Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Taman dođoh ovo da postavim. Što je najbolje oni mogu još deset puta dotle da se predomisle i da naprave haos u kalendaru sve ne pitajući nikog ni o čemu. Samo još fali da upadnu Vimbldonu u termin, ne bi me ni to iznenadilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To jos nije zvanicno ali moguce je, bazirano je na tome sto je Makron najavio da ce negde u to vreme biti moguce otvoriti stadione i slicno za publiku - pokusavaju da sa nameste da mogu da imaju publiku sto je logicno; Meni samo nije jasno otkud Makron zna da ce publika i stanje biti dovoljno dobro bas te nedelje a ne nedelju dana ranije ili kasnije. Smatra se da kasnije od tog jedno nedeljnog pomeranja nece biti zbog Wimbldona (izuzev mozda ako Wimbldon otkaze GS iz nekog razloga ...)

 

Wait and see...

Link to comment
Share on other sites

A evo sad vidim i da će u noćnom terminu na Šatrijeu biti samo muški mečevi. Biće i oko toga prašine.

https://rmcsport.bfmtv.com/tennis/roland-garros/roland-garros-les-dix-night-sessions-exclusivement-reservees-aux-hommes_AV-202104070287.html

 

Doduše to je planirano za ovaj period koji je već (možda) pomeren pa imaju još prostora da se predomisle i oko toga.

Link to comment
Share on other sites

Odlaganje dodatno igračima otežava sezonu. Pod uslovom da se sve odigra po planu sa Olimpijskim igrama to je jako zgusnut raspored zakljucno sa USO.

Nedelja dana ne izgleda nešto mnogo , bilo je 2 nedelje razmaka izmedju RG i Wim pre 2015 , ali sa OI je sve teže posebno kada se uzmu u obzir okolnosti pandemije .

Sigurno će biti korekcija u rasporedu kod pojedinih igrača.

Link to comment
Share on other sites

Nije to jos nista zvanicno, to ja samo varijanta za slucaj da stvarno bude u tih nedelju dana pocetak ili ne mogucnosti da se igra pred publikom, i da bitno to smanjuje igracima i pritisak oko karantina, balona i slicno.

 

To sasvim sigurno ne rade da bi zezali i maltretirali ni igrace ni bilo koga

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

 

Naravno , verujem da nije namera bila da  otežaju igračima , samo sam se osvrnula se na mogući uticaj na ostatak sezone. 

Profit je na prvom mestu , pa sve ostalo uključujući i dobrobit igrača. 

Link to comment
Share on other sites

Odlaganje je sad i zvanicno i sta su porucili: 'ebe nam se sa tenisere i za njihov raspored, 'ebe nam se za manje turnire koji ce imati problem da opstanu nama je samo nase dupe bitno, nama je bitno da mi imamo publiku, a sto drugu godinu pravimo haos zaredom, nikom nista :thumbdown:

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ciao said:

To jos nije zvanicno ali moguce je, bazirano je na tome sto je Makron najavio da ce negde u to vreme biti moguce otvoriti stadione i slicno za publiku - pokusavaju da sa nameste da mogu da imaju publiku sto je logicno; Meni samo nije jasno otkud Makron zna da ce publika i stanje biti dovoljno dobro bas te nedelje a ne nedelju dana ranije ili kasnije. Smatra se da kasnije od tog jedno nedeljnog pomeranja nece biti zbog Wimbldona (izuzev mozda ako Wimbldon otkaze GS iz nekog razloga ...)

 

Wait and see...

 

Možda kao Uros i ja na korona temi veruju u prirodan tok epidemije pa mogu da sračunaju kad će minimum :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al ste napali RG - samo je vracen za ovu godinu na svoj stari termin , nedelju dana pomereno. AO je bio pomeren koliko? mesec dana, pa niko nije pljuvao, pljuvali su se uslovi. To ce pokusati da se izbegne. U Fra je u toku programiranje naseg otkljucavanja posle vise meseci, pocinje pocetkom maja i postepeno tokom maja, nista se tako bitno ne menja zbog tih nedelju dana sem uslova na RG u. Ostaje dve nedelje do W kao sto je bilo toko mase godina, ova dva manja turnira mogu i da ostanu, i da sa poklope sa drugom nedeljom RGa, tu ce vec ogromna vecina ucesnika RGa da bude slobodna a moze i da se pomeri na ovu nedelju za koju je pomeren pocetak RGa i koja je sada slobodna.

Zna se ko su najveci pljuvaci, oni koji mrze sljaku i sljakaste turnire - niko ih ne tera prljaju carapice :classic_ninja: , mogu da bojkotuju koliko im se hoce, a svi ostali da imaju jedan koliko toliko normalan GS posle vise od godinu dana, bas bi bilo lepo

Uostalom, sve to se radi u dogovoru sa Fra vladom i sa teniskom orgaznizacijom

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice AO, da nije IW otkazan i to bi totalno poremetilo ceo kalendar.

Sad negde procitah da IW "nudi" termin na jesen, prakticno u doba azijske turneje, a komentar je da ako ATP/WTA ne prihvate oni su idioti.

Evo ga, komentar JW:

Quote

Indian Wells is offering full prize money. That October offer still holds. At least for a little while longer. Man, will the tours be sorry when they reject it and then the Asia swing either collapses or can’t pay full boat….

svako gleda samo svoje interese...

kao rastimovan orkestar su.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Uslovi nisu normalni zbog pandemije, pokusava se sta se moze, ne razumem to pljuvanje radi pljuvanja. Svaka cast svima koji uspevaju da uz ove nenormalne uslove rade neki svoj posao, po meni te napore treba pozdraviti - sta je trebalo da uradi RG ako je kao sto izgleda imao izbor da odrzi nedelju dana kasnije sa publikom ili nedelju dana ranije bez publike? Koga ugrozava? Dva manja turnira a ni njima ne smeta to ustvari, oni koji planiraju ta dva manja turnira uglavnom nisu oni koji ce biti u drugoj nedelji RGa , znaci ne smeta im uopste.

Ustvari najvise smeta nama, evo malo se sekiram da li ce Novak uspeti da posle osvojenog RGa i odmah zatim Wimbldona uspeti da se regenerise da bi osvojio zlatnu medalju na OI? :smiley24: TO je problem jedini - a OI koji se pomera i pomera i dan danas nije sigurno da li ce ga biti ili nece, to nije vazno, nista pljuvacina, ili W koji je glatko otkazan prosle godine - zasto je bio otkazan? Sto ga nisu drzali bez publike?

Link to comment
Share on other sites

Recimo, Zverev je prijavio Stuttgart koji je u nedelji odmah posle RGa, sigurno je taj turnir dao neke pare da bi njega doveli i sad dodje RG i kaze: mi se pomeramo, screw you guys

Takodje, cudno je sto neki od najvecih fanova Djokovica ne shvata da pomeranje odgovara Nadalu koji ce da se posprda sa ostatkom toura po lepom i toplom vremenu :default_coffee:

 

Btw., otkazivanje turnira ne ugrozava druge turnire i njihovo odrzavanje, valjda je to jasno :classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ja pre svega navijam za tenis a tek posle za pojedince :s_d: - te racunice sto to odgovara Rafi pa zato bolje da se RG ukine zauvek otprilike, to je bljak neopisivo, ne znam kako te nije sramota da pises takve stvari

Sad treba zbog Zvereva i njegove prijave za Stutgart  da se RG odrzi bez publike? Zezas? Zverev ce mozda da ispadne do pocetka Stutgarta, on treba da udje u polufinale da ne bi mogao da ucestvuje u Stutgartu. A zamenice ga Stutgart sa nakim drugim ako se to nekim cudom desi, nije to problem istog reda velicine kao odrzavanje GSa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Ja pre svega navijam za tenis a tek posle za pojedince :s_d: - te racunice sto to odgovara Rafi pa zato bolje da se RG ukine zauvek otprilike, to je bljak neopisivo, ne znam kako te nije sramota da pises takve stvari

Sad treba zbog Zvereva i njegove prijave za Stutgart  da se RG odrzi bez publike? Zezas? Zverev ce mozda da ispadne do pocetka Stutgarta, on treba da udje u polufinale da ne bi mogao da ucestvuje u Stutgartu. A zamenice ga Stutgart sa nakim drugim ako se to nekim cudom desi, nije to problem istog reda velicine kao odrzavanje GSa.

 

:roflmao::roflmao:

 

 

Gde sam ja napisala da treba da se ukine zauvek RG zbog Nadala? 

Kakvo je ovo podmetanje? 

 

Zverev i Stuttgart su samo primer, jer ti mali turnir mnogo vise ispastaju nego jedan veliki turnir kao sto je RG, koji nikad nece da propadne posto je slem.

RG ce da prezivi i kad nema publike i on moze da premesta svoj termin kako pozeli i svi ce da dolaze da igraju, a ovi manji ce da nastradaju.

Ali ti valjda to treba vec da znas, jer ti navijas za tenis...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...