto promeni, videcemo, za sada je sve u ovom smislu

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Boxy said:

Ali ta pricao Federeru meni ne pije vodu, jer Francuzi nisu izbacili niti jednog igraca koji makar malo lici na njega, ali ni izbliza.

A druga stvar, kako je to moglo njega da zakaci kad je Federer postao to sto je postao tek negde od 2006. godine, tek su tada mogli da krenu sa tom nekom mitomanijom, a Simon je '84. godiste. Od sadasnjih mladih Francuza imamo Humberta i Mouteta, obojica nemaju veze sa Fedom.

A sto se tice navijanja, mogu samo da kazem jbg. , treba se oseca privilegovanim sto uopste njegova drzava ima slem i ima toliko velikih turnira, a ne da kuka sto je protiv jednog igraca ( neka je i protiv trojice) publika podeljena. 

 

Mnogo pljuje i mnogo kuka, a dosta je dobio od iste te federacije.

Koliko sam ja shvatila njemu stalno pricaju da on nije dovoljno uspesan jer igra tako kako igra tj vraca stalno lopticu u teren a kad bi igrao kao Federer, servis volej onda bi bio uspesniji a po njemu to nije njegov stil igre, ne odgovara mu da igra tako i nervira ga sto mu to stalno nabijaju na glavu - tako ja razumem to sto on pise

Link to comment
Share on other sites

Federer bas ne igra servis i volej, a cinjenica je da igraci koji igraju kao Simon nikad nece biti najuspesniji, jer je prepasivan.

 

A cudi me da Francuzi igraju stalno u dvorani i tu uce klince, prosto mi je neverovatno da im klinci ne odrastaju podjednako indoor i outdoor, kao i hard i sljaka, makar oni imaju uslove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...