Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Zavisi..u nekim kladionicama predaja meca znaci da je opklada nevazeca (kvota 1) osim za igre koje su nedvojbeno utvrdjene (npr.ako je neko igrao ishod ili broj gemova prvog seta/u prvom setu,a do predaje je doslo u drugom ili trecem,onda kladionica racuna postignuti rezultat za tu igru). Problem su kladionice koje predaju racunaju kao poraz. Tu ima vise mesta za razne manifetluke.

I posebno je unosno kladjenje uzivo,dok mec traje. Uzmimo npr.ovaj Viktorov mec od pre neki dan. Kvote za pobedu Viktora i Balazsa su bile negde egal,podjednake (1.85/1.85). Kako se mec odvija tako se kvote uzivo menjaju i koriguju u skladu sa kretanjem rezultata. E,sad..sta mislis koliko je porasla kvota na pobedu Balazsa u momentu kad je Viktor vodio sa 1-0 i 5-1 i servirao za mec? Ne znam tacno,ali pretpostavljam enormno - mozda je bila i 20,30 (mozda i vise na mec-loptama). I ako je tu pao "dogovor" onda se u tom momentu onaj ko je u tome ucestvovao moze debelo omastiti. A to se sve desava kroz kladjenje uzivo.

Naravno - ja sam ovaj primer uzeo samo zato sto je svez i zato sto po kretanju rezultata i krajnjem ishodu spada u sumnjive. Ne sumnjicim Viktora;uveren sam da je, nekome ko je u karijeri zaradio preko 8 milki dolara, poslednja stvar da namesta mec za par hiljada.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Naravno - ja sam ovaj primer uzeo samo zato sto je svez i zato sto po kretanju rezultata i krajnjem ishodu spada u sumnjive. Ne sumnjicim Viktora;uveren sam da je, nekome ko je u karijeri zaradio preko 8 milki dolara, poslednja stvar da namesta mec za par hiljada.

 

Ne sumnjičim ga ni ja (mada je sumnjiv 😄) ali cifre mogu biti i znatno veće.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

 

Ništa mi se ovo ne dopada. 

Quote

How will entries work?
A team nation will gain acceptance into the event through merit of ATP ranking, based on the singles ranking of the country’s No. 1 singles player. Rankings to be used for entries are the 52-week ATP Rankings. A Protected Ranking can be used to enter, but it will not be used for team seeding.

Quote

What is the maximum number of points a player can earn?
Singles: An undefeated player who plays and wins all possible singles matches could earn 750 ATP points.
Doubles: An undefeated player who plays and wins all possible doubles matches will earn 250 ATP points.

Quote

How will be the points for each player be awarded in a team competition?
Singles: ATP Rankings points are awarded for a match win in each round and depend on the ranking of the opponent.
Doubles: ATP Doubles Rankings points are awarded for a match win in each round and do not depend on the ranking of the opponents.

Quote

How will the ATP Cup points work in a player’s ranking?
ATP Cup will count as an additional event (19th or 20th) in a player’s ranking breakdown.

 

Ovo je čista diskriminacija prema igračima koji po pravilima ne mogu da učestvuju, i daje se previše bodova, i još toliko drugih stvari da mi nije jasno kome su ovakva pravila uopšte pala na pamet :smiley59:

Link to comment
Share on other sites

Napravili su i sajt

 

https://www.atpcup.com/

 

Quote

The ATP Ranking of a country's highest-ranked singles player determines the ATP Cup Standings. 24 countries qualify

 

A mora minimum 2 igraca, tako da recimo Tsitsipas ispada, jer nema sa kim da igra. 

Posebno je glupo sto neko moze da osvoji cak 750 poena, a ATP turnir koji se igra u istoj nedelji nosi samo 250 :classic_mellow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pa bilo je nefer i kad su se za DC davali poeni. To smo svojevremeno diskutovali, bar ja znam da ja jesam, na starom forumu. Tada je bilo nefer za npr. Francuze jer ih ima bas mnogo i ne mogu svi da dobiju moesto u DC timu, ili sto je svojevremeno Endi bio jedini krsten UK igrac pa nije imao s kim da se upari da igra DC i osvoji te bodove.

A morali su nekako da privuku igrace da igraju ovaj turnir.

Videcemo.

Meni se cini nezgodnim i sto su ubacivanjem ATPCupa pomerili AO za jednu sedmicu, pa druga sedmica pada kada je skolski raspust u Australiji zavrsen, sto eventualno znaci manju posetu (mada ovo ne bi trebalo da bude toliki problem za 2. sedmicu turnira, valjda). S druge strane pomeranje za samo 1 sedmicu ne verujem da ce znaciti bitno povoljnije vremenske prilike (manje nesnosne vrucine).

 

Link to comment
Share on other sites

Ali nije bas isto, iako je i to bilo nepravedno, DC poene su igraci mogli da pokriju sa drugim turnirima iz serije 500. A ovde je nemoguce to uraditi, jer ovi mogu da osvoje 750 poena, a recimo Cicipas moze da osvoji najvise 250.

Mogli su da daju 500 poena, to bi mi bilo ok, ovako je bas ogromna razlika.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

Ali nije bas isto, iako je i to bilo nepravedno, DC poene su igraci mogli da pokriju sa drugim turnirima iz serije 500. A ovde je nemoguce to uraditi, jer ovi mogu da osvoje 750 poena, a recimo Cicipas moze da osvoji najvise 250.

Mogli su da daju 500 poena, to bi mi bilo ok, ovako je bas ogromna razlika.

Hm, da li je maksimum bio 500 poena? Znam da je DC menjao turnir kategorije 500, ali mi se odnekud cini da je neporazeni singl igrac ciji tim osvoji DC mogao da dobije vise bodova (zbog nekih bonus). Probacu da nadjem negde kako je to bilo, cini mi se da je to bilo u godini kad je GB osvojila DC pa da je Endi dobio sve te bodove.

Sto se tice 750 bodova, mozda je to bio nacin da se motivisu igraci jer 500 nije bilo dovoljno. Ipak se ATPCup igra duze od 1 sedmice.

 

Meni je mozda tu problematicnije sto se ATPCup bodovi racunaju kao dodatni rezultat, 19. ili 20., a ne samo kao prosta zamena za neki 500 turnir. Tako da Tsitsipas ni ne moze da nadoknadi ovaj nedostatak igranjem na nekom drugom turniru. Kod WTF kao 19. koji se broji igrac mora da se izbori za tu privilegiju na ekstra bodove, ovde sve zavisi od toga da li upadas u tim, koliko igraca iz tvoje zemlje igra - dakle ne zavisi samo od tvog angazmana.

Link to comment
Share on other sites

evo na wikipediji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Davis_Cup#ATP_points_distribution_(from_2009_to_2015)

za 2 pobede u R1 u live mecevima = 80 bodova

za 2 pobede u R2 u live mecevima = 130 bodova

za 2 pobede u SF u live mecevima = 140 bodova

za finale:

Quote

Performance bonus awarded to a singles player who wins 8 live matches in a calendar year. In this case, no Team bonus is awarded  = 275

Cumulative total = 625

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, wwww said:

Hm, da li je maksimum bio 500 poena? Znam da je DC menjao turnir kategorije 500, ali mi se odnekud cini da je neporazeni singl igrac ciji tim osvoji DC mogao da dobije vise bodova (zbog nekih bonus). Probacu da nadjem negde kako je to bilo, cini mi se da je to bilo u godini kad je GB osvojila DC pa da je Endi dobio sve te bodove.

Sto se tice 750 bodova, mozda je to bio nacin da se motivisu igraci jer 500 nije bilo dovoljno. Ipak se ATPCup igra duze od 1 sedmice.

 

Meni je mozda tu problematicnije sto se ATPCup bodovi racunaju kao dodatni rezultat, 19. ili 20., a ne samo kao prosta zamena za neki 500 turnir. Tako da Tsitsipas ni ne moze da nadoknadi ovaj nedostatak igranjem na nekom drugom turniru. Kod WTF kao 19. koji se broji igrac mora da se izbori za tu privilegiju na ekstra bodove, ovde sve zavisi od toga da li upadas u tim, koliko igraca iz tvoje zemlje igra - dakle ne zavisi samo od tvog angazmana.

 

Kako mislis kao dodatni?

Hoces da kazes da ovi sto igraju ATPCup, njima ce se racunati 18 turnira + ATPCup, a svima ostalima samo 18 turnira? :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

Pa tako stoji u onom sto je Alcesta postovala (tako je bilo i za DC). Znam, nepravedno (to sam jos davno pricala za DC kad su oni davali bodove).

pazi ovo:

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

A ko sve može da igra kvalifikacije?  U DC su se makar timovi borili kroz niže grupe nezavisno od ranga igrača i u teoriji svako je imao priliku da dođe do Svetske grupe, pogotovo što bolje rangirani igrači često ne igraju. Ovde je pristup baš ograničen, mada nisam gledala kriterijume za kvalifikacije. WC da ne pominjem, to ionako nikad nije bilo fer ni na običnim turnirima.

Link to comment
Share on other sites

Gleda se najbolji rangirani singl igrac i tako se zemlje rangiraju.

Trenutno je recimo Velika Brianija no.3 zato sto koristi Marejev PR, inace bi valjda bili 18. kad bi se gledao njihov najbolji igrac, tj. Edmund

Link to comment
Share on other sites

Pa oduvek je bilo glupo mesati babe i zabe, tj. bodove iz singl konkurencije i timskog takmicenja.

A kod DC se sve vreme galamilo kako eto DC propada jer ne igraju top igraci. Pa su zato napravili ATPCup po meri top igraca...

🤷‍♀️ (valjda sam utrefila pravi smajli - kako me nerviraju ovi 😄 )

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...