Jump to content

Socijalno distanciranje za vrijeme koronavirusa - praksa iz dana u dan


laki pepe

Socijalno distanciranje - stavovi forumasa  

48 members have voted

  1. 1. Kako se ponasate za vreme epidemije:

    • Potpuno sam dispclinovan. Izuzev ukucana i kolega ne stupam u kontakt ni sa kim.
      38
    • Ne mogu u potpunosti da se odreknem socijalnog zivota. Postoji par osoba koje vidjam, a za koje znam da su odgovorne i minimalno se izlazu virusu.
      8
    • Apsolutno me ne zanima da se odreknem svog stila zivota. Nisam izmislio virus, pa tako ne osecam odgovornost, cak i u slucaju da budem potencijalni prenosilac.
      2


Recommended Posts

1.

 

....uz voznju bicikla po pustoj stazi uz Savu i  setnju po pustoj Fruskoj Gori

 

Znaci, kontakti samo "mama, tata, pas i kravata" i boravak u pustoj prirodi

 

Radim od kuce vec 11 godina, tako da mi ovo ne utice na posao.

Edited by Sunshine State
dodatak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas u moj Toyota office, žive duše nema, morao sam ja da upalim aircon i svetla.

Išao sam da uzmem maske koje je firma svakome dostavila na sto. Bio pola sata i vratio se kući. Za tih pola sata, kao da su osetili,  kuriri donose rezervne delove, jedva čekali da nekoga u ofisu ima. To rade tehničari a nikoga nema.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidjam se sa prijateljima vec nekoliko dana zbog starijih clanova familije sa kojima delim zivotni prostor...Svaki dan na lagani dzoging i setnju u jutarnjim casovima (zivim u kuci i blizu mi je kanal DTD a tamo zive duse nema ovih dana)...Nabavka redovna, nista ne gomilam...Priroda posla mi je takva da nam je u ovim uslovima zabranjeno da radimo (sport). Po prirodi nisam panicar i to je ono sto me najvise iritira, taj neki "doomsday" nacin razmisljanja pojedinaca.

Link to comment
Share on other sites

Dosta ljudi i inace nije imalo mnogo kontakta van blize okoline i njima nece toliko tesko pasti novi rezim zivota (osim sto nece biti sporta na televiziji, a sport je zanimacija koje je nekima od njih odvracala paznju sa zivotnih problema).

 

Ogromna vecina ljudi je ipak navikla na znatno drugaciji nacin zivota i njima ce i fizicki i psihicki ove promene poceti da smetaju sve vise i vise. Ljudi koji su navikli na ogroman broj kontakata, ljudi koji su navikli da izlaze, ljudi koji su navikli da se nesto desava svaki dan...Njima ce ove promene poceti da smetaju.

 

Meni licno novi rezim rada ne smeta toliko - radim od kuce, navikao sam na drustvo koje se sastoji od uskog kruga ljudi, uopste i nisam toliko vezan za ljude. Pozitivna stvar svega ovoga je sto nece biti saobracajnog kolapsa svakog dana. Nece biti ni LL Superlige Srbije, ne moraju ni nastavljati nikad vise sto se mene tice.

 

Negativna stvar su posledice koje ce se neminovno osetiti. Jedna je stvar kad u Srbiji uvedu policijski cas i zatvore sve, sasvim je druga kad se zatvaraju veliki gradovi, kazina, hale po USA. Mi smo nadrljali ako ovo dovede do kolapsa EU i samoizolacije USA - na vlasti ce nam biti diktator, granice ce nam biti zatvorene, finansije ce da nam se survaju u provaliju, represija ce biti velika. Zaista ne zelim da se vracam u ono vreme kada je ziveli najsnalazljiviji i najbeskrupulozniji, a svi ostali prezivljavali.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ovaj karantin je potpuno nedelotvoran.

Dok sam sam sprovodio mere, bio sam u kontaktu sa 2-5 ljudi dnevno, a od kad je drzava uvela mere, ja sam danas samo do prodavnice i nazad bio u kontaktu sa preko 100 osoba. Ne vredi vise ni truditi se.

 

Drzava je prakticno srusila sve dobro sto sam dosad uradio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veoma prosto, idem do prodavnice (i to ne svaki dan), idem sutra poslom do grada, ali samo sa dva metra odstojanja, zadnjih nedelju dana je bilo samo prodavnica i kuca. I ovo sutra je samo sto ne moze drugacije nego licno, preskocila sam odlazak juce, da bi nagurala sve u sutra, otprilike svuda po 10 minuta i kuci.

 

Klinac uredno sedi u sobi, i ne izlazi nigde vec nedelju dana. Sad i kad porucimo neku isporuku hrane i slicno, gde su nekad cekali da otvoris i da ti daju - sad zvone, i ostave ispred vrata i odmah se odmicu. Pozdravljam takvo ponasanje.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna mala anegdota o distanciranju koju sam čuo od prijatelja. Ne znam koliko je istinita, ali da se bar nasmejemo. Priča ide ovako:

 

Čovek došao iz inostranstva, rečeno mu je da sedi kod kuće i zaista tako i radi. Policija dolazi da proveri dok je on u WC-u. Vrata otvara supruga, policajci kažu zbog čega su tu i zamole suprugu da ga pozove. Ne znajući da je muž u WC-u, ona ga doziva i čuje se glas:

- Šta bre sada 'oćeš? Pusti me bre da se isk*njam k'o čovek, sačekaj bar minut, g*vno mi na pola dupeta, daj sačekaj!

 

Policajci se pogledaju, jedan kaže: Pa dobro, vidim da se baš izolovao u WC-u, sve je u redu, hvala i doviđenja.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1.

 

Kontakt samo sa porodicom i sa malim brojem komšija i to smo udaljeni dok razgovaramo i više od 2 m.

 

 Odlazak u kupovinu svaka dva dana i to je to. Nema ljubljenja, grljenja, kafenisanja..

 

I ne pada mi nimalo teško. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2020 at 10:36 AM, Sunshine State said:

Koji su simptomi? Zvao da proveris da li je korona?

 

Cisto da cujem kako to funkcionise


Slicno iskustvo kao @kalistenika u rutini smo imali kad smo zvali za verenicu. 
Inace ima neku temperaturu 37-37,4 konstantno nedelju dana, osim kad se probudi i pred spavanje kad joj temperatura padne. Niti kaslje niti je boli grlo...

Nesto je drugo, pretpostavljm(o) da joj je pukla neka cista na jajniku jer joj i kasni menstruacija (nije trudna :D). Nego se i ona malo uplasila od cele situacije.
Najpre smo zvali zvanican broj, njih ne interesuje mnogo temperatura, pa ni kasljanje, samo je bitnoo sta im kazes na pitanja da l si putovao negde, da l si bio u kontaktu sa nekim iz ovih pogodjenih zemalja, i da l si bio u kontaktu sa nekim za kog se zna da je zarazen. 
Rekli su nam da nije to nista, ali da ne ide na posao ako ne mora, pa smo pitali koji je protok za eventualno bolovanje, odgovor je bio da ne idimo u dom zdravlja nego da pozovemo.
Naravno ona nije isla na posao, pocela je od kuce da radi, ali posto joj je firma malo cudna pozvali smo dom zdravlja posle dva dana da vidimo sta i kako ako treba otvarati bolovanje.
Medjutim ona kad ih je pozvala i opisivala svoje simptome nije bas bila precizna i mnogo je to opasnije zvucalo sa strane, izgleda da ih je uplasila :classic_biggrin: (i ja bih je stavio na infektivnoj slusajuci sa strane :classic_biggrin:) pa su joj rekli da ode do Doma zdravlja. Tamo nije bilo bas kao kod kalistenike, dom zdravlja jeste bio pust ali mogla je da udje kako hoce. 
Pregledala je doktorka, rekla je da verovatno nije korona, da joj je grlo malo crveno, prepisala antibiotik, rekla da kupi paracetamol za slucaj da skoci temperatura, i da ako joj potraje jos neko vremeda da krv iz prsta na analizu. 

Mi vec skoro 10 dana, ne vidjamo roditelje, niti prijatelje, izlazim uglavnom ja kad moram (prodavnica, apoteka, hrana), ona vrlo retko

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Zbog otkazivanja svih događaja mnoge ustanove kulture rešile su da svoje programe presele u "virtualni svet", a sada im se pridružilo i niško Narodno pozorište. Najavljeno je da će se predstave menjati na 48 sati, a u niškom teatru pozivaju publiku da im šalje predloge, ali i da gledajući komade aplaudira i smeje se, jer će to "biti lekovito u ovakvim trenucima".


Ima i "repertoar"

https://www.juznevesti.com/Kultura/Zona-Zamfirova-pa-Iza-kulisa-i-nisko-Narodno-pozoriste-u-akciji-virtualna-kulture.sr.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...