Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

http://www.puntodebreak.com/2021/11/15/pella-djokovic-mejor-cabeza-superior

Quote

The truth is that since the arrival of the pandemic, things have not been easy for him: this year he managed to add some victories that made him regain some confidence, but in certain passages he came to admit that he needed to take a break from tennis, that he was not happy playing.

 

Quote

The quarantine who lived at the US Open 2020

 

"The COVID started. Nobody knew anything, we disinfected things every two by three. At that time New York was almost closed. The first day we did the swab, we all tested negative, but the second day I get a message at 7 a.m. the morning: my coach tested positive for COVID. It was the first tournament after the pandemic, I had come from doing a 10-week preseason to adapt. At that moment I began to realize how bad the system works, how they are doing holding hands so that it goes towards the interest of certain people.There was a very clear rule: if you do not share a room with your coach and he tests positive, you were "free", although they made you more swabs.

 

I slept alone, but they locked me up anyway. The best of all? A week later, a Frenchman tested positive and they did not lock up the entire French entourage, but left them in a kind of bubble and let them play. I was locked up in a room for 15 days. They threw me a bike and some dumbbells. There were police officers outside the room, in case I wanted to escape; also a volunteer, 24 hours next to my door, gave me food. I was really bad, really bad. It was not just the injustice of everything: it was that I had trained 10 weeks for a Grand Slam, I missed a tournament and they made me compete the next day after coming out of quarantine. At five sets, with forty degrees, after being in a room for 15 days. In Australia it was worse: Pablo Cuevas was taken to another hotel for minimally opening a door. It was crazy".

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E to je već diskriminacija i imaju pravo da se žale i te kako svi koji su primili neku drugu vakcinu. Mada verujem da su svi koji su mogli da biraju zbog putovanja uzeli neku od ovih. Ne sećam se npr. kakvu je vakcinu primila Simona, ako su uopšte pominjali.

I šta s onima kojima je prošlo preko 6 meseci od druge doze, računa li se to?

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

E to je već diskriminacija i imaju pravo da se žale i te kako svi koji su primili neku drugu vakcinu. Mada verujem da su svi koji su mogli da biraju zbog putovanja uzeli neku od ovih. Ne sećam se npr. kakvu je vakcinu primila Simona, ako su uopšte pominjali.

I šta s onima kojima je prošlo preko 6 meseci od druge doze, računa li se to?

Simona je sigurno primila Fjazera jer u to doba Rumunija nije ni imala drugu vakcinu (eventualno AZ, mada mislim da je njih u to doba bilo vrlo malo). Na ourworldindata stoji da se u Rumuniji daju ove vakcine: Johnson&Johnson, Moderna, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech.

 

Pitanje je sta s Rusima (Rubljov i Karatsev imaju oficijelno mesto prebivalista Rusiju, Khachanov ima Dubai)?

Gruzija daje Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinopharm/Beijing, Sinovac - koju je primio Basilashvili?

Argentina ima CanSino, Moderna, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinopharm/Beijing, Sputnik V - koju su primili Schwartzman, Delbonis, Pella, Coria, Bagnis, Cerundolo? Imaju li uopste sansu da biraju koju ce vakcinu (nije svukuda kao u Srbiji da biras sta hoces, vec ti daju sta je na raspolaganju)?

Chile ima CanSino, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinovac - koju je primio Garin?

L Harris ima mesto prebivalista Juznu Afriku, a oni su za sada dali samo 23% (obe doze) - 28% (bar jednu dozu) - da li je on uopste dosao na red za vakcinaciju?

 

Belorusija ima samo Sinopharm/Beijing, Sputnik V, a oni su za sada dali samo 26% (obe doze) - 35% (bar jednu dozu). Da li je Ivashka uopste dosao na red za vakcinaciju?

Brazil daje Johnson&Johnson, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinovac. Koju vakcinu je primio Monteiro i da li je mogao da bira?

Urugvaj daje Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinovac. Koju vakcinu je primio Cuevas i da li je mogao da bira?

Kolumbija daje Johnson&Johnson, Moderna, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinovac. Koju vakcinu je primio Galan i da li je mogao da bira?

Bolivija daje Johnson&Johnson, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinopharm/Beijing, Sputnik V. Koju vakcinu je primio Dellien i da li je mogao da bira? Oni su za sada dali samo 33% (obe doze) - 40% (bar jednu dozu). Da li je Dellien uopste dosao na red za vakcinaciju?

 

Na kraju krajeva koju vakcinu je primio Fucsovics? Madjarska daje Johnson&Johnson, Moderna, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sinopharm/Beijing, Sputnik V.

 

 

Sto se tice Simone, pitanje je da li njoj jos uvek vazi vakcina kojom se vakcinisala u martu/aprilu? Kao i Krajinovicu, Lajovicu... Znaci, da li oni moraju da imaju i buster? Kako to da se izvede ako pojedine zemlje nisu ni pocele s buster vakcinom?

Da li je Endi primio samo 1 dozu (jer je vec bio inficiran - to je praksa u Nemackoj) i da li mu se to racuna kao potpuna vakcinacija ili mora i narednu dozu da primi?

Sabalenka sad primila JJ vakcinu, par sedmica posto je prelezala (a to po svim naucnim kriterijumima nije to morala da radi - vec ima zastitu za bar 6-9 meseci, ako ne i duze). Sve samo da bi ispunila formalnost.

 

A tek sta reci o sertifikatima koji potvrdjuju vakcinaciju i eventualnim aplikacijama koje koriste u Australiji za digitalni pass. Koje zemlje priznaju cije sertifikate? Razumela sam da se tek od skora srpski sertifikat moze ocitati aplikacijama u EU - kako stoji stvar s Australijom?

Link to comment
Share on other sites

A jel ima nekih vesti u vezi karantina pogotovo detalja - ako si bio u avionu sa nekim ko se posle ispostavi zarazen moras u strog karantin dve nedelje - Novak je cak vise insistirao na tom detalju i uopste na strogom karantinu da njega ne bude ako su vec svi vakcinisani

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Boxy said:

Mogu da se zale vlastima Australije, ali sumnjam da ce im pomoci, TA je tu nemocan.

 

Mislim da je pre ovo do poslodavca, tj. WTA i ATP, u principu oni citave godine samo izigravaju posrednika i prenose informacije, nema neki utisak da su se previse potrudili oko ovoga. Bitno je da se turniri igraju i da se vrte pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.mirror.co.uk/sport/tennis/novak-djokovic-australian-open-covid-25543852

 

Quote

Australian Open director Craig Tiley has revealed he has spoken to Novak Djokovic but remains uncertain over his participation at the first Grand Slam of 2022.

 

Quote

And speaking ahead of the tournament, Tiley believes up to 95% of players will be vaccinated against Covid in time for the Australian Open, but even after speaking to Djokovic, he is unsure what he will decide to do.

 

Quote

"Today more than 85% are [vaccinated]," Tiley said about the professional players on local radio station SEN on Thursday.

"And we take a lot of credit for that because we put a vaccination requirement on it. We think by the time we get to January it will be between 90-95% vaccinated because if you’re not, you cannot play."

Despite Djokovic’s status being up in the air at present, Tiley is confident that the 34-year-old will want to compete at the Rod Laver Arena next year and attempt to defend his title.

"Novak has won nine Australian Opens, I’m sure he wants to get to 10," Tiley added on Thursday.

 

Quote

Tiley also mentioned that "one or two players" are not able to take the vaccine due to medical exemptions, which are in line with Victoria’s health rules.

sad se postavlja pitanje treba li otkriti ko su ovi igraci.

ja pretpostavljam da jedno moze da bude Serena ako je imala problema s zgrusavanjem krvi (bese to bio problem onih godina oko njene trudnoce).

a moze biti i da Medvedev ima nesto (zbog cega ne zeli da prica o svom statusu).

 

Quote

He added: "And so it should be, because there shouldn’t be any preferential treatment coming into the state compared to what the regular community is going through."

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Evo sad pogledah na sajtu IATA za Australiju, pise da su priznate vakcine : AZ (vaxzevria i Covishild), Covaxin, Janssen, Moderna, PB, Sinofarm i Sinovac, mislim da je isti spisak i za Francusku tj EU. Covaxin je valjda indijska vakcina ali ne znam koja

Za Francusku a mislim da je isto za celu EU je dovoljna jedna doza bilo koje od ovih ako osoba ima certifikat o prelezanom covidu bez ogranicenja kada

 

Sta bude bude sto se Novaka tice za Australiju, ali ja ne verujem da ce vakcina da se odrzi kao obavezni uslov za ubuduce, sve vise se prica o lekovima koji su napravljeni i odobreni ili ce uskoro biti a istovremeno je efikasnost vakcina sve manja, po meni vakcina ce sve vise biti pozeljna i preporucena ali ne iskljucivo zahtevana

Edited by ciao
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ciao said:

ali ja ne verujem da ce vakcina da se odrzi kao obavezni uslov za ubuduce, sve vise se prica o lekovima koji su napravljeni i odobreni ili ce uskoro biti a istovremeno je efikasnost vakcina sve manja, po meni vakcina ce sve vise biti pozeljna i preporucena ali ne iskljucivo zahtevana

A meni se baš čini, ako na AO bude 90 ili više posto vakcinisanih učesnika, da će to samo olakšati ostalim slemovima da postave iste takve uslove. Samo je pitanje da li će organizaciono to biti neophodno.

Link to comment
Share on other sites

Ispada prema Tilijevoj izjavi da se teniseri i teniserke vakcinisu da bi igrali AO, i tu se opet pokazuje apsurdnost ATP i WTA kao valjda krovnih organizacija. Umesto da oni vode tur i usmeravaju ga, svaki turnir moze da im namece pravila po kojima njihovi uposlenici mogu ili ne da nastupaju. Da su ih lepo prosle godine "sutnuli" i rekli im hvala do vidjenja, a mozda i zbogom, prezivecemo i bez vas, sad su dosli u situaciju da opet igraju po njihovim pravilima, za koja se prosle godine ispostavilo da bas i nisu poznata unapred. A onda kada se digne glas krene rafalna paljba.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Oni će kopati rukama i nogama da ne izgube toliki očekivani prihod. Pogotovo što su najavili ovaj put pune kapacitete, a verovatno će opet morati da ograniče.

Ali mogli bi da izvise ovi turniri pre AO, ako se uvede karantin za tenisere koji dolaze krajem decembra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...