Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

 

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Moram reci da podrzavam ovakvu odluku jer je zdravlje ljudi apsolutno jedina bitna stvar.

Ipak,tri stvari mi nisu najjasnije kod ove odluke:
1) Takmicenja u ostalim americkim sportovima/ligama se ne otkazuju iako se igraju u zatvorenim dvoranama punim publike 
2) Moglo je da se igra bez publike
3) Otkazivanje je usledilo neposredno pred sam pocetak takmicenja kad su vec svi igraci/ce vec doputovali

Koliko sam shvatila saopštenja ovo se ne bi otkazivalo da nije upravo otkriven slučaj baš u okrugu u kome je IW, pa je okrug otkazao sva velika okupljanja. Da nije bilo korone u blizini odigrali bi po planu uz predviđene mere opreza.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, alcesta said:

 

Koliko sam shvatila saopštenja ovo se ne bi otkazivalo da nije upravo otkriven slučaj baš u okrugu u kome je IW, pa je okrug otkazao sva velika okupljanja. Da nije bilo korone u blizini odigrali bi po planu uz predviđene mere opreza.

 

I da nije bilo korone u IW-u i blizini, ne dolaze na turnir samo ljudi iz IW-a i okoline, vrlo moguće i poneki nosilac (virusa), koje su to predviđene mere opreza koje bi u toj situaciji bile adekvatne, a sada kad su otkrili da je neko konkretno zaražen, onda nisu?

 

Ako je otkazan IW, mora da se otkaže i Majami, inače će biti povika na njih da su im pare bitnije od ljudskih života (uz obavezno navođenje IW-a kako su oni odgovorni). Ili će neki organizator da prelomi i da održi turnir bez publike: mislim, a možda i grešim, gomila ljudi živi od tih turnira, hoteli, prevoz, restorani... ogromni udar na ekonomiju.

Link to comment
Share on other sites

Od svih turnira, ja sam mislila da je IW najsigurniji, mali grad, par hiljada stanvnika u sred pustinje.

Kad su ovaj turnir otkazali, sad bukvalno mogu svaki i pitanje je sta ce da se igra ovog proleca.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Razmisljam naglas.

Tenis je globalni sport kojeg publika masovno gleda ispred tv prijemnika i uglavnom ne putuje na turnire. Prodaja karata je bitna najvise za najvece turnire,ali manji turniri bi mogli da izdrze bez publike mada bi to mozda znacilo i manje nagradne fondove. Hocu reci - tenis ima veliku publiku koja ga prati sirom sveta na TV kanalima i mozda treba da razmisle da se ipak igra,ali bez publike.

Po svemu sudeci,Majami ce biti otkazan kao i neki turniri u Evropi,ali se nadam da bi nesto mozda moglo da se odigra ipak..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Boxy said:

Ja sam bas o tome i razmisljala, sta ako otkazu skoro sve do RGa i onda rese da RG ne otkazu, kakav ce to slem da bude kad nece imati kontinutet niti pripremne turnire? :classic_ninja:

Ne mislim da je Garos u opasnosti od otkazivanja,ali da sve poprima drugaciji smisao - nesumnjivo.

Da,takodje je nesumnjivo ono sto je vec neko pomenuo,a to je cinjenica da ce biti dosta nezadovoljnih igraca/ica koji su vec danima u IW,a inace nisu finansijski bas najbolje stojeci. Za njih to nije mali novcani izdatak.

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...