Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Mislim da naveliko lobiraju za to (mozda je cak bilo i planirano da 2021-ve udje u oficijelni kalendar), sad je valjda pitanje licenci (i ima li neki maksimalni broj 250 turnira koji mogu da postoje na ATP).

Bili su planirali da odrze jedan ATP i jedna WTA turnir jesenas, ali je WTA previse sporo reagovala na njihov predlog, tako da su onda odlucili da organizuju 2 ATP turnira.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 Valjda 57 ukupno, ali odrdjeni turniri imaju probleme sa održavanjem kontinuiteta finans. i org. tako da ih gotovo uvek bude manje.. Ne vidim problem u tom smislu za dobijanje licence a sigurno ima i sredstava.

A nisam znala da su zbog neodlučnosti WTA odlučili za dva ATP , mislila sam da je čisto zbog manjka turnira ATP se odlučio za još jedan. No nije da ih je bilo dovoljno ni na WTA..

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Keira said:

 Valjda 57 ukupno, ali odrdjeni turniri imaju probleme sa održavanjem kontinuiteta finans. i org. tako da ih gotovo uvek bude manje.. Ne vidim problem u tom smislu za dobijanje licence a sigurno ima i sredstava.

A nisam znala da su zbog neodlučnosti WTA odlučili za dva ATP , mislila sam da je čisto zbog manjka turnira ATP se odlučio za još jedan. No nije da ih je bilo dovoljno ni na WTA..

Direktorka turnira u Kelnu je bila Barbara Ritner, sefica zenskog tenisa u Nemackoj (sef muskog je Beker) koja je i bivsa selektorka Fed kup reprezentacije. Slusala sam je kad je ovo rekla (ona nema dlake na jeziku, vrlo je direktna), a i ponovili su mnogo puta u prenosu zasto je sve tako ispalo. Inace, menadzer turnira je bio Edwin Weindorfer, koji je bio menadzer Musteru i Haasu, pa je bio direktor turnira u Stutgartu, pa je mislim organizovao one egzibicije u Berlinu letos itd. Tip je bas aktivan.

 

(meni se odnekud mota po glavi da je imao i neke veze s Tipsarevicem, kao da je on pomenuo da se s njim konsultovao kad je planirao osnivanje akademije, ali mozda sam nesto pobrkala. Inace, on je kritikovao prosle godine Rafu i Novaka sto igraju egzibiciju u vreme turnira u Becu i Bazelu, a ovog leta je kritikovao Zvereva zbog ponasanja posle Adria tura, pa je Zverev potom otkazao ucesce na egzibiciji u Berlinu)

 

Sad malo pogledah Emotion group kojoj je Weindorfer CEO i osnivac (zajedno s Strakom). Tu su jos i Ritner, Haas, Sevastova, Tim i jos neki drugi sportisti, javne licnosti itd. , a tu je i Toni Nadal. Svi su lepo ispovezani.

https://www.emotiongroup.com/netzwerk

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Možda si pomešala sa Šutlerom vezano za Janka  ( rodbina preko supruge ) . Nije ni bitno možda je on.

 

Svakako , pisali smo , očigledno da je bivšim igračima tenis odlična podloga za biznis za ceo život.A sukobi interesa na sve strane .

 

Takodje čitala da Thiemov otac,kao što znamo trener, funkcioner u teniskom savezu  , aktivno učestvovao u dizajniranju specifikacija podloge u Beču. Dominic promovisao..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Keira said:

Možda si pomešala sa Šutlerom vezano za Janka  ( rodbina preko supruge ) . Nije ni bitno možda je on.

 

Svakako , pisali smo , očigledno da je bivšim igračima tenis odlična podloga za biznis za ceo život.A sukobi interesa na sve strane .

 

Takodje čitala da Thiemov otac,kao što znamo trener, funkcioner u teniskom savezu  , aktivno učestvovao u dizajniranju specifikacija podloge u Beču. Dominic promovisao..

Ne, nije Schüttler u pitanju (znam za vezu i zapamtila bih) vec neko ko je Janku bio neki menadzer ili neki slican kontakt i koji se razume u "tenisko trziste". Ne secam se vise gde sam to cula/procitala, ali znam da je bas pominjao nekog Nemca(Austrijanca?) (on je igrao i za neki klub u Nemackoj u Bundes ligi) koji je iz tog miljea, samo nisam sigurna da li je to Weindorfer ili neko drugi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.espn.com/tennis/story/_/id/30325389/tennis-australian-open-2021-state-victoria-host-super-summer

Quote

 

While Tiley was already planning for the tournaments to go ahead in Victoria, the state's premier Daniel Andrews said it was "far from a done deal" given it's a such a "massive event".

"The notion this is all tied up with a bow, it's a done deal, that's simply wrong," Andrews said on Monday.

"The public health team needs to sign off on all of these arrangements and they are just not settled.

"We want the event to happen, just like the Boxing Day Test, but the thing about the cricket compared to the tennis is it's a tiny group of people (who) we think we can quarantine.

"It's a massive event, it's an event that all of us love ... but it comes at a time when the rest of the world is on fire.

"The notion this is all a done deal and there's going to be all these tennis players turning up - no, this is not settled at all.

"It's an important event, absolutely, but avoiding a third wave is arguably even more important.

"This needs to be done on the best of public health advice."

 

:classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Boxy said:

Ja ne znam da li je ovo zajebancija, ali ovaj je ok izvor

 

 

koji je to fazon s applaying to rejoin?

inace, ako me secanje ne vara, kada su se Fed i Rafa pridruzili PC (i Melzer, a umesto onih koji su podneli ostavke) nije bilo nikakvih izbora, kao sto bi trebalo. Takodje, sad kad su se Endi, Felix i ko bese jos pridruzili takodje nije bilo nikakvih izbora. A to bi trebalo da bude postupak po njihovom pravilniku: prijave se/predloze kandidati pa onda igraci glasaju.

 

Ne znam koliko je Brigs dobar izvor informacija kad je Novak u pitanju. Imao je previse gafova (da ne kazem nesto jos gore) i vrlo negativnih clanaka o Novaku, i narocito o njegovoj "politickoj aktivnosti" u okviru ATP.

 

 

Inace, Dzumhur rece u Wish&Go da ce Pospisil biti u Beogradu sad u novembru-decembru (veca grupa igraca ce zajedno da trenira kod Novaka u klubu), kao i da ce se nastaviti s aktivnostima oko formiranja PTPA (jer je ono tokom USO bilo nesto kao pred-korak).

 

(Dzumhur je pricao i o tome sta on i Verdasko nameravaju da preduzmu protiv RG - zbog izbacivanja s turnira zbog laznih pozitivnih corona testova)

Link to comment
Share on other sites

Mozda su mislili (ili su im bili rekli) da ce biti nemoguce biti i u jednom i u drugom a da su im sada rekli da nemaju nista protiv da budu u savetu igraca ATP i i u uniji igraca, da jedno ne iskljucuje drugo i u tom slucaju sto ne bi koristili sve da se bore za svoje ideje.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam tačno, ali pretpostavljam da će svi igrači da glasaju i tako izaberu članove Saveta igrača (ispravite me ako grešim). Da sačekamo i vidimo koliko njih će biti (izabrano) iz PTPA - ako PTPA tvrdi da ima većinu tenisera, onda će većina izabranih članova Saveta igrača (ako ne i svi) biti iz PTPA.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Deluje mi da su s ovim smanjivanjem zarada u prvim kolima videli da je đavo odneo šalu i da će pokušati da se vrate u PC da bi mogli da utiču na takve odluke, ali pošto igrači svakako uvek mogu da budu preglasani i više se niko ne trudi da bude transparentan, nisam sigurna koliko to ima smisla uopšte. Očigledno je da je sama ovakva struktura ATP-a trula i prevaziđena, ne znam može li se to više ispravljati iznutra, po meni je otišlo predaleko sa sukobom interesa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...