Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Uskoro mora da se objavi kakav takav raspored za pocetak sezone, da bi i teniserke i teniseri mogli da isplaniraju svoj raspored. Ocito da u januaru ima sanse da se igra samo u Australiji, nadam se da ce se igrati jos nesto sem AO. U februaru moze da se igra u Evropi, mozda bi mogli da vide moze li se u SAD igrati nesto vise, mislim da od turnira u JA nema nista, a verovatno ce izvisiti i Akapulko. Bas me intersuje sta ce biti sa Dohom i Dubaijem, oni se nikako ne uklapaju u koncept trenutno.

 

Inace mislim da nece biti nikakvog zamrzavanja ponovo, vrhunski sport ce se kotrljati kako tako.

Edited by Milutinov Tata
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Petar 91 said:

Zar nisu pominjali neku mogucnost da se igra samo ATP kup pre AO i to bas u Melburnu kako bi omogucili da igraci budu u tom mehuru sve vreme nesto kao Sinsi i USO

https://www.dailymail.co.uk/sport/tennis/article-8923099/Worlds-leading-tennis-players-stay-longer-Australia-Australian-Open-Covid-19.html

 

ATP cup verovatno nema sanse da se desi ako su samo u Melburnu, a planiraju da mozda pre i posle AO organizuju neke turnire u Melburnu (umesto juznoamerice turneje i mozda evropske).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

https://www.ubitennis.com/blog/2020/11/07/tiley-altri-tornei-in-australia-dopo-melbourne-il-problema-e-dove/

 

Ako ATP Cup ne bude održan (što su i bila moja očekivanja s obzirom na specifičnosti timskog takmičenja) , a ovde i ne vidim da ga Tiley pominje, to bi značilo  da neče biti pripremnih turnira za AO . Pominje mogucnost održavanja još nekih turnira ali nakon AO.

 

 

Za Dohu nikakvu pouzdanu info. nisam našla ,sem da je načelno t. planiran da se održi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Keira said:

https://www.ubitennis.com/blog/2020/11/07/tiley-altri-tornei-in-australia-dopo-melbourne-il-problema-e-dove/

 

Ako ATP Cup ne bude održan (što su i bila moja očekivanja s obzirom na specifičnosti timskog takmičenja) , a ovde i ne vidim da ga Tiley pominje, to bi značilo  da neče biti pripremnih turnira za AO . Pominje mogucnost održavanja još nekih turnira ali nakon AO.

 

 

Za Dohu nikakvu pouzdanu info. nisam našla ,sem da je načelno t. planiran da se održi.

ja sam negde uhvatila neki komentar da se planira da se Doha pomeri za posle AO (posto igraci nece moci da je igraju pa da  onda dodju na 2 sedmice karantina u Australiju na AO) - pretpostavljam da ce napraviti neki blok s Dubaiem.

 

Turnir u Adelaidu jos nije otkazan (za razliku od onog u Oklandu, oba u kalendaru pre AO), ali ako ne dignu zabranu putovanja izmedju saveznih drzava verovatno se nece odigrati. U tom slucaju sve bi moralo da se igra u Melburnu, neka varijanta: Melburn 1, 2, 3 ili slicno. :smiley24:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nešto moraju održati pre AO , kako god se zvali turniri. Suludo je da igrači nakon pauze, karantina i svega ostalog sa čime se suočavaju u doba korone , idu direktno da igraju Bo5 format.

Tako će pretpostavljam i biti, samo što se još ništa preciznije ne zna. A vreme leti..

Da za Dohu sam čitala ranije , pre prog. pandemije negde početkom 2020 da su tražili promenu termina,

 

A evo čitam da i Madrid Open ,najv. od 2022 postaje Berlin Open ili tako nešto, tj. Cirhak pregovara sa nemcima o preseljenju t. u Berlin

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ja sam negde pročitala još ranije da postoji opcija da se pripremni turniri igraju u Melburnu, jedan ili više, za slučaj da bude i dalje zabrana putovanja između raznih delova Australije.

Pa morali bi da organizuju vise pripremnih turnira jer jedan 250 turnir moze da igra 32 (+oni u kvalifikacijama) igraca, sto je 1/4 svih igraca koji bi ucestvovali na AO. Najbolje bi bilo kad bi australijska vlada dozvolila putovanje medju saveznim drzavama, pa bi onda igraci (posle 14 dana karantina po dolasku u Australiju) mogli da odu da igraju u Sidneju, Brizbejnu, Adelaidu, Pertu... pa da ih tamo gleda neka publika (valjda ce im dozvoliti nesto publike), sto bi obezbedilo neki prihod turniru.

 

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što bi se reklo sadašnjim rečnikom , presudne su sledeče dve nedelje ,za završetak pregovora, dobijanje garancija , pa da onda organizatori  krenu i sa tehničkim/organizacionim delom.

 

Dodala bih na ovo što je wwww napisala, samo još da nisam sigurna da če dozvoliti publiku. Jednostavno  restriktivna politika AUS vlade  se pokazala veoma uspešnom u sprečavanju širenja zaraze, pa nisam sigurna da bi radi i onako malog broja potencijalnih  gledalaca vlasti  pristale na rizik

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Keira said:

Što bi se reklo sadašnjim rečnikom , presudne su sledeče dve nedelje ,za završetak pregovora, dobijanje garancija , pa da onda organizatori  krenu i sa tehničkim/organizacionim delom.

:classic_biggrin::thumbsup:

Pa morali bi uskoro da donose neku odluku jer bi teniseri prakticno vec sredinom decembra morali da lete za Australiju.

 

9 minutes ago, Keira said:

Dodala bih na ovo što je wwww napisala, samo još da nisam sigurna da če dozvoliti publiku. Jednostavno  restriktivna politika AUS vlade  se pokazala veoma uspešnom u sprečavanju širenja zaraze, pa nisam sigurna da bi radi i onako malog broja potencijalnih  gledalaca vlasti  pristale na rizik

 

 

Meni odnekud u glavi da se planira 50% kapaciteta. A mislim da je Australija vec imala gledaoce na sportskim dogadjajima (ragbiju ili cemu vec, Barti je bila u publici i predavala trofej pobednickoj ekipi).

 

Videcemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da i posle korone ovaj turnir u Kelnu (barem 1 )ostane u teniskom kalendaru. Odlična organizacija , dvorana je super.. Maksimalno profesionalno uradjen posao a verujem da bi u normalnim  uslovima i  poseta bila veoma dobra. Nemci imaju sada top igrača, tenisku kulturu. Sam grad je fantastičan.

Ne znam kakve su šanse da se to desi?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...