Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Sanjala Boxy:classic_tongue:

Alovit, upravo tako :thumbsup:

Stepanek onolike godine harao po WTA turu i ni jedne tuzbe, a ovaj tek krenuo i vec 2.

Ovo ce se sigurno jako lose odraziti na njegovu inace tanku psihu.. Ozbiljni propusti su napravljeni u razvoju njegove licnosti. Spremali su masinu za osvajanje slemova, a glavu zaboravili.. Evo ga mali Siner u jednom intervjuu kaze Moja snaga nije u udarcu vec u glavi, a kod Sase u glavi promaja.. Mislim da polako postaje zrtva psihickog pritiska zbog prevelikih ocekivanja koje on nije kadar da ispuni. 

Edited by Milica
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Napisah ja nedavno - Rus je to koji ljubi zlato..doduse ljubi i manekenke sto zapravo savrseno ide jedno sa drugim. 
Ne osudjujem ga. Svako zivi i dela kako misli da treba,samo sto onda treba preuzeti odgovornost za svoje postupke jer se to ocekuje od odrasle i zrele osobe.

Link to comment
Share on other sites

Ove situacije su zapravo dokaz koliko mi o sportistima kao licnostima na kraju nemamo pojma.

Sasa jeste emotivno nezreo i razmazen ali ovo su stvari koje na terenu ne mozes videti, mozda neka intuitivna projekcija ali intima i porodicni odnosi su drugacija prica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

ja sam odma' rek'o da je on "no good"...:classic_cool:

Citiram tatu "ko normalan stavlja kiblu na glavu" :classic_biggrin:

Ali koliko god ti/mi tvrdili da je igracki mucak, nezreo, etc ovo ne ocekujes. Prebacio je normu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Izgleda interesantna knjiga od Zil Simona, kupicu cim nas otkljucaju :wicked:

 

Tu i tamo daju neke isecke a i on prica, kazu da knjiga nije njegova biografija mada ima i toga nego vise negova razmisljanja o stanju u tenisu i slicno.

 

Naprimer optuzuje francusku tenisku federaciju na neki nacin za nedovoljan uspeh francuskih tenisera, to misli na njih koji jesu prilicno uspesni ali nisu vrh - kaze da su ih oni unistili nabijajuci im uvek i svuda Federera kao primer, moralo je sve da se radi kao Federer inace ne moze a mora kao Federer jer inace nisi uspesan. Kaze Simon cim se pojavi neko ko je drugaciji a pokaze se da moze da bude vrlo uspesan odmah pocne pljuvacina, tako su im odmah punili glavu za Rafu da se drogira, Novak da je opicen , jednostavno nisu dozvoljavali da bilo ko moze da bude malo drugaciji od Fekija i uspesan, to je bio narativ, sve vreme. Kaze evo sad ce morati da priznaju da je Rafa isto toliko uspesan, ima isti broj slemova, Novak takodje uskoro ce imati isti broj nedelja, znaci moguce je biti vrhunski uspesan a biti drugaciji od Federera, Kaze toliki je marketing iza narativa niko kao Federer i mora se biti kao on da su nama upropastili 20 godina otprilike. Uvek kaze da to nije nista protiv Fekija licno, nema on nista protiv Fekija nego protiv marketinga koji stoji iza njega

Ovako kad citiraju samo delove to sve zvuci neobicno ali dovoljno intrigira, valjda to i jeste ideja

Neki tekstovi :

 

https://www.welovetennis.fr/atp/simon-on-a-eu-vite-fait-dentendre-que-nadal-etait-dope-que-novak-etait-illumine-on-naime-pas-ceux-qui-reussissent-autrement

 

https://www.lefigaro.fr/sports/comment-le-mythe-federer-a-fait-perdre-vingt-ans-au-tennis-francais-selon-gilles-simon-20201028

 

Link to comment
Share on other sites

Zato me interesuje sta je sve ustvari pisao Zile, ovako izvuceno iz konteksta moze da bude razna interpretacija.

 

Kaze Zile "Slusali smo sve vreme narativ : ko ne voli federera taj ne voli tenis, po meni ispravnije je reci : ko voli samo federera taj ne voli tenis "

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To moze da se kaze sa svakog igraca: ko voli samo Nadala, ne voli tenis, ko voli samo Djokovica ne voli tenis, ko voli samo Simona ne voli tenis...samo sto ovi poslednji ne postoje i to je ono sto njemu smeta, a zna da ce najbolje da prodaje knjigu ako spomene Rogera [emoji19]

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Boxy said:

To moze da se kaze sa svakog igraca: ko voli samo Nadala, ne voli tenis, ko voli samo Djokovica ne voli tenis, ko voli samo Simona ne voli tenis...samo sto ovi poslednji ne postoje i to je ono sto njemu smeta, a zna da ce najbolje da prodaje knjigu ako spomene Rogera emoji19.png

Slazem se sa pocetkom posta ali gresis za boldovano, Simon je vrlo popularan u Fra, Francuzi kao prvo najvise vole svoje tenisere kao vecina ljudi u svakoj naciji a Simon je jedan od njihove cetvorke koju bas vole - Conga, Monf, Gaske i Simon - svaki od njih ima veliki broj obozavatelja to je sigurno, svako ima neke svoje kvalitete koji ga razlikuju od ostalih. Simon ima reputaciju kao covek da je izuzetno inteligentan i posten, da nema dlake na jeziku, i slicno a igracki nije da je bas omasio karijeru, bio je sesti na svetu malo li je. Ne treba omalovazavati ljude

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Slazem se sa pocetkom posta ali gresis za boldovano, Simon je vrlo popularan u Fra, Francuzi kao prvo najvise vole svoje tenisere kao vecina ljudi u svakoj naciji a Simon je jedan od njihove cetvorke koju bas vole - Conga, Monf, Gaske i Simon - svaki od njih ima veliki broj obozavatelja to je sigurno, svako ima neke svoje kvalitete koji ga razlikuju od ostalih. Simon ima reputaciju kao covek da je izuzetno inteligentan i posten, da nema dlake na jeziku, i slicno a igracki nije da je bas omasio karijeru, bio je sesti na svetu malo li je. Ne treba omalovazavati ljude


I postoje ljudi koji samo vole Simona i nijednog drugog igraca?
Neka on ima tu reputaciju, ali reci da je federacija kriva zbog toga sto oni nisu uspeli jer su forsirali Federera je klasicno trazenje alibija. A da ne pricam da osim Dimitrova ne postoji igrac koji podseca na Feda...
Link to comment
Share on other sites

Reci cu ti Boxy detaljnije kad budem procitala knjigu. Tesko je posle nekoliko citata reci sta je on stvarno mislio a znajuci da nije ni glup ni budala. Ja bih rekla po jos nekim citatima da on zamera francuskim teniskim bosovima - ne treba zaboraviti da se francuska teniska federacija jako bavi svojim teniserima u smislu finansiranja od malih nogu pa do kraja karijere, svi oni spadaju u talente koji su primeceni kao deca - francuzi prate decu po skolama i regrutuju da kazem i kosarkase i fudbalere i tenisere od malih nogu, cim im neki profa fiskulture dojavi da ima nekog talentovanog klinca za bilo koji sport odmah dolazi expert i ako proceni da ima sanse taj eventualni buduci sportista ima vrlo poseban tretman.

Simon je jos napomenuo da francuska federacija cesto njima (francuskim teniserima) zamera da ne treniraju dovoljno i da zbog toga nemaju bas vrhunske rezultate a on kaze (koliko sam shvatila po ovom malo citiranom iz knjige) da to nije tacno, da oni jako mnogo rade na tenisu ali kaze da su od malih nogu morali da treniraju kao Feki, da igraju kao Feki, da se ponasaju kao Feki ( u smislu naveo je : uvek ljubazno a ustvari nista ne kazes da se ne bi nekom zamerio) a da nije dozvoljavala da imaju neki drugi pristup ni treniranju ni odnosu prema zivotu, tenisu itd a kaze evo Rafa i Novak su primeri da se moze biti drugaciji od Fekija a isto toliko uspesan a to je suprotno narativu koji su oni morali da slusaju i postuju sve vreme, nisu imali pravo da budu drugaciji, da imaju nesto svoje. Tako sam ja shvatila na osnovu ovo malo citiranog ali kad budem procitala sve imacu jasniju sliku naravno.

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

A zasto ne bi postojali? Ima ljudi u Srbiji koji vole Ducija a o Novaku ni ne razmisljaju, isto tako Djerea. Zasto ne bi voleli Simona? Mi ga ne poznajemo kao coveka pa nam deluje kao smor jer igra defanzivan tenis, a on je mozda sjajan lik..
Vole Ducija, a ne razmisljaju o Novaku, pa ahahahahahahahah...ako ne racunamo Ducijevu familiju, takvi ne postoje u Srbiji
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Boxy said:
25 minutes ago, Milica said:
A zasto ne bi postojali? Ima ljudi u Srbiji koji vole Ducija a o Novaku ni ne razmisljaju, isto tako Djerea. Zasto ne bi voleli Simona? Mi ga ne poznajemo kao coveka pa nam deluje kao smor jer igra defanzivan tenis, a on je mozda sjajan lik..

Vole Ducija, a ne razmisljaju o Novaku, pa ahahahahahahahah...ako ne racunamo Ducijevu familiju, takvi ne postoje u Srbiji

Nemoj tako, imali smo delgada kome Novak nije značio ništa pri Janku :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko vredi ovo sto Simon prica kad mi danas stvarno nemamo mnogo igraca koji stilom igre podsecaju na Feda.

 

Kapiram da bismo forsiranjem novih Federera dobili neke nove Federere, pa makar bili dosta manje kvalitetni. Medjutim, mi danas imamo mnogo vise baselinera nego all-court igraca, koji mnogo vise lice na Djokovice i Nadale nego na Federere.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ciao said:

Simon prica samo o francuzima - da je to bio narativ francuskih trenera

Pa ja ni tu ne vidim neke potencijalne nove Federere koji nisu uspeli da dostignu taj nivo.

 

Simon je svoju karijeru zapoceo pre nego sto je Fed dostigao bilo koju popularnost, stvarno ne vidim kako je on mogao da ga ukoci, ili bilo koga iz te generacije francuskih tenisera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Ne znam koliko vredi ovo sto Simon prica kad mi danas stvarno nemamo mnogo igraca koji stilom igre podsecaju na Feda.
 
Kapiram da bismo forsiranjem novih Federera dobili neke nove Federere, pa makar bili dosta manje kvalitetni. Medjutim, mi danas imamo mnogo vise baselinera nego all-court igraca, koji mnogo vise lice na Djokovice i Nadale nego na Federere.
 
 


Upravo to, mnogo vise imas Djokovice/Nadale nego Federere.
Ovo sto prica Simon je klasicna alibi prica, jednostavno nisu bili dovoljno dobri da osvoje slem, da budu no.1 itd.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...