Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Organizatori Miamia planiraju da održe turnir kako je kalendarom i predvidjeno. 22.3-4.4. Jedina sigurna promena , neće se igrati na stadionu Hard Rock.

 

Lepo bi bilo da se održi na stadionima u  Crandon Parku, ako još postoje. 

Link to comment
Share on other sites

Gledam sad hajlajtse s ove egzibicije, vidim da se rukuju posle meča bez problema, Serena i Osaka se i izljubile na mreži. Znači li to da će u Australiju biti vraćeno normalno ponašanje na turnirima u pogledu kontakata? Osim donošenja peškira, naravno. Sad kad su svi "preležali" karantin bilo bi i logično.

Link to comment
Share on other sites

U Viktoriji su strožije mere, verujem da će distanca biti savetovana ako ništa drugo.

U Adelaidu niko na otvorenom ne nosi masku koliko sam videla, ni distanca nije ultimativna, deluje ljudi potpuno normalno žive.Zaista neke od scena u Adelaidu deluju nadrealno

Sem toga , situacija je svuda takva da se može u trenutku promentiti a time i mere.

 

Link to comment
Share on other sites

Jel moguca uopste duza inkubacija nakon 14 dana? Ne znam, to bi bio neki worst case scenario ovde: da taj virus "prezivi" 14 dnevni karantin, I da se pojavi kod nekog mucenika, za vreme ATP kupa ili na ovim drugim manjim turnirima koji se igraju sledece nedelje. 😬😔 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Keira said:

deluje ljudi potpuno normalno žive.Zaista neke od scena u Adelaidu deluju nadrealno

Blago nama kad nam je normalno postalo nadrealno :classic_sad: ja se naježim kad gledam neke snimke od prethodnih godina pa vidim one gomile na stadionima, a onda kad pogledam na šta smo se navikli u poslednjih godinu dana i o čemu se najviše priča i na teniskim temama... samo čovek da se nada da će biti bolje :classic_sad:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad je kod nas pocela frka sa koronom pa su nam ubrzo uveli obavezno nosenje maske i rukavica i na ulici, jedna moja prijateljica rece da ce maske postati modni detalj, a ja joj se smejala. 

Sada sam u fazonu da se uplasim kad vidim coveka bez maske :classic_unsure: cak i na tv. 

Desava mi se iz kuce da izadjam bez naocara ali bez maske ne. Sta ti je dresura:lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro je, već sam se nakostrešila na ovaj početak rečenice ali onda je popravio stvar u nastavku :classic_biggrin: glavno da su svi dobro prošli.

Nisu mi jasni Britanci, razboli se doktor i nema ko da ga zameni da pazi da se deca odgovorno ponašaju i odmah se sve raspadne? :ajme:

A i Evans pokazuje svoju standardnu empatiju prema kolegama, ništa novo.

Link to comment
Share on other sites

na stranu zelja da svi pogodjeni sto lakse i bezbolnije pregrme zarazu, ali imam jedan komentarcic:

 

c, c, c, pa zar i u UK i to od strane LTA nije sproveden propisan protokol protiv corone!

Pa svi su videli sta se desilo na Adria turu! Zar nisu naucili lekciju pola godine kasnije?

Bas me zanima hoce li u narednih pola godine da bude drvlje i kamenje po LTA. :smiley33:

 

Quote

Standards are thought to have slipped over the Christmas period at the NTC and the absence of a Lawn Tennis Association (LTA) doctor, who was off with coronavirus, was cited as a key reason behind the rules not being enforced rigorously.

 

Quote

The conduct of those using the player lounge has come into question, with it understood that, at one point, 15-20 people were using facilities with little social distancing and a lack of mask wearing in evidence.

One player is even alleged to have been sat on another’s lap, while a support team member is believed to have come to the NTC the night after hosting a house party.

 

Quote

In a statement, the LTA said it was ‘impossible to eradicate all risk of exposure’ and added: ‘It is impossible for LTA staff to police every part of the building continuously and ultimately individuals are responsible for their own behaviour and ensuring they follow the rules to protect themselves and others.’

 

Quote

The behaviour of LTA staff, including chief executive Scott Lloyd, has also come into question, with mask-wearing said to be lax, something the organisation has denied.

An LTA spokesperson added: ‘The office building at the NTC is separate from the courts and players area and has been closed since December other than for essential or business continuity reasons.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...