Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Pa i ne pišemo o Novaku sada, postoje i neki drugi teniseri/ke koji će vakcinisani igrati tamo  :classic_tongue: a mere bi trebalo da uzmu u obzir i njihovo zdravlje. Ako se daleko bilo nekom nešto desi, ko će biti kriv? Inače je očigledno da je vakcinacija koju su tražili obavezna samo radi zaštite Australijanaca, a za međunarodni teniski cirkus ih je briga koliko i stare Rimljane za gladijatore po arenama.

Što nije toliko ni čudno kad se sve uzme u obzir, ali zato su tu ATP i WTA da zaštite svoje radnike... malo sutra.

Edited by alcesta
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

a jos je mozda zarazio i bivseg kralja (slikali se lepo na toj veceri na kraju turnira).

https://royalcentral.co.uk/europe/spain/king-juan-carlos-in-covid-scare-after-first-public-appearance-in-months-169884/

Quote

On December 18th 2021, following a routine checkup, Rafael Nadal confirmed that he had tested positive for Covid-19. Juan Carlos had had dinner with Nadal on December 17th and so it was decided that, although he was not experiencing any symptoms, he would undergo a PCR test. 

On December 20th, the Royal Household confirmed that Juan Carlos had tested negative for the virus.

The former Monarch is fully vaccinated, although it is not yet known whether he received his booster shot. 

Juan Carlos has rarely been seen in public since August 2020 when he went into self imposed exile in Abu Dhabi as allegations of financial impropriety grew. He has always denied any wrongdoing.

In recent days, Swiss prosecutors have dropped their investigation into allegations of corruption that involved the king. Juan Carlos was alleged to have taken money for his role in securing a contract to build a high-speed rail link in Saudi Arabia. The suspicions centred on $100 million that was deposited into a Swiss bank account by Saudi Arabia’s King Abdullah in 2008 that Juan Carlos had access. However, investigators have not been able to prove any clear connection between the money and the train contract.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ovaj sitniji deo s telefona, ali ne bi ni Đokoviću niko reč rekao da je u Australiju došao pozitivan a vakcinisan.

Zapravo niko se nije ni okrenuo što puštaju tenisere iz karantina posle par dana a jadni Australijanci ako su pozitivni moraju da se zatvore na koliko tačno dana...?

Žao mi sad i ovih preostalih jadnika sa istom dozvolom koji će da nagrabuse retroaktivno. 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, wwww said:

a jos je mozda zarazio i bivseg kralja (slikali se lepo na toj veceri na kraju turnira).

 


Ako sam dobro shvatio, tvoju iskrivljenu logiku, problem je ici na veceru pre nego sto se testiras pozitivno i dobijes tu informaciju? Sta je resenje? Time traveler 2022Nadal da dodje i kaze “Sedi u sobi, sutra ces se testirati i bices pozitivan”?

 

Ti cisto da nesto napises, nebitno sto tekst koji sama kacis je suprotan tvom komentaru 😂 next level bullshit cak i za tebe 👏🏼 mada, u neku ruku, imas moj respekt, nije lako pomerati granicu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Ne mogu ovaj sitniji deo s telefona, ali ne bi ni Đokoviću niko reč rekao da je u Australiju došao pozitivan a vakcinisan.

Zapravo niko se nije ni okrenuo što puštaju tenisere iz karantina posle par dana a jadni Australijanci ako su pozitivni moraju da se zatvore na koliko tačno dana...?

Žao mi sad i ovih preostalih jadnika sa istom dozvolom koji će da nagrabuse retroaktivno. 

 

da li si sigurna da bi Ben&Co tako lako presli preko toga da se vakcinisan Novak zarazio kao Shapovalov?

Ben&Co su ladno samo tako izignorisali egzibicioni turnir koji je pre oko godinu dana organizovao Dzejmi Mari (u doba najgoreg talasa alfe u UK), kad se Endi zarazio (pa zbog toga morao da propusti AO) i jos mnogi teniseri. Pa onda Endi kritikovao organizaciju turnira kao totalno bez protokola, maski, distance, zbog cega se on zarazio i doneo virus zeni i deci u kucu. Na sta mu je onda Dzejmi kao odgovorio preko novina (braneci turnir i organizaciju). Da li iko pominje taj turnir kao superspreader, kao neodgovorno oranizovan u doba pandemije (a brojke u UK bile daleeeko vece od brojki u Srbiji u doba Adria tura), da li iko razapinje na krst Dzejmija? Naravno da ne! Bio je i onaj egzibicioni turnir negde na istoku USA kad se Tiafoe zarazio (nekako odmah posle Adria tura) i mislim jos par njih, ali ni o tome ni da se pisne.

 

sto se tice sadasnjih pravila oko karantina, zar nije Australija negde od decembra promenila pravila (od kad su dostigli 80+% vakcinisanih i uvela olaksice? Doduse, ne znam bas da li ta pravila kazu da vakcinisani mogu posle nekoliko dana da izadju iz karantina kao sto je Shapo uradio.

 

sto se tice ostalih, pa zar nisu rules rules, kako rece premijer? doduse, ne sumnjam da ce za njih naci nacina da ih ostave u Australiji, narocito ako su iz neke zemlje tzv. Zapada (USA, UK, EU), vec ide prica u novinama kako su oni dostavili potvrdu od 2 lekara da su pozitivni. j*  te, ja kad sam bolesna odem kod jednog lekara opste prakse npr., ne idem paralelno jos kod jednog da mi potvrdi dijagnozu ovog prvog. :classic_rolleyes:

 

kad smo vec kod zarazavanja tokom slema, David Law (koji je gost Tennispodcasta i medijski direktor na Kvinsu) se zarazio pri kraju USO, a bio je prethodno vakcinisan. Elem, kaze da mu je samo u jednom trenutku u sred nekog prenosa koji je radio imao malte-ne blokadu u mozgu, jednostavno nije mogao da sastavi smislenu recenicu. zato je propustio da komentarise zensko finale. kaze da i mesecima posle toga jos uvek mu se s vremena na vreme desi da mu jednostavno stane mozak, da prosto blokira.

 

sad mi pade na pamet jos jedna stvar: zarazenima se u Australiji (uslovno receno) priznaje imunitet 6 meseci (videcemo da li ce to sad da izbrisu ili ce da nastacce s tom praksom). a sta se dessava s vakcinacom? imalu li i one neki rok trajanja sto se tice igraca koji su usli u Australiju da igraju turnir? da li je ona vakcina koju su Lajovic i Krajinovic primili u aprilu prosle godine jos uvek vazeca u Australiji ili su morali da prime i buster?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da i vakcina mora u poslednjih 6 meseci, ali me mrzi sad da tražim.

Ben naravno ne bi mogao da ćuti, ali Novaka stvarno ne bi imali na osnovu čega da prozivaju s obzirom na Rafu i sve ostale slučajeve. No nadam se da će mu ovo utuviti u glavu najzad da se vakciniše pa ćemo videti.

A gledala sam te uslove i za ATAGI, i bukvalno je isto pisalo kao za Viktoriju, a ako tražiš da ti potvrdu potpiše jedan lekar onda nema veze je li ti potpisao jedan ili deset kad i jedan potpis ispunjava uslov. Onda je na njima da traže pet ili koliko hoće potpisa u startu, ovakva objašnjenja su mačku o rep. Nadam se da će i sud to da potvrdi, mada se eto više ništa ne zna.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, alcesta said:

Meni se čini da i vakcina mora u poslednjih 6 meseci, ali me mrzi sad da tražim.

Ben naravno ne bi mogao da ćuti, ali Novaka stvarno ne bi imali na osnovu čega da prozivaju s obzirom na Rafu i sve ostale slučajeve. No nadam se da će mu ovo utuviti u glavu najzad da se vakciniše pa ćemo videti.

A gledala sam te uslove i za ATAGI, i bukvalno je isto pisalo kao za Viktoriju, a ako tražiš da ti potvrdu potpiše jedan lekar onda nema veze je li ti potpisao jedan ili deset kad i jedan potpis ispunjava uslov. Onda je na njima da traže pet ili koliko hoće potpisa u startu, ovakva objašnjenja su mačku o rep. Nadam se da će i sud to da potvrdi, mada se eto više ništa ne zna.

na onom sajtu koji si postavila ranije

https://www.passports.gov.au/guidance-foreign-vaccination-certificates

uopste ne stoji nista o tome koliko je maksimalno "stara" vakcina, tj. da li 2. doza mora da bude data pre manje od 6 meseci.

Interesantno da Sinofarm vazi za ljude od 18 do 60 godina starosti.

stoji i ovo:

Quote

Travellers who cannot be vaccinated against COVID-19 because of a medical condition need to provide evidence. They should also check any requirements, particularly quarantine requirements, in the state or territory to which they are travelling.

 

 

Quote

 

Evidence of medical exemption for overseas travellers is:

  1. A certificate issued by a medical practitioner who is authorised by an overseas government authority or an accredited vaccination provider that is written in English or accompanied by a certified translation, that contains:
  • The person’s name as it appears on their passport
  • The person’s date of birth or passport number
  • A certification from a medical practitioner that the person is unable to receive a dose, or a further dose, of a COVID-19 vaccine due to a medical contraindication, or an acute medical illness (including where the person has been diagnosed with COVID-19) or a documented diagnosed COVID-19 infection confirmed by a PCR test within the previous 6 months.

 

ovde nigde ne pise da mu treba nekoliko potvrda od razlicitih doktora da je bio inficiran. sta, bre, lupetaju ovi "izvori bliski ... koji su zeleli da ostanu anonimni"?

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

izjava sefa liberala (koji je u Vladi Nemacke ministar finansija) povodom obavezne vakcinacije:

https://www.zeit.de/news/2022-01/06/lindner-impfpflicht-eingriff-in-selbstbestimmungsrecht?utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

 

 

Quote

Lindner: Compulsory vaccination encroachment on the right to self-determination

 

Despite the Omikron variant, FDP party leader Christian Lindner calls for a course of moderate restrictions to be maintained in the corona pandemic. "The protection of health is a great good, but the greatest good of our constitution, that is and remains freedom," said Lindner on Thursday in Stuttgart at the Epiphany meeting of the liberals. He described compulsory vaccination as a sensitive encroachment on people's right to self-determination, which must rightly be decided without party lines.

 nisam nikoga u Nemackoj cula da ga zbog ovoga zovu antivaxerom

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

  
izjava sefa liberala (koji je u Vladi Nemacke ministar finansija) povodom obavezne vakcinacije:
https://www.zeit.de/news/2022-01/06/lindner-impfpflicht-eingriff-in-selbstbestimmungsrecht?utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F
 
 
Lindner: Compulsory vaccination encroachment on the right to self-determination
 
Despite the Omikron variant, FDP party leader Christian Lindner calls for a course of moderate restrictions to be maintained in the corona pandemic. "The protection of health is a great good, but the greatest good of our constitution, that is and remains freedom," said Lindner on Thursday in Stuttgart at the Epiphany meeting of the liberals. He described compulsory vaccination as a sensitive encroachment on people's right to self-determination, which must rightly be decided without party lines.
 nisam nikoga u Nemackoj cula da ga zbog ovoga zovu antivaxerom
 

Sve je to uredu. Bolje da se uvede obavezna vakcina nego ovako da se vrsi pritisak na ljude da se vakcinisu. Cemu pritisak ako nije obsvezna, pa jos cemu pritisak ako imas 90%vakcinisanih gradjana u onih 10% su i oni koji ne mogu primiti vakcinu i mladji od 4/5 godina starosti.
 
 
kako sad pokusavaju da zamazu tragove

A ona Ruskinja ili sta vec. [emoji23][emoji23]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tomiprunet said:

 Sve je to uredu. Bolje da se uvede obavezna vakcina nego ovako da se vrsi pritisak na ljude da se vakcinisu. Cemu pritisak ako nije obsvezna, pa jos cemu pritisak ako imas 90%vakcinisanih gradjana u onih 10% su i oni koji ne mogu primiti vakcinu i mladji od 4/5 godina starosti.


A ona Ruskinja ili sta vec. emoji23.pngemoji23.png

 

 

Spoiler

nije Nemacka savrsena (kao ni ni jedna druga zemlja), neke stvari bi bas mogle da se urade bolje, da se malo "prepise" ono sto rade Japanci npr., ali neke stvari se zaista trude da izbalansiraju.i ma koliko ja kukala na liberale zbog preterane brige o novcu na ustrb ljudi, dobro je da su i oni sad u vladajucoj koaliciji (da se neke stvari malo modernizuju posle godina vladavine konzervativaca), kao i da se to sve lepo izbalansira s zelenima i socijal-demokratama. nece biti lako drzati koaliciju na okupu, ali ako im podje za rukom mogli bi da budu jedna fina, uspesna Vlada koja ce doneti dobro zemlji.

 

 

ova je kao Cehinja, isto iz neke šlj zemlje koju nije strasno sutnuti iz Australije. kao da ce Ceska da uputi protestnu notu (mnogo se Australija potresla i od srpske :lol_2: ), a ni EU bas ne brine sve to, iako je Ceska njena clanica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...